Susiję tag'ai
#Baldai#Virtuvė
Nepraleisk! Naujas video!
2022 m. sausio 20 d.

Teksto autorius: Blank Page

“Buitis neturi žudyti meilės” sako buities analitikė Dalia Mauricaitė Kalinauskienė. Gyvenimas nestovi vietoje, keičiantis tempui, daugumai dideliu palengvinimu tampa buities elementai, kurie gali padėti gyventi patogiai ir koncentruotis į veiklas, kurios yra maloniausios, o buities darbus leidžia atlikti paprastai ir lengvai. Dažnai sutapatiname baldus su jų išorėje matomomis medžiagomis, bet pamirštame, kad jų funkcionalumą ir naudojimo patogumą lemia teisingai parinkta furnitūra. Blank Page interjero dizaino mokymų akademijos organizuotame seminare specialistai pasidalino įžvalgomis apie furnitūros pasirinkimą ir ateities tendencijas.

 

Lietuvos rinkoje yra platus furnitūros prekinių ženklų pasirinkimas. Geriausią pasirinkimą savo projektui galite atrasti ne rinkdamiesi labiausiai atpažįstamą prekinį ženklą, o lyginant pasirinktų prekinių ženklų furnitūrą pagal charakteristikas. Taip pat, negalima riboti savęs dabar žinomais furnitūros pasiūlymais, kadangi laikui einant ji tobulėja, evoliucionuoja, dėl to reikia visada plačiai ieškoti naujų ir įdomių gaminių. UAB Joldija specialistas Linas Viskanta pasidalino vertinimo kriterijais svarbiausioms furnitūros grupėms: stalčių mechanizmams, bėgeliams, lankstams bei papasakojo apie sprendimus, kurie tampa būtinybe šiandieninio žmogaus gyvenime. 

Stalčiai

Stalčiai evoliucionavo nuo pilnai iš plokštės pagaminto stalčiaus, stalčiaus metaliniais šonais iki stalčių dviguba metaline sienele su švelniu pritraukimu bei lietuviams dar pakankamai naujo produkto - plonasienių stalčių su paslėptu, pilno ištraukimo bėgeliu, švelniu pritraukimu ar atmetimu, išlaikančių net iki 60 kg svorio.

Kaip išsirinkti tinkamiausią stalčių?

Vertinkite remdamiesi šiais kriterijais:

 • Dizainas – skirtingi gamintojai gali pasiūlyti skirtingų spalvų ir skirtingų konstrukcijų. Turėtumėte žinoti savo viziją ir rinktis sprendimą, kuris geriausiai ją atitinka. Tačiau būtinai įvertinkite pilną pasirinkimų spektrą.
 • Ilgaamžiškumo ciklų skaičius – kriterijus, kuris yra labai objektyvus ir pamatuojamas testais. Taigi rinkdamiesi stalčių furnitūrą, visuomet palyginkite kiek skirtingų gamintojų stalčių atlaiko atidarymų/ uždarymų ciklų.
 • Stabilumas ir  uždarymo mechanizmų veikimas - du kriterijai, kurie parodo, kokio kokybinio lygio yra naudojamas stalčius. Geriausia juos patikrinti, apsilankant skirtingų gamintojų ekspozicijose, pabandant skirtingo stiprumo jėga padarinėti stalčius. Reiktų suprasti, ar visais atvejais sėkmingai suveikia švelnaus uždarymo mechanizmai ir suvokti skirtumą tarp lyginamų stalčių veikimo. Dar vienas realus bandymas, kuris padės pasirinkti, tai stalčiaus atidarymas iki pat galo ir pamėginimas išjudinti jį į šonus. Jei stalčius gan daug juda į šonus, galima įtarti, kad su gaminiu ateityje galite turėti problemų.
 • Bėgelio tipas (ištraukimo tipas ir sinchronizacija) – pasirinkę pilno ar dalinio ištraukimo bėgelius, būtinai nepamirškite sinchronizacijos. Kad stalčius judėtų labai sklandžiai, bėgelis turi būti sinchronizuotas. Kaip patikrinti ar bėgelis sinchronizuotas? Greitai padarinėkite stalčių pirmyn, atgal. Jeigu pasigirsta tarškantis garsas, vadinasi, mechanizmas nesinchronizuotas, jeigu garsų nėra, vadinasi mechanizmas sinchronizuotas.

SVARBU! Galima rasti sinchronizuotų ir nesinchronizuotų sprendimų labai panašia kaina, tad būtinai pasidomėkite ir pasiklauskite apie šį punktą furnitūros pardavimo atstovų. Naudojant brangesnę plokštę, rekomenduojame rinktis būtent tokius bėgelius, dėl kurių baldas ne tik atrodys, bet ir veiks prabangiau.

 • Reguliavimas 1D, 2D ir 3D – aktualus baldų gamintojams dėl kuo paprastesnio reguliavimo ir didesnių reguliavimo galimybių, kad išlaikyti vienodus tarpelius sumontuotame balde.
 • Garantija – lengvai pamatuojamas kriterijus, padedantis apsidrausti, kad mechanizmas tarnaus ilgai, nes esant gedimui bus pakeistas be problemų. Tad furnitūros pardavėjų visuomet pasiteiraukite apie garantiją.

Stalčių Bėgeliai

Bėgelių istorija prasideda nuo ritininių bei guolinių bėgelių ir šiandien jau turime paslėptus bėgelius, kurie gali būti tiek dalinio, tiek pilno ištraukimo, su švelniu pritraukimu atmetimu, išlaikantys iki 60 kg svorį.

Kaip išsirinkti tinkamiausius bėgelius?

 • Kaip ir su stalčių šonais, analogiškai vertinkite remdamiesi šiais kriterijais: ilgaamžiškumo ciklų skaičiumi, stabilumu, uždarymo mechanizmo veikimu, reguliavimo galimybėmis, įvertinkite bėgelio tipą ir suteikiamą garantiją.

Taip pat yra papildomas kriterijus, kurį reiktų paminėti:

 • Plokštės storis – svarbu atkreipti dėmesį, ar bėgelis yra tinkamas tik 16 mm ar ir 18 mm plokštei. 16 mm plokštė apriboja Jūsų dizaino sprendimus, nes jos pasirinkimas Lietuvos rinkoje skurdus. Baldą pagaminus iš vienodo dekoro plokštės, jis atrodys gerokai prabangiau, tai tokiais atvejais siūlome rinktis bėgelius skirtus 18 mm plokštei.

Lankstai

Linas Viskanta dalinasi durelių lankstų evoliucija: nuo paprastų vyrių iki super premium lankstų. Nuo besitrankančių durelių iki švelnaus uždarymo, spalvų pasirinkimo bei net 200 000 ilgaamžiškumo ciklų ir 3D reguliavimo galimybės.

Kas svarbiausia renkantis lankstus?  Vertinkite remdamiesi šiais kriterijais:

 • Ilgaamžiškumo ciklų skaičius ir švelnaus pritraukimo veikimas - švelnaus pritraukimo veikimas parodo, kiek daug inžinieriai padirbėjo lanksto kūrimo metu. Svarbu atkreipti dėmesį, nes esant stambesnėms durelėms prastesnės kokybės lankstas su švelniu pritraukimu gali nesustabdyti didesnio svorio. Kokybiškiausi lankstai, kurie vėlai stabdosi ir užsidaro itin švelniai - be jokio garso.  Pasidomėkite ar gamintojas siūlo švelnaus pritraukimo reguliavimą. Tai labai naudinga, jei skiriasi durų svoriai, o norisi, kad jos užsidarytų vienodai ir tuo pačiu metu bei kai turite mažesnes ar didesnes dureles.
 • Padengimo kokybė – kiek lankstas atsparus korozijai. Padengimo kokybę nurodo druskų ar druskų rūgšties testas. Palyginkite skaičius rinkdamiesi. Viskas, kas atlaiko daugiau negu 24 valandas druskų ir rūgšties teste arba virš 72 val. druskų teste, gali būti drąsiai naudojama ir rekomenduojama.
 • Plokštelės tipas ir reguliavimas – svarbu, kad plokštelė būtų reguliuojama, nes tai suteikia reguliavimo galimybę ir galutiniam vartotojui, kad išlaikyti vienodus tarpelius tarp fasadų.
 • Garantija - lengvai pamatuojamas kriterijus, padedantis apsidrausti, kad mechanizmas tarnaus ilgai, nes esant gedimui bus pakeistas be problemų.

Pakėlimo mechanizmai

Durelių pakėlimo mechanizmų evoliucija: nuo dujinių iki pritaikytų pagal durelių svorį, su švelniu pritraukimu ir atmetimu.

Kas svarbiausia renkantis pakėlimo mechanizmus? 

 • Kokio tipo durelėms skirta - Įvertinti, kokio tipo durelėms naudosite - vienguboms ar dviguboms.
 • Pakankamas jėgos pritraukimas, užsidarymo tipas ir kaip jis veikia – svarbu išsiaiškinti ar tinkamas mechanizmas Jūsų numatomam durelių svoriui. Ar pakankamas jėgos pritraukimas tokiam svoriui.
 • Švelnaus pritraukimo bei padėties fiksacijos reguliavimas - nuo šių dviejų dalykų priklauso ar jūsų pakėlimo mechanizmas veiks tinkamai pritaikius jūsų individualiems išmatavimams.
 • Ilgaamžiškumo ciklų skaičius - kriterijus, kuris yra labai objektyvus ir pamatuojamas testais. Taigi, rinkdamiesi furnitūrą, visuomet palyginkite, kiek skirtingų gamintojų produktai atlaiko atidarymų/ uždarymų.
 • Garantija - lengvai pamatuojamas kriterijus, padedantis apsidrausti, kad mechanizmas tarnaus ilgai, nes esant gedimui bus pakeistas be problemų.

joldija.lt

Drabužinės

UAB JOLDIJA specialistas taip pat aptaria, į ką reiktų atkreipti dėmesį planuojant drabužinę ir kaip furnitūra gali padėti:

Funkcionalumas. Turint drabužinę, norisi kad ja naudotis būtų patogu. Sudedant paprastas lentynėles bus nepatogu traukti rūbus ar avalynę iš lentynėlės galo. Tam yra sprendimų, skirtų specifiniam panaudojimui: kelnių kabyklos, kaklaraščių kabyklos, skirtingų tipų ištraukiamos avalynės lentynos, aksesuarų dėklai ir t.t. Dėl to prieš tvirtinantis drabužinės projektą, rekomenduojama iš anksto suplanuoti, kas spintoje bus dedama ir pasidairius pas skirtingus furnitūros atstovus salonuose, išsirinkti furnitūrą saviems poreikiams.

Universalumas. Laikui bėgant ir poreikiams keičiantis, reikia vis skirtingo išplanavimo drabužinės. Dėl to, reiktų rinktis furnitūrą, kurios pagalba galite tai lengvai padaryti. Atkreipkite dėmesį į įvairius spredimus, kuriais galite keisti savo drabužinės vidų, pavyzdžiui drabužių krepšį be įrankių pasikeisti į batų lentynėlę. Taip pat yra spendimų, kur jūs iš esmė galite pasikeisti atviros drabužinės lentynėlę arba spintelę į darbo stalą ar atvirkščiai.

Specialistas pasakoja, kad vis dažniau žmonės ieško praplečiamų stalų tiek siekdami taupyti vietą savo namuose, tiek norėdami turėti galimybę susodinti didesnį draugų būrį. Tačiau rinkoje nėra gausu standartinių parduodamų pozicijų pasirinkimo, todėl ragina nebijoti individualių sprendimų ir siekia sugriauti mitą, kad gražus stalas su praplėtimo mechanizmu yra sudėtinga, o dėl to ir brangu. Specialistas gali padėti suprasti mechanizmus, jų montavimą, taigi Jums belieka sukurti viziją, o furnitūros sprendimai jai jau sukurti.

joldija.lt

joldija.lt

UAB Brasa specialistų komanda į furnitūros sprendimus žvelgia vizionieriškai ir Blank Page mokymų akademijos seminaro metu pademonstravo sprendimus, kurie žiūrovus supažindino su buities ateitimi. Šie specialistai ragina ne tik žmones, kurie įsirenginėja savo namus, bet ir profesionalus- baldų gamintojus, dizainerius ir architektus skirti dar daugiau dėmesio baldų funkcionalumui. Kad ši misija būtų kuo lengvesnė, kuriamos skirtingos demo erdvės, kuriose kviečiama išmėginti funkcionalius furnitūros sprendimus ir pasirinkti geriausius sprendimus sau arba klientui, pagal individualų poreikį.

Specialistai nori sugriauti mitą, kad furnitūra yra tik varžtai, rankenėlės ir ratukai. Nauja furnitūros sąvoka – furnitūra tai ne tik varžtai, rankenėlės ir ratukai (kas, beje, yra svarbu baldų sprendimams), bet ir apšvietimo sistemos, transformuojamų baldų sprendimai, išmanieji mechanizmai.

Renkantis tinkamiausius furnitūros sprendimus specialistai turi Jums kelis patarimus:

1. Būkite savimi - Jūs geriausiai žinote, kaip veikiate savo erdvėse ir kokiais įpročiais vadovaujatės. Rinkitės tokius sprendimus, kurie padeda gyventi Jūsų autentišką gyvenimo būdą ir visiškai nesvarbu, kad kažkam kitam tai atrodo nelogiška ar nereikalinga.

2. Nesirinkite iš katalogų. Dėl to, kad kažkas pasakė, jog toks sprendimas bus geriausias – tikrinkite realybėje. Šiuo metu dauguma gamintojų bei furnitūros atstovų turi savo ekspozcines erdves, kuriose yra įgyvendinę pavyzdinius sprendimus. Būtina juos išbandyti ir tik tada nuspręsti, kurie sprendimai priimtiniausi Jums.

3. Atlikite namų darbus – turėkite aiškų sąrašą daiktų ir jų gabaritus, kuriuos planuosite talpinti į savo baldinius sprendimus, tai leis pasirinkti furnitūrą tikslingai ir paskirti vietą kiekvienam daiktui.

4. Konsultuokitės – nesvarbu ar esate galutinis vartotojas, ar profesionalas, klauskite! Specialistai, kiekvieną dieną besigilinantys į furnitūros naujienas, gali pasiūlyti sprendimų apie kuriuos net nenutuokėte, o būtent jie efektyviausiai sprendžia Jūsų problemas.

brasa.lt

Furnitūra – pagalba optimizuojant erdves

Erdvės planavimas, kaip ir pati furnitūra, evoliucionuoja, kinta skirtingais laikmečiais. Šiuo metu atsiranda vis daugiau mažų erdvių, pareikalaujančių atitinkamų sprendimų. Furnitūra gali padėti spręsti erdvių sudalinimo bei efektyvaus jų panaudojimo klausimus. Taupant vietą erdvių dalinimui galima rinktis transformuojamus sprendimus – stumdomas ar sulankstomas pertvaras.

Furnitūra gali padėti sutaupyti vietos ir erdvę paversti funkcionalesne. Ar pagalvojot, kad vietoje spintos prieškambaryje, galite pakabą integruoti į veidrodį, o lentynos laikiklis gali tarnauti, kaip pakaba raktams bei pakrovėjas telefonui viename?

Virtuvė – namų ašis

Projektuojant virtuvės baldus ypatingai svarbu realybėje įvertinti furnitūros sprendimus, išmėginti, kaip veikia skirtingi atidarymo/uždarymo mechanizmai, norint baldus pritaikyti savo poreikiui, o ne atvirkščiai, prisitaikyti prie baldo.

Jau pradiniuose etapuose, mąstant apie ateities namus, būtų patartina pagalvoti, kaip gyvenate dabar, kokie sprendimai Jums pasiteisina ir nekeistumėte jų į nieką, o kokie Jūsų netenkina. Siekiant, kad sprendimai tarnautų Jums, iš anksto reikėtų pagalvoti, kaip virtuvėje judėsite, kur bus daiktų saugojimo, maisto gaminimo, plovimo zona.

Furnitūros specialistai rekomenduoja šias zonas aiškiai atskirti, kad atskiros produktų kategorijos turėtų savo vietas. Stalčiai gali labai palengvinti veikimą virtuvės zonoje.

Ką turite žinoti rinkdamiesi juos?

 • Ar Jums priimtiniau vidiniai, ar išoriniai stalčiai?
 • Ar Jums patogiau naudotis siauresniais, ar plačiais stalčiais?

Mes visi patogumo sąvoką suprantame labai įvairiai. Būtent todėl UAB Brasa specialistai ragina visus furnitūrų sprendimus išmėginti ir kviečia apsilankyti jų ekspozicinėje erdvėje. Jeigu visgi nusprendžiate rinktis vidinius stalčius, reikėtų juos montuoti ne aukščiau 150-160 cm aukštyje. Šio sprendimo privalumas, kad netgi keliomis eilėmis sudėtus produktus galima lengvai pasiekti ištraukus stalčių, o minusu, kai kas laiko tai, kad vienu metu nematote viso stalčių turinio, kas jame laikoma ir kaip turinys organizuotas.

brasa.lt

Elektra valdoma furnitūra

Elektrifikuoti sprendimai suteikia funkcionalumo situacijose, reikalaujančiose specialių sprendimų:

 • Durelių rakinimo sistemos valdomos elektra gali pasitarnauti nuomojamose patalpose ar butuose, kur reikia laikyti daiktus, nepriklausančius nuomininkui. Taip pat puikiai tinka, esant reikalui įrengti privačių daiktų saugyklas.
 • Elektra reguliuojami atidarymo/uždarymo mechanizmai, stumdomos durys – ypač aktualu jei durų sistemos yra aukštos ir sunkios.
 • Aukštai sumontuotoms spintelėms, kurios sunkiau pasiekiamos, yra labai patogu naudoti elektra reguliuojamus atidarymo/uždarymo mechanizmus.
 • Elektriniai mechanizmai gali tapti palengvinimu naudojant juos šiukšliadėžių atidarymui (siekiant neištepti fasado plokštumų).
 • Elektrifikuoti mechanizmai gali palengvinti sprendžiant integruoto šaldytuvo ar šaldiklio atidarymo/uždarymo klausimus. Ypatingai aktualu, kai minimalistiniame interjere netinka rankenėlės, o šių objektų atidarymas svarbi buities dalis.

Išmaniųjų sprendimų pagalba furnitūra gali būti valdoma ir sensorika bei balsu. Taigi ateitis jau mūsų namuose, tam kad tai suprastume iki galo, reikia domėtis ir nebijoti prašyti specialistų patarimo.

brasa.lt

Seminaro ekspertė, buities analitikė Dalia Mauricaitė-Kalinauskienė pasidalino savo įžvalgomis ir naudingais patarimais apie tai, kaip padaryti, kad “buitis nenužudytų meilės”. Pasak ekspertės, erdvės planavimas turi būti atsakingas ir protingas, tuomet bus ir funkcionalus. Furnitūra yra vienas svarbiausių dalykų, kurie nulemia, ar patogiai jausitės erdvėje. Svarbu suprasti, kad baldų medžiagos, kaip makiažas, kurį galim keisti ir transformuoti. Esminius patogumo elementus kuria baldo mechanizmai - furnitūra. Parinkus juos netinkamai, virtuvės erdvė yra nebe virtuvė, o sandėlis.

brasa.lt

Žmonės projektuodami virtuvę pamiršta save ir savo unikalumą. Kiekvienas iš mūsų turim savo asmenybę ir charakterį, o jie diktuoja, kaip mes veikiame erdvėje, kokie daiktai mums reikalingi. Virtuvė turi būti projektuojama daiktams, nes kiekvienas daiktas čia turi turėti savo aiškią vietą. Negalima suprojektuoti baldų ir jų apkrauti buitiniais prietaisais.

SVARBU. Prietaisas, kurį reikia ištraukti iš lentynos ir pajunginėti į rozetę, greičiausiai bus naudojamas labai retai, jei norite juo naudotis dažnai, paskirkite jam vietą su numatytu pajungimu į elektros lizdą. Numatykite sprendimus taip, kad jie palengvintų Jūsų buvimą, o ne priešingai, Jūs tarnautumėte baldams bei buičiai.

Furnitūra turi suteikti galimybę produktus matyti taip, kaip juos matome parduotuvėje – išrikiuotus ir neužstojančius vieni kitų. Tai leidžia lengvai pasiekti reikiamus produktus. Siekiant tokio rezultato, puikiai pasitarnauja birių produktų laikymo spintoms skirti furnitūros sprendimai. Šiuo atveju taip pat vertėtų nebijoti patogumo, net jei sprendimas nematytas. Turime šaldytuvą, kur laikome gendančius produktus, tad lygiai taip pat patogu turėti birių produktų spintą, kur skirtingos produktų grupės aiškiai matomos ir organizuotos.

Svarbu nepamiršti, kad viskas turi būti ne tik patogiai pasiekiama, bet ir gerai matoma. Šviesos elementai taip pat prideda ne tik estetinių savybių, bet ir išryškina objektus ir padeda juos lengviau rasti. Jeigu šaldytuvo apšvietimą laikome savaime suprantamu dalyku, tai spintelių apšvietimas dar nustebina. Tačiau tai labai praktiškas ir racionalus sprendimas. Baldo apšvietimas gali tapti ir dalimi Jūsų bendros erdvės apšvietimo.

brasa.lt

Buities analitikė ir UAB Brasa specialistai dalinasi praktiniais patarimais:

 • Ar kada pagalvojot, kad maisto atliekos gali keliauti į šiukšliadėžę tiesiai per skylę, esančią stalviršyje? Tai labai patogu ir greita.
 • Ar susimąstėte, kad šiukšliadėžė neprivalo būti po plautuve? Galbūt Jums patogiau ją turėti iš dešinės ar kairės pusės, ištraukiamą, kaip stalčių?
 • Ar žinot, kad virtuvės kabinamos spintelės neprivalo būti 40 cm ar 30 cm gylio? Galbūt Jums pakaks 18 cm ir visus savo puodelius matysite vienoje eilėje. Sakot mažai vietos? Jeigu spintelių gylis mažesnis, jos gali būti žemesnės. Maža detalė, kur gali Jums sutaupyti laiko ir energijos, nes prieš akis matote visus daiktus išrikiuotus viena eile.
 • Ar žinot, kad duoninė gali būti integruota į stalčių spintelėje? Taip sutaupote vietos ir neapkraunate stalviršio.
Komentarai

Teksto autorius

Blank Page
Blank Page

Blank Page - specialistai namų įrengimo srityje. Mūsų tikslas objektyviai, paprastai ir suprantamai pasidalinti svarbiausiomis žiniomis apie skirtingus namų įrengimo procesus - žinojimas Jūsų namų įsirenginėjimą pavers lengvu ir maloniu.

blankpage svetainė

Teksto autorius

Blank Page
Blank Page

Blank Page - specialistai namų įrengimo srityje. Mūsų tikslas objektyviai, paprastai ir suprantamai pasidalinti svarbiausiomis žiniomis apie skirtingus namų įrengimo procesus - žinojimas Jūsų namų įsirenginėjimą pavers lengvu ir maloniu.

blankpage svetainė

Susiję įrašai

Prekių krepšelis

Krepšelis tuščias

Konsultacija internetu

NET 84

BALDŲ IŠDĖSTYMO PLANAI!

Tik tiems, kurie prenumeruos naujienlaiškį. Visi planai atlikti interjero dizainerės Evelinos Aleliūnienės.

Jeigu naujienlaiškį jau prenumeruojate, tiesiog įveskite savo duomenis dar kartą. Jeigu esate naujas prenumeratorius, turėsite patvirtinti prenumeratą.