Susijusios kategorijos
Nepraleisk! Naujas video!
2023 m. gegužės 10 d.

Teksto autorius: Evelina

Dažniausiai dušo zoną atskiriame stacioniariu stiklu ar papildomai stiklinėmis durimis. Rečiau dalį dušo uždengiame aklina pertvara, kuri įprastai būna klijuota plytelėmis. Dar rečiau dušą atskiriame pusiau atvira/uždara pertvara, kuri sudaryta iš storesnės, plytelėmis klijuotos, bet pakankamai žemos pertvaros ir stiklo. Aš asmeniškai tokiame pertvaros tipe matau nemažai pliusų, kuriuos šiame straipsnyje ir paminėsiu.

 reece.com.au

Vienas didžiausių pliusų - paprastesnė priežiūra nei stiklinės sienutės, bet neprarandama šviesa lyginant su visiškai uždara pertvara. Turbūt dažnam jau atsibodę po kiekvieno nusiprausimo valyti dušo stiklą, o jį valant retai, dingsta visas stiklo grožis, mat jis pasidengia kalkėmis ir valymas tampa dar sudėtingesnis. Argi nebūtų geriau, jeigu dažniau valyti reiktų tik viršutinę stiklo dalį? Nesakau, jog nereikia valyti apatinės, bet pripažinkime, jog kai nesimato, tai ir valome rečiau :)

instagram.com

Jau užsiminiau, kad neprarandama šviesa. Išties, juk apatinėje dalyje tos šviesos ne taip ir reikia, o nusiprausti dienos metu ar vakare vasarą (jeigu yra langas) nejungiant šviesos - didelis privalumas. Aišku, su sąlyga, jog pro langus nežvilgčioja smalsios akys. Kita vertus, tai juk žiūrinčiojo problema, ar ne? :) Žodžiu, žiūrėkite, kaip jums maloniau. Jeigu norisi visiško privatumo, toks sprendimas netiks, bet galite rinktis matinį ar rifliuotą stiklą.

lukefry.com.au

Dar vienas pliusas, kurį įžvelgiu - jeigu šalia dušo yra praustuvas, galima drąsiau jį glausti prie pat plytelių ir tos zonos nereikės taip dažnai valyti, nes lašų paprasčiausiai nesimatys. Tuo tarpu, jeigu prie pat praustuvo būtų stiklas, jūs iškart pamatytumėte, kai jie užtykšta ant paviršiaus. Taip pat prie pertvaros galima glausti vonią, sumonuoti joje maišytuvus, jungiklius, kištukinius lizdus, netgi suformuoti nišą (jeigu pertvara storesnė). Šioje vietoje galima sugalvoti įvairių sprendimų.

huntingforgeorge.com

heidicaillierdesign.com

sjb.com.au

Taip pat ant plytelių galite pakabinti rankšluosčių kabliukus, tualetinio popieriaus laikiklį ar bet ką kitą, ko negalėtumėte padaryti ant stiklo (nebent klijuoti).

thelocalproject.com.au

dangayfer.com

Potencialūs minusai:

  • Mažiau estetikos tame, jog susijungia dvi skirtingų gylių plokštumos. Pertvara palyginus su stiklu yra kur kas storesnė, tad reikia pagalvoti, kurioje vietoje montuoti stiklą.
  • Prarandama dalis grindų ploto (bet labai mažai), tad jeigu skaičiuojate kiekvieną centimetrą, geriau montuoti tik stiklą.
  • Jausmas, jog patalpa šiek tiek mažesnė nei būtų su stikline pertvara.

Pertvaros ir stiklo aukštis. Man asmeniškai gražu, kai pertvaros aukštis lygiuojasi pvz. su wc rėmo aukščio (jeigu jis matosi) arba randama kita simetrijos linija. Vėlgi, mano nuomone, dailiausiai atrodo stiklas iki pat lubų, o kada ši dalis nevarstoma, ją galima pasigaminti tikrai dailią. 

pinterest.com

Įdomesnis sprendimas - vonios uždengimą panaudoti kaip dalinį dušo uždengimą.

stocksy.com

Asmeninė dilema. Savo būsimo namo vonios kambaryje galėčiau pritaikyti būtent tokį sprendimą. Labai vilioja visi teikiami jo pliusai, tačiau kadangi patalpa ganėtinai maža, nenoriu prarasti erdvės įspūdžio ir skaidyti galinę plokštumą, taip pat manau, jog mane erzintų pertvaros ir stiklo sujungimas. Dar nesu priėjusi galutinio sprendimo, bet vis tik greičiausiai rinksiuosi stiklinės pertvaros variantą ir kruopštesnį valymą vardan erdvesnio įspūdžio ir modernesnio vaizdo. Gali būti, jog vėliau gailėsiuosi, bet nepabandęs nesužinosi :)

Komentarai

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Susiję įrašai

Prekių krepšelis

Krepšelis tuščias

Konsultacija internetu

NET 84

BALDŲ IŠDĖSTYMO PLANAI!

Tik tiems, kurie prenumeruos naujienlaiškį. Visi planai atlikti interjero dizainerės Evelinos Aleliūnienės.

Jeigu naujienlaiškį jau prenumeruojate, tiesiog įveskite savo duomenis dar kartą. Jeigu esate naujas prenumeratorius, turėsite patvirtinti prenumeratą.