Susijusios kategorijos
Nepraleisk! Naujas video!
2023 m. sausio 2 d.

Teksto autorius: Blank Page

Vonios kambarys - tai erdvė, kurią dažniausiai norisi įsirengti ilgam, o bet kokie pakeitimai čia reiškia rimtą remontą. Taigi šioje erdvėje priimami sprendimai turi būti ne tik kokybiški, bet ir apgalvoti bei paremti unikaliais poreikiais. Vonios kambario įrengimas – tai sudėtinis procesas, apimantis skirtingus etapus ir juose atsirandančių būtinų vonios kambario elementų derinimą. Šis straipsnis yra jau įvykusio Blank Page seminaro apie vonios k. santrauka.

Būtent šioje erdvėje esantys įrengimai itin glaudžiai siejasi ir yra priklausomi vieni nuo kitų, taigi jų parinkimas ir derinimas turi vykti ankstyvose projektinėse stadijose. Gal kartais gali skambėti keistai, kad dar namo projektavimo stadijoje, kai statybos darbai net nepradėti, jau reikia galvoti apie santechnikos sprendimus ar netgi apie tai, koks vandens nuleidimo mygtukas Jums patiktų labiausiai. Visi Blank Page organizuojamo edukacinio seminaro specialistai vieningai nutarė, kad svarbiausias aspektas siekiant sėkmingai įsirengti vonios kambarį ir juo mėgautis ilgai, yra laiku pradėti interjero projekto darbus ir juos atlikti itin nuodugniai, o ne rinktis produktus tada, kai meistras jau stovi Jūsų vonioje ir sako “ reikėjo vakar ”.

Regimantas Mikučionis, TECE Baltikum komercijos direktorius, pasakodamas apie vonios inžinerines sistemas pabrėžė, kad vonios inžinerija nėra labai sudėtingas uždavinys, jeigu jos įrengimo procesai atliekami nuosekliai ir atsakingai. Naujų technologijų dėka, inžinerinė įranga leidžia laisvai planuoti vonios kambario erdves, nėra būtina visų prietaisų statyti prie jau esamų keturių sienų. Interjero kūrėjams atsiveria daugiau laisvės improvizuoti. Inovatyvūs gamintojai siūlo modulinius sprendimus, paprastai surenkamas ir vėliau apdaila uždengiamas lengvų konstrukcijų sienas ir pertvaras, leidžiančias nebesirišti prie perimetro. Net entuziastingi naujakuriai gali patys imtis savo būsto įrengimo darbų!

R. Mikučionis išskyrė svarbiausius dalykus, kurie padės į vonios inžineriją pažvelgti paprasčiau. Štai į ką jis siūlė atkreipti dėmesį:

Integruojami potinkiniai rėmų moduliai
Klaidinga manyti, kad visi integruojami potinkiniai moduliai yra sukurti pagal vieną standartą. Jų yra įvairių, ne tik skirtingos paskirties, gylio, bet ir aukščio. Vienas naujausių – 75 cm aukščio WC rėmas, sukurtas tam, kad praustuvą ir unitazą būtų galima montuoti prie tos pačios sienos, išlaikant tą patį spintelės aukštį. Šis sprendimas padeda taupyti vietą ir atrodo estetiškai, nes išvengiama skirtingo aukščio horizontalių paviršių.

Kitas, ypač plonas 8 cm potinkinis rėmas su bakeliu taip pat užims nedaug vietos, jis gerai tiks nedideliame vonios kambaryje.

tece.com

SVARBU! Nuo rėmo parinkimo priklauso mygtukų asortimentas

Skirtingų gamintojų potinkiniai WC moduliai ir vandens nuleidimo plokštelės dera tik tarpusavyje, vieno gamintojo ribose. Kai kas netgi gamina serijomis – atitinkamos serijos potinkinis modulis dera tik su tos pačios serijos plokštele. Taigi apie vandens nuleidimo plokštelę, kad ir kaip būtų keista, reikia pradėti galvoti labai ankstyvoje projektavimo stadijoje, kai pasirenkamas pakabinamo unitazo rėmas. Kitu atveju gali tekti rinktis ne tai, ko norite, o tai, kas Jums tinka pagal jau sumontuotą potinkinę sistemą. TECE plokštelių asortimentas – apie 300 skirtingų dizainų. Kiekviena jų tinka bet kuriam šio gamintojo potinkiniam WC moduliui.

tece.com

Vandens nuleidimo plokštelės vaizdas plytelių siūlių atžvilgiu

Dažnai iš anksto neapgalvojama vieta, kaip atrodys ir kurioje tiksliai vietoje apdailos plytelių siūlių atžvilgiu atsidurs vandens nuleidimo plokštelė. Suklijavę plyteles pamatysite, kad plokštelei reikalinga konkreti vieta, o ji jau bus nulemta nuo prie sienoje paslėpto bakelio. Gerai tai, kad moduliai gaminami su teleskopinėmis kojelėms, jų pagalba galima šiek tiek reguliuoti plokštelės poziciją ir vėlesniuose etapuose.

Svarbu žinoti, kad galima keisti bakelio pozicionavimą rėmo ribose, t.y. mes galime reguliuoti jį aukštyn, žemyn. Tačiau geriausia yra nusimatyti galutinį vaizdą iš anksto ir atitinkamai norimoje vietoje statyti pakabinamo unitazo rėmą su visais jo priedais.

tece.com

Dušo latakai estetikos mylėtojams

Šiandieninių sprendimų pagalba dušo erdvė neprivalo būti atskirta atskiru dušo padu. Ją galima laisvai kurti bendroje grindų plokštumoje, tokiu atveju būtina suformuoti nuolydį dušo zonos grindyse ir nuolydžio pabaigoje montuoti grindinį dušo lataką. TECE Baltikum atstovas primena, kad prieš atvedant vamzdžius ir pasirenkant sifoną latakui, turime žinoti, kokio galingumo bus dušo galva. Galime nežinoti formos ar spalvos, bet privalome žinoti jos vandens debitą t.y kiek litrų per minutę dušo galva išpils vandens, nes sifonas turi spėti vandenį surinkti.

Jei šie elementai nesuderinti ir išbėgančio vandens kiekis per didelis sifono pajėgumams, rizikuojame maudydamiesi duše, stovėti baloje. Jei dušo galva išpila ypač daug vandens, kartais net standartinio diametro vamzdžio nepakanka. Per mažo pralaidumo sifono problema sprendžiama tik ardant grindis ir keičiant jį pralaidesniu. Arba teks pasitenkinti tokia dušo galva, kuri būtų tinkama sumontuotam sifonui, o ne tokia, kokios norisi. Taigi išvada vėl ta pati – kuo ankstesniuose projekto etapuose reikėtų pradėti galvoti apie savo norus.

tece.com

Meistras žino geriau. Ar teisinga taip manyti?

Dažnai įrenginėjamuose naujuose objektuose meistrų žodis tampa svarbesnis negu kliento ar dizainerio norai ir poreikiai. Ar tikrai visada meistras žino geriau? R. Mikučionis siūlė įvertinti, ar meistro nuomonė ir pozicija pagrįsta plačiu žinių bagažu, ar jis aiškiai argumentuoja, ar tiesiog perša savo variantą, nes jis yra vienintelis, kurį moka.

Apskritai renkantis meistrą verta pasidomėti jo kvalifikacija, ar jis yra tas, kuris nuolat tobulėja, seka naujienas ir geba jas pritaikyti. Meistrystėje visuomet yra kur tobulėti. Pasak TECE atstovo, įrengiant inžinerinius tinklus meistro darbas yra labai svarbus, todėl jis patarė ieškoti tokio, kuris ne neigia galimybes, bet ieško sprendimo, tinkamų medžiagų, naujų, pažangesnių technologijų. Ar jums pavyko rasti, suprasite pagal meistro reakciją į Jūsų išsakytus poreikius.

Patys gamintojai yra suinteresuoti kelti meistrų kvalifikaciją, dalintis žiniomis su profesionalais. TECE Baltikum kompanija tam yra sukūrusi profesionalų bendruomenei skirtą platformą TECEpro, kur galima mokytis, tobulėti ir gauti visas naujausias žinias apie produktus ir jų montavimą.

tece.com

Svarbiausiu patarimu R. Mikučionis dalinosi pusiau rimtai, pusiau juokais: visada patikrinkite, ar su produktų dėžėmis neišmetėte smulkių detalių. Atliekant montavimo darbus pamestos dalys yra viena dažniausiai pasitaikančių problemų!

Dar vienas svarbus patarimas – nebijokite klausti ir aiškintis su produktų specialistais apie tai, ko nežinote ar dėl ko nesate tikri. Produktų gamintojai turi savo atstovybes, kuriose galite konsultuotis ir taip sumažinti riziką prisidaryti klaidų. Statybų klaidos būna labai brangios. TECE turi TECE Akademiją Vilniuje, atstovybes Kaune ir Klaipėdoje, kur galima gyvai apžiūrėti bemaž visą gamyklinę produkciją. Rinktis gyvai visada lengviau nei iš katalogo. Be to, ten dirba ekspertai, kurie mielai paaiškins ir patars.

interjeras.lt

Inžinerinių vonios kambario sistemų pasirinkimas - labai svarbus žingsnis, tačiau šiuo pasirinkimu procesas tik prasideda. Toliau jis tęsiasi su baltosios vonios keramikos pasirinkimais. Laurynas Kovalčikas prekės ženklų Villeroy&Boch ir Gustavsberg atstovas Lietuvoje pasakoja, kad baltosios keramikos pasirinkimas pradedamas pirmiausiai nuo poreikio išsiaiškinimo. O tai padaryti padės šie svarbūs aspektai: 

  • Vietos analizė. Vonios kambario patalpa ir jos dydžio įvertinimas. Konfigūracijos būna skirtingos, tad ne visuomet galime sutalpinti viską, ko norisi, o kartais ne visko ir reikia, tad būtina įsivertinti, kiek turime erdvės ir kaip norimi elementai joje telpa, kiek vietos užima.
  • Prietaisai. Klozetas pastatomas ar pakabinamas, praustuvas pastatomas ar įmontuojamas į baldą. Kokie prietaisai atsiranda greta ir koks jų santykis.
  • Aksesuarai. Verta apskaičiuoti ar jiems tikrai užteks vietos ir nuspręsti, kokie papildomi aksesuarai bus reikalingi.

pro.villeroy-boch.com

Kas yra keramika ir kaip pasirinkti teisingai

Keramika - molis, dengtas glazūra. Skirtingi jo gaminimo procesai duoda skirtingą rezultatą. Lemiamą rezultatą duoda glazūros storis, krosnies, kurioje kaitinama keramika, ilgis, temperatūrų svyravimai. Ilgalaikėje perspektyvoje žemesnės kokybės keramika gali parodyti, kokia nekokybės kaina.

Nekokybiškos keramikos galimos rizikos - suskilinėjimai, netolygūs nešvarumų susikaupimai.  Vertėtų atkreipti dėmesį į gamintojo patirtį ir naujausių technologijų panaudojimą, siekiant išsirinkti kokybišką sprendimą. Ieškantiems kokybiškos ir lengvai prižiūrimos keramikos sprendimų, L. Kovalčikas pataria rinktis Ceramic Plus padengimą. Šis keramikos padengimas pasižymi nešvarumų atstūmimu nuo paviršiaus ir lengva keramikos priežiūra.

Villeroy&Boch specialistas dalinasi savo patirtimi, su kokiais klausimais dažniausiai tenka susidurti padedant klientams ar interjero dizaineriams atlikti teisingiausius pasirinkimus:

Kaip teisingai išsirinkti vonią?

Pirmiausia reiktų išsigryninti, kur vonia stovės, kiek jai turime erdvės ir pagal tai pasirinkti vonios tipą. Vonios tipai yra galimi:
Laisvai pastatoma vonia – geriausiai atsiskleidžia kai suteikiame jai erdvės, taigi labiau tinka didesniems vonios kambariams.
Įmontuojama vonia puikiai tinka mažesnėms erdvėms, gali būti ne tik akcentuojama, bet ir priešingai, suniveliuojama erdvėje.
Vonia, glaudžiama viena kraštine prie sienos – tai universalus sprendimas, kurį dažniausiai diktuoja bendras erdvės dizainas.

pro.villeroy-boch.com

Kokia vonią pasirinkti. Pagamintą iš Quaryl ar akrilo medžiagos?  

Siekiant išsirinkti ilgalaikį vonios sprendimą, labai svarbu pasirinkti savo poreikius atitinkančią medžiagą. Vonią galima rinktis pagamintą iš:

  • Akrilas yra minkštesnė medžiaga, kuri leidžia išgauti užapvalintas formas, tačiau netinkamai prižiūrint gali pasibraižyti. 
  • Quaryl medžiaga tinkama išgauti vientisumui. Medžiaga yra tvirta, atspari aplinkos poveikiui, galima išgauti itin aštrias ir tikslias formas. Galima išgauti labai tikslius matmenis su labai minimaliais nuokrypiais. Projektuojant įmontuojamą vonią, tikslūs matmenys yra labai svarbu. Šios medžiagos privalumas, kad yra galimybė turėti vandens pripildymo per vožtuvą funkciją.

Dažnai pasitaikančios klaidos renkantis baltą keramiką:

  • Vonios dydžio pasirinkimas. L.Kovalčikas atkreipia dėmesį, kad dažniausiai visiems norisi didelės vonios, tačiau jeigu kliento ūgis žemas, jam nebus patogu tokiu daiktu naudotis. SVARBU! Jei yra galimybė prieš perkant vonią būtina pasimatuoti t.y. įlipti, atsigulti vonios inde ir taip pasitikrint ar ergonomiškas ir patogus modelis, ar siekiate pirštais vonios galą.
  • Netinkamas praustuvo kampas arba aukštis. Būtina statyti praustuvą ir maišytuvą tokiu santykiu, kurį nurodo gamintojas. Prieš perkant praustuvą, išsianalizuokite pasirinkto maišytuvo brėžinius ir įsivertinkite ar vanduo bėgs tinkama kryptimi ir atstumais.  
  • Dizaino klaida, kai potinkinis rėmas ekonominės klasės, o keramika parenkama prabangi. Tad labai svarbu atsakingai rinktis “juodąją santechniką” y. nematomą dalį ir išlaikyti balansą tarp matomų ir nematomų vonios kambario elementų.

pro.villeroy-boch.com

Vonios kambario keramikos naujienos ir tendencijos

Specialistas pristato, kad ateityje keramikos pasirinkime vyraus pagrindinės tendencijos - technologijos, tvarumas, taupumas ir gamtos tausojimas.

Vienas iš tendencijas atitinkančių sprendimų - beapvadiniai unitazai. Sprendimas, padedantis lengvai ir greitai valyti bei išlaikyti WC higienišką, mažinti vandens sąnaudas. Twistflush nuplovimo technologija suformuos sūkurį, kuris leidžia mažesnėmis vandens sąnaudomis pasiekti efektyvesnį rezultatą. Ši nauja technologija padės sukurti didelę nuplovimo jėgą, bet išvengti taškymosi.

pro.villeroy-boch.com

Keramikos dizaino tendencijos, pasak Lauryno, rodo, jog spalvos vonios kambaryje įsigalėję, o nustebinti galima ne tik ryškiomis spalvomis, bet ir matiniais praustuvų paviršiais. Prisibijantiems spalvų dėl jų priežiūros, specialistas rekomenduoja rinktis spalvotą praustuvo išorinę dalį ir baltos spalvos vidų. Svarbu nebijoti eksperimentuoti.

pro.villeroy-boch.com

Vonios kambario neįsivaizduojame be vandens, o jo patekimą į pasirinktus vonios indus garantuoja kokybiški vandens maišytuvai. Deividas Pelenis, kompanijos Ideal Standard verslo plėtros vadovas, pasidalino savo patarimais, kaip palengvinti vandens maišytuvų pasirinkimą ir į ką svarbiausia atkreipti dėmesį.

Kada pradėti rinktis vandens maišytuvus?

Atsakymas labai paprastas - kuo anksčiau pradėsite planuoti ir rinktis, tuo platesnis bus maišytuvų pasirinkimo spektras. Bet jeigu Jūsų būstas jau su apdaila, nereiškia, kad Jūsų laukia siauresnis pasirinkimo spektras.

Pirmiausia, pasidomėkite ar galima dar statybų stadijoje koreguoti potinkinių sistemų ir maišytuvų pasirinkimus, ar išvedžiotas vanduo bei nuotekos? Jeigu jie neišvedžioti, vadinasi galima pagal savo poreikį pasirinkti įrenginius. Dažnai klaidingai manoma, jog į jau pastatytas sienas negalima įmontuoti potinkinių sistemų. Galima, tik reikia įsitikinti ar nedaužote ertmių potinkinei sistemai sienose, kurios ribojasi su kaimynais. Jeigu taip atsitiks, kiekvieną kartą Jums leidžiant vandenį, kaimynai girdės Jūsų veikiantį maišytuvą.

idealstandard.ee

Dažnai pasitaikantis atvejis, kai plytelės vonios kambaryje yra suklijuotos. Greičiausiai tokiu atveju nebegalėsite rinktis potinkinės sistemos ir jai skirtų maišytuvų, tačiau nereiktų nusiminti, nes antviršinių maišytuvų pasirinkimo spektras taip pat labai platus.

Kaip teisingai išsirinkti vandens maišytuvus ir produkto gamintoją?

Servisas. Nesirinkite gamintojo, neturinčio autorizuoto serviso Lietuvoje. Kuomet serviso nėra, labai sudėtinga spręsti gedimų ir kitas situacijas, susijusias su garantiniu aptarnavimu.
Vientisumas. Įrengiant vonios kambarį, reiktų stengtis kuo daugiau gaminių pasirinkti iš vieno gamintojo. Tai supaprastina ne tik suderinamumą, vėlesnį gaminių aptarnavimą, bet ir bendrą erdvės daiziną.
Rekomendacijos. Visuomet pasiteiraukite, kokios pardavėjo rekomendacijos produktams bei gamintojui, juk pardavėjas taip pat suinteresuotas parduoti Jums produktą, kuris tarnautų ilgai ir nekeltų papildomų rūpesčių pačiam pardavėjui dėl gedimų ir garantinio aptarnavimo.
Ilgaamžiškumas. Išsiaiškinkite ar potinkinės maišytuvo dalys yra universalios – ar bus galima po kiek laiko maišytuvą pakeisti, paliekant tą pačią potinkinę dalį.

idealstandard.ee

Dažnai pasitaikančios klaidos, renkantis vandens maišytuvus:

• Maišytuvo su trieigiu vožtuvu pasirinkimas voniai. Pasirinkus tokį maišytuvą, galite iš vienos vietos perjungti vandens srovę į lietaus dušo galvą, mažesnę dušo galvą ir vonios prileidimo snapą. Reguliavimas bet kokiu atveju atsiranda nepatogioje padėtyje, jei tvirtinamas patogiame vonios naudojimui aukštyje, bus nepatogus naudojantis dušu ir atvirkščiai.

• Netinkamo gabarito maišytuvo parinkimas prie praustuvo. Tobulas pasirinkimas, kai iš maišytuvo bėganti vandens srovė bėga šalia išbėgimo vožtuvo praustuve arba tiesiai į jį. Tokiu atveju vanduo mažiausiai taškosi ir taip patogiausia praustis. Svarbu atsižvelgti, kaip pakreiptas aeratorius, nes pakreiptas kampu, išbėgus vandeniui dar nukreipia vandens srovę ir vanduo gali išbėgti vienoje vietoje, bet nusileisti kitoje. Taigi svarbiausia įsivertinti maišytuvo snapo ilgį ir aeratoriaus vandens pakreipimo kampą.

idealstandard.ee

Mitai apie juodos spalvos maišytuvus

1. Valosi sunkiau nei chromas. Netiesa.

D. Pelenis dalinasi, jog kokybiški juodos spalvos maišytuvai valosi lengviau negu chromuoti ir po prisilietimo nelieka pirštų antspaudų. Juodas maišytuvas valomas lygiai taip pat, kaip bet kuris kitas maišytuvas.

2. Juodų maišytuvų paviršius su laiku gali nusilupti.

Atsparumas mechaniniams pažeidimams lygiai toks pats kaip ir chromuoto maišytuvo. Kokybiški juodi maišytuvai dažomi ne įprastais dažais, jie dengiami specialiais polimerais. Lupasi paviršiai tų juodų maišytuvų, kurių paviršiai yra paruošti netinkamai arba visai neparuošti. Taip pat jeigu nebūna atlikta pakankamai testų įvairiomis naudojimo sąlygomis. Kitaip tariant, juodus maišytuvus būtina testuoti, todėl reikėtų renkantis pasidomėti, kaip greitai produktas buvo įvestas į rinką ir kokie atsiliepimai apie jį.

idealstandard.ee

3. Laikina tendencija, kuri greit praeis.

Juoda spalva - nesenstanti klasika. Sprendimas tinkantis tiek moderniam, tiek ir klasikiniam vonios kambariui.

Biudžetas

Ideal Standard kompanijos atstovas dalinasi, kad maišytuvų kainų spektras yra labai platus, tačiau svarbu suprasti, kad kainą kelią bet kokie specialūs poreikiai, todėl juos reikia išmintingai įsivertinti. Pavyzdžiui, spalvos maišytuvo kainą gali išauginti 50-60 proc. Taigi pagrindinė besirenkančiųjų užduotis yra gerai prioritetizuoti galutinį vonios kambario vaizdą lemiančias produkto charakteristikas.

idealstandard.ee

Vonios kambario maišytuvų ir aksesuarų tendencijos

D. Pelenis pasakoja, kad apklausų rezultatai rodo, jog dauguma žmonių norėtų turėti lentynas dušo priemonėms pačiame duše, o tuo pat metu norėtųsi turėti suderintą šių aksesuarų dizainą visame vonios kambaryje. Tikėtina, jog gamintojai tikrai bandys atliepti šiuos poreikius ir jau greitai matysime kolekcijas, kur dušo sistemos bus su integruotomis lentynėlėmis, bei aksesuarais.

idealstandard.ee

Dar viena nauja tendencija - anoduotas aliuminis. Tai nauja medžiaga vonios kambaryje. Medžiaga atsparesnė įbrėžimams negu chromas, taigi apdaila ilgaamžiškesnė, didesnio atsparumo dilimui ir korozijai bei nėra galimybės, kad paviršius apsilupinės. Labai svarbus aspektas, jog medžiaga visiškai perdirbama. Tvarumo tendencija neaplenkia ir vonios maišytuvų gamintojų.

Retai kada šiandieninis vonios kambarys įsivaizduojamas be dušo kabinos. "Brasta Glass” specialistė Toma Švedarauskienė dalinasi įžvalgomis apie dušo kabinos pasirinkimo ir įrengimo ypatumus ir skatina atkreipti dėmesį į:

Erdvės dydį. Labai svarbu įsivertinti erdvės dydį ir aukštį, kurioje planuojate įrengti dušo kabiną. Renkantis dušo kabiną būtina atkreipti dėmesį ne tik į dizainą, bet ir į funkcionalumą.
Vonios kambario erdvėje esantys kiti elementai. Įvertinkite vonios kambario erdvę ir kokie objektai atsiras joje be dušo kabinos. Būtina atkreipti dėmesį į šalia atsirandančių objektų gabaritinius matmenis ir jų naudojimui reikalingą erdvę. Šalia dušo varstomos dalies atsirasiantys objektai neturėtų trukdyti varstyti durų, todėl būtina pagal jų dydžius įsivertinti stabilių kabinos stiklo dalių atstumus. Kuomet dušo erdvės durų atidarymo kryptis ne į vonios patalpą, o į dušo erdvę, nepamirškite įvertinti dušo galvos gabaritų, jie neturėtų trukdyti durų darinėjimui.

 dovilesinterjeras.lt

Kaip tinkamai paruošti vietą dušo stiklo ar kabinos montavimui?

• Dušo stiklai visuomet montuojami ant lygių grindų – šalia nuolydžio. Ypatingai svarbu teisingai nusimatyti nuolydžius ir teisingai susiklijuoti greta esančias plyteles.
• Svarbu įsivertinti, kad dušo kabinos dalis su varčia turi būti atitraukta nuo plytelių krašto bent 3 cm. Tai dalis, kuri turi būti tvirtai įtvirtinta į sieną, tad negali būti klijuojama ar montuojama į plytelių kraštą.
• Jeigu šalia dušo kabinos atsiranda baldas, reikia įsivertinti, kad palikus nepakankamą tarpą tarp jų, jame kaupsis nešvarumai, o išvalyti bus sudėtinga. PATARIMAS palikti bent 5 cm tarpą tarp dušo sienelės ir baldo.
• Įvertinkite, kad prieš montuojant dušo kabiną atsiradusios grindjuostės, gali trukdyti montuoti dušo kabiną prie sienos.

brastaglass.lt

Standartinės dušo kabinos ir ką svarbu žinoti apie jas

Standartinių dušo kabinų pasirinkimas yra labai platus ir gali tikrai palengvinti ir pagreitinti įsirengimo procesą. Standartinės dušo kabinos pasirinkimas šiek tiek sumažina punktų, kuriuos reikia apgalvoti prieš montuojant tokią kabina skaičių, tačiau specialistė pabrėžia, kad tai nereiškia, jog renkantis standartinę kabiną, nereikia galvoti iš viso.

Jeigu vonios kambario erdvėje planuojama statyti standartinę dušo kabiną, būtina įsivertinti, kad kabinų matmenys yra paruošiami standartiniam dušo padui. Tad dažniausiai pasitaikanti klaida - planuojate 90x90 cm dydžio dušo kabiną ir suformuojate būtent tokio dydžio nuolydį. Tačiau būtina įsiminti, kad standartinės dušo kabinos visuomet yra mažesnės už dušo padą, todėl prieš formuojant nuolydį būtina pasidomėti, kokie tikslūs standartinės kabinos bei dušo pado matmenys ir nuolydžio zoną suformuoti tiksliai pagal gautus duomenis.

brastaglass.lt

Nestandartinės situacijos ir svarbūs aspektai jose

“Brasta Glass” specialistė dalinasi, kad dirbant su dušo kabinų įrengimu susiduria su daug labai skirtingų erdvių, kuriose dažnai atsiranda unikalių situacijų. Nestandartinėse situacijose standartiniai sprendimai dažniausiai nepasiteisina ir reikalauja ieškoti unikalaus erdvės išpildymo varianto. Dažnai dušo erdvė formuojama šalia kitų vonioje esančių objektų. Taigi, dušo kabinos ar sienelės turi būti projektuojamos taip, kad patogiai įsikomponuotų prie vonios ar potinkinių tualeto bakelių sistemų apsiuvimų. Tokiais atvejais įvertinus tikslius poreikius, dažniausiai reikia sukurti specifinius, individualius gaminius.

brastaglass.lt

Dažnai pasitaikančios nestandartinės erdvės situacijos kaip šlaitinės, kupolinės lubos, taip pat ne problema, jeigu renkatės individualiai projektuojamas stiklo sieneles, kurios bus pritaikytos prie Jūsų dušo erdvės poreikių, tik svarbu įsivertinti, jog tai daugiau dėmesio ir tikslumo reikalaujantys darbai, todėl būtini tikslūs matavimai objekte.

Dušo erdvės įrengimo naujienos

Vienas sparčiai populiarėjančių sprendimų dušo erdvei šiandiena - stabilios stiklo sienelės iki lubų. Tai minimalistinis ir tuo pačiu labai patogus sprendimas. Specialistė atkreipia dėmesį, ką reikia įvertinti, kad toks sprendimas veiktų ir neapsunkintų Jūsų kasdienybės:

• Stiklu dengiamas angos ilgis turi būti ne mažesnis negu 1100 mm. Reiktų suprasti, kad jeigu sienelė bus trumpesnė, rizikuosite, kad vanduo iš dušo erdvės taškysis vonios kambaryje.
• Siekiant vientiso vaizdo, stacionarios sienelės dažnai projektuojamos nuo grindų iki lubų, todėl nepamirškite įsivertinti vonios kambario erdvės dydžio ir ar bus galimybė įnešti sienelę į patalpą ir tinkamai ją sumontuoti.
• Dušo stiklo sienelės negali būti tvirtinamos į įtempiamas lubas.
• Pilnai uždarant dušo zoną stiklo sienele, būtina joje turėti papildomą ventiliaciją.

cozy2.com

 
Komentarai

Teksto autorius

Blank Page
Blank Page

Blank Page - specialistai namų įrengimo srityje. Mūsų tikslas objektyviai, paprastai ir suprantamai pasidalinti svarbiausiomis žiniomis apie skirtingus namų įrengimo procesus - žinojimas Jūsų namų įsirenginėjimą pavers lengvu ir maloniu.

blankpage svetainė

Teksto autorius

Blank Page
Blank Page

Blank Page - specialistai namų įrengimo srityje. Mūsų tikslas objektyviai, paprastai ir suprantamai pasidalinti svarbiausiomis žiniomis apie skirtingus namų įrengimo procesus - žinojimas Jūsų namų įsirenginėjimą pavers lengvu ir maloniu.

blankpage svetainė

Susiję įrašai

Prekių krepšelis

Krepšelis tuščias

Konsultacija internetu

NET 84

BALDŲ IŠDĖSTYMO PLANAI!

Tik tiems, kurie prenumeruos naujienlaiškį. Visi planai atlikti interjero dizainerės Evelinos Aleliūnienės.

Jeigu naujienlaiškį jau prenumeruojate, tiesiog įveskite savo duomenis dar kartą. Jeigu esate naujas prenumeratorius, turėsite patvirtinti prenumeratą.