Susiję tag'ai
#Statomės namą#Fasadas
Susijusios kategorijos
Nepraleisk! Naujas video!
2023 m. rugsėjo 25 d.

Teksto autorius: Evelina

Skalūno patys nemontavom. Žinau, kad Paulius sugebėtų, tačiau tai būtų buvę pernelyg imlu laikui, norėjosi daryti kitus darbus. Paulius tokios nuomonės, jog visą konstruktyvą nori pasidaryti pats, o paskutinį sluoksnį, kur kažko interpretuoti savaip jau nelabai galima, gali patikėti kitiems.

Paulius grebėstus sumontavo taip, kad skalūno plokštelę nieko neskaičiuojant ir nematuojant būtų galima dėti iškart prie jų viršaus. Buvo daug žaidimo gulsčiuku ir skaičiavimų, bet meistrui dirbti paprasčiau ir lygumas taip garantuotas. Apie skalūno karkasą galite paskaityti čia.

Skalūnas: Samaca-55 RECT STD 5mm, 40x22cm
Nesam labai patenkinti jo kokybe, nemažai plokštelių skirtingo storio, tad viena storesnė, kita plonesnė, taip pat nemažai "guzų", duobių ir pan. Nežinom, ar čia mus apgavo, ar tai normalu (nes būna dar geresnė kokybė), bet susitaikėm, kad tai natūralus daiktas ir gyventi tikrai netrukdys. Tiesa, kadangi meistras labai kruopščiai viską sudėjo, bendras vaizdas labai geras ir net su geriausia kokybe kartais būna kur kas prastesnis vaizdelis! Čia panašiai, kaip su plytelėmis voniai - galima sudėti prastesnes plyteles labai gerai arba labai brangias geras plyteles sudėti bet kaip.

Iš pradžių galvojom skalūną montuoti vinimis su kitokiu persidengimu, bet galiausiai pasirinkome montavimą varžtais ir persidengimą tik viršuje. Atrodo, kaip plytų vaizdas, mums labai gražus. 

  • Tvirtinant skalūną varžtais, iškrenta mažiau plokštelių, mažiau barška.
  • Papildomai meistras kai kurias plokšteles paklijavo klijais.
  • Tarpuose naudojome EPDM atraižas (vietoje skardelių). Pardavėjas to nerekomendavo daryti, nes ale stipresnis vėjas išpūs, tačiau padarėme platesnes atraižas ir problemos neturėtų būti.
  • Jei iškrenta kokia plokštelė, ją galima išimti ir paklijuoti naują, todėl visada pasilikite plokštelių ateičiai.
  • Tarp plokštelių prašėme palikti ~1mm tarpelį, kad būtų mažesnė skilimo tikimybė.
  • Kampuose nedėjome išorinių skardelių, skalūnas suvestas vienas su kitu labai dailiai, bet ateityje ko gero dėtume skardeles ir ten - visai gerai atrodo ir vaizdo negadina.

Skardeles užsakėme pagal mūsų brėžinius, o Paulius jas sumontavo. Beveik visose nuotraukose trūksta skardelių pačiame viršuje. Taip pat nuotraukose, kur ką tik sudėtas skalūnas, jis dar purvinas nuo stovėjimo porą metų lauke, bet kai nuplovė lietus, atrodo kur kas geriau.

Tiesa, kolonos apačioje skalūno plokštelių nedėjome, paliekame tai ateičiai, kai liesim terasą, kad plokštelės gražiai susivestų su terasos grindimis.

KAINOS:

  • Skalūnas ir papildomos medžiagos jam tvirtinti: 2852 €. Skalūną pirkome 2022 m. pradžioje.
  • Darbas: 1912 €
  • Mediena karkasui: 2393 € + medsraigčiai (nuo 500 €, tiksliai nežinau).

Iš viso: ~7657 €. Likęs fasadas bus dengiamas struktūra.

Meistrą tikrai galime rekomenduoti: kruopštus, atsakingas, mandagus (dirba Vilniuje). Jeigu reikės kontaktų, rašykit man į info@e-interjeras.lt arba palikite savo el.paštą komentaruose.

 
1
Komentarai

Aleksandras

Laba diena, 

Galite atsiusti skalūno meistro kontaktus? 
Dėkui. 
alexiesco@gmail.com

(1) · (0) · Atsakyti · 2024 m. kovo 5 d.

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Susiję įrašai

Prekių krepšelis

Krepšelis tuščias

Konsultacija internetu

NET 84

BALDŲ IŠDĖSTYMO PLANAI!

Tik tiems, kurie prenumeruos naujienlaiškį. Visi planai atlikti interjero dizainerės Evelinos Aleliūnienės.

Jeigu naujienlaiškį jau prenumeruojate, tiesiog įveskite savo duomenis dar kartą. Jeigu esate naujas prenumeratorius, turėsite patvirtinti prenumeratą.