Susiję tag'ai
#Statomės namą#Fasadas
Susijusios kategorijos
Nepraleisk! Naujas video!
2023 m. gegužės 16 d.

Teksto autorius: Evelina

Fasado apšiltinimą atlikome patys ir lygiagrečiai apšiltintas sienas armavome, bet šiame straipsnyje surašysiu tik su apšiltinimu susijusią informaciją. Šiltinti ir armuoti pradėjome 2022 m. rugpjūčio mėn. nuo tos pusės, kuri gauna mažiau saulės ir baigėme spalio pradžioje. Darbus atlikti padėjo mūsų abiejų tėčiai. Kam įdomu, galite pasižiūrėti ir video:

Naudojome Finnfoam frezuotą FF-EPS 70:

 • 1200x600x150 garažui ir sandėliukui;
 • 1200x600x200 visoms kitoms sienoms.

Iš viso šiltinome 190 kv.m sienų (išmetus visas angas). Mūsų blokeliai dujų silikato. Vėliau šios sienos bus dengiamos dekoru.

Pats putplastis labai geros kokybės, į vieną dalį kokį mėnesį švietė aktyvi saulė, dar ir eksperimentui palikau ant pietinės saulės gabalą, nieko neatsitiko, išskyrus vieną vietą, kur nuo skardinio profilio atsispindėjo saulė. Ten putplasčio šoną palydė, bet palyginus su Šilputos ir BP putplasčiu, kurie lydosi jau po dienos ant saulės, esam labai patenkinti Finnfoam kokybe. Nereikėjo verstis per galvą kuo greičiau šiltinant ar dengiant nuo saulės.

Čia foto, kaip atrodo kitų gamintojų putplastis po dienos/pusdienio saulėje

Čia Finnfoam putplastis. Matosi kampe pasilydęs, kur nuo skardos atsispindėjo saulė (ji po mediniu pagaliu). Kai uždengėme, nebesilydė.

Pats šiltinimo procesas buvo nestandartinis, TIK TOk'e gavome labai daug heito dėl tokio šiltinimo būdo, t.y. klijuojant purškiamais klijais. Putplastį klijuoti galima šlapiai, t.y. su spec. mišiniu arba putomis, bet klijuojantys šlapiai naujų dalykų į savo akiratį tiesiog neįsileidžia ir nepripažįsta. Mūsų putos buvo dar ir tokios, kur purškiama visu plotu, tad tai dar mažiau matytas sprendimas, o kas nematyta, tas matyt gąsdina :)

PURŠKIAMI KLIJAI VISU PLOTU

Naudojome Gudfor Fix purškiamus termo klijus ir A++ (tas pats, tik skirtingos pakuotės). Gamintojas nebeprekiauja nei tais, nei tais ir keičia į 60seconds klijus (jie greičiau stingsta, bet purškiami ne visu plotu). Kodėl nesirinkome būtent 60seconds? Kadangi su Gudfor Fix ir A++ pradėjome klijuoti PIR'ą (jį klijavome ten, kur bus skalūnas) ir mums labai patiko, nes jais galima dengti visą plotą, norėjome jais suklijuoti ir visą EPS. 

Mūsų naudoti klijai stingo lėčiau, tad kad būtų greičiau ir nereiktų laukti ~5min., kiekvieną priklijuotą plokštę pritvirtindavome su faneros gabaliukais, kad neastumtų neoporo ir jis būtų lygus vienas kito atžvilgiu. Čia irgi labai visus juokinęs dalykas, bet galiu nuraminti, jog visas skyles vėliau sąžiningai užpūtėme, užsandarinome ir dar papildomai užpūtėme tarpus tarp plokščių. Kiekviena plokštė ne tik priklijuota visu plotu, bet ir apipūstas kiekvienas jos kraštelis prieš dedant naują plokštę. Sujungimams tarp plokščių naudojome Fome Flex 7 Doors&Windows putas.

Beje, nustebino Gudfor purškiamų klijų pjūvis. Matosi, jog nėra jokių oro tarpelių. Buvo atvejų, kai reikėjo nuimti priklijuotą (dar nesusmeigiuotą) plokštę, tai atklijuoti ją buvo reikalų, sukibimas labai labai geras ir tikrai esame ramūs dėl to, jog šiltinimas savo darbą puikiai atliks.

Taip pat EPS plokštes susmeigiavome (aplink tabletes užpūtėme Fome Flex 60seconds klijų, kad niekur neliktų tarpelių). Nors sako, jog nebūtina smeigiuoti vieno aukšto namo, bet atsarga gėdos nedaro.

EPS pjaustėme su savadarbe pjaustykle ir kur lengviau ir greičiau - su peiliuku. Naudojant frezuotą EPS, papildomai laiko "suvalgo" būtent pjaustymas, ypač aplink išneštų langų profilius, bet norėjome būtent tokio, kad nebūtų tiesioginio šalčio tilto per sudūrimus (kuris būna su lygiu EPS).

IŠSIPLEČIANTI JUOSTA

1. Aplink langus klijavome savaime išsiplečiančią juostą, kurią prie lango rėmo prispaudė neoporas. Taip sumažėja tarpas tarp lango rėmo ir putplasčio, jeigu atsirastų judėjimas.

2. Išsiplečiančias juostas dviem eilėm klijavome ir ant cokolinio profilio (kad neliktų oro judėjimo už putplasčio), pripūtėm klijų ir tuomet dėjome EPS plokštę.

3. Taip pat jas klijavome ant PIR šonų. Padarėme griovelius, juose priklijavome savaime išsiplečiančias juostas, pripūtėme klijų ir tik tuomet glaudėme FF-EPS plokštę.

COKOLINIS PROFILIS

Tarp sienų apšiltinimo ir būsimo pamato apšiltinimo dėjome cokolinį profilį. Iki šiol nelabai žinom, ar jis reikalingas. Pagal idėją, dėka jo nenusidaužo sienų apačios, jis apsaugo nuo vabzdžių ir nuo pamato kylančios drėgmės. Vieni deda plastmastinį profilį, mes dėjome metalinį, kiti išvis nededa. Žinom, kad tai yra šalčio tiltas, bet projekte buvo nurodytas cokolinis profilis, tad jį ir dėjome. Dažnai jis naudojamas sienų išlyginimui, bet mums jų nereikėjo lyginti (lygiai patys susimūrijom:)). Sujungimą tarp profilio ir blokelių papildomai apsandarinom su garo izoliacine mastika.

PUTPLASČIO PJAUSTYKLĖ

Buvo prašymas pasidalinti apie ją, tai trumpai papasakosiu, kaip Paulius ją darė. Iš tikrųjų, turime dvi pjaustykles. Viena pjausto horizontaliai, o kita - vertikaliai.

 • "Stalą" atstojo paletė ir blokeliai po ja.
 • Pjaustėme max. 1200x600x200 mm neoporą.
 • Vielos storis 0,4 mm, ilgis ~1500 mm.
 • Reikėjo 24V maitinimo šaltinio, ~6A srovės.
 • DEPO pirkome standžias spyruokles, kurios įtempia volframinę vielą ir skriemulius.
 • Senukuose pirkome tvirtus furnitūros bėgelius (nepamena, kiek cm ilgio), kad būtų galima vielą kelti aukštyn/žemyn.
 • Siūlą pirko iš anodas.lt
 • Transformatorius - savadarbis reguliuojamas (perdarytas iš kompiuterio maitinimo šaltinio).
 • Vielą teko keisti kelis kartus per visą fasado šiltinimą. 

Pjaustyti reiktų ne viduje, o lauke, nes ištirpusio neoporo garai labai nuodingi. Jeigu pjaustydavom viduje, tai įsijungdavome Vilpės kaminėlį. Šią pjaustyklę dar naudosime grindų putplasčiui pjaustyti.

PIR atpjauti su tokia pjaustykle neįmanoma, nes karštyje PIR plokštė netirpsta (bandėme).

Pabaigai pasidžiaugimui nuotrauka, koks lygus fasadas :)

 

Komentarai

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Susiję įrašai

Prekių krepšelis

Krepšelis tuščias

Konsultacija internetu

NET 84

BALDŲ IŠDĖSTYMO PLANAI!

Tik tiems, kurie prenumeruos naujienlaiškį. Visi planai atlikti interjero dizainerės Evelinos Aleliūnienės.

Jeigu naujienlaiškį jau prenumeruojate, tiesiog įveskite savo duomenis dar kartą. Jeigu esate naujas prenumeratorius, turėsite patvirtinti prenumeratą.