Susiję tag'ai
#Durys
Susijusios kategorijos
Nepraleisk! Naujas video!
2020 m. sausio 14 d.

Teksto autorius: Evelina

Jeigu šiuo metu gyvenate remontų ir/ar statybų laukimu, vienaip ar kitaip turėsite prieiti prie vidaus durų temos. Kad būtų lengviau išsirinkti durų medžiagą bei išvengti tam tikrų klaidų, kartu su UNIDECO prekybos centre esančio salono "AZ durys" pardavimų vadybininke A.Mickute paruošėme šį straipsnį.

Pirmiausia aptarkime durų medžiagas. Populiariausios vidaus durys būtų šios: MDF, faneruotos ir medžio masyvo. Taip pat bus aptartos vonios bei katilinės durys ir patarimai bei klaidos užsakant duris.

facebook.com

MDF durų pliusai ir minusai

MDF dažytos vidaus durys, pagamintos iš medžio drožlių faneruotės. Nedidelė kaina, lengva eksploatacija ir universalumas – pagrindiniai privalumai, kuriais pasižymi dažytos vidaus durys. Taip pat pakankamai didelis atsparumas nusidėvėjimui.

Durys, pagamintos iš MDF, atsparios drėgmės ir temperatūros pokyčiams, jas lengva atnaujinti, jos nėra sunkios, kai kuriais atvejais tai tikrai pliusas. Puikus variantas, kai durys gruntuotos, paruoštos dažymui ir klientas savo pasirinkta spalva jas gali savarankiškai nusidažyti (pavyzdžiui ta pačia, kaip sienų spalva). MDF durys gali būti skydinės visiškai lygios, su įvairiausiais frezavimais, su stikliukais. Taip pat didelė spalvų įvairovė.

azdurys.lt

1  |  2  |  3

Faneruotų durų pliusai ir minusai

Faneruotos durys skirstomos į natūralia faneruote dengtas duris bei eko faneruote dengtas duris.

Faneruotos durys gaminamos ant pagrindo karštu presu klijuojant medienos lakštą. Skirtingai nei laminuotos durys, jos gali būti restauruojamos ir turėtų tarnauti apie 20–30 metų. Renkantis faneruotas duris svarbu pasidomėti, kokį vidinį užpildą jos turi. Pigiausios iš jų būna su kartoniniu-akytu užpildu. Galima rinktis medžio drožlių ar klijuotos medienos užpildus. Natūralios faneruotės durys laikui bėgant pakeis spalvą, ypač nuo tiesioginių saulės spindulių.

Ekofaneruotės durys yra dengtos drėgmei bei subraižymams atsparia plėvele. Pliusas - turi didelę spalvų paletę. Yra atsparios drėgmei bei temperatūrų kaitai. Laikui bėgant nekeičia spalvos. Galima valyti ne agresyviomis valymo priemonėmis. Ekofaneruotės durys yra draugiškos aplinkai, joms gaminti sunaudojama mažesni kiekiai medienos.

azdurys.lt

1  |  2  |  3

Medžio masyvo durų pliusai ir minusai

Medžio masyvo durys gaminamos iš vieno medžio medienos. Brangiausiai kainuoja gaminamos iš ąžuolo, alksnio ir  kiek pigesnės – iš spygliuočių medžių gaminamos durys. Skiriasi ir durų ilgaamžiškumas: iš pigesnės medienos pagamintos durys tarnautų apie 30 metų, brangesnės gali tarnauti ir iki 100 metų.

Medinės durys turi puikias šilumos ir garso izoliacines savybes, medžio masyvas yra stiprus ir patikimas. Kiekviena mediena yra unikali, kaip ir gaminys iš jos - nei vienas dirbtinis pluoštas neatkartos natūralios medžio masyvo tekstūros. Duris galima gaminti pagal individualius matmenis. Minusas tas, kad nuo per didelio drėgnumo mediena brinksta. Blogai išdžiovinus medieną, ji pradeda trūkinėti, "vaikščioti", kitaip sakant, labai svarbi paruošimo technologija.

azdurys.lt

1  |  2  |  3

Į ką atkreipti dėmesį, renkantis duris į vonią bei katilinę?

Į katilines rekomenduojama arba reikalaujama dėti priešgaisrines duris, kurios turi ugnies atsparumo koeficientus. Katilinės durys skirtos atskirti katilinės patalpą nuo gyvenamųjų patalpų arba garažo. Gaisro atveju, karščiui atsparios durys kurį laiką sulaiko ugnies išplitimą į kitas patalpas. Gaisro sulaikymo laikas (atsparumo ugniai klasė)  yra viena iš pagrindinių katilinių durų charakteristikų. Durų atsparumo klasėje po raidžių El einantys skaičiai nurodo, kiek laiko durys atlaiko ugnį. Pavyzdžiui priešgaisrinės durys El30 izoliacines savybes išlaikys 30 min.

unideco.lt

Paprastai vonioje yra didesnė drėgmė, vyrauja dažni temperatūrų skirtumai ir dažniausiai nėra natūralios saulės šviesos, tad vonios durims ir medžiagoms, iš kurių jos pagamintos, keliami ypatingi reikalavimai.

Jei vonios durys pagamintos iš medžio, dėl drėgmės ir temperatūros pokyčių jos gali keisti savo formą, tačiau jas teisingai paruošus, taip pat galima statyti vonios kambariuose. Durys turi būti impregnuotos ir padengtos apsauginiu laku, atspariu vandeniui. Taip pat montuojant duris svarbu palikti nedidelį tarpelį tarp durų apačios arba į duris sudėti ventiliacijos groteles. Tokiu atveju vonios patalpa gerai vėdinsis ir nesikaups šiluma bei drėgmė. Eko faneruote bei PVC plėvele dengtos laminuotas durys yra atsparios drėgmei ir rekomenduojama jas statyti vonios kambariuose.

 

Ką reiktų numatyti, prieš užsakant duris?

  • Iš kokių medžiagų durys turi būti pagamintos;
  • Apsispręsti dėl spalvų;
  • Tvarkingai išsimatuoti angas;
  • Turėti viziją, kokio dizaino durų norite;
  • Gerai, kai klientai atsineša grindų pavyzdžius, tada galima parinkti spalviškai panašesnius variantus.
  • Visada rekomenduojame pasinaudoti įmonių siūlomomis paslaugomis: matavimas, surinkimas, sumontavimas.

Dažniausios klaidos, renkantis vidaus duris:

Jeigu žmogus pasiruošęs gilintis ir pasitikėti įmonės darbuotojais, klaidų galima tikrai išvengti. Renkantis duris, pirmiausia susiduriama su esminiu klausimu: iš kokios medžiagos pagamintas duris geriausia rinktis. Populiariausios šiuo metu yra šių tipų durys: ekofaneruotės, faneruotos ir medžio masyvo durys. Tačiau siūlome atkreipti dėmesį ne tik į pačias duris, bet ir įvairias smulkmenas, kurios gali turėti įtakos, pvz.: spynas, vyrius. Kitas dalykas - durų spalvos. Reikia žinoti, kad jeigu namuose daug natūralios šviesos, tiesioginės saulės, medinių bei natūralios faneruotės durų spalva laikui bėgant kis.

Dėkoju Aušrinei už išsamiai suteiktą informaciją!

Esu parašiusi straipsnį apie tai, kaip derinti durų ir grindjuosčių spalvą. Jeigu įdomu, spauskite čia.

Šis straipsnis parašytas bendradarbiaujant su UNIDECO. Daugiau nei 33 skirtingos parduotuvės vienoje vietoje – grindys, durys, plytelės, šviestuvai, tapetai, dažai, vonios įranga, langų uždangos, interjero smulkmenos ir daugybė kitų apdailos prekių jūsų namams.

Komentarai

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Susiję įrašai

Prekių krepšelis

Krepšelis tuščias

Konsultacija internetu

NET 84

BALDŲ IŠDĖSTYMO PLANAI!

Tik tiems, kurie prenumeruos naujienlaiškį. Visi planai atlikti interjero dizainerės Evelinos Aleliūnienės.

Jeigu naujienlaiškį jau prenumeruojate, tiesiog įveskite savo duomenis dar kartą. Jeigu esate naujas prenumeratorius, turėsite patvirtinti prenumeratą.