Nepraleisk! Naujas video!
2018 m. vasario 27 d.

Teksto autorius: Evelina

Šiame straipsnyje parodysiu, kaip svetainėje sutalpinau dvi darbo vietas nuomojamame bute. Kodėl taip svarbu, kad butas nuomojamas? Nes kai butas ne tavo, turi prisitaikyti prie esamos situacijos. Negali daryti visko, ko norisi, nes paprasčiausiai tam nėra vietos arba galimybių. Kas nenorite skaityti - galite žiūrėti video:)

 

Taip pat šiuo straipsniu noriu atkreipti dėmesį, jog visada privalote daryti kompromisus tarp to, ko norite ir to, ką galite sau leisti. Idealu, kai norai ir galimybės sutampa, tačiau dažniausiai visas namų kūrimo procesas yra kompromisų ieškojimas tarp to, kas gražu, praktiška ir už adekvačią kainą.

Su vyru neseniai persikraustėm iš mažesnio buto į didesnį, nes nebetilpom su turimais daiktais, o gyventi kaip čigonams nesinori :) Kadangi mūsų ateities planuose yra namo statybos, galvojome į priekį ir pirkome tokius daiktus, kuriuos galėtume bent laikinai pritaikyti savo būsimuose namuose. Taip pat nenorėjome labai daug investuoti ne tik finansine prasme, bet ir laiko prasme (tikiu, kad būtume susiradę ir kažką pigesnio), tad mūsų visi pirkiniai - iš IKEA bei Senukų.

Mūsų poreikiai darbo vietai buvo tokie: 2 darbo vietos, du stalčių blokai, balta spalva, optimali kaina.

Pradėsiu nuo to, kad jau ieškant buto nuomai, peržiūrėjus nuotraukas, matydavosi ar dvi darbo vietos tilps ar ne. Iš to, kiek butų teko matyti, susidariau išvadą, kad darbui namuose butai visai nepritaikyti. Mano patarimas nuomininkams būtų suplanuoti bent jau vieną darbo vietą, nes tikrai nemažai žmonių bent retkarčiais dirba iš namų. Tą rodo ir mano Instagram paskyroje atlikta apklausa, kur 74 proc. balsavusių atsakė, kad jiems reikalinga darbo vieta namuose, o 37 proc. nurodė, kad reikalinga net ne viena, o dvi darbo vietos!

Iš pradžių galvojome apie du atskirus stalus, kurių viena koja būtų žirgės (aš vadinu žirklėm), o kita - stalčių blokas (nes turime nemažai daiktų, kurie vien tik ant žirklių netilptų, kad ir kaip gražiai atrodo). Deja, kai pasimatavau, kiek tos kojos užima vietos, jų atsisakiau. Paprasčiausiai nebūtų vietos normaliai kėdei, tad išsivertėm su paprastomis kojomis. Taip pat stalčių blokas atstoja kojas ir yra tvirta atrama, tad dviems stalviršiams parempti mums užteko tik 3 kojų ir dviejų stalčių blokų. Kadangi vienas stalviršis ilgas - net 200 cm, pritvirtinome jį specialiais laikikliais prie mažesniojo - 120 cm stalviršio.

Štai čia vaizdas, kurio aš norėčiau ir kuris man be galo gražus, bet, deja, to nepakaktų viskam sutalpinti.

bemydeco.com

Kai tik atsikraustėm į butą, iškart numatėm vietą darbo stalams (iš tikrųjų tam buvo tinkama tik viena vieta). Pradžioje galvojome, jog tai bus vientisas ilgas stalviršis ir dvi darbo vietos prie jo, bet viską pasimatavus pamačiau, kad prie vienos sienos telpa tik viena darbo vieta. Jeigu nebūtų virtuvės baro su baro kėdėmis, būtų galima įtalpinti ir dvi darbo vietas, tačiau turėjome palikti vietos kėdei atstumti ir pasirinkome kampinio stalo variantą.

Vienas stalas šiek tiek užstoja langą ir jo nebus galima pilnai atidaryti (tik į viršų), tačiau tai mums nepasirodė blogai, nes šalia yra du dideli langai, kuriuos galime atsidaryti, o prireikus nuvalyti langą, bus galima stalą patraukti.

Taip pat atsiradusi laisva vieta kampe mums pravertė kitam dalykui. Vyras turi 3D spausdintuvą, kurį patogiausia laikyti šalia kompiuterio, tad jam ten pasirodė puiki vieta! Nuotraukose stengiausi jo nerodyti, nes jis man visai negražus ir interjero nepuošia :) Taip pat visur pašalinau savo darbo kėdę, kurią turiu nuo studentavimo laikų. Ji labai patogi, bet visai ne estetiška. Gal kas nors galit rekomenduoti patogią, bet nedidelę (be ratukų) kėdę ilgam darbui prie kompiuterio?

Kadangi pas mus daug technikos, tai automatiškai yra be galo daug laidų. Vyras šiame bute šią problemą pažadėjo išspręsti, tad IKEA esantys kanalai laidams paslėpti mums buvo tikras išsigelbėjimas! Matote, kiek laidų jie slepia? Jų praktiškai visai nesimato (tik iš tam tikrų kampų). Kanalai laidams tvirtinami prie stalviršio ir kolkas neradome geresnio ir pigesnio sprendimo laidams paslėpti, tad tikrai rekomenduojame.

Taip pat norėjome apsaugoti nuomotojų grindis, nes vienos kėdės ratukai labai aštrūs. Anksčiau turėjome permatomas grindų apsaugas iš IKEA, tačiau čia jos visai netiko. Senukuose radau sąlyginai nebrangų kilimą, kuris ne ilgo plauko, apsaugo nuo įbrėžimų ir suteikia darbo erdvei jaukumo! Taip pat labai derinasi prie mūsų naujo kilimo svetainėje :) Rombai dabar labai "ant bangos", tad net vonioje kilimėlis su tais pačias raštais.

Stalinius šviestuvus turėjome iš anksčiau. Beje, jie taip pat iš IKEA ir esame jais patenkinti. Kartais stovas atsilaisvina ir jį reikia priveržti, bet šviečia ir atrodo tikraip puikiai. Na, o luboms naudojome šviestuvus iš Senukų, kurie atrodo moderniai, neįkyriai ir skleidžia išsklaidytą šviesą.

Taip pat planuojant darbo vietas, atkreipkite dėmesį į rozetes. Mūsų atveju yra tik dvi rozetės už mano pusės stalčių bloko, tad po stalviršiu yra primontuoti du ilgi prailgintuvai, kad niekada nepritrūktų rozetės.

Patarimas dėl IKEA darbo stalų.

Jeigu IKEA ieškote tik stalviršio arba kojų, žymiai patogiau visą pasirinkimą ir galimus matmenis matyti jų planavimo programoje. Ją atsidarę iškart suradome, kokie galimi stalviršių ilgiai bei kokie kojų pavadinimai ir galimybės.

Baldų nuorodos:

1. Stalviršis LINNMON 120x60 cm - 15 - ikea.com

2. Stalviršis LINNMON 200x60 cm - 45 - ikea.com

3. Kojos (baltos) ADILS 3 vnt. - 2,50 x 3 = 7,5 - ikea.com

4. Stalčių spintelė ALEX 2 vnt. - 59 x 2 = 118 - ikea.com pats brangiausias pirkinys, bet tikrai funkcionalus

5. Kanalas laidams SIGNUM 3vnt. - 5,99 x 3 = 17,97 - ikea.com

6. Kilimas "JERSEY 6734/E518" 170x120 cm - 45 parduotuvėje, bet mes pirkome internetu (šiuo metu nėra) už 29,25- senukai.lt

7. Lubinis šviestuvas Domolleti 24W LED - pirkome internetu su 40% nuolaida 31,80 - senukai.lt

8. Stalinis šviestuvas RIGGAD 2vnt. - nepamenu kainos, pirkome prieš porą metų IKEA (šiuo metu nėra svetainėje).

9. Beje, vyro darbo kėdė irgi iš IKEA. Nėra pati patogiausia ir braižo grindis labai stipriai, tad būčiau dėkinga už kėdžių rekomendacijas.

Viso dvi darbo vietos, neskaičiuojant jau turimų stalinių šviestuvų ir prailgintuvų mums kainavo 264(be centų).

Kaip manote, ar tai daug? Ar turite darbo vietą savo namuose? Kur jai radote vietos? Parašykite į komentarus po straipsniu! :)

15
Komentarai

Vasarė

Atrodo šauniai! Beje, mano darbo stalo ieškojimai taip pat baigėsi (jei pameni, klausiau patarimo:)) - nieko taip ir neradusi tiesiog paprašiau, kad padarytų pažįstamas kalvis. :D :D O dėl kėdės - mano nauja meilė yra The Chairs! Pati turiu aksomu trauktą Florą ir esu be galo patenkinta, nes irgi kėliau sau kriterijų, kad galėčiau ilgai sėdėti. Ir išties galiu, labai patogu, šiaip kėdė nemaža, tai ir kojas susikeliu ir ko dar tik neprisigalvoju.

(2) · (0) · Atsakyti · 2018 m. vasario 27 d.

Evelina Aleliūnienė

Gerai, kad tavasis galvos skausmas baigėsi :) Ar patenkinta rezultatu?
O dėl kėdės, tai man The Chairs kėdės irgi laaaabai patinka, tik aksomas man visai netinka dėl šuns - turbūt tik odinė tiktų, nes plaukai limpa visur :))

(0) · (0) · Atsakyti · 2018 m. vasario 27 d.

Vasarė

Na, nėra 100proc. taip, kaip įsivaizdavau, bet gal čia normalu, kad retai kada pavyksta pasiekti tobulybę. :) Bet šiaip vis tiek labai patenkinta, tuolab, kad palyginus tikrai mokėjau kapeikas.
Oi, o dėl plaukų tai, žinok, pas mane lygiai tas pats su kate - taigi tokia faina kėdė tikrai netrukus tapo mėgstamiausia pogulio vieta. :) Bet et, vis tiek kenčiu ir džiaugiuosi!

(0) · (0) · Atsakyti · 2018 m. vasario 27 d.

Lina

Labai patiko išsamus pasakojimas ir nuotraukų kokybė. :) tik norėčiau patikslinti, kad nuomininkai esate jūs, tie, kurie nuomojasi butą, o nuomotojai - tie, kurie jums butą išnuomojo. :)

(0) · (0) · Atsakyti · 2018 m. vasario 27 d.

Evelina Aleliūnienė

Tikrai taip! Ačiū už pastabą:)

(0) · (0) · Atsakyti · 2018 m. vasario 27 d.

Ona

super, smagu matyt! :) aš kol kas bent jau oficialiai namie nedirbu, bet studijuoju ir daug laiko praleist su kompiuteriu prie virtuvinio stalo kažkaip keista. nesijaučiu ir labai darbinga. gal naujas stalas mane įkvėptų?! svarstau apie VITTSJÖ (http://www.ikea.com/lt/lt/catalog/products/80221352/). ar kaip interjero dizainerė nematot iškart kažkokios priežasties, kodėl nepirkt šio stalo? man jis tikrai patinka, jau ir parduotuvėj apžiūrėjau ir namuose vietą radau ir kėdę mintyse statau prie jo tai vieną tai kitą:)) 

(0) · (0) · Atsakyti · 2018 m. vasario 28 d.

Evelina Aleliūnienė

Na, aš asmeniškai tokio darbui su kompiuteriu nesirinkčiau :) Jis neatrodo labai tvirtas ir yra labai siauras. Jeigu ne su nešiojamu kompiuteriu dirbsite, tai nebus nei kur klaviatūros pasidėti, nei rankų...

(0) · (0) · Atsakyti · 2018 m. vasario 28 d.

Indrė

O jūs ketinate vienu metu dirbti? Nes atrodo itin nepatogu sėdėti prie stalų dviese, per mažai erdvės, trankysitės kėdėmis.

(0) · (0) · Atsakyti · 2018 m. vasario 28 d.

Evelina Aleliūnienė

Taip, vienu metu jau dirbame. Nesitrankom vienas į kitą, nes abu vienu metu neužsimanom nuo stalo atsitraukti :) Būtent dėl šios priežasties ir patraukėm stalčių bloką kuo toliau prie krašto, kad kėdės nesiliestų viena su kita.

(0) · (0) · Atsakyti · 2018 m. vasario 28 d.

Valentina

Labai patiko!! Mes įrengiame darbo vietą miegamajame, bet jis didelis, todėl buvo erdvės fantazijoms- darbo stalą atstoja ilga ir plati palangė, kurią gaminomes pagal užsakymą, trūksta tik interjero detalių ir smulkmenų. Jei norėsi, galėsiu parodyti :)

(1) · (0) · Atsakyti · 2018 m. vasario 28 d.

Evelina Aleliūnienė

Parodykite - labai įdomu! Galite atsiųsti man į el.paštą info@e-interjeras.lt

(0) · (0) · Atsakyti · 2018 m. vasario 28 d.

Agnė

Evelina, praėjo pora metų, kaip galvojat, ar dabar rinktumėtės tokį pat sprendimą, ar kažką keistumėt (gal bėgant laikui išaiškėjo kažkokie tokio sprendimo trūkumai). Beje, laukiu naujų video youtube :)

(0) · (0) · Atsakyti · 2020 m. sausio 23 d.

Evelina Aleliūnienė

Sveiki,

Mes tą stalą dar pasididinom, kampe pasidarėm lenktą stalą (vyrui taip patogiau dirbti). Trūkumų kaip ir nėra, nors aišku patys stalai gana minkštoki, greit susibraižo.

Smagu, kad laukiate, stengsiuosi kaip įmanoma dažniau juos filmuoti :)

(0) · (0) · Atsakyti · 2020 m. sausio 24 d.

Domantė

Noriu pamatyti studijų laikų patogią kėdę :D 

(0) · (0) · Atsakyti · 2020 m. vasario 20 d.

Evelina Aleliūnienė

Jau nebeturiu :D Nusipirkom iš IKEA HATTEFJÄLL - irgi labai patogi!

(0) · (0) · Atsakyti · 2020 m. vasario 20 d.

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Susiję įrašai

Prekių krepšelis

Krepšelis tuščias

Konsultacija internetu

NET 84

BALDŲ IŠDĖSTYMO PLANAI!

Tik tiems, kurie prenumeruos naujienlaiškį. Visi planai atlikti interjero dizainerės Evelinos Aleliūnienės.

Jeigu naujienlaiškį jau prenumeruojate, tiesiog įveskite savo duomenis dar kartą. Jeigu esate naujas prenumeratorius, turėsite patvirtinti prenumeratą.