Nepraleisk! Naujas video!
2019 m. rugsėjo 3 d.

Teksto autorius: Evelina

Kokios kvadratūros vonios kambariai jums yra maži? Aš manau, į juos galėtų pretenduoti iki 3kv.m ploto vonios kambariai, nes didesniuose jau galima gana patogiai sutalpinti ir vonią, ir skalbimo mašiną, jau nekalbu apie unitazą su praustuvu.

Į ką reikėtų atkreipti dėmesį, norint susiprojektuoti mažą, bet patogų vonios kambarį? Šiame straipsnyje kalbėsiu ne apie estetinius ar spalvinius dalykus, bet apie santechnikos prietaisų išdėstymą ir jų pasirinkimą. Straipsnio pabaigoje rasite ir realaus vonios kambario išdėstymo pasiūlymą.

Unitazas. Jau daug metų populiariausi išlieka pakabinami unitazai, mat jie atrodo žymiai moderniau ir lengviau, tačiau prieš renkantis tokį unitazą reiktų apgalvoti, ar turėsite vietos potinkiniam WC rėmui paslėpti. Tam statoma papildoma pertvara arba ardoma esama siena (retesnis atvejis). Rekomenduočiau numatyti bent jau 12cm storio pertvarą arba rinktis plonesnį rėmą (pvz. 8cm). Vietą virš unitazo galima panaudoti spintelei, nišoms arba palikti atvirą ir ant pertvaros padėti kvapų difozorių ar kitų smulkmenų.

Taip pat sutaupytumėte bent  5cm, jeigu rinktumėtes ne standartinį unitazą, o Compact dydžio. Na, o jeigu nėra galimybės sumontuoti pakabinamą unitazą, visada galima rinktis taip pat Compact dydžio pastatomą unitazą, bet jo gylis bus panašus, kaip Compact pakabinamo unitazo su papildoma pertvara.

Dušas ir vonia. Savaime suprantama, jog tokiame mažame vonios kambaryje ir dušo kabinos, ir vonios sutalpinti nepavyks, todėl reiktų pagalvoti, kuris prietaisas jums labiau reikalingas ir kiek jam turite vietos.

Ko gero mažiausia vonia būtų 120cm ilgio, tad ji vis tiek ilgesnė, nei tarkim mažiausia 80x80cm dydžio dušo kabina. Jeigu telpa vonia, visada rekomenduočiau ant vonios statyti dušo sienelę arba kabinti dušo užuolaidas ir taip turėti abi funkcijas vienoje vietoje. Turint vaikų ar augintinių, vonia naudojama gana dažnai, tad nepamirškite įvertinti ir savo šeimos poreikių bei sudėties.

Kalbant apie dušo kabiną, mažiau vietos užima pusapvalė dušo kabina, taip pat itin mažuose vonios kambariuose praverčia dušo kabinos su stumdomomis arba varstomomis į dušo kabinos vidų durimis.

Maišytuvai. Moderniau ir lengviau visada atrodo potinkiniai maišytuvai (taip pat juos lengviau valyti), tačiau jiems, kaip ir pakabinamam unitazui, reikalinga arba papildoma pertvara visoms potinkinėms maišytuvo dalims paslėpti, arba sienos ardymas/daužymas. Paprasčiausias ir pigiausias pasirinkimas – virštinkiniai/standartiniai maišytuvai tiek praustuvui, tiek voniai ar dušui.

1  |  2  |  3  |  4

Praustuvas. Mažame vonios kambaryje visada rekomenduoju rinktis baldinį arba įleidžiamą praustuvą, po kuriuo būtų galima sumontuoti spintelę daiktams laikyti. Praustuvai-dubenys yra labai gražūs, tačiau tuomet telpa mažesnė spintelė, kadangi stalviršį reikia nuleisti žemiau. Taip pat yra specialiai mažoms patalpoms pritaikytų praustuvų jau su spintelėmis, pvz. RAVAK SD Classic 400, kurios gylis tik 22cm.

Arba JIKA TIgo kolekcijos praustuvas, kurio gylis 23,5 cm

Veidrodis. Jeigu labai trūksta vietos kosmetikai ir kitiems daiktams laikyti, funkcionalesnė būtų veidrodinė spintelė, o ne tiesiog pakabinamas veidrodis. Kaip ir rašiau pradžioje, spintelę galima daryti virš unitazo (jeigu jis pakabinamas), tuomet virš praustuvo galima kabinti dailų veidrodį.

1  |  2

Rankšluosčių džiovintuvas/gyvatukas. Ne visiems jis reikalingas, tačiau jeigu patalpoje yra vonia ar dušas, tikrai rekomenduočiau tokį turėti. Gyvatukas užima apie 50cm, tad jeigu tam trūksta vietos, rinkitės žemesnį gyvatuką ir kabinkite jį virš praustuvo ar virš vonios (tame gale, kuriame nėra maišytuvo). Šios vietos nėra patogios, bet jeigu nėra kitos išeities, tai vis tiek geriau nei jokio rankšluosčių džiovintuvo.

Skalbimo mašina. Greičiausiai mažame vonios kambaryje skalbimo mašina netilps, tad reikės jai surasti kitą vietą (sandėliukas ar virtuvė). Tiesa, yra specialių gaminių, kaip kad praustuvas, montuojamas virš skalbimo mašinos, tačiau skalbimo mašina turi būti ne gilesnė kaip 47cm.
Taip pat galite rinktis skalbimo mašiną, pakraunamą iš viršaus - jos būna siauresnės, tačiau ant viršaus negalima nieko laikyti (dažnai skalbimo mašinos paviršius tampa papildoma lentyna).

Kiti specialūs santechnikos prietasai, pritaikyti mažiems vonios kambariams:

RAVAK Avocado serija, kurioje dalis praustuvo montuojama  beveik virš vonios. Tiesa, tokiu atveju negalima po praustuvu montuoti spintelės. Taip pat panašiu principu sukurta RAVAK BeHappy serija.

Durys. Mažuose vonios kambariuose durų atidarymą rekomenduoju daryti į išorę - taip galėsite labiau išnaudoti patalpą.

Žinoma, kiekviena patalpa yra unikali ir ne visada prietaisus galima stumdyti, kaip norisi. Neretai tenka prisitaikyti prie esamų vandens ir kanalizacijos įvadų bei kitų niuansų. Žemiau pateiksiu savo pasiūlymą, kaip galima suplanuoti šį 3,1 kv.m vonios kambarį (sujungus abi patalpas).

Ačiū, kad dalyvavote konkurse, tad laimėtoja gauna santechnikos prietaisų išdėstymo pasiūlymą. Kadangi žinau tik patalpos matmenis ir nieko daugiau (t.y. neaišku, ar galima keisti vandens įvadus, gal yra kitų dalykų, kurie riboja pasirinkimą), siūlymus pateiksiu neatsižvelgdama į kanalizacijos ir vandens įvadus.

Vonia  |  Dušo sienelė  |  Unitazas  |  Praustuvas virš skalbimo mašinos

Visus straipsnyje matomus prietaisus galima įsigyti UNIDECO esančiuose santechnikos salonuose.

Priešais duris geriausia projektuoti praustuvą, o ne unitazą (dėl estetinių priežasčių). Išsikėliau sau užduotį įtalpinti ir skalbimo mašiną, todėl čia reiktų pasinaudoti "išradimu" - praustuvu virš skalbimo mašinos. Tokiu atveju nebelieka vietos spintelei, todėl pasinaudojus papildoma pertvara, kuri skirta pakabinamo unitazo rėmui paslėpti, galima suprojektuoti veidrodines spinteles. Analogai prisegti kairėje brėžinio pusėje. Žinoma, galima skalbimo mašiną kelti į kitą patalpą ir turėti praustuvą su spintele po juo.

Parinkau Compact dydžio unitazą, tačiau laisvai tilptų ir standartinis. Tiesiog su Compact būtų daugiau vietos priėjimui prie vonios. Vonia 150x70cm dydžio su dušo sienele. Kadangi dušo sienelė atlenkiama, visada siūlau vonios ir dušo maišytuvus montuoti daugmaž per vidurį sienos, kad atlenkus dušo sienelę būtų galima laisvai prieiti prie maišytuvo. Praustuvo maišytuvas gali būti ir potinkinis (nes papildoma pertvara leidžia paslėpti potinkines dalis). Gyvatukas šiuo atveju telpa bet koks standartinis, tik reiktų žiūrėti, kad tilptų tarp vonios ir durų rėmo.

KITAS VARIANTAS

Tarkim, jog labai reikalinga normalaus dydžio skalbimo mašina. Pasinaudojau jau aprašyta RAVAK Behappy kolekcija ir panaudojau vonią bei praustuvą. Taip liko laisvas plotas priešais duris, kurį galima išnaudoti skalbimo mašinai ir lentynoms. Taupant vietą, naudojamas pastatomas unitazas. Variantų šiam vonios kambariui galima sugalvoti ir daugiau, viskas priklauso nuo kiekvieno poreikių!

Šis straipsnis parašytas bendradarbiaujant su UNIDECO. Daugiau nei 33 skirtingos parduotuvės vienoje vietoje – grindys, durys, plytelės, šviestuvai, tapetai, dažai, vonios įranga, langų uždangos, interjero smulkmenos ir daugybė kitų apdailos prekių jūsų namams.

2
Komentarai

Justė Šaluchienė

Sveiki, pataisymas, yra ir praustuvų pritaikytų didesnėms skalbimo mašinoms (ir 60 cm gylio)  (latviški) tiesa tokiu atveju prie mašinos gylio reikia pridėti 10 cm. 

(3) · (0) · Atsakyti · 2019 m. rugsėjo 3 d.

Evelina Aleliūnienė

Dėkoju, kad dalinatės informacija - nežinojau :)

(1) · (0) · Atsakyti · 2019 m. rugsėjo 4 d.

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Susiję įrašai

Prekių krepšelis

Krepšelis tuščias

Konsultacija internetu

NET 84

BALDŲ IŠDĖSTYMO PLANAI!

Tik tiems, kurie prenumeruos naujienlaiškį. Visi planai atlikti interjero dizainerės Evelinos Aleliūnienės.

Jeigu naujienlaiškį jau prenumeruojate, tiesiog įveskite savo duomenis dar kartą. Jeigu esate naujas prenumeratorius, turėsite patvirtinti prenumeratą.