Susiję tag'ai
#Statomės namą#Stogas
Susijusios kategorijos
Nepraleisk! Naujas video!
2022 m. rugsėjo 14 d.

Teksto autorius: Evelina

Apie pačio stogo konstrukciją rašiau anksčiau. Parapetus suformavome iš medienos tašų ir apkalėme 22mm storio OSB plokštėmis. Nuotraukose matysite stogą su plėvele, tai visą plėvelę nuėmėme tik tą dieną, kai klijavo EPDM dangą (saugojome nuo lietaus).

Fasado apšiltinimas neužlipa ant parapeto ir baigiasi po juo. Nors projekte buvo nurodyta, kad vata turi eiti iki pat viršaus, kadangi keitėme stogo konstrukciją (atsisakėme SIP'ų), tai nebetiko ir esamas mazgas. Paulius ir vėl turėjo galvos skausmą, kaip viską išspręsti, bet sprendimas atėjo ir jis jau įgyvendintas.

PIR plokštes užklijavome iki difuzinės plėvelės aukščio palei visą namo perimetrą. Virš dvitėjinių sijų esančią difuzinę plėvelę užlenkėme ant PIR'o ir priklijavome su POINT 203 klijais ir SIGA Wigluv juosta. Tokiu būdu gavosi šilta sienų ir stogo sankirta. Taip pat turime vėdinamą parapetą, tad galėjome daryti jį medinį ir neapšiltinti, nes jis neturi jokio sąlyčio su sienomis.

Parapetams formuoti naudojome daugiausiai 45x145 mm tašus, kai kur ir platesnius, nes norėjome išlaikyti vienodą parapeto plotį iš viršaus. Mediena pirkta iš Medžio bitės.

Keli skaičiai ir sausa informacija:

  • Parapeto plotis 290 mm.
  • Žemiausias parapeto aukštis 160 mm, aukščiausias - 450 mm.
  • Kampuose OSB sujungėme 45 laipsnių kampu.
  • Parapeto viršus visu perimetru turi 3 laipsnių nuolydį į stogo vidų.
  • Dėjome 145 mm pločio lentą, sutvirtinančią tašus iš viršaus.


Kadangi stogo nuolydis buvo tikslus (jį formavome iš blokelių), pasiskaičiavome, kad dedant tašus kas 50 cm ir didinant tašo ilgį per 1 cm, išgauname lygų horizontą. Neapsirikome, bet padėjo ir lazeris.

Suformuoti parapetus buvo nesudėtinga, daugiausiai laiko atėmė tašų pjaustymas pagal nuolydį. Tai buvo vienas greičiausių statybose mūsų darytų darbų :)

p.s.kiekvienam etapui pasipildome savo 3d modelį, kuris padeda susigaudyti ir neapsirikti realybėje. Čia matote parapeto ir stogo dalį (su ir be skalūno karakaso). Modelį darėmės patys (į spalvas nekreipkite dėmesio).

Yra ir video apie šį etapą:

11
Komentarai

Bangis

Sveiki, gal galite pasidalinti savo namo parapeto mazgu, tiksliau tos vietos kur medinė sija gula ant mūrloto ir formuojamas parapetas iš OSB bei kur stogas išsikiša virš terasos. Kaip sprendėt apšiltinimo problemą?

(0) · (0) · Atsakyti · 2022 m. gruodžio 5 d.

Evelina Aleliūnienė

Ten, kur sija gula ant mūrloto (lauke, jeigu gerai supratom), PIR yra užkeltas iki dvitėjinės sijos viršaus, o difuzinė plėvelė priklijuota ant PIR iš lauko pusės.
Ten, kur stogas išsikiša virš terasos, nuotraukose matosi, jog PIR užeina iki pat viršaus (ant sienos po terasa), o laukinė pusė nėra šiltinta.
Po terasa stogas nėra šiltintas, šiltinti reikia tik tas vietas, kur stogas ribojasi su vidumi.

Nežinau, ar supratom klausimą, nelabai aišku, jeigu galite, patikslinkite klausimą.

(0) · (0) · Atsakyti · 2022 m. gruodžio 6 d.

Bangis

Gerai supratot klausimą. Ačiū už atsakymą.
Tai kai sija eina išilgai sienos tai taip, PIR plokštė klijuojama iki difuzinės plėvelės (sijos viršaus), o kaip su ta vieta kur sijos išsikiša kas 60 cm (ar kiek jūs ten darėte) į lauką (terasą) Nes reikia PIR kelti iki sijų viršaus. O dvitėjinė sija tai nėra lygus medienos balkis, dėl to ir klausiu. Kaip sandarinot tas T formas?

(0) · (0) · Atsakyti · 2022 m. gruodžio 6 d.

Evelina Aleliūnienė

T(I) formą apklijavom su storadūru iš kraštų ir gavosi gražus stačiakampis. PIR'ą išpjovėme taip, kad liktų maždaug 1cm iki dvitėjinės sijos kraštų ir tarpelį užpūtėm su Fome Flex Mega fome putom.

(1) · (0) · Atsakyti · 2022 m. gruodžio 7 d.

Ernestas

Sveiki, taigi stebiu visada jusu progresa, bet noreciau uzklausti:

Kodeñ pasironkote dvitejas sijas o ne perdengimo plokstes ? 

(0) · (0) · Atsakyti · 2023 m. sausio 15 d.

Evelina Aleliūnienė

Sveiki,
dedant perdengimo plokštes, gaunasi labai sunki konstrukcija, turbūt ir blokelių stipresnių reiktų, ir pamatų tvirtesnių. Namo projektavimo pradžioje nusprendėme, jog stogas bus iš medienos, tad pagal tai ir buvo skaičiuotos apkrovos, daroma konstrukcinė dalis ir pan.

(1) · (0) · Atsakyti · 2023 m. sausio 16 d.

Bangis

Sveiki, kur gavote, pirkote manžetus įlajų perėjimui ir sandarinimui su difuzine plėvele?

(0) · (0) · Atsakyti · 2023 m. kovo 8 d.

Evelina Aleliūnienė

Iš Ottensten.

(1) · (0) · Atsakyti · 2023 m. kovo 9 d.

Rūta

Ar galite pakomentuoti ar mazgo schema pasidalinti - kaip vėdinasi jūsų plokščias stogas? Kurioje vietoje išeina oras, vaikštantis virš difuzinės plėvelės? 

(0) · (0) · Atsakyti · 2023 m. rugsėjo 22 d.

Evelina Aleliūnienė

Dar nesu parašiusi straipsnio ar padariusi video, bet po parapetu, ant kurio montavome skalūną, apačioje yra oro tarpas, tai per ten oras ir patenka virš difuzinės plėvelės. Garažo pusėje stogas yra žemiausias, tad čia patekęs sušilęs oras kyla į viršų, t.y. į aukščiausią stogo vietą kitame namo gale ir pro ten išeina. Taip pat oras patenka ir pro skalūno sienoje esantį vėdinimo tarpą apačioje (irgi dar apie tai nerašiau).

(1) · (0) · Atsakyti · 2023 m. rugsėjo 22 d.

Evelina Aleliūnienė

Evelina Aleliūnienė  tiksliau jau rašiau apie skalūno karkasą, galite pasižiūrėti: https://www.e-interjeras.lt/blogas/pusiau-ventiliuojamas-fasadas-ir-karkasas-skalunui

(1) · (0) · Atsakyti · 2023 m. rugsėjo 22 d.

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Susiję įrašai

Prekių krepšelis

Krepšelis tuščias

Konsultacija internetu

NET 84

BALDŲ IŠDĖSTYMO PLANAI!

Tik tiems, kurie prenumeruos naujienlaiškį. Visi planai atlikti interjero dizainerės Evelinos Aleliūnienės.

Jeigu naujienlaiškį jau prenumeruojate, tiesiog įveskite savo duomenis dar kartą. Jeigu esate naujas prenumeratorius, turėsite patvirtinti prenumeratą.