Susijusios kategorijos
Nepraleisk! Naujas video!
2019 m. rugpjūčio 14 d.

Teksto autorius: Evelina

Garsai patenkantys į namus gali būti skirtingi. Pavyzdžiui, jei gyvename netoli miškingų vietų, lapų šnarenimas tikrai atpalaiduoja ir yra malonus ausiai, todėl tokio garso dažnai net nepastebime. Tuo tarpu gyvenant mieste, mus pasiekia  automobilių gaudesys, besikalbantys žmonės, kieme žaidžiantys vaikai. Visa tai galima pavadinti vienu žodžiu - triukšmu, o nuo jo norisi apsisaugoti. Tiesa, yra ir dar viena triukšmo rūšis, kuri sklinda namų viduje iš gretimų kambarių. Apie tai ir noriu pakalbėti.

Šiuo metu kaip tik vyksta pirmojo nuosavo namo projektavimo darbai. Iki pabaigos dar toli, tačiau baldų išdėstymo planas aiškus ir beveik galutinis. Nors idealiausiu atveju pageidautina miegamojo kambarį projektuoti rytuose, mums asmeniškai nebuvo didelio skirtumo, kur šis kambarys bus.

Kadangi namo vietą sklype bei pačią architektūrą diktavo įvažiavimas į sklypą, kaimynai, šalia esantys keliukai bei pietūs, kuriuose norėjosi projektuoti vidinį kiemą, terasą, svetainę bei virtuvę, likę kambariai susidėliojo taip, kad būtų elementariai patogu jais naudotis. Miegamajame tik miegame, tad kaip ir minėjau, mums nebuvo didelio skirtumo, kurioje pusėje bus jo langai. Šiuo atveju tiek miegamojo, tiek vaikų k. langai yra į šiaurės vakarus.

Kai paprašiau savo sekėjų pasidalinti nuomone apie šį planą, teko išgirsti komentarų, jog vaikų kambarys ir miegamasis šalia vienas kito labai bloga idėja.Tuomet paskaičiau istorijų, kaip vaikai kentėdavo nuo to, jog reikia tildyti muziką arba kaip dubliuojasi skirtinguose kambariuose žiūrimos televizijos programų garsai ir pan. Esmė tokia, jog abiejuose kambariuose kuo puikiausiai girdisi, kas vyksta už sienos. Man asmeniškai vaikų kambarys šalia miegamojo neatrodo problema, kadangi statant namą naujai galima iškart numatyti geresnę pertvarų izoliaciją tarp šių kambarių ir problemų dėl garso iškart nebeliks.

Net jeigu tai ne naujai statomas namas, o senos statybos kotedžas ar butas, visada galite pagerinti pertvarų izoliacijos savybes. Įprastinės pertvaros tarp kambarių storis siekia 7-12 cm ir to pilnai pakanka pajusti žymų skirtumą pertvaroje su izoliacijos užpildu ir be jos. Tokiose vietose siūlyčiau naudoti akustines gipso kartono plokštes, kur kainos skirtumo nedideliam plotui beveik nepajusite. Toks sprendimas pareikalaus šiek tiek daugiau išlaidų, o priklausomai nuo pasirinktos pertvaros storio gali sumažinti kambario plotą keliais centimetrais, nes reikės storesnės sienos, bet kartais garso izoliacija yra žymiai svarbesnė už prarastus 3-5 cm.

Su mūrinėmis tarpbutinėmis sienomis situacija yra sudėtingesnė, ypač senos statybos pastatuose, kadangi reikia izoliuoti jau esamą sieną, tačiau tai yra sprendimas, kurį verta apsvarstyti. Pavyzdžiui, dabartiniame bute, kuriame gyvenu yra tikrai prasta garso izoliacija. Už miegamojo sienos yra kaimynų virtuvė ir kuo puikiausiai girdisi, kai jie uždaro spinteles, o man, jautriai miegančiai, tai tikrai trukdo. Šiuo atveju aš tikrai sutikčiau paaukoti kad ir 10 cm, kad pagerinčiau garso izoliacijos savybes ir galėčiau ramiau miegoti.

Tokios problemos galima išvengti, jeigu iš anksto pasirūpinsime tinkama garso izoliacija (arba tai padarys vystytojas). Kiek teko domėtis, gamintojas ROCKWOOL akmens vatos plokštėms ROCKSONIC SUPER ir SUPERROCK deklaruoja garso sugerties parametrus, vadinasi šiems gaminiams buvo atlikti atitinkami bandymai patvirtinantys šių gaminių efektyvų naudojimą garsui izoliuoti.

rockwool.lt

Šiek tiek nukrypau nuo savo temos, tačiau noriu pasakyti, jog statantis namą labai svarbu apgalvoti ne tik iš ko pats namas bus pastatytas ir kaip atrodys interjeras, bet ir ar jame jausitės patogiai, ar jūsų kasdienybės netrukdys elementarus triukšmas, ypač, jeigu jis neleidžia ilsėtis. Galbūt jūs galite gyventi prie aerodromo ar geležinkelio, tačiau jūsų antrai pusei ar vaikams tai kelia diskomfortą. Atsižvelkite į savo šeimos narius. Iš patirties galiu pasakyti, jog triukšmas vargina ir erzina, tad geriau apie tai pagalvoti iš anksto ir numatyti problemos sprendimo būdus, kol dar ne vėlu.

Šis straipsnis parašytas bendradarbiaujant su gerasbustas.lt

3
Komentarai

Ieva

Ačiū, man buvo labai aktualus straipsnis :)

(0) · (0) · Atsakyti · 2019 m. rugpjūčio 16 d.

Evelina Aleliūnienė

Džiaugiuosi :)

(0) · (0) · Atsakyti · 2019 m. rugpjūčio 16 d.

Karolina

Rekomenduočiau pakeisti drabužinės ir wc vietą su miegamuoju. Tokiu atveju neturėsite bendros sienos su vaikais, o garsas eina ne tik per sienas, bet ir pro duris. Šarvuotų durų juk nedėsite į kambarius. Taip pat išloštumėte geresnę pusę langams miegamajame Š-P atžvilgiu :) 

Mes taip pat projektuojamės namą ir iš asmeninės patirties vienas pagrindinių kriterijų yra nedaryti bendrų sienų su vaikų miegamaisiais. Čia ir asmeninė patirtis kalba. Jei įmanoma išvis į skirtingas namų puses dėčiau vaikų ir suaugusių miegamojo patalpas.  Ir čia juolab jei esate jautri garsams kai miegate. 

(0) · (0) · Atsakyti · 2020 m. gegužės 12 d.

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Susiję įrašai

Prekių krepšelis

Krepšelis tuščias

Konsultacija internetu

NET 84

BALDŲ IŠDĖSTYMO PLANAI!

Tik tiems, kurie prenumeruos naujienlaiškį. Visi planai atlikti interjero dizainerės Evelinos Aleliūnienės.

Jeigu naujienlaiškį jau prenumeruojate, tiesiog įveskite savo duomenis dar kartą. Jeigu esate naujas prenumeratorius, turėsite patvirtinti prenumeratą.