Susiję tag'ai
#Statomės namą#Fasadas
Susijusios kategorijos
Nepraleisk! Naujas video!
2023 m. rugsėjo 19 d.

Teksto autorius: Evelina

Mūsų namas turi dvi skirtingas apdailas - skalūną ir struktūrinį tinką. Skalūnui sumontuoti reikalingas karkasas, tad būtent apie šį etapą ir rašysiu. Ir jį, kaip ir beveik viską, atlikome patys. Kodėl rašau pusiau ventiliuojamas fasadas? Nes naudojamos PIR plokštės, kurių nelabai galima priskirti vėdinamai sistemai, tačiau vėdinasi vieta tarp PIR ir skalūno.

Esu gavusi klausimą, kodėl "ventiliuojamam" fasadui pasirinkome FF-PIR, o ne pvz.mineralinę vatą (kuri žymiai pigesnė)? Surašysiu keletą PIR privalumų, manau aktuali tema:

1. Nebijo saulės (folijos dalis), tad galėjome nedengiant palikti ant saulės, kas aktualu statant patiems. Žalius šonus nuo saulės pridengėme.
2. Nereikia saugoti nuo lietaus. Tuo tarpu mineralinė vata vandens bijo.
3. Jau po visos apdailos nereikia rūpintis dėl vėjo patekimo, nes į PIR jis tiesiog nepatenka. Į vatą vėjas gali patekti, tad reikia labai sąžiningai viską užsandarinti, kad nebūtų išnešta šiluma.
4. PIR geresnė varža, tad reikia plonesnio sluoksnio.

Informacija glaustai:

 • Finnfoam FF-PIR plokštes dėjome visur, kur bus skalūnas, t.y. parapetų dalyje, ant vienos sienos bei ten, kur skalūnas leidžiasi žemyn.
 • PIR'as neužlipa ant parapeto dalies virš stogo ir baigiasi po juo. Plokštes užklijavome iki difuzinės plėvelės aukščio palei visą namo perimetrą.
 • Prieš klijuojant PIR'ą reikėjo užpildyti dvitėjinių sijų lentynėles, tą padarėm su XPS plokštėmis.
 • Tose vietose, kur į lauką išlindo sijų galai, Paulius prisuko OSB, kad paviršius būtų lygus su siena ir būtų atrama PIR'ui. O ten, kur buvo mūrlotai, paklijavo XPS.
 • Plokštes klijavom purškiamais Gudfor termoizoliaciniais klijais. Viršutinę plokštės dalį prisukom 20 cm ilgio medsraigčiais prie OSB, naudojant lėkšteles. Apatinę plokštės dalį tvirtinimom su smeigėm į monolitinį žiedą.
 • PIR'ą pjaustėm su pjūklu, nes pjaustyklė neįpjauna.
 • Ten, kur sukti varžtai ir tarp sujungimų, klijavome aliuminę juostą.
 • Laikinai, kad priklijuotas PIR'as neatsitrauktų nuo sienos, plokštes prisukome su medsraigčiais, o likusias skyles užsandarinom su putom ir aliumine juosta.
 • Po PIR'u prisukome gipso kartono profilį, kad išlaikyti tiesą liniją aplink namą.
 • Putų flakonėlius šildėm, kad geriau pūstųsi, nes buvo gana šalta.
 • Kampai sujungti 45 laipsnių kampu.

Darbai užtruko labai ilgai, nes pradžioje dirbom po plėvele, kuri buvo skirta apsaugoti stogą, kol neuždėtas EPDM, kas buvo labai nepatogu. Taip pat šį etapą darėme prabėgom, kai būdavo laiko nuo kitų darbų, tad išsitęsė į labai ilgą laikotarpį ir visus metų laikus.

Kaina: pirkom apie 100 kv.m, sumokėjom 2800 Eur (2021 m.). Kiek kainavo medsraigčiai, dabar jau nebepasakysiu, bet nemažai + visos kitos smulkios medžiagos.

Medinis karkasas

Jeigu ant fasado planuojate montuoti kažkokias plokštes, medžio lenteles, reikalingas ventiliuojamas fasadas. Tarp apšiltinimo sluoksnio ir pasirinktos apdailos medžiagos daromas aliuminio arba medinis karkasas su oro tarpais, kad būtų natūrali ventiliacija ir išgaruotų arba drėgmė iš vatos, arba vėdintųsi mediena ir ji nepūtų.

Mes pasirinkome medinį karkasą, kurio dėka papildomai vėdinasi ir stogo konstrukcija, o ant jo sumontuotas skalūnas. Medinio karkaso minusas - mediena juda/traukiausi/bijo drėgmės, bet ji yra pigesnė nei aliuminis.

 
 
Trumpai pagrindinė info:
 
 • Naudoti 45x45, 45x70, 45x120 mm vertikalūs tašai, pritvirtinti 30cm ilgio varžtais.
 • Apatiniai varžtai sukti 45 laipsnių kampu, visi kiti - 90 laipsnių. 
 • Naudoti 27x70 mm horizontalūs grebėstai, susukti pagal skalūno žingsnį. 
 • Pastarieji tvirtinti 6mm nerūdijančio plieno varžtais SPAX.
Visa statybinė mediena mūsų name iš Medžio bitės. Pirkome neimpregnuotą, tad dar rankiniu būdu impregnavau.
  
Kolonoje taip pat paslėpėme vieną lietvamzdį.
 
 
 
Nežinau, kas dar būtų aktualu, tai jeigu kažko neparašiau, klauskite. Karkaso montavimo darbai irgi užtrunko labai ilgai, nes teko ir demontuoti jau prisuktus tašus, kadangi pakeitėm skalūno žingsnį, ir labai daug matuoti, kad visas skalūnas sueitų gražia vientisa linija per visą namą ir pakišinėti pakištukus, kad viskas būtų tiesu, ir labai daug laipioti kopėčiomis, žodžiu, pakartoti nesinorėtų.

Kaina: nepasakysiu, kiek mediena kainavo TIK karkasui, nes pirkom kartu ir parapetams, tai iš viso 2100 Eur (2022 m.). Varžtai atskirai, nepasakysiu kiek, bet nemažai.
6
Komentarai

Laura

Sveiki, mes irgi turime medinį karkasą po skalūnu. Tik medžiui susitraukus jos pradėjo vaikščioti, kelios net iškrito

(0) · (0) · Atsakyti · 2024 m. sausio 24 d.

Evelina Aleliūnienė

Sveiki, įdomu, kokiu būdu pas jus tvirtintos skalūno plokštelės?

(0) · (0) · Atsakyti · 2024 m. sausio 26 d.

Mantas

Sveiki, galbūt prisimenate kokios firmos arba kur pirkote sraigtus tvirtinti vertikalius tašus  į akytą betoną (30cm įlgio). Ačiū labai :)

(1) · (0) · Atsakyti · 2024 m. vasario 13 d.

Evelina Aleliūnienė

Šitie: https://www.varztupasaulis.lt/?_escaped_fragment_=details=9363991a-58e6-11e4-b4e4-000c299e27fc

(1) · (0) · Atsakyti · 2024 m. vasario 26 d.

Tadas

Sveiki, domina lygiai tas pats klausimas kaip Manto aukščiau. Kokie konkrečiai buvo naudoti sraigtai tvirtinti tašus į blokelį per FF-PIR plokštę? 

(1) · (0) · Atsakyti · 2024 m. vasario 24 d.

Evelina Aleliūnienė

Šitie: https://www.varztupasaulis.lt/?_escaped_fragment_=details=9363991a-58e6-11e4-b4e4-000c299e27fc

(1) · (0) · Atsakyti · 2024 m. vasario 26 d.

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Susiję įrašai

Prekių krepšelis

Krepšelis tuščias

Konsultacija internetu

NET 84

BALDŲ IŠDĖSTYMO PLANAI!

Tik tiems, kurie prenumeruos naujienlaiškį. Visi planai atlikti interjero dizainerės Evelinos Aleliūnienės.

Jeigu naujienlaiškį jau prenumeruojate, tiesiog įveskite savo duomenis dar kartą. Jeigu esate naujas prenumeratorius, turėsite patvirtinti prenumeratą.