Nepraleisk! Naujas video!
2019 m. liepos 23 d.

Teksto autorius: Evelina

Atėjo metas išsirinkti plyteles vonios ar kitam kambariui ir pasimetėte, nes nežinote, kuo skiriasi keraminės ir akmens masės plytelės? Jeigu vadovaujatės tik kaina ar grožio kriterijais, esate ne visai teisūs.

Pati to nežinojau, bet pasirodo, jog visos plytelės iš esmės yra keraminės, tik jos skirstomos į akmens masės, keramines ir klinkerio plyteles. Tarpusavyje jos skiriasi gaminimo būdu, paviršiumi bei vandens įgeriamumu. Jeigu labai supaprastintai, tai keraminės plytelės gali būti naudojamos tik vidaus apdailai ( tiek sienoms, tiek grindims), o akmens masės plytelės gali būti naudojamos ir lauke, ir viduje, mat nebijo vandens. 

artesanaexpress.lt

Kristina, salono "Artesana" dizainerė-konsultantė, paminėjo, jog keraminės plytelės gali būti glazūruotos (blizgios) arba neglazūruotos, o akmens masės plytelių paviršius būna įvairesnis: glazūruotas (matinis, struktūrinis, pusiau blizgus, blizgus, poliruotas)  arba  neglazūruotas, dar vadinamas homogeninis (struktūrinis, matinis, pusiau poliruotas, poliruotas). Šie skirtumai lemia ir priežiūrą bei kainą - keramines plyteles prižiūrėti paprasčiau, o jų kaina yra patrauklesnė pirkėjui, tačiau jų panaudojimo būdas skurdesnis.

plyteles1.lt

Kristina pataria rinktis rektifikuotas (apipjautas) plyteles, mat jų matmenys (kalibracija) yra žymiai tikslesni nei įprastų plytelių, tačiau dėl to ir kaina didesnė. Renkantis grindų plyteles ypač svarbūs techniniai parametrai, tai yra paviršiaus dilumas ir  slidumas (pvz. R10 šiurkštumo paviršius rekomenduojamas visuomeniniuose objektuose, R10 A+B+C drėgnose zonose, R11-R13 lauko sąlygomis). Glazūruotos plytelės matuojamos PEI klase pagal dėvejimosi klases nuo  I iki V (I – mažiausiai atspari, V- klasė pati atspariausia). Neglazūruotos akmens masės grindų plytelės – tai tvirčiausias gaminys iš visos keraminių plytelių linijos.

artesanaexpress.lt

1  |  2  |  3  |  4  |  5

Iš mano praktikos, ieškant plytelių klientams, akys dažniausiai užkliūna už akmens masės plytelių, man jų dizainas patrauklesnis, o ir panaudojimo galimybės žymiai platesnės: ne tik vonioje, pačioje dušo zonoje, bet ir židinio apdailai ar bet kuriame kitame kambaryje. Juk neretai ir bendros zonos grindims naujakuriai renkasi plyteles, apie tai rašiau čia. Akmens masės plyteles galima naudoti netgi fasadams! Todėl, jeigu norite vientisumo vonios kambaryje, galbūt netgi tų pačių plytelių tiek ant grindų, tiek ant sienų, patarčiau rinktis akmens masės plyteles. Taupantys daro taip: sienoms renkasi keramines, grindims - akmens masės, bet spręsti jums patiems. Na, o jeigu pasimetėte tarp skirtingų spalvų ir raštų ir nežinote, kaip juos suderinti, kviečiu paskaityti šį straipsnį.

plyteles1.lt

Šis straipsnis parašytas bendradarbiaujant su UNIDECO. Daugiau nei 33 skirtingos parduotuvės vienoje vietoje – grindys, durys, plytelės, šviestuvai, tapetai, dažai, vonios įranga, langų uždangos, interjero smulkmenos ir daugybė kitų apdailos prekių jūsų namams.

Komentarai

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Susiję įrašai

Prekių krepšelis

Krepšelis tuščias

Konsultacija internetu

NET 84

BALDŲ IŠDĖSTYMO PLANAI!

Tik tiems, kurie prenumeruos naujienlaiškį. Visi planai atlikti interjero dizainerės Evelinos Aleliūnienės.

Jeigu naujienlaiškį jau prenumeruojate, tiesiog įveskite savo duomenis dar kartą. Jeigu esate naujas prenumeratorius, turėsite patvirtinti prenumeratą.