Susijusios kategorijos
Nepraleisk! Naujas video!
2023 m. lapkričio 19 d.

Teksto autorius: Evelina

Absoliučiai viską, kas susiję su cokoliu, darėme patys. Pirmąjį žingsnį - hidroizoliacijos tepimą atlikome kitais metais po pamatų išliejimo. Visus kitus darbus darėme po dviejų metų, t.y. kai buvo apšiltintas ir nuarmuotas fasadas ir jau padarytas drenažas aplink pamatus.

Taigi, pirmiausia keletą kartų nutepėme pamatus su Ceresit CR65 hidroizoliacija. Pirmą sluoksnį tepėme teptuku, skiedžiant su daugiau vandens, sekantį - su glaistykle, skiedžiant su mažiau vandens.

Pamatai, laikui bėgant, gali prarasti įžeminimo varžą, tad esame pasidarę taškus cokolyje, kur būtų galima pajungti papildomą įžeminimą, kalant varinius strypus. Tam tikslui nuo tų taškų išsivedėme 16m2 kabelį, kuris išeis už nuogrindos. Apie pamatų įžeminimą galite skaityti čia.

 

Sujungimą tarp cokolio ir blokelių nutepėme su garo izoliacine mastika (Soudal). Šią pastą naudojome labai daug kur (ten, kur reikalinga gera izoliacija nuo oro patekimo). Gal kažkam tai atrodo, kaip nereikalingas darbas, tačiau tai yra silpniausia vieta. Ten, kur blokelis pasideda ant pamato, didesnis vėjas prapučia kiauriai ir patenka į grindų apšiltinimo sluoksnį, todėl šį sujungimą reikia gerai užsandarinti. Mastiką tepėme tris kartus: ant siūlės, po cokoliniu profiliu ir virš jo. 

Po cokoliniu profiliu klijavome išsiplečiančias juostas. Jos skirtos didesniam sandarumui (principas, kaip klijuojant aplink langus). 

Cokolio apšiltinimui rinkomės Finnfoam XPS F-300 su rifliuotu paviršiumi. Reikalingas būtent rifliuotas paviršius, nes prie lygaus paviršiaus sunkiai limpa armavimo mišinys. Ties garažu naudojome 10 cm storio, o ties visu kitu namu - 15 cm storio plokštes. Apačią nupjovėme kampu tam, kad šaltis neišstumtų plokštės. Plokštes pjaustėme su savadarbe pjaustykle.

XPS klijavome su mišiniu, o siūles ir tarpus sąžiningai užsandarinome įvairiomis Tegra State putomis, kurias turėjome iš ankstesnių įvairių darbų. Tiesa, XPS plokštėse po vitrininiais langais, kur yra išnešti profiliai, padarėme daug skylių, į kurias pripūtėme putų, kad viskas aplink profilius būtų sandaru.

Apačioje dėjome 5 cm XPS F-300 su nuolydžiu į išorę. Ši vieta buvo numatyta projekte spėjame tam, kad šaltis nepalįstų po namu. Į apatinį tarpą irgi pripūtėme putų.

Po to viską nuarmavome lygiai tokiu pačiu principu, kaip fasadą, t.y. tinklelis + mišinys.

Tuomet sekė trijų žingsnių apdailos sistema su Tikkurila priemonėmis. Priemonės lygiai tokios pačios, kaip fasadui, tik skiriasi spalva:

1. Gruntavimas (Finngard Silikonipohjuste). Gruntavome du kartus.

2. Dažymas (Yki Sokkelimaali). Spalva Q840. Dažėme dviem sluoksniais, nes ant tamsios spalvos labiau matosi nelygumai.

3. Struktūra (Yki Rouhepinnoite). Spalva Q840. Nors fasado dekoro dėjimui samdėme meistrus, cokolį rizikavome daryti patys. Paulius užtepdavo struktūrą, o aš užtrindavau. Ant pirmos sienos truputį matosi, jog daryta neprofesionalo, bet visoms kitoms ganėtinai gerai atidirbom sistemą ir rezultatu esame tikrai patenkinti. Cokolį patiems pasidaryti tikrai nesudėtinga, nes nedidelis plotas.

Kai struktūra išdžiuvo, pilnai pritvirtinome drenažinę membraną. Armavome ne iki pat apačios, tad pirmiausia sujungimą tarp struktūros ir XPS nutepėme bitumine mastika tam, kad drėgmė iš apačios nekiltų į struktūrą. Po to drenažinę membraną prisukome su drenažinės membranos užbaigimo profiliu, pasiskaičiavę, kad ji suktųsi ties trinkelių apačia. Yra sakančių, jog tos membranos visai nereikia, nes XPS ir taip beveik neįgeria drėgmės, bet ją dėjome ne dėl to. Membrana apsaugo nuo XPS gniuždymo ir kad struktūra ir armavimo mišinys negautų drėgmės.

Cokolio aukštis nuo trinkelių bus ~30 cm. Jeigu turite kokių nors klausimų, drąsiai klauskite.

Komentarai

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Susiję įrašai

Prekių krepšelis

Krepšelis tuščias

Konsultacija internetu

NET 84

BALDŲ IŠDĖSTYMO PLANAI!

Tik tiems, kurie prenumeruos naujienlaiškį. Visi planai atlikti interjero dizainerės Evelinos Aleliūnienės.

Jeigu naujienlaiškį jau prenumeruojate, tiesiog įveskite savo duomenis dar kartą. Jeigu esate naujas prenumeratorius, turėsite patvirtinti prenumeratą.