Susiję tag'ai
#Statomės namą#Stogas
Susijusios kategorijos
Nepraleisk! Naujas video!
2022 m. rugsėjo 14 d.

Teksto autorius: Evelina

Apie pačio stogo konstrukciją rašiau anksčiau. Parapetus suformavome iš medienos tašų ir apkalėme 22mm storio OSB plokštėmis. Nuotraukose matysite stogą su plėvele, tai visą plėvelę nuėmėme tik tą dieną, kai klijavo EPDM dangą (saugojome nuo lietaus).

Fasado apšiltinimas neužlipa ant parapeto ir baigiasi po juo. Nors projekte buvo nurodyta, kad vata turi eiti iki pat viršaus, kadangi keitėme stogo konstrukciją (atsisakėme SIP'ų), tai nebetiko ir esamas mazgas. Paulius ir vėl turėjo galvos skausmą, kaip viską išspręsti, bet sprendimas atėjo ir jis jau įgyvendintas.

PIR plokštes užklijavome iki difuzinės plėvelės aukščio palei visą namo perimetrą. Virš dvitėjinių sijų esančią difuzinę plėvelę užlenkėme ant PIR'o ir priklijavome su POINT 203 klijais ir SIGA Wigluv juosta. Tokiu būdu gavosi šilta sienų ir stogo sankirta. Taip pat turime vėdinamą parapetą, tad galėjome daryti jį medinį ir neapšiltinti, nes jis neturi jokio sąlyčio su sienomis.

Parapetams formuoti naudojome daugiausiai 45x145 mm tašus, kai kur ir platesnius, nes norėjome išlaikyti vienodą parapeto plotį iš viršaus. Mediena pirkta iš Medžio bitės.

Keli skaičiai ir sausa informacija:

  • Parapeto plotis 290 mm.
  • Žemiausias parapeto aukštis 160 mm, aukščiausias - 450 mm.
  • Kampuose OSB sujungėme 45 laipsnių kampu.
  • Parapeto viršus visu perimetru turi 3 laipsnių nuolydį į stogo vidų.
  • Dėjome 145 mm pločio lentą, sutvirtinančią tašus iš viršaus.


Kadangi stogo nuolydis buvo tikslus (jį formavome iš blokelių), pasiskaičiavome, kad dedant tašus kas 50 cm ir didinant tašo ilgį per 1 cm, išgauname lygų horizontą. Neapsirikome, bet padėjo ir lazeris.

Suformuoti parapetus buvo nesudėtinga, daugiausiai laiko atėmė tašų pjaustymas pagal nuolydį. Tai buvo vienas greičiausių statybose mūsų darytų darbų :)

p.s.kiekvienam etapui pasipildome savo 3d modelį, kuris padeda susigaudyti ir neapsirikti realybėje. Čia matote parapeto ir stogo dalį (su ir be skalūno karakaso). Modelį darėmės patys (į spalvas nekreipkite dėmesio).

 
Komentarai

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Susiję įrašai

Prekių krepšelis

Konsultacija internetu

NET 84

BALDŲ IŠDĖSTYMO PLANAI!

Tik tiems, kurie prenumeruos naujienlaiškį. Visi planai atlikti interjero dizainerės Evelinos Aleliūnienės.

Jeigu naujienlaiškį jau prenumeruojate, tiesiog įveskite savo duomenis dar kartą. Jeigu esate naujas prenumeratorius, turėsite patvirtinti prenumeratą.