Susiję tag'ai
#Spalvos#Durys
Susijusios kategorijos
Nepraleisk! Naujas video!
2019 m. sausio 29 d.

Teksto autorius: Evelina

Atrodo tokia smulkmena, bet dažnam ji sukelia tikrą galvos skausmą. Prie ko gi derinti durų ir grindjuosčių spalvą? Galimi įvairūs variantai, todėl parodysiu pačius populiariausius, o kadangi naudosiu vizualizacijas iš to paties kampo, pamatyti skirtumus bus labai paprasta.

Pirmi keturi variantai - saugiausi ir populiariausi. Pabrėžiu, jog čia neaptarsiu visų galimų variantų, nes yra gausybė sienų spalvų variantų, durų medžiagų, stilių ir grindjuosčių spalvų. Tarkime, jog turime ąžuolines grindis, baltas arba pilkas sienas, baltas lubas.

1. Durys ir grindjuostės derinamos prie sienų

Tai pats saugiausias variantas, kuris vizualiai "ištirpdo" duris, jos nekrenta į akis, erdvė atrodo vizualiai tvarkingai ir vientisai. Dėmesys skiriamas baldams, paveikslams ant sienų, nes tam yra puikus fonas. Jeigu esate labai pasimetę, siūlyčiau vadovautis šiuo principu - niekada neprašausite.

2. Durys derinamos prie grindų, grindjuostės - prie sienų

Toks derinimo principas yra harmoningas ir išryškina duris, užtat grindjuostės visiškai išnyksta. Tai gana populiarus spalvų derinimas, ypač naudojamas tų, kurie mėgsta medį. Erdvė vizualiai suskaidoma, todėl gali atrodyti mažesnė. Beje, mano subjektyviu pastebėjimu, vienoda sienų ir grindjuosčių spalva patalpos nemažina, o kita grindjuosčių spalva šiek tiek sumažina aukštį. Kad ir 7 cm, bet kartais tai yra daug.

3. Grindjuostės ir durys - tos pačios spalvos, tačiau kitos nei grindys ir sienos

Nesvarbu, kokia būtų sienų spalva, čia esmė - vienoda durų ir grindjuosčių spalva. Saugiausia būtų balta spalva - tokia pati, kaip lubų. Tuomet erdvė atrodys harmoningai ir dar gana lengvai. Išryškėja durų ir grindjuosčių linijos, šie elementai tampa atskiri ir nepriklausomi, patalpa įgauna savito charakterio.

4. Grindjuostės ir durys - tos pačios spalvos, kaip grindys

Labai panašu į trečią variantą, tik durys ir grindjuostės yra tos pačios spalvos, kaip grindys. Jeigu sienos baltos, gauname analogišką variantą antram punktui, tik kaip ir minėjau, patalpa gali atrodyti šiek tiek žemesnė. Man asmeniškai toks spalvų derinimas atrodo vizualiai sunkiai, ypač, kai grindų spalva yra tamsi, tačiau tai vis dar vienas lengviausių kelių į harmoningą spalvų suderinamumą.

Sekantys keturi pavyzdžiai yra sudėtingesni, chatakteringesni ir kai kuriais atvejais atrodantys kažkaip ne taip ir vizualiai sunkiai.

 5. 4 punkto analogas su kita sienų spalva

Akivaizdžiai matosi, jog patalpa pasidarė vizualiai sunki ir mažesnė, todėl siūlyčiau nenaudoti nei tamsios sienų, nei grindų spalvos, nes net natūralus ąžuolas atrodo sunkiai, ką jau kalbėti, jeigu tai būtų riešutmedis.

6. Išryškintos grindjuostės ir durų apvadai

Yra žmonių, kurie mėgsta juodą spalvą, tad norėdami dar labiau ją pabrėžti durų apvadus ir grindjuostes (neretai rozetes bei jungiklius) renkasi juodus. Tokiu atveju siūlyčiau naudoti baltas sienas ir duris, juodas rankenas, bet rozetes ir jungiklius palikti baltus, nes juodi, man asmeniškai, suteikia vizualinio triukšmo ir netvarkos. Tai pernelyg smulkūs elementai ir gali atrodyti chaotiškai.

7. 3 punkto analogas su kita durų ir grindjuosčių spalva

Tiesiog norėjau parodyti, jog pilkos spalvos durys ir grindjuostės atrodo žymiai prasčiau nei pilkos sienos ir baltos durys su grindjuostėmis. Jeigu mėgstate pilką spalvą, geriau ją naudokite sienoms, nebent visi trys elementai būtų vienos spalvos, siekiant paslėpti duris ir grindjuostes. Man šis variantas atrodo prastai.

8. Grindjuostės - grindų spalvos, sienos ir durys - skirtingų spalvų

Jeigu durys ir lubos yra vienodos spalvos, šiuo atveju - baltos, viskas daugumaž tvarkoje, tačiau durys labai išsiskiria iš bendro vaizdo ir gali imti konkuruoti dėl dėmesio su baldais. Erdvė suskaidyta, kas mažose patalpose nėra gerai. Šis variantas man taip pat nepatinka.

Aptariau nemažai skirtingų atvejų, tad man įdomu, prie ko duris ir grindjuostes derinote jūs? Ar ilgai galvojote ir svarstėte? Ar likote patenkinti savo pasirinkimu? Parašykite komentaruose po straipsniu.

 

15
Komentarai

Gražina

3-čias variantas, planuojam baltas duris su baltomis gridjuostėmis. 

(8) · (1) · Atsakyti · 2019 m. sausio 30 d.

Augis

Sveiki, ačiū už straipsnį. O kaip teisingai pasirinkti grindjuosčių aukštį?

(1) · (1) · Atsakyti · 2019 m. vasario 1 d.

Zivile Mazenyte

Man gražiausias (3) variantas, bet savo namuose bus (1), nes nesiryžtame pilkoms sienoms (nors šią spalvą ir labai mėgstu)

(1) · (0) · Atsakyti · 2019 m. vasario 15 d.

Evelina Aleliūnienė

Pilka gali būti labai šviesi - nesijaus tada kontrasto taip :)

(5) · (2) · Atsakyti · 2019 m. vasario 15 d.

Ačiū

už naudingą straipsnį!

(4) · (0) · Atsakyti · 2019 m. kovo 11 d.

Egle

Mes paveldėjome butą ir darome kosmetinį remontą - kaip elgtis - kai durys beicuotos medinės ale raudonmedžio+dar menininko vitražais, o grindys natūralaus ąžuolo parketlentės... kokius plintusus rinktis šiuo atveju? Imponuoja skandinaviškas stilius, butas primame aukšte. Tiktų 2 var. su baltais plintusais, tik mūsų durys skirtūsi nuo grindų spalvos. O jeigu dar sienų splava bsu ne balta..?

(0) · (7) · Atsakyti · 2019 m. balandžio 2 d.

Evelina Aleliūnienė

Sveiki,
Konsultuokitės per šią formą: www.interjerokonsultacija.lt ir nepamirškite prisegti erdvės nuotraukų.

(12) · (4) · Atsakyti · 2019 m. balandžio 2 d.

Aušra

Geras straipsnis. Ačiū. Būtų įdomu sužinoti apie jungiklių derinimą. Pvz. Jei sienos ir durys baltos, rankenos juodos, ar jungiklius ir rozetes reikia derint prie rankenų, daryti tarkim juodas? 

(3) · (3) · Atsakyti · 2020 m. vasario 11 d.

Laura

Kaip elgtis kai yra bestaktes (nematomos) durys? visu kambariu sienos, durys baltos, bet yra vonios kambarys (gaunasi 3 sienos+nematomos durys) kuriu spalva tamsi. Klausimas del tu tamsiu sienu ar deti baltas grindjuostes ar geriau ten kur tamsi siena derinti spalva?

(0) · (0) · Atsakyti · 2020 m. vasario 11 d.

Deimantė

labai naudinga buvo paskaityti. Sprendimas buvo priimtas per 2 min :D Bus nr. 1

(1) · (0) · Atsakyti · 2021 m. sausio 9 d.

Evelina Aleliūnienė

Džiaugiuosi, kad gavote naudos :)

(0) · (0) · Atsakyti · 2021 m. sausio 10 d.

jjurate

labai naudingas straipsnis, aciu

(3) · (0) · Atsakyti · 2021 m. vasario 17 d.

Zymante

Labai geras straipsnis.

Pasirinkome 3 nr. Taciau idomu, o prie ko derinti laiptu spalva? Prie grindu? 

(0) · (2) · Atsakyti · 2021 m. vasario 23 d.

Kristina

Ačiū! Koks naudingas straipsnis, tikrai palengvino apsisprendimą vizualizacijos - ypač tose, kur sienos ne baltos. O galbūt patarsite dėl sienų dažymo - kaip siūlytumėte dažyti ar palikti sienų viršuje siaurą lubų spalvos juostelę ar ne?..

(0) · (0) · Atsakyti · 2022 m. liepos 4 d.

Martynas

Super, aiškiai ir su pavyzdžiais, be ilgų įvadų apie nieką. Ačiū, padėjote apsispręsti.

(3) · (0) · Atsakyti · 2022 m. rugsėjo 20 d.

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Susiję įrašai

Prekių krepšelis

Krepšelis tuščias

Konsultacija internetu

NET 84

BALDŲ IŠDĖSTYMO PLANAI!

Tik tiems, kurie prenumeruos naujienlaiškį. Visi planai atlikti interjero dizainerės Evelinos Aleliūnienės.

Jeigu naujienlaiškį jau prenumeruojate, tiesiog įveskite savo duomenis dar kartą. Jeigu esate naujas prenumeratorius, turėsite patvirtinti prenumeratą.