Susiję tag'ai
#Miegamasis
Susijusios kategorijos
Nepraleisk! Naujas video!
2018 m. vasario 1 d.

Teksto autorius: Evelina

Dirbdama su klientais pastebėjau, jog dažnas miegamojo interjerui skiria labai mažai dėmesio, tuo labiau - lovai. Jau įprasta sulaukti atsakymo, jog šiam baldui klientas neturi jokių reikalavimų. O be reikalo, nes nusipirkę bet kokią lovą galite nusivilti tiek jos funkcionalumu, tiek dizainu.

Šiame straipsnyje noriu supažindinti su trimis pagrindiniais lovų tipais, kurie turi įtakos erdvės išnaudojimui. Tai ypač aktualu, jeigu gyvenate mažame būste. Žinoma, lovos pasirinkimas neapsiriboja tik tuo (nepamirškime galvūgalio ir medžiagiškumo), bet šioje temoje apie tai nekalbėsiu.

Lova su kojomis ir laisva erdve po čiužiniu

Šis lovos tipas geras tuo, jog turite galimybę lengvai išvalyti dulkes, o čiužinys gali laisvai kvėpuoti. Taip pat vieta po lova gali būti naudojama, kaip papildoma erdvė daiktams laikyti. Galiausiai, tokios lovos atrodo lengvesnės ir vizualiai neapkrauna interjero taip, kaip lovos be kojų.

berrybaldai.lt

Kokie galimi minusai?

Dažniausiai tokios lovos neturi patalynės dėžės. Taip pat, neturintys gerų tvarkimosi įpročių, neretai pamiršta apie tai, jog reikia valyti po lova arba apačioje padaro nedidelį šiukšlyną. Jeigu norite kuo mažiau apkrauto vaizdo, stenkitės po lova nelaikyti daug daiktų.

berrybaldai.lt

berrybaldai.lt

Lova be kojų, erdvė po čiužiniu aklinai uždengta

Kai lova neturi kojelių, pats baldas atrodo žymiai masyvesnis ir tarsi tvirčiau stovi ant žemės. Šio tipo lovas ypač mėgsta vyrai, nes jos itin paprastos konstrukcijos ir dizaino. Būtų nuodėmė neišnaudoti esančios erdvės po čiužiniu, todėl gyvenantiems mažuose būstuose, siūlyčiau rinktis lovas, turinčias patalynės dėžę ar stalčius. 

Renkantis tokio tipo lovas, būtina pasikonsultuoti dėl čiužinio, kad būtų užtikrinta oro ventiliacija. Na, o akivaizdus pliusas yra tas, jog reikia valyti mažiau dulkių :)

berrybaldai.lt

berrybaldai.lt

Lova su patalynės dėže/pakeliamu čiužiniu

Mano subjektyvia nuomone, tai pačios geriausios lovos, nes aš mėgstu baldus, kuriuose telpa kuo daugiau daiktų. Kodėl atsisakyti patalynės dėžės, kur galima sutalpinti dar ir kitus daiktus? Galbūt šiuo metu turimos erdvės pakanka, bet po kelių metų užgyvensite daugiau daiktų ir vieta po lova tikrai pravers.

Šių lovų pasirinkimas - tikrai nemažas. Galite rinktis lengviau atrodančias lovas su kojelėmis arba masyvesnes - be kojelių, todėl tai lieka kiekvieno skonio reikalas. Vienintelis minusas - didesnė kaina, na, bet juk logiška už sudėtingesnę konstrukciją mokėti daugiau.

Beje, vietoje pakeliamo čiužinio galima rasti lovų su stalčiais, kuriuose galite laikyti patalynę (kaip paskutinėje nuotraukoje).

Kurį lovos tipą rinktumėtės ar jau esatę pasirinkę jūs? Parašykite į komentarus po straipsniu.

 berrybaldai.lt

berrybaldai.lt

berrybaldai.lt

7
Komentarai

Lina M.

Pas mane lova su patalynės dėže. Kitokios net neįsivaizduoju :D

(2) · (0) · Atsakyti · 2018 m. vasario 1 d.

Rūta

Turime lovą su patalynės dėže, mielai pakeisčiau į lovą su kojelėmis, nes pastaroji mažoje patalpoje tikrai atrodo lengvesnė, grakštesnė, lengviau po ja išvalyti. Netiesa, kad mažiau reikia priežiūros lovai, kuri tvirtai stovi ant žemės. Patalynės dėžė greitai ir gausiai pridulka, reikia pastoviai valyti ir nesinori ten nieko laikyti, nes nespėji pamatyt, o daiktai, patalynės maišai kaip miltais nukloti

(4) · (1) · Atsakyti · 2018 m. vasario 1 d.

Lina

Išsirinkom lovą su kojytėmis, grotelėmis ir patalynės dėže. Kainavo pasakiškai, bet nesigailiu, kambariukas mažiukas, o lova ir elegantiška ir talpi. Aišku nervina tos dulkės po ja, bet žinoma geriau kai priešas matomas :) 

(4) · (0) · Atsakyti · 2018 m. vasario 1 d.

Evelina Aleliūnienė

Priešas nematomas :D gerai pasakyta!

(0) · (0) · Atsakyti · 2018 m. vasario 5 d.

Gitana Kat

ir mūsų miegamojo erdvė labai suspausta, todėl rinkomės medžiaginę su metalinėmis lengvomis kojelėmis, su patalynės dėže. O po lova išsiurbia robotukas. Kasdien :)

(3) · (0) · Atsakyti · 2018 m. vasario 2 d.

Evelina Aleliūnienė

O super! Visai iš galvos iškrito robotukas - tuomet visi rūpesčiai dėl dulkių valymo atkrenta :)

(0) · (0) · Atsakyti · 2018 m. vasario 5 d.

VIlma

Turiu lovą su stalčiais. Nesąmonė tikra :) Salčiukai du nedidukai, o likusi erdvė po lova neišnaudota. Lova stovi be kojyčių, išvalyti po ja galima tik pakėlus čiužinį (be mechanizmo, nes juk patalynė stalčiuose, tai kam tas pakėlimo mechanizmas) Taigi ieškau lovos su patalynės dėže, bet ant kojų, kad robotukas po ja pavažiuotų, kad patalynės dėžė atsidarytų su mechanizmu ir kad nebūtų itin kažkokia masyvi su išpūstai gobeleniniais šonais. Nieko atitinkančio visus kriterijus nerandu :D Nsimato ilgos paieškos :)

(1) · (0) · Atsakyti · 2020 m. vasario 10 d.

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Susiję įrašai

Prekių krepšelis

Krepšelis tuščias

Konsultacija internetu

NET 84

BALDŲ IŠDĖSTYMO PLANAI!

Tik tiems, kurie prenumeruos naujienlaiškį. Visi planai atlikti interjero dizainerės Evelinos Aleliūnienės.

Jeigu naujienlaiškį jau prenumeruojate, tiesiog įveskite savo duomenis dar kartą. Jeigu esate naujas prenumeratorius, turėsite patvirtinti prenumeratą.