Susiję tag'ai
#Patarimai
Nepraleisk! Naujas video!
2019 m. liepos 2 d.

Teksto autorius: Evelina

Į mane kreipėsi skaitytoja Indrė S., kuri paprašė pasidalinti jos skaudžia patirtimi perkant kotedžą. Galbūt jos patarimai ir patirtis padės išvengti klaidų jums, būsimieji naujakuriai ir dar atidžiau žiūrėsite į būsto pirkimą. Žemiau pateikiu netaisytą Indrės laišką.

Jei tokį straipsnį būčiau pamačiusi prieš perkant būstą, turbūt būčiau išvengusi daug rūpesčių. Taigi, ką visgi turėtų žinoti žmonės prieš perkant naujos (nebūtinai) statybos būstus?

Mano situacija buvo tokia, kad būstą rezervavau iš statytojų įmonės UAB “Omberg” iškart pamačius jo pristatymą, nes norėjosi gauti geriausią vietos variantą, mano atveju tai buvo kotedžas. Labai norėjau, kad kotedžas nebūtų kampinis, o priešais nebūtų kaimynų. Tokie išperkami greičiausiai, taigi rezervavus kantriai laukiau, kol jį pastatys. Kotedžas buvo be dalinės apdailos, todėl statytojų paprašiau rekomenduoti patikimus rangovus. Kai jau reikėjo pasirašyti visus priėmimo perdavimo aktus, nusiunčiau įmonę, kuri atliks apdailos darbus viską apsižiūrėti, nes pati tame nieko nesuprantu.  Pati buvau užėjusi į vidų, bet kai nėra net laiptų į antrą aukštą, tai ką tu ten pamatysi. O ir gauni dėžutę plytų, su net netinkuotom sienom, langus ir stogą.

Pirma mano klaida, kad visus popierius su statytojais pasirašiau su nevalytais langais. “Na juos vis vien reikės plauti” - pagalvojau. Pabaigus remontus ir juos nuvalius pasimatė visas grožis. Visi devyni langai buvo subraižyti. Statytojas sako, kad patys subraižėt remonto metu, bet yra vienas BET. Mano darbininkai juk lauke jokių darbų neatlikinėjo, o langai subraižyti ir iš išorės, antrame aukšte taip pat, o kad dirbti taip aukštai juk reikalingi pastoliai, kuriuos turėjo tik statytojas. Išsikviečiau langų meistrus, jie tik patvirtino tai, kad tie “taškiukai” ant langų yra nuo metalinės palangės montavimo likusios žiežirbos. Kas montavo lauko palanges? Jau minėti statytojai. Tuo tarpu jie savo kaltę neigia ir dangstosi tuo, kad priėmimo perdavimo aktas pasirašytas, pretenzijų tada neturėjau, tai ko norite dabar. Jei tik būčiau žinojusi, kad langai turi būti išvalyti… Laiptų tuo metu nebuvo, kaip būtų reikėję apžiūrėt antro aukšto langus nežinia, kopetėlėmis pasinaudot turbūt, jas nuomotis vežtis ir panašiai.

Kitas niunsas buvo su stogu. Apdailą atliekanti įmonė nesumąstė užlipti ant stogo ir pažiūrėti, kad mano šachta yra bendra su kaimynų šachta. Žiemą gyvenau ir šildžiau patalpas, o kaimynai ne, tad pradėjo rinktis kondensatas ir drėkti vonios lubos. Statytojas teigia, kad pagal projektą šachtos turėjo būt atskiros, bet toks nežymus nuokrypis yra leidžiamas ir nieko tokio. Jiems gal ir nieko, bet ne gyventojui, kuriam per lubas laša vanduo.

Taigi, mano patarimas jums: nepatingėkit užvyti meistrų ir ant stogo, ir apžiūrėti langus, ir nuplėšti apsaugas, nes gal po jomis bus subraižytas rėmas. Jei statytojas kažką tvarkys, tai tik iki pardavimo, o vėliau tik reikalauk pataisyti brokus per teismus. Labai gaila, kad taip silpnai pirkėjus gina įstatymai. Atrodo, kad jau dėl mašinų, kurios po pirkimo pasirodo su defektais įstatymą sukūrė, o apie būstą šiek tiek pamiršo. Kaip ir pamiršo įpareigoti statytojus sutvarkyti aplinką šalią irenginėjamų būstų, kurią išdarko per statybas. Tada jau gyventojai turi bandyti prisibelsti į aplinkosaugos duris, kad negyventi tarp statybinių šiukšlių ir akmenų.

Pabaigai paskutinis patarimas: jei į būsto kainą yra įskaičiuota veja ir tujos, jau geriau išsiderėkite nuolaidą ir kiemą įsirenkite patys, nes vietoje 20cm dirvožemio supils 10cm, patingės išrinkti akmenis, tujas susodins per kaitrą ir galiausiai, viską reikės persidaryt patiems :)

E-interjeras.lt už šiame straipsnyje parašytą turinį neatsako, nes tai subjektyvi skaitytojos nuomonė ir patirtis.

2
Komentarai

Stanislovas

Sitie tikri apgavikai. Pilna broko kurio net nesiruosia taisyti. Namuose ir laiptinese skyla sienos, pro stoga leidzia vanduo, geoterminio sildymo sistema per silpna tokiam kiekiui butu. Ziema namuose vos 18 laipsniu. Praktiskai isvis nesildo. Sienu izoliacija nepakankama, kas gyvena pirmame aukste girdisi nuolatinis zvimbimas is katelines. Kaip sakant kur pazvelgsi ten brokas. Visiskai kratosi atsakomybes. Jei dar karta tektu rinktis vystytoja is kurio pirkti busta, niekados gyvenime nepirkciau is situ apgaviku ir blogiausiam priesui nelinkeciau. Graziai snekejo tik kol nesumokejau pinigu. O nuo tada priskambinti neina, kai priskambini sneka kaip su kokia siuksle ir t.t...

(17) · (2) · Atsakyti · 2019 m. liepos 2 d.

Donata

O kas statė?

(0) · (0) · Atsakyti · 2019 m. liepos 9 d.

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Susiję įrašai

Prekių krepšelis

Krepšelis tuščias

Konsultacija internetu

NET 84

BALDŲ IŠDĖSTYMO PLANAI!

Tik tiems, kurie prenumeruos naujienlaiškį. Visi planai atlikti interjero dizainerės Evelinos Aleliūnienės.

Jeigu naujienlaiškį jau prenumeruojate, tiesiog įveskite savo duomenis dar kartą. Jeigu esate naujas prenumeratorius, turėsite patvirtinti prenumeratą.