Nepraleisk! Naujas video!
2020 m. rugpjūčio 19 d.

Teksto autorius: Evelina

Gabijos paskyrą Instagrame atradau visai neseniai ir suskubau pakalbinti, kol didieji portalai nespėjo užbombarduoti savais klausimais :) Negalėjau nepastebėti, kaip jaukiai ir iš širdies Gabija remontuoja ir visaip kaip atnaujina nedidelį sodo namelį. Man atrodo atėjo laikai, kai turėti tokio tipo nekilnojamą turtą yra prabanga. Prabanga aplink matyti ir jausti gamtą. Ar ne taip?

 

Trumpai papasakok apie save

Šitas klausimas man, ko gero, pats sudėtingiausias. Aš gyvenime tiek visko veikiu, jog trumpai niekada nesigauna. Bet esu tiesiog paprasta, į gyvenimą žvelgianti pozityviai persona iš Kauno. Baigiau interjero dizainą, dirbu su interjeriniais brėžiniais. Kitas mano darbas yra makiažas. Širdis dainuoja, kai galiu “tapyti” ant veido. Tą darau jau 12 metų profesionaliai, bet pradėjau jau paauglystėje. Esu pamišusi dėl pudelių. Turiu vieną, bet deja mano močiutė sugebėjo iš manęs ją konfiskuoti! Susidraugavo jos matai:) Ateityje, kai turėsiu savo namą auginsiu pudelį ir aviganį. Tokia mano maža svajonė. O daugiau... dainuoju, užsiemu rankdarbiais, dirbau su žirgais, netgi turiu teisę vairuoti fūrą. Todėl sakau, jei gyvenime “nepaeis”, visada galėsiu dirbti fūriste:)

Kieno tai sodas? Pirkai, o gal paveldėjai iš tėvų/senelių?

Oficialiai sodas priklauso mano močiutei. Ji savininkė nuo pat bendrijos atsiradimo. Vėliau aplinką puoselėjo mano mama. Jai išėjus reikėjo tęsti jau pradėtus darbus, nes mano mamai sodas buvo mėgstamiausia vieta. Praėjo nemažai metų, kol išsaugo šis noras, bet dabar negaliu atsidžiaugti. Manau mama manim didžiuotųsi dėl to ką čia padariau.

Ar sodo namelyje gyveni nuolatos ar tik šiltuoju metų laiku?

Iki šių metų į sodą atvykdavau tik pasibūti savaitgaliais arba atlikti būtiniausius darbus. Žiemą įvyko kažkoks lūžis. Matomai amžius padarė savo, jog užsimaniau šitą savo oazę paversti vieta, kurioje galėčiau sėti, sodinti gėles, kurias labai myliu. Tik aplinka nedžiugino. Todėl pradėjus šilti orams pasiraitojau rankoves ir kibau į darbus. Naktims atšilus pilnai galėjau nakvoti, todėl visą šiltajį sezoną čia ir gyvenu, bei gyvensiu. Atėjus rudeniui, deja, teks grįžti į miestą, nes namelis nepritaikytas šalčiams.

Kur gyvenai prieš tai? Ar gali palyginti su gyvenimu bute ar name? Kur labiausiai patiko?

Nuo pat gimimo gyvenau Kauno centre ir visada maniau, jog taip ir liks. Bet kaip jau ir sakiau, kažkas galvoje pasikeitė. Nebeužtenka man buto erdvės. Žiemą, esant laisvam laikui, važiuoju pas močiutę, kuri gyvena name ir ten mėgaujuos gamta. Todėl vienareikšmiškai galiu teigti, jog man labiausiai patinka gyventi name ir toliau nuo miesto šurmulio. Dabar bet koks išėjimas į miestą pradeda varginti, norisi grįžti, nusimesti batus ir eiti laistyti gėles ar kitaip leisti laiką gamtoje.

Kiek kv.m yra namelis? Ar viskam užtenki vietos? Ar pasigendi kokių nors patogumų?

Viską sudėjus turėtų gautis apie 40m2. Anksčiau buvo galima turėti tik 25m2 sodo namelį, todėl tiek ir buvo pagrindinės patalpos be garažo ir palėpės. Bet laikui bėgant garažas buvo paverstas miegamuoju. Mini virtuvėlę irgi pasidariau. Tik plautuvė, kurią savo rankomis sumeistravo dėdė, stovi lauke. Palėpės aš jau nebenaudoju, bet pirmame aukšte vietos dviems žmonėms per akis. Dar ir svečius paguldyti galiu be problemų. Labiausiai pasigendu tualeto ir dušo. Wc yra lauko, dušo techniškai visai nėra, bet šiais metais draugas pastatė kabiną, prie kurios pritaisius žarną gaunasi puikus dušas karštomis dienomis. Šiltam vandeniui pasikuriu pirtį ir ten nusiprausiu, išsiplaunu galvą ir pasikaitinu. Jau pripratau prie tokių “patogumų” :)

Kokius patobulinimus atlikai namelyje?

Pirmas dalykas ką reikėjo padaryti, tai išmečiau senus baldus, kurie jau buvo tikrai blogos būklės. Išardžiau verandos tvorelę, tokiu būdu optiškai padidindama erdvę. Na ir dažymas. Perdažiau visą svetainę, kuri buvo iškalta lentelėmis, nupurškiau židinio skardą juodai, židinio betoninę sieną taip pat nudažiau melsvai pilka spalva. Vaizdas iškart pagerėjo. Pereinamam kambaryje perdažytos lubos, viena siena bei durys, virtuvėje perdažiau tik tuos plotus, kur buvo balti ir reikėjo tik spalvos atnaujinimo. Prieš kokius 8 metus garažo vartus pakeitėme į langą, bei įstatėme duris, kad būtų galima patekti į pagrindinę namelio erdvę. Iki tol iš miegamojo galėjau patekti tik į lauką, kas buvo siaubingai nepatogu, ypač lyjant lietui.

Iš kur semiesi idėjų namelio interjerui kurti?

Boho stilių įsimylėjau Valensijoje užsukusi į vieną parduotuvėlę, kur prekiavo tokio stiliaus daiktais. Pamačiau ir prilipo! Parduotuvėse dabar pirmiausiai pastebiu būtent tokio tipo prekes. O idėjos gimsta natūraliai. Įkvepia gamta, tekstūros.

Mačiau, jog labai mėgsti sendaikčius. Ką iš ten esi nusipirkusi?

Oi jau net nebesuskaičiuočiau kiek visko iš ten turiu! Mano namuose 95% daiktų yra iš antrų ar net trečių rankų. Galėčiau nebent išskirti mylimiausią pirkinį, kuriuo be galo džiaugiuosi – pintų lauko baldų komplektas. Jį turiu jau turbūt mėnesis, bet vis dar negaliu atsidžiaugti.

Ar pastebėjai, jog sendaikčių kainos dabar padidėjusios, ypač Lietuvoje?

Lyginti Lietuvos kainas galėčiau tik su Danijos, kadangi ten gyvendama lankiausi sendaikčių parduotuvėse. Drąstiškiausiai skiriasi baldų kainos, kurios Lietuvoje yra labai išpūstos. Taip, kainuoja transportavimas, sutvarkymas ir pan, bet iš esmės yra kiek per brangu. Visokios smulkmenos kainuoja panašiai. Dar reikia žiūrėti, kur perki. Jeigu tai dabar labai populiarios Instagrame sendaikčių parduotuvėlės, kurios dar kartą perparduoda prekes, kaina gali būti didoka, bet jeigu perki turguose ar pas žmones, kurie patys vežasi iš Vokietijos ar kitų šalių, galima rasti tikrai nuostabių daiktų už mažas ar realybę atitinkančias kainas.

Kokių dar idėjų turi nameliui? Ką norėtum atnaujinti/patobulinti?

Kitais metais svajoju perdažyti išorę. Kad ir kaip bandau priprasti prie originalios geltonai oranžinės spalvos, kuria namelis buvo dažytas nuo pat pradžių, bet nepavyksta. Todėl jeigu namelio vietoje kitais metais neatsiras naujas, gyvenimui pritaikytas namas, tai senasis tikrai bus „aprengtas“ nauja spalva.

Kas tau yra namai plačiąja prasme?

Iš esmės man namai yra šeima. Ten kur mylimi žmonės, ten jaučiuosi saugi, rami. Fiziškai namus galiu susikurti bet kuriam pasaulio krašte, bet tą tikrąjį namų jausmą jausiu tik tada, kai mano šeima yra kažkur netoli.

Ar sunku išsirinkti galutinį sprendimą/daiktą pačiai esant interjero dizainerei?

Dirbant su kolege mano darbas yra techninė dalis. Turiu ir individualių klientų, tuomet atsižvelgiu į jų poreikius. Tačiau kurdama namus sau, darbą palieku nuošalėje ir klausau, ką sako širdis. Jei daiktą įsimyliu iš karto, vadinasi jis keliaus su manimi. Galbūt kartais aplinka tampa eklektiška ir prieštarauja interjero taisyklėms, bet man taip patinka. Nesivadovauju jomis ar tikslumu, kurio reikalauja brėžiniai, o tik vidiniu jausmu.

Kas sunkiau? Kurti interjerą sau ar kitam?

Man asmeniškai sunkiau kurti kitiems. Reikalauja daugiau atsakomybės. Savus namus kuriu su mintim „nepatiks-persidarysi“, o su klientais taip jau nebus. Geras rezultatas turi gautis iš pirmo karto. Labai mėgstu planuoti, įsivaizduoti, todėl ko gero jau atsirinkau kas man tikrai patinka ir tai taikysiu savo būsimuose namuose, kurie kažkada iškils Laumių sodelyje :)

Gal skaičiavai, kiek iš viso kainavo remontas iki dabartinės stadijos?

Remontui (dažai, visos kitos priemonės) išleidau kokius 500€, o sendaikčių, kurie kaip ir skaitosi prie atnaujinimo nesuskaičiuočiau:)

Ačiū, Gabija, už pokalbį!

3
Komentarai

Monika

Nuostabus straipsnis, buvo gera pažinti sekamą profilį plačiau! Ačiū Evelina!

(6) · (0) · Atsakyti · 2020 m. rugpjūčio 19 d.

Roberta

O man visko per daug, geliu, vazonu, pagalviu siaip tekstiles.. namukas labai nuostabus, bet ziurint norisi tvarkytis

(3) · (3) · Atsakyti · 2020 m. rugpjūčio 20 d.

Agnė

Man žiūrint ir visko tikrai per daug. Kam šitaip apkraut aplinka ir vidų. Minimalizmas kur kas tvarkingiau atrodo.

(2) · (1) · Atsakyti · 2020 m. rugpjūčio 22 d.

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Susiję įrašai

Prekių krepšelis

Krepšelis tuščias

Konsultacija internetu

NET 84

BALDŲ IŠDĖSTYMO PLANAI!

Tik tiems, kurie prenumeruos naujienlaiškį. Visi planai atlikti interjero dizainerės Evelinos Aleliūnienės.

Jeigu naujienlaiškį jau prenumeruojate, tiesiog įveskite savo duomenis dar kartą. Jeigu esate naujas prenumeratorius, turėsite patvirtinti prenumeratą.