Susiję tag'ai
#E-interjeras#Patarimai
Nepraleisk! Naujas video!
2018 m. kovo 22 d.

Teksto autorius: Evelina

Pirmas žingsnis, kurį kiekvienas privalo padaryti, prieš perkant ar nuomojantis būstą - išsinagrinėti baldų išdėstymo planą. Jeigu šį žingsnį praleisite, didelė tikimybė, jog be reikalo gaišite laiką važiuodami apžiūrėti būstą, o laikas - bene brangiausias dalykas, kurio negalima nusipirkti.

Aš nematau jokios prasmės važiuoti į butą, kuris jums netinka. Jeigu jau plane matosi, jog bute netelpa drabužinė, tai nei interjero dizaineris galės pridėti papildomų kvadratinių metrų, nei jūs. Arba vardant to, kad tą drabužinę sutalpinti, turėsite atsisakyti kažko kito. Pagavote mintį?

Pradiniame etape, kai dar tik pradedate domėtis būstais, NT portaluose pateikti planai bei nuotraukas yra pats geriausias informacijos šaltinis. Patikėkite, nuvažiavus į tuščią butą ar namą, atrodys, jog ten pakankamai daug vietos, bet vos tik atsiranda pertvaros ar pirmieji baldai, naujakuriai praregi ir supranta, jog situacija yra kur kas prastesnė nei pasirodė pradžioje.

Dėl to visada rekomenduoju, prieš perkant būstą sau (nes nuomai nuomuotojai perka daugmaž bet ką), patiems ar su dizainerio pagalba, išsinagrinėti būsto silpnąsias ir stipriąsias puses. Dar geriau, jeigu pasidarytumėte preliminarų baldų išdėstymo planą pagal savo poreikius. Juk pardavimo planuose pavaizduotas išdėstymas nėra pritaikytas specialiai jums. Neretai tie brėžiniai dar ir prasilenkia su realybe - specialiai pažymimas didesnis matmuo arba kažkas nepažymima, o baldai projektuojami taip, kad atrodytų kuo erdviau, tad visada įjunkite loginį mąstymą bei atkreipkite dėmesį į matmenis ir nuotraukas.

Apie kokius poreikius aš kalbu, paklausite? Vieniems be galo svarbu didelė virtuvė ir sala su keliomis sėdimomis vietomis, išskleidžiamas stalas, prie kurio būtų galima sutalpinti 10 žmonių ir dar kampinė sofa. O kur dar daug daug spintelių ir kiti reikalavimai? Kitiems užtenka trivietės sofos ir keturviečio stalo, nes namuose būna retai ir vakarienių juose neorganizuoja. Vieni turi daugybę daiktų, tarp kurių yra ir dviračiai ar net koks nors treniruoklis bei 2 darbo vietos, o kiti tik nusijuoktų - kam visa tai? Noriu pasakyti, jog turite tiksliai žinoti, ką norite sutalpinti bei sugebėti sau ar dizaineriui įvardinti savo lūkesčius bei gyvenimo būdo subtilybes, kurios leis priimti teisingą sprendimą.

Matmenys - jautri tema, nes dažniausiai NT portaluose jų nėra. Kaip taisyklė, būna nurodytas tik kiekvienos patalpos plotas, bet, man asmeniškai, tai visai nepadeda. Statytojai gudriai įkomponuoja dvivietę ar trivietę sofą ir nematant jokių matmenų pirkėjas, pasitikėdamas tuo brėžiniu, nusprendžia, jog viskas tilps. Esu turėjus tokių atvejų. Kai pradedi braižyti planą su realiais matmenis, pasirodo, jog sofa ten netelpa arba ji turi būti vaikiško dydžio, todėl stenkitės gauti matmenis jau pradiniame etape.

Pati gyvenu ne pirmame nuomojamame bute ir galiu pasakyti, jog dar net neišvažiavus iš namų įmanoma susirasti tinkamus ir atmesti netinkamus variantus. Visus kartus butą išsinuomavau iš pirmo karto, tad neteko gaišti laiko važinėjant po kitus. Žinoma, išsinuomoti yra paprasčiau nei rinktis būstą pirkimui, bet paanalizavus duotą medžiagą, galima jau pradiniame etape sumažinti netinkamų variantų skaičių.

Žinau, kad yra žmonių, kurie mėgsta viską įvertinti gyvai, pajusti būsto aurą, pasikalbėti su savininku ir pan. Tai yra reikalinga, tačiau kam važiuoti į namą, kur pažiūrėję į planą matote, jog per mažai kambarių? Nuvažiavus ten brokeris jus patikins, kad galima padaryti dar vieną kambarį, bet geriau pasidarykite naują baldų išdėstymo planą ir matysite, ar tai iš vis įmanoma. Yra dar daug punktų, kuriuos būtina įvertinti, bet baldų išdėstymo planas - vienas pagrindinių dalykų. Neverta būsto pirkti vien dėl to, nes ji pigus, jeigu jame nesijausite patogiai.

Žemiau galite pažiūrėti video, kuriame analizuoju 4 atsitiktinius baldų išdėstymo planus bei vieną savo kliento planą. Planus mačiau pirmą kartą ir kalbėjau tai, kas pirmiausia užkliuvo. Realiu atveju, viską analizuočiau kur kas atidžiau ir giliau, tačiau ir tokios mini analizės pakanka įvertinti, kurie butai yra prasti, o kurie - verti dėmesio.

Jeigu jau turėjote patirties perkant ar nuomojantis, būčiau dėkinga, jeigu straipsnio apačioje (į komentarų skiltį) parašytumėte, ar analizavote baldų išdėstymo planą ir ar analizė padėjo, ar to visai nedarėte ir po to nusivylėte, o gal atvirkščiai?

Komentarai

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Susiję įrašai

Prekių krepšelis

Krepšelis tuščias

Konsultacija internetu

NET 84

BALDŲ IŠDĖSTYMO PLANAI!

Tik tiems, kurie prenumeruos naujienlaiškį. Visi planai atlikti interjero dizainerės Evelinos Aleliūnienės.

Jeigu naujienlaiškį jau prenumeruojate, tiesiog įveskite savo duomenis dar kartą. Jeigu esate naujas prenumeratorius, turėsite patvirtinti prenumeratą.