Nepraleisk! Naujas video!
2019 m. vasario 5 d.

Teksto autorius: Evelina

Dar vieni lietuviški namai, o tiksliau - erdvus 117 kv.m butas Vilniuje, kuris žavi savo jaukumu ir elegancija. Bute puikiai dera specialiai projektuoti baldai ir IKEA bei kitų didelių prekinių ženklų baldai ir aksesuarai. Sabinos nuojauta - puiki, nes rezultatas tikrai vertas dėmesio!

Trumpai pristatykit save tiems, kurie apie jus nieko nežino. Kuo užsiimate, kas jūsų gyvenimo aistra, kokie pomėgiai?

Esu Sabina Šurmina-Rasymienė, šiuo metu esu vaiko priežiūros atostogose. Dirbau skrydžių palydovų instruktore aviakompanijoje, ruošdavau naujus įgulos narius darbui - vesdavau teorinius mokymus klasėje ir tuomet praktinius skrydžiuose, taip pat dariau kasmetinius žinių patikrinimus kolegoms. Laisvalaikiu patinka dekoruoti savo namus, ieškoti naujų idėjų ar tiesiog grožėtis interjero naujovėmis interneto portaluose, skaityti psichologines knygas ir ruošti maistą.

Ar buto interjerą projektavotės patys? Jeigu taip, su kokiais sunkumais susidūrėte? Ar pavyko išpildyti savo turėtą viziją?

Buto projektavimui rinkomės interjero dizaineres (komandą), kadangi perplanavome buto erdves, griovėme sienas, perdarėme vonios kambarius, taigi reikėjo visų techninių brėžinių. Manau puikiai pavyko išpildyti turėtą viziją. Didžiausius sunkumus patyrėme tariantis su statybininkais, kadangi darbai vyko labai lėtai, nuolat reikėdavo kažką perdaryti, nes blogai padarydavo. Vietoje pusės metų užtrukome apie 14 mėnesių.

Kokie etapai patiko labiausiai?

Etapai, kurie patiko labiausiai, buvo paties buto planavimas, važinėjimas po plytelių, baldų, šviestuvų salonus, viską rinktis, ir be abejo vėliau galutinai viską įrenginėti detalėmis.

Kokio dydžio jūsų butas? Ar viskam užtenka vietos?

Butas yra 117 kv.m. Vietos viskam tikrai užtenka, buvo suplanuota daug spintų, spintelių ir erdvių daiktams laikyti.

Interjeras pusiau skandinaviškas, pusiau modernios klasikos. Beje, be galo jaukus. Kur sėmėtės įkvėpimo? Kur ieškojote baldų ir dekoro detalių?

Įkvėpimo sėmiausi Pinterest'e ir houzz.com. Nuo pat pradžių žinojau, ko noriu, tad ieškojau tik labiausiai tinkančių sprendimų. Didžiąją dalį baldų gaminomės pas baldininkus, lovą pirkome Subtila parduotuvėje (ieškojome lovos su daiktadėže, bet ant kojelių).

Sofas, kėdes, veidrodžius, komodas, kavos staliuką, staliukus prie lovų pirkome IKEA, ir tikrai esame patenkinti šiuo sprendimu - kokybė mus tenkina, o IKEA baldai įkomponuoti tarp pagamintų baldų ir kokybiškų medžiagų žiūrisi tikrai labai gerai. Dekoro detales pirkau IKEA, ZARA HOME, H&M HOME, THE PIER, JYSK, THOMAS PHILIPS, TIGER - čia galima rasti jaukios ir gražios atributikos namams.

Kas jums yra namai, plačiąja prasme? Ar galėtumėt dabartinę gyvenamąją vietą pavadinti namais?

Tikrai galėčiau pavadinti dabartinę gyvenamąją vietą namais, kadangi juose yra viskas, ko man reikia iki pilnos laimės – daug erdvės, daug vietos fantazijai, mylima šeima ir galimybė žiemą vaikščioti basomis, kadangi prieš remontą buvo nežmoniškai šalta, ir šiluma buvo didžiausias prioritetas :)

Kaip namų interjerą koreguoja vaikas?

Kai kūdikis jau pradeda ropoti, o galiausiai išmoksta atsistoti, tenka šiek tiek pakoreguoti kambario baldų išdėstymą. Neseniai išnešėme kavos staliuką iš svetainės, kadangi buvo stiklinis su aštriomis briaunomis. Taip pat, manau, greitu metu nebeliks įvairių smulkmenėlių, kaip rėmeliai ir vazelės žemose vietose, nes labai traukia viską apčiupinėti.

Koks kambarys jums svarbiausias ir kodėl?

Vieną svarbiausią kambarį ganėtinai sunku išsirinkti, kadangi jie visi savotiškai svarbūs, bet tikriausiai pasirinkčiau svetainę, nes ten praleidžiama daugiausiai laiko ir su šeima, ir su aplankančiais svečiais, dėl to turi būti jauki, erdvi ir maloni aplinka.

Ar teikiate pirmenybę naujiems/madingiems baldams ar derinate seną ir naują?

Pirmenybės tikrai neteikiu madingiems baldams, nes net nelabai žinau, kas madinga, o kas ne, tiesiog vadovaujuosi savo nuojauta :) Patinka skoningai priderinti seni restauruoti baldai, tačiau pati tokių namuose neturiu.

Kas, jūsų nuomone, namuose kuria jaukumą?

Mano manymu, namuose jaukumą kuria geri santykiai, gera muzika, skanus maistas, o jeigu kalbant apie baldus ir dekoro detales tai vienareikšmiškai įvairūs mažmožiai: rėmeliai, vazos, augalai, lentynėlės, indai, pagalvėlės, užtiesalai, lovatiesės, taip pat užuolaidos, apšvietimas. Kuo daugiau įdomių ir jaukių detalių, tuo namai atrodo jaukiau.

Ar kreiptumėtės į interjero dizainerį, jeigu turėtumėt tam visas galimybes? Kodėl?

Taip, kreipėmės ir ateityje, jeigu kursime naujus namus, būtinai kreipsimes vėl. Manau, kad norint įgyvendinti sėkmingą projektą, viską turėti apgalvotai, patogiai, funkcionaliai, dizainerio pagalba būtina. Įrengimo klausimu dizaineris man asmeniškai nebuvo reikalingas, viską išsirinkau pati, bet techniniams brėžiniams, vizualizacijoms, komunikacijai su statybininkais ir baldų projektavimui tikrai reikalingas profesionalas.

3 baldai/daiktai namams, kuriems negailėtumėte pinigų.

Nepagailėjome pinigų miegamojo lovai su geru čiužiniu, kokybiškai grindų dangai (parketlentės, kiliminė danga), įvairiam apšvietimui visose patalpose, kad būtų galimybė reguliuoti pagal nuotaiką ir poreikį.

Ačiū, Sabina, už interviu! Visos nuotraukos - pačios Sabinos.

3
Komentarai

Karolina

Gražu!

(2) · (0) · Atsakyti · 2019 m. kovo 11 d.

Fiona

Labai gražu! Radau daug idėjų! Ačiū !

(1) · (0) · Atsakyti · 2019 m. kovo 11 d.

Lina

Labai gražiai ir skoningai. o kokia spalva dažytos sienos?:)

(0) · (0) · Atsakyti · 2020 m. sausio 12 d.

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Susiję įrašai

Prekių krepšelis

Krepšelis tuščias

Konsultacija internetu

NET 84

BALDŲ IŠDĖSTYMO PLANAI!

Tik tiems, kurie prenumeruos naujienlaiškį. Visi planai atlikti interjero dizainerės Evelinos Aleliūnienės.

Jeigu naujienlaiškį jau prenumeruojate, tiesiog įveskite savo duomenis dar kartą. Jeigu esate naujas prenumeratorius, turėsite patvirtinti prenumeratą.