Susiję tag'ai
#Statomės namą#Fasadas
Susijusios kategorijos
Nepraleisk! Naujas video!
2023 m. spalio 8 d.

Teksto autorius: Evelina

Mūsų namo apdaila susideda iš dviejų medžiagų - skalūno, apie kurį rašiau čia ir struktūrinio tinko. Pačioje pradžioje, kai planavome namo apdailą, skalūno turėjo būti žymiai daugiau, tačiau nusprendėme jo kiekį sumažinti ir padidinti tinko kiekį. Plačiau apie tai galite paskaityti žemiau esančiame įraše.

Patys mūrijome sienas, jas šiltinome, armavome, gruntavome, dažėme, o struktūros uždėjimą patikėjome meistrams. Jeigu įdomu, galite pažiūrėti video:

Pirmiausia nuplovėme fasadą su aukšto slėgio srove, nes ilgai stovėjo nuarmuotas. Tuomet plėvele uždengėme langus, lauko duris, apklijavome palanges, skalūno šonines skardeles. Garažo durų nedengėme, tik gumas, nes dirbome atidarytomis durimis. 

Pasirinkome Tikkurila sistemą, kuri susideda iš 3 dalių:

1. Gruntavimas (Finngard Silikonipohjuste).
2. Dažymas su pasirinkta spalva (Yki Sokkelimaali). Mūsų spalva Q702.
3. Struktūra su pasirinkta spalva (Yki Rouhepinnoite). Mūsų spalva Q702.

GRUNTAVIMAS

Gruntas skiedžiamas su vandeniu (pagal instrukcijas). Jis bespalvis, tad patariu gruntuoti pilnomis sienomis, nes kitaip išdžiuvus nesimatys, kur baigėte gruntuoti. Sienas gruntu dengėme du kartus. 

Iš pradžių su mažu teptuku nugruntavome langų, durų angokraščius, po palangėmis, po skalūnu ir visur, kur reikia atidumo. 

Vėliau su plačiu voleliu dengėme likusius sienų plotus. Darbas labai greitas, o su teleskopiniu kotu buvo labai paprasta pasiekti net aukščiausias namo vietas, nereikėjo nei kopėčių, nei pastolių.

DAŽYMAS

Dažai taip pat skiedžiami su vandeniu (labai nedaug) pagal instrukcijas. Dažėme tik vienu sluoksniu. Iš pradžių, kaip ir gruntuojant, mažu teptuku ir voleliu apdažėme sunkiau prieinamas vietas, angokraščius, o po to plačiu voleliu nudažėme likusį plotą. Dažai dengiasi labai lengvai, darbas tikrai nesudėtingas.

 

Na, o šitaip fasadas atrodė po nudažymo:

STRUKTŪRINIS TINKAS

Tai vandens pagrindu pagaminta, šarmams atspari, silikonu modifikuota, vandenį atstumianti akrilo danga. Didžiausias grūdelių dydis ~2 mm. Šis struktūrinis tinkas neleidžia drėgmei prasiskverbti į konstrukciją ir yra laidus vandens garams. Gamintojas struktūrą rekomenduoja naudoti cokoliui, tad sienoms tai ypatingai kokybiškas produktas. Tiesa, nepopuliarus tarp ind.namų statytojų (renkamasi visuomeniniams projektams), nes per daug darbo su trijų žingsnių sistema, bet tie, kurie pasiryžta, džiaugiasi tiek lengvu darbu, tiek rezultatu. Pačios struktūros skiesti nereikia, tereikia gerai išmaišyti. 

Mes galime pilnai sutikti dėl lengvo darbo, o kaip eksploatacija, galėsime pasakyti tik praėjus kuriam laikui, bet esu tikra, kad viskas bus gerai. Meistrai gyrė ir sakė, jog struktūrinis tinkas labai geros kokybės - netrūkinėja nei pavėsyje, nei ant saulės, kaip kad būna su kai kuriais dekorais. Beje, meistrus galime rekomenduoti, jeigu reikės kontaktų, parašykite asmeniškai arba palikite savo el.paštą.

Struktūrą dėjome pagal tai, kaip sukasi saulė, kad kuo daugiau laiko siena būtų šešėlyje. Tą dieną buvo 25 laipsniai šilumos (Rugsėjo pabaiga). Tinkuojamo fasado plotas su angokraščiais 188 kv.m ir visą plotą meistrai nutinkavo per nepilną darbo dieną be jokių sujungimų. Dirbo keturiese: du užneša struktūrą, o kiti du ją užtrina (samanėle). 

Labai jaudinomės dėl šio etapo, nes kadangi patys viską ruošėme, nežinojome, koks galutinis rezultatas bus. Kaip žinia, saulei pašvietus tam tikru kampu, pasimato bangavimų, pas mus ne išimtis. Kiek matėme, jie ganėtinai smulkūs ir matosi tik 15-20 min. per dieną, tad manome, kad darbus atlikome puikiai, nes kur kas blogesnis vaizdas būna po "profesionalų meistrų" darbo :)

Jeigu įdomu, kaip išsirinkau spalvą, tai skaitykite toliau. Spalvą rinkausi be jokių mėginukų ir gavau būtent tokį rezultatą, kokio ir norėjau!

SPALVOS IŠSIRINKIMAS. Norėjau šiltos baltos spalvos. Labai nenorėjau šalto balto ir pilko atspalvio.

  • BŪTINAI spalvą rinktis lauke, t.y. ten, kur ją ir naudosite.
  • Viršutiniai spalvų paletės lapelio atspalviai dažnai atrodo beveik vienodai, tad pagal tai, kokia yra apatinis lapelio atspalvis, tokį mes ir viršutinis. Pavyzdžiui, jeigu apatinė lapelio spalva  yra ruda, viršutinė turės rudą atspalvį, jeigu apatinė yra pilka, viršutinė bus šaltesnė, jeigu apatinė bus žalia, tai viršutinė turės žalsvą atspalvį ir t.t. Aš rinkausi viršutinę lapelio spalvą, kuri turės rudą atspalvį. 

 

  • Palyginimui turėkite balto plastiko, nes jis atstoja šaltą baltą spalvą. Pridėjus ją prie norimos spalvos labai lengva palyginti, ar ji bus šiltesnė. 
  • Dėl bendro vaizdo žiūrėjau, kaip ta spalva atrodys prie skalūno bei langų/durų.
  • Spalvą žiūrėjau tiek šviečiant saulei, tiek jai nešviečiant.

Apskritai saulei šviečiant mūsų fasadas atrodo akinamai baltas, net sunku į jį žiūrėti ir kur kas šaltesnis. Kai saulė nešviečia arba kai ji vakarinė, fasadas atrodo labai šiltas ir yra tarsi atsvara tamsiam skalūnui.

Praėjus kelioms dienoms buvo galima nulaužti 108 profiliukus, kurie buvo sumontuoti šiltinant fasadą. Pasimatė galutinis vaizdas. Esam be galo patenkinti galutiniu rezultatu - tiek spalva, tiek pačia stuktūra. Pagaliau namas atrodo kaip namas :)

Dėkojame TIKKURILA , kad prisidėjo prie mūsų projekto!
Komentarai

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Susiję įrašai

Prekių krepšelis

Krepšelis tuščias

Konsultacija internetu

NET 84

BALDŲ IŠDĖSTYMO PLANAI!

Tik tiems, kurie prenumeruos naujienlaiškį. Visi planai atlikti interjero dizainerės Evelinos Aleliūnienės.

Jeigu naujienlaiškį jau prenumeruojate, tiesiog įveskite savo duomenis dar kartą. Jeigu esate naujas prenumeratorius, turėsite patvirtinti prenumeratą.