Susiję tag'ai
#Sklypas
Susijusios kategorijos
Nepraleisk! Naujas video!
2022 m. liepos 27 d.

Teksto autorius: Evelina

Šį etapą, kaip ir daugelį kitų, darėmės patys. Drenažas reikalingas tam, kad surinktų vandenį, kuris renkasi prie pamatų. Jeigu nėra drenažo, būna balos, nes pas mus yra molinga žemė. Jeigu jūsų žemė gerai surenka vandenį, drenažas nebūtinas.

Pačioje pradžioje rankomis atsikasėme į lauką iš namo pravestus vamzdžius, kad kasdamas bobcat'as jų neprakirstų ir pasižymėjome jų vietas, kad ateityje būtų galima viską paprastai surasti. Tą darome su visomis komunikacijomis, kad vėliau nebūtų spėlionių, kur kas yra.

Kaip vyko darbai?

1. Pasisamdėme bobcat'ą. Jis aplink pamatus visu perimetru nustūmė žemes maždaug ~115 cm atstumu nuo pamato ir, ~20 cm gylyje nuo pamato apačios. Ten dėsime pamato apšiltinimą.


2. Tuomet jis padarė tranšėją drenažui. Pradėjome žemėti nuo maždaug ~40cm nuo pamato apačios ir kas 2m žemėjome po 1 cm. Taip susidarė nuolydis. Ten, kur klojami vamzdžiai lietaus kanalizacijai, tranšėja buvo dar gilesnė (maždaug 70 cm nuo būsimo žemės paviršiaus ir gilėjo kas 1m po kelis cm).

3. Dvejose vietose iškastos duobės 2 plastikiniams D315 šuliniams/gofroms, į kuriuos sueina drenažo vamzdžiai. Ateityje bus ir betoninis šulinys (dabar trukdo žemių krūvos).


4. Kai kur pylėme vandenį, kad susitrombuotų smėlis. Iš pradžių galvojome nuomotis vibro koją, bet nusprendėme, kad užteks vandens - jis puikiai sutrombuoja smėlį.

5. Išlyginus žemes, kad susidarytų reikiamas nuolydis, paklojome geotekstilę (2m pločio, 150 g/m2), ant viršaus ištempėme drenažinius vamzdžius (d110), juos užpylėme žvirgždu (4-16 fr), apsukome geotekstile ir po to viską palaidojome po plautu smėliu (0,4 fr). Būtina, kad kas nors laikytų ar stovėtų ant drenažinio vamzdžio, kol pilami akmenukai, kad nepakeltų vamzdžio ir po juo pabirę akmenukai nesugadintų nuolydžio.

Viso drenažo perimetras apie 81 m.

Kainos:

  • Bobcat - 180 Eur
  • Plautas smėlis, žvirgždas po 8 kubus - 420 Eur (dar liko daug akmenukų)
  • Medžiagos drenažui - 753 Eur
  • Medžiagos lietaus kanalizacijai - 261 Eur

Darbui sugaišome 3 dienas dirbant 3 žmonėms.

LIETAUS KANALIZACIJA

Pas mus yra 3 įlajos. Jų nubėgimas į šulinį bus daromas viena trasa. Iš paskutinės įlajos išeina D110 vamzdis, kol sutinka antrą vamzdį ir pereina į D160. Kai prisijungs trečia įlaja nuo kolonos, pereisim į D200. Darant drenažą, po apačia prasivedėme vamzdžius iš garažo trapo, dviejų įlajų. Ateityje šiuos, ir dar vienos įlajos vamzdžius, nuvesime į betoninį šulinį (dabar tam sklype nebuvo vietos).  

 

Jau galite pasižiūrėti ir video!

6
Komentarai

Lukas

Sveiki,

Kaip suprantu, jūsų lietaus kanalizacijos vertikalūs vamzdžiai, jungiantys įlajas ant stogo ir vamzdžius po žeme bus montuojami pastato viduje. Ar neturėtų šie vamdžiai būti montuojami pastato išorėje, būtent apšiltinimo sluoksnyje?

(0) · (0) · Atsakyti · 2022 m. rugpjūčio 5 d.

Evelina Aleliūnienė

Pagal projektą turėjo būti motuojami išorėje, bet nusprendėme, kad išorėje nenorime dėl estetinių priežasčių. Į apšiltinimo sluoksnį įdėti jų neišeina, nes turim tik 15 cm, tad nusprendėme vamzdžius prasivesti garažo viduje. 

(0) · (0) · Atsakyti · 2022 m. rugpjūčio 8 d.

Linas

Sveiki, o ar dėsite drenežinę membraną (tokia juoda plevelė/korys)?

(0) · (0) · Atsakyti · 2022 m. rugpjūčio 9 d.

Evelina Aleliūnienė

Taip, dėsime.

(0) · (0) · Atsakyti · 2022 m. rugpjūčio 11 d.

Aurimas

Kokiu atstumu dejote drenazo vamzdi nuo namo


(0) · (0) · Atsakyti · 2023 m. liepos 28 d.

Evelina Aleliūnienė

Apie metrą nuo pamato.

(0) · (0) · Atsakyti · 2023 m. liepos 31 d.

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Susiję įrašai

Prekių krepšelis

Krepšelis tuščias

Konsultacija internetu

NET 84

BALDŲ IŠDĖSTYMO PLANAI!

Tik tiems, kurie prenumeruos naujienlaiškį. Visi planai atlikti interjero dizainerės Evelinos Aleliūnienės.

Jeigu naujienlaiškį jau prenumeruojate, tiesiog įveskite savo duomenis dar kartą. Jeigu esate naujas prenumeratorius, turėsite patvirtinti prenumeratą.