Nepraleisk! Naujas video!
2019 m. gegužės 15 d.

Teksto autorius: Evelina

Dalis žmonių tapetų kategoriškai nemėgsta. Nežinau visų priežasčių, kodėl, tačiau kai kuriems tapetai vis dar (o jau 2019 m.) kelia negerų prisiminimų su sovietmečiu, beskonybe ir pan. Alio, tapetai jau seniai patobulėjo, atsirado be galo stilingų ir šiuolaikiškų raštų, tad baimintis tikrai neverta!

parketasirtapetas.lt

Tapetai suteikia erdvei dinamikos, gyvybės, spalvų ir originalumo, vizualiai „suminkština“ kambarį. Jeigu neišsirenkate paveikslų, kurie galėtų puošti sienas, raštuotų tapetų siena tam puikiai tiks. Vos viena tapetuota siena ir erdvė kaip mat pasikeičia.

Dažniausiai tapetuojamos šios sienos: svetainėje už sofos, miegamajame už galvūgalio, viena siena vaikų ar darbo kambaryje, laiptinės siena individualiame name. Drąsesniems sprendimams, tapetus galima klijuoti ir ant lubų, ir vietoje paveikslų.

parketasirtapetas.lt

Man asmeniškai labai patinka, kai virtuvėje, sujungtoje su svetaine, atsikartoja tie patys tapetai. Virtuvėje juos galima klijuoti virš stalviršio ir uždengti skaidriu grūdintu stiklu. Tokį paviršių labai paprasta prižiūrėti, virtuvė įgauna žaismingumo, o atsikartojantys tapetai šalia esančioje erdvėje sukuria vientisumo įspūdį.

Jeigu kalbėti apie raštus, galbūt populiariausi yra šie: geometriniai raštai, skirtingi moderniems, šiuolaikiškiems interjerams ir gėlėti, augaliniai motyvai daugiau klasikiniams, provanso interjerams ar miegamiesiems. Yra ir vientisos spalvos tapetų, tačiau aš nelabai matau tokių tapetų prasmės - geriau jau dažyti sienas, nebent tapetais siekiama paslėpti sienų nelygumus. Taip pat yra vaikiškų tapetų, sukurtų specialiai vaikams, tačiau juos reiktų rinktis labai atsargiai, turint omeny, jog vaikui paaugus, jie gali atsibosti - greičiausiai reikės keisti naujais tapetais ar dažyti kita spalva.

parketasirtapetas.lt

Be jau minėtų tapetų pranašumų, yra dar vienas. Tai galimybė optiškai keisti erdvės dydį. Tarkim, jeigu norite kambarį vizualiai prailginti, naudokite horizontalių juostų tapetus, jeigu norite paaukštinti lubas, naudokite vertikalias juostas. Didelėse erdvėse reiktų rinktis stambaus rašto tapetus, nes smulkūs tiesiog "išnyks" ir jų nesimatys, tuo tarpu mažesnėse erdvėse puikiai gali atrodyti tiek stambūs, tiek smulkūs raštai - priklauso nuo kiekvienos situacijos.

parketasirtapetas.lt

Laikykitės vienos taisyklės. Jeigu naudojate išraiškingus, raštuotus tapetus, kitoms sienoms rinkitės ramią, lygią apdailą. Nenaudokite daug skirtingų raštų vienoje erdvėje. Jeigu tapetai yra languoti, pagalvėles ar kitus elementus galite rinktis taip pat languotus arba dryžuotus. Jeigu tapetai yra gėlėti, pagalvėlėms ir kitiems akcentams rinkitės spalvas, esančias tapetuose arba vieną kitą gėlių rašto elementą.  Svarbiausia yra saikas!

parketasirtapetas.lt

parketasirtapetas.lt

Na, o dabar panagrinėkime tapetų rūšis. Kuo gi skiriasi viniliniai, flizeliniai, popieriniai ir stiklo pluošto tapetai. Informaciją apie tapetų rūšis padėjo paruošti Sabina Kozlovska iš salono "Idea & Design".

Jeigu labai trumpai, patys ekologiškiausi ir kokybiškiausi - flizeliniai tapetai. Iš esmės jie yra popieriniai, tačiau tas popierius storesnis ir kokybiškesnis. Kadangi klijais tepami ne tapetai, o siena, tapetai neišbrinksta, tuo tarpu popieriniai tapetai išbrinksta nuo bet kokios drėgmės, išdžiuvę susitraukia ir atsiranda tarpai. Norint užklijuoti popierinius tapetus, reikia labai gero specialisto. Flizelinius tapetus paprasčiau prižiūrėti, popierinius sunku valyti, tačiau abejų rūšių tapetams reikalingas labai geras sienos paruošimas.

e-ideadesign.com

1  |  2  |  3  |  4  |  5

Viniliniai tapetai sudaryti iš kelių sluoksnių (dažniausiai flizelino ir popieriaus), todėl yra tvirti, galima šveisti ir plauti, tačiau jais išklijuotos sienos nekvėpuoja, todėl nerekomenduojama jais klijuoti miegamųjų ar vaikų k. Žinoma, viskas priklauso nuo gamintojo ir tapetų kainos. Kuo brangesni tapetai, tuo labiau tikėtina, kad jie bus saugesni ir turės įvairius sertifikatus. Stiklo pluošto tapetai geri tuo, jog jais galima klijuoti nelygias, nelabai kruopščiai paruoštas sienas, yra itin tvirti, tačiau turi mažą raštų pasirinkimą.

Na, ir galiausiai - kaip tapetus klijuoti ant sienos? Žemiau esanti informacija panaudota iš parketasirtapetas.lt

parketasirtapetas.lt

1. Prieš pradedant įsitikinkite, kad siena yra lygi ir glotni, o paviršius stabilus. Jei reikia, užglaistykite ir nušlifuokite. Pradėkite nuo labiausiai matomo kambario kampo. Nuo ten klijuokite ta pačia kryptimi, juosta po juostos. Tokiu atveju bet kokie nedideli trūkumai, tokie kaip rašto suderinimas, bus mažiau pastebimi. Labai svarbu, kad pirmoji tapetų juosta būtų užklijuota itin tiesiai. Tad visuomet naudokite gulsčiuką. Naudodami jį vertikaliai nubrėžkite tiesią liniją nuo minėto kampo (apie 53 cm pločio), kuri bus naudinga klijuojant pirmąją juostą.
2. Tepant klijus šalia grindjuosčių ir lubų apdailos elementų naudokite šepetėlį.
3. Klijus ant sienos tepkite naudodami volelį.

parketasirtapetas.lt

4. Išvyniokite pirmą tapetų juostą, lengvai pritvirtinkite viršuje ir naudodamiesi linija, kurią nupiešėte ankščiau, patikrinkite ar ji tiesi. Kai įsitinkinsite, kad bus lygu, tuomet tvirtai prispauskite viršutinę tapeto dalį ir nupjaukite popierių ties lubų apdaila. Būtų geriau, jei ties grindimis naudotumėte laikiklį arba padėklą, skirtą tapetų rulonui, bet jei grindys yra švarios, tuomet tai nėra būtina.
5. Naudodami tapetavimo įrankį išlyginkite likusią tapeto juostos dalį, judėdami nuo vidurio į viršų, tuomet nuo vidurio į apačią ir galiausiai lyginkite kraštus. Po kiekvieno perbraukimo pašalinkite nuo tapetavimo įrankio klijų perteklių. Atkreipkite dėmesį, kad tapetų šepečiai skirti išlyginti oro burbuliukus ir yra per minkšti, todėl naudokite anksčiau minėtą specialų tapetavimo įrankį (plastikinę mentelę).
6. Prispauskite kraštą apačioje ties grindjuostėmis ir naudodami aštrų skustuvą nupjaukite popierių.

parketasirtapetas.lt

 

7. Kartokite 4–6 žingsnius, jei reikia, derinkite raštą su ankščiau išklijuota tapetų juosta.
8. Naudodami drėgną kempinę nuvalykite klijų likučius. Nebijokite naudoti didesnio kiekio vandens – tapetų nesugadinsite. Klijų perteklių visada valykite po kiekvienos išklijuotos tapetų juostos.

Pagrindiniai patarimai: įrankius laikykite ranka pasiekiamu atstumu ir dažnai keiskite skustuvo ašmenis. Nepamirškite, kad kiekvienas skustuvas turi kelis ašmenis! Papildomai informacijai galite peržiūrėti šį video:

 

Šis straipsnis parašytas bendradarbiaujant su UNIDECO. Daugiau nei 33 skirtingos parduotuvės vienoje vietoje – grindys, durys, plytelės, šviestuvai, tapetai, dažai, vonios įranga, langų uždangos, interjero smulkmenos ir daugybė kitų apdailos prekių jūsų namams.

Komentarai

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Susiję įrašai

Prekių krepšelis

Krepšelis tuščias

Konsultacija internetu

NET 84

BALDŲ IŠDĖSTYMO PLANAI!

Tik tiems, kurie prenumeruos naujienlaiškį. Visi planai atlikti interjero dizainerės Evelinos Aleliūnienės.

Jeigu naujienlaiškį jau prenumeruojate, tiesiog įveskite savo duomenis dar kartą. Jeigu esate naujas prenumeratorius, turėsite patvirtinti prenumeratą.