Susiję tag'ai
#Statomės namą#Durys
Susijusios kategorijos
Nepraleisk! Naujas video!
2023 m. sausio 10 d.

Teksto autorius: Evelina

Lauko durų rinkimasis užtruko ilgiausiai. Jeigu dėl langų ir garažo vartų kažokių klaustukų nekilo, tai dėl lauko durų jų buvo daug. Nebuvome išsirinkę konkretaus gamintojo, mums buvo svarbus dizainas, elektrinė spyna ir galimybė ją prijungti prie išmanių namų sistemos, patvarumas ir kaina, tad pražiūrėję įvairius variantus, vis tik pasilikome prie Hormann gamintojo (tokio paties, kaip garažo vartai), nors durys ir pilnai neatitiko mūsų lūkesčių.

Dabar trumpa informacija:

  • Thermo65, Motyvas 700S, RAL 7016 Matt Deluxe spalva (kaip ir garažo vartų).
  • Matinis stiklas.
  • Montuota ant Neotherm profilių
  • Užsakinėjome 2021 11, kaina buvo 2910 Eur su viskuo (įdedu į nuotraukas visą info).
  • Mūsų namo klasė A+.

Dėl matinio paviršiaus. Jis šiek tiek teplus, matosi pirštų antspaudai, bet kol kas viskas lengvai nusivalo.

Kaip ir langams, taip ir čia, prašėme neklijuoti juostų iš vidaus, kad galėtume normaliai pasidaryti angokraščius ir tik tuomet užsiklijuoti juostas. Prieš montuojant duris, durų angą nutinkavome.

Teko platinti durų angą iš nežinojimo. Prieš tai buvo 100 cm pločio anga, bet pasirodo, jog atėmus visas detales, liktų tik apie 80 cm laisvo praėjimo. Mažoka, tad pasiplatinome angą iki 115 cm, kad liktų 90 cm praėjimas. Durys nuo pamato pakeltos 13 cm (ten bus grindų nulis).

Iš išorės durys atsidaro pulteliu (tinka tas pats, kaip garažo vartams) arba raktu, iš vidaus - pulteliu, raktu arba nulenkus rankeną. Čia ilgos rankenos minusas, nes pamiršus raktą ar pultelį, į namus neįeisi, bet labai norėjome ilgos rankenos.

Long story short, teiravomės visokių spynų galimybių įvairiose Hormann atstovybėse. Buvo svarbu galimybė ją prijungti prie išmanių namų sistemos. Visi pasakoja skirtingai arba nežino ir net įvardina skirtingus spynos gamintojus. Sugaišom daugiau nei mėnesį, atsibodo, tad nusispjovėm, ir nusipirkom, ką siūlė.

Kadangi pirkome "akcijines" duris, dizaino ir funkcionalumo pasirinkimas ribotas. Teiravomės, ar galima įsidėti savo spyną, tai neleido. Gal ir galima, bet turbūt tingi terliotis ir kaina atitinkamai į kosmosą šoktų.

Yra galimybė dėti piršto antspaudo klavišą, bet mums jis baisiai atrodo ir dar daug kainuoja, tai nepirkom. Paulius įdės pasirinktą piršto antspaudą pats, gal net pavyks įmontuoti į ilgają rankeną. Taip pat būna vadinama "praėjimo" funkcija (berods kažką nulenkti spynoje reikia), kad neužsitrenktų durys, bet mums to nepasiūlė.

Dar norime pasidaryti galimybę įleisti žmogų nuotoliniu būdu per išmanių namų sistemą (naudosime Home Assistant).

Žodžiu, pačios durys labai tvirtos, solidžios, esame patenkinti ir montavimo darbais, bet kas liečia funkcionalumą, išmanumą, dar yra kur tobulėti, o ypač reiktų pasitempti pardavėjams, kad galėtų atsakyti į kylančius klausimus.

Tiesa, esu parašiusi straipsnį apie tai, kaip pasirinkti lauko durų varstymo kryptį, tai jeigu manote, kad jums aktualu, kviečiu skaityti čia.

Kad nesugadintumėme spynos, padarėme minkštas apsaugas ir atidarius duris pritvirtinam jas su virve, kad vėjas neblaškytų. Taip pat stengiamės uždengti durų apačią, kad ten neprikristų smėlio ir kitų šiukšlių, retkarčiais ir prasiurbiu. Vienas labai pasiteisinęs būdas statybų metu, kaip apsaugoti duris nuo apgadinimo - uždėti paklodę su guma. Labai paprasta, greita ir efektyvu :)

4
Komentarai

Vladukas

"...labai pasiteisinęs būdas statybų metu, kaip apsaugoti duris nuo apgadinimo" - tj statybos metu istatyti nebrangios durys))

(0) · (0) · Atsakyti · 2023 m. sausio 22 d.

Evelina Aleliūnienė

Variantas, bet kuo ilgiau laukiam, tuo viskas labiau brangsta. Durys - ne išimtis :)

(1) · (0) · Atsakyti · 2023 m. sausio 23 d.

fleet

Pas ką užsakinėjot?

(0) · (0) · Atsakyti · 2023 m. sausio 23 d.

Evelina Aleliūnienė

adams.lt

(3) · (3) · Atsakyti · 2023 m. sausio 25 d.

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Susiję įrašai

Prekių krepšelis

Krepšelis tuščias

Konsultacija internetu

NET 84

BALDŲ IŠDĖSTYMO PLANAI!

Tik tiems, kurie prenumeruos naujienlaiškį. Visi planai atlikti interjero dizainerės Evelinos Aleliūnienės.

Jeigu naujienlaiškį jau prenumeruojate, tiesiog įveskite savo duomenis dar kartą. Jeigu esate naujas prenumeratorius, turėsite patvirtinti prenumeratą.