Susiję tag'ai
#Miegamasis#Tekstilė
Susijusios kategorijos
Nepraleisk! Naujas video!
2018 m. gegužės 24 d.

Teksto autorius: Evelina

Jeigu miegamajame siekiate harmonijos ir spalvų suderinamumo, vertėtų atkreipti dėmesį ne tik į grindų, sienų ir baldų spalvas, bet ir į patalynės spalvą bei raštą. Jau seniai įrodyta, jog spalvos veikia mūsų nuotaiką ir savijautą, be to, patalynė užima santykinai nemažai ploto, tad jos spalva gali papildyti interjerą arba, netinkamai parinkta, jį "sugadinti".

dreamonhome.eu

Patalynė su mandalos raštais

Dažniausiai, kuriant miegamojo interjerą be profesionalų pagalbos, nepavyksta visko apgalvoti, tad patalynės spalva būna bene paskutinis rūpimas klausimas. Ką tokiu atveju daryti ir prie ko ją derinti? Patarimai vienspalvėms patalynėms:

  • Jeigu sienos ir baldai - balti ar pilki, o grindys - prigesninto medžio/baltos/pilkos, tiks bet kokia patalynės spalva. Galite ją rinktis pagal savo skonį;

Lininė Dreamon patalynė

  • Jeigu sienos baltos/pilkos, o baldai ir grindys - ryškesnio medžio spalvos, verčiau nesirinkti rudų atspalvių patalynės. Interjere gali atsirasti per daug skirtingų rudų tonų, kuriuos suderinti yra išties sunku. Visos kitos spalvos - puikiai tinka, nes jos bus kaip akcentas gana neutralioje aplinkoje.
  • Jeigu jūsų interjere atsiranda kitų spalvų (pvz. kitokios spalvos siena ar paveikslas), tuomet patalynei rinkitės vieną iš paveiksle ar ant sienos esančių spalvų. Tokiu atveju kambarys bus labai dinamiškas ir "gyvas".

Jeigu norite, kad spalvinis akcentas liktų siena/paveikslas, patalynė turėtų būti neutrali - baltos, pilkos, rusvos spalvos. Galima eiti ir sudėtingesniu keliu - rinktis harmoningą ar konstrastingą sienai/paveikslui spalvą arba dvispalvę patalynę.

Balta satino patalynė

Aš asmeniškai turiu mėlynai žalios spalvos patalynę, nes dievinu mėlyną spalvą. Kadangi lova ir naktiniai staliukai yra juodos/tamsiai rudos spalvos, grindys - į pilkumą, o sienos šviesios (šiek tiek kreminės), iš esmės būtų tikusi bet kuri spalva, bet norėjau būtent tos. Spalvų papildymui renkuosi žalius ir mėlynus akcentus, o kad vaizdas neatrodytų labai šaltas, ant grindų patiesiu ilgo plauko kilimą bei naudoju švelnų pleduką.

Ką daryti, jeigu norite patalynės su raštais?

Iš esmės, dėl spalvų pasirinkimo taisyklės - tos pačios. Raštuota patalynė savyje turi dvi ir daugiau spalvų, tad papildomų spalvų miegamajame geriau nenaudoti (nebent puikiai jaučiate spalvas). Tačiau pasirinkimą apsunkina patys raštai. Atkreipkite dėmesį, kokie jie - ar klasikiniai (damasko raštas, raitytos, augalinės formos), ar modernūs (geometrinės formos). Taip pat ar raštas smulkus, ar stambus, nes stambus labiau matomas ir reikalauja neutralaus fono.

Damasko rašto patalynė

Jeigu jūsų kambarys - klasikinio ar modernios klasikos stiliaus, raštai taip pat turėtų būti klasikiniai. Jeigu taikote į skandinavišką, modernų stilių - rinkitės geometrinius, griežtesnius raštus. Jeigu už galvūgalio klijuojate tapetus, kurie taip pat turi raštą, suderinkite visus raštus tarpusavyje. Pavyzdžiui, jei tapetai turi damasko raštą, patalynės raštas turėtų būti toks pats, bet geriausia, jeigu kambaryje nebūtų dviejų labai margų šaltinių.

 

Gėlėta patalynė

Įsigijus kelis kokybiškus patalynės komplektus, galite nuolat keisti miegamojo interjerą. Pavyzdžiui, vasaros laikotarpiu "atvėsinsite" kambarį su mėlynos spalvos satino patalyne, o štai žiemą galite rinktis šiltesnių spalvų ir audinio patalynę. Moterys dažnai pasikliauja intuicija ir nuotaikomis, tad tikrai verta turėti skirtingų audinių, spalvų ir/ar net raštų patalynės komplektus, kai ateina noras kažką keisti. Kartais tiek visiškai pakanka! Įdomesniam efektui sukurti, galite "pasiskolinti" iš kitos patalynės pagalvių užvalkalus.

dreamonhome.eu

Patalynė iš satino

Šis straipsnis paruoštas bendradarbiaujant su Dreamon Home.

2
Komentarai

Indrė Eimontienė

Sveiki,
Labai puikus straipsnis, radau naudingos informacijos. Tik turiu vieną klausimą - ar tapetų klijavimas ant vienos sienos vis dar madingas? Turiu omeny galvugalio pusės sieną. Ačiū už atsakymą :)

(0) · (0) · Atsakyti · 2019 m. sausio 29 d.

Evelina Aleliūnienė

Džiaugiuosi :)
Taip, taip vis dar daroma, bet labai priklauso nuo tapetų ir kokią nuotaiką jie kuria.

(0) · (0) · Atsakyti · 2019 m. sausio 29 d.

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Susiję įrašai

Prekių krepšelis

Krepšelis tuščias

Konsultacija internetu

NET 84

BALDŲ IŠDĖSTYMO PLANAI!

Tik tiems, kurie prenumeruos naujienlaiškį. Visi planai atlikti interjero dizainerės Evelinos Aleliūnienės.

Jeigu naujienlaiškį jau prenumeruojate, tiesiog įveskite savo duomenis dar kartą. Jeigu esate naujas prenumeratorius, turėsite patvirtinti prenumeratą.