Susijusios kategorijos
Nepraleisk! Naujas video!
2020 m. gegužės 27 d.

Teksto autorius: Evelina

Pastaruoju metu išpopuliarėjo laisvai pastatomos vonios. Labai gražu, to nepaneigsi, bet jos turi savų niuansų, apie kuriuos ir pakalbėsiu šiame straipsnyje ir kuriuos turite apgalvoti, jeigu norite būtent tokios vonios. Pasistengiau rasti įdomesnius ir nematytus interjerus, nes turbūt Pinterest'ą esate išnaršę skersai - išilgai :)

1. Užimama vieta

Laisvai pastatoma vonia užima daugiau vietos (dažniausiai), tad jeigu bandysite ją įsprausti nedidelėje vonioje, pasirinkimas bus labai mažas. Taip pat paskaičiuokite, ar galėsite vonią įnešti į savo vonios kambarį. Skaičiau vieną patirtį, jog vonią reikėjo nešti dar prieš sumontuojant duris, nes kitaip būtų netilpusi.

reece.com.au

2. Valymas

Iš pradžių valymo atžvilgiu prieš tokio tipo vonias buvau nusiteikusi neigiamai, bet po Instagram įrašo komentarais radau šią vonią išteisinančių dalykų.

Neigiama pusė. Įspraudus vonią tarp sienų prieiti prie vonios galo ir šonų bus sunku, tad laikui bėgant ten gali susikaupti nemenkas sluoksnis “purvo”. Net ir radus prie sienos priglundančią vonią, galiniai šonai liks sunkiai prieinami, todėl geriausia aplink vonią palikti pagarbų atstumą arba kruopščiai pasimatuoti, kad sugebėtumėte užlįsti patys, užkišti skudurą ar kitą valymo priemonę.

archilovers.com

Teigiama pusė. Lyginant su paprastomis voniomis, laisvai pastatoma vonia reikalauja mažiau priežiūros ta prasme, jog ant jos nesikaupia tiek nešvarumų. Jeigu ji atitraukta nuo sienos ir plonomis briaunomis, didysis valymas vyksta ant grindų. Tuo tarpu, virš įmontuojamos ir kitos tradicinės vonios, kurios liečiasi su siena, kaupiasi vanduo, atsiranda pelėsis, reikia dažniau šveisti plytelių tarpus ir pačias vonios briaunas.

3. Maišytuvai

Dažniausi variantai: iš sienos ir iš grindų. Tiesa, grindinis maišytuvas brangus dalykas ir jam reikia iš anksto padaryti įvadus. Bute tai sunkiai įmanoma, tad lieka sieniniai (potinkiniai arba virštinkiniai). Taip pat yra į vonios kraštą montuojami maišytuvai, bet turi būti tam pritaikyta vonia, kurių pasirinkimas mažas.

archilovers.com

4. Vandens surinkimas

Gali būti sunkiau suformuoti grindis su geru nuolydžiu, ypač jei jeigu šalia yra dušas (toks variantas dabar itin populiarėja), nuo kurio vanduo žymiai labiau taškosi. Kita vertus, jeigu šildomos grindys ir maudydamiesi grindų neskandinat, viskas spėja išdžiūti.

5. Vonios reikmenų vieta

Kadangi laisvai pastatomos vonios briaunos plonos, nėra kur pasidėti reikmenų. Tam naudojamos nišos sienoje, specialūs padėklai ant vonios, kėdutės ir kt., bet visa tai atrodo labai gražiai, tad didelio minuso nematau.

archilovers.com

6. Kaina

Jeigu galvojate apie biudžetinį vonios variantą, apie laisvai pastatomą vonią net nestvarstykite.

7. Medžiaga

Atsiliepimai byloja, jog akmens masės laisvai pastatoma vonia reikalauja daugiau priežiūros, mat akmuo geriau įgeria purvą.

8. Forma

Priklausomai nuo formos, vienose voniose patogu ir gulėti, ir sėdėti, kitose maudytis tenka sėdint. Atkreipkite į tai dėmesį ir išbandykite vonios patogumą salone, jeigu įmanoma prieš perkant.

Kokia jūsų patirtis, turin tokią vonią? Parašykite komentarą po straipsniu!

archilovers.com

archilovers.com

archdaily.com

 

 

 

 

 

 

Komentarai

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Susiję įrašai

Prekių krepšelis

Krepšelis tuščias

Konsultacija internetu

NET 84

BALDŲ IŠDĖSTYMO PLANAI!

Tik tiems, kurie prenumeruos naujienlaiškį. Visi planai atlikti interjero dizainerės Evelinos Aleliūnienės.

Jeigu naujienlaiškį jau prenumeruojate, tiesiog įveskite savo duomenis dar kartą. Jeigu esate naujas prenumeratorius, turėsite patvirtinti prenumeratą.