Nepraleisk! Naujas video!
2021 m. lapkričio 25 d.

Teksto autorius: Blank Page

Kietieji baldai lietuvių namuose užima vis didesnę erdvės dalį. Dauguma mėgsta, kad daiktai turėtų savo vietas, bet net gyvenant minimalizmu grindžiamą gyvenimo būdą, jiems reikalingi laikymo sprendimai. Dažniausiai tai kietieji baldai. Kiekviena erdvė yra unikali ir labai dažnai naujakuriams, nepriklausomai nuo to ar įsikūrinėja namus, ar kitokios paskirties patalpas, tenka ieškoti individualių būtent tai erdvei pritaikytų kietųjų baldų sprendimų.

Vieni iš svarbiausių ir beveik visuomet individualiai gaminamų baldų - virtuvės baldai, turintys atliepti itin skirtingus naudotojų poreikius. Gyvename pasirinkimų gausybės laiku, ne išimtis yra ir baldinių medžiagų sritis. Renkantis baldines medžiagas, apsprendžiame ne tik baldų, o kartu ir erdvės estetinę, vizualinę raišką bei praktinius naudojimo aspektus. Paprastai tariant, nuo medžiagų pasirinkimo priklauso ar kietieji baldai tarnaus mums ir atlieps vartotojo poreikius, ar vartotojas turės prisitaikyti ir tarnauti baldui.

Tam, kad apsisprendimai renkantis baldines medžiagas būtų lengvesni, Blank Page akademija organizuotame seminare BALDINĖS MEDŽIAGOS pristatė skirtingų sričių specialistų įžvalgas ir patarimus, padėsiančius  lengviau suprasti,  kokiais kriterijais remiantis reikėtų rinktis medžiagas savo kietiesiems baldams. Seminaro įrašas čia.

Antanas Pranckūnas (UAB Finų Medis) baldinių medžiagų ekspertas, atstovaujantis baldinių medžiagų gamintoją EGGER ir UNILIN, išsamiai pristatė korpusinių baldų gamybos medžiagas, jų skirtumus ir savybių pritaikomumą. Svarbu suprasti, kad esant plačiam pasirinkimui, dažnai kyla klaidingų vertinimų ir mitų. Taigi, pirmiausia specialistas pakomentavo dažniausiai pasitaikančius mitus.

MITAS nr.1 - baldinės plokštės nėra draugiškos aplinkai

Žiedinės ekonomikos principas jau seniai naudojamas baldinių plokščių gamyboje. Skirtingos įmonės plokščių gamybai sunaudoja nuo 60 iki 100 procentų perdirbtos ar nekondicinės medienos. Specialisto atstovaujamos gamybos kompanijos  yra socialiai atsakingos, vadovaujasi tvaria miškininkyste. Lietuvos rinkoje vienintelis gamintojas UNILIN, kuris 100% baldinių plokščių gamybai naudoja perdirbtą medieną.

finumedis.lt

MITAS nr.2 - baldinės plokštės išskiria kenksmingas medžiagas

Dar vienas mitas – formaldehidai. Formaldehidas yra natūrali medžiaga, kurios galima rasti daržovėse, vaisiuose ar duonoje. Visos baldinės plokštės Lietuvos rinkoje atitinka E1 arba E0.5 klasę ir yra saugios naudoti baldų gamybai. Antanas taip pat iškėlė labai svarbų aspektą, jog renkantis plokštes svarbu suprasti, kuo skiriasi žaliavinė medžiaga, kurios dažnai galutinis vartotojas net nemato, tačiau nuo jos savybių priklauso baldo naudojimas ir ilgaamžiškumas.

Pagrindinės medžiagos naudojamos korpusinių baldų gamyboje

1. Medžio drožlių plokštė (MDP)

Gaminama iš skirtingų frakcijų medžio drožlių. Viduje stambesnės, išoriniuose sluoksniuose smulkesnės ir tankesnės. Tokiu būdu sukuriamas tvirtas paviršius furnitūrai ir tvirtinimo detalėms. Plokštės gamybos procesas, suspaudimo laipsnis daro įtaką plokštės kokybei. Labiau suspaustose plokštėse geriau laikosi medvaržčiai, furnitūra, baldas nekeičia formos, rečiau lūžinėja, skilinėja plokštės krašteliai.

egger.com

Svarbu! Norint apsaugoti MDP žaliavinę plokštę nuo drėgmės ir aplinkos poveikio, reikia sandariai uždengti tiek plokštumas, tiek briaunas. Tam atliekamas plokštumų ir kraštų laminavimas – briaunavimas.

2. Vidutinio tankio medžio plaušo plokštė (MDF)

Tai didelio tankio medžiaga, todėl ji dažnai renkamasi dėl didesnio lankstumo ir gamybos įvairovės.

MDF pliusai ir galimybės:

 • Dėl didelio tankio ir lygaus paviršiaus ypač tinkama frezavimui, dažymui.
 • Kraštai gali būti ne laminuojami, o dažymo/lakavimo pagalba apsaugomi nuo aplinkos poveikio.
 • Dėl tobulai lygaus paviršiaus, naudojant MDF galima išgauti aukšto blizgumo ar aukšto matiškumo plokštes.
 • Taip pat MDF gali būti spalvotas per visą savo tūrį. Tai leidžia tik lakuojant skirtingų spalvų medžiagą turėti įvairiaspalvius sprendimus interjere.

finumedis.lt

3. Aukšto tankio medžio plaušo plokštė (HDF)

Gaminamas kaip ir MDF, tik dar stipriau supresuojamas ir gerokai plonesnis. Todėl laminuota arba dažyta, ši medžiaga dažniausiai naudojama baldų nugarėlėms.

Visos aukščiau išvardytos žaliavinės plokštės turi būti apsaugomos nuo bet kokio išorinio aplinkos poveikio, būtent todėl jos yra dengiamos skirtingais apsauginiais paviršiais. Jų dėka plokštės įgauna tiek praktiškas atsparumo savybes, tiek ir skirtingus dekorus.

Medžiagos, kuriomis galima padengti žaliavinę plokštę:

 • Melamino dervoje įmirkytas popierius;
 • Aukšto slėgio laminatai (CPL/HPL);
 • Lukštas;
 • Plėvelė;
 • Dažai;
 • Lakas.

egger.com

Melaminu laminuota medžio drožlių plokštė pasižymi šiomis savybėmis:

 • Didelis paviršiaus dekorų, spalvų, tekstūrų pasirinkimas; 

 • Lengva apdirbti, prižiūrėti, valyti; 

 • Atsparios trinčiai, temperatūrai, UV spinduliams (nekeičia spalvos); 

 • Nekenksmingos aplinkai ir tinkamos perdirbti; 

 • Turi antibakterinių savybių (ne visų gamintojų).

SVARBU. Kaip tikroviškai atrodys ir kokį jausmą naudojant kels laminuoti paviršiai, smarkiai priklauso nuo paviršiaus tekstūros (piešinio iškilumo). Gamybos proceso metu įspaudžiami įvairūs reljefai. Tai suteikia plokštėms išskirtinumo, natūralumo. Jūs tai jaučiate matydami, liesdami baldo paviršių. Šiandien technologijos leidžia išgauti labai realistinį paviršių, gamintojai jau gali pasiūlyti plokščių laminavimo sprendimus su paviršiaus piešinį visiškai idealiai atitinkančia struktūra, vadinama sinchraporine.

egger.com

Rinkos lyderis EGGER siūlo kolekciją „Feelwood“, kurios paviršiai sukelia jausmą tarsi liestum natūralų medį, tačiau vis tiek išlaiko visas padidinto atsparumo savybes, būdingas laminuotiems paviršiams.

Tuo tarpu laminuotas MDF Jums bus naudingas tuomet, kai atsiras tam tikri specialūs poreikiai:

 • Paviršių reikės frezuoti (MDF galima atverti, priešingai negu MDP).
 • Bus reikalingas itin blizgus ar itin matinis paviršius.
 • Jeigu norėsite durelių atidarymui naudoti ne paviršines, o frezuotas rankenėles.
 • Reikės išgauti kreivalinijines baldo formas.

Matiniai paviršiai

Sparčiai populiarėjant visiškai matiniams paviršiams, laminuotas MDF naudojamas vis dažniau.

Šiam poreikiui atliepti rinkoje pasirodo skirtingų gamintojų “anti finger print” sprendimai. Tai specialiomis technologijomis išgaunamos paviršiaus savybės, kurių dėka ant idealiai matinio paviršiaus lieka gerokai mažiau pirštų antspaudų. Vienas iš “antifinger print” baldinių medžiagų gamintojų yra EGGER ir jų kolekcija “Perfect Sense”. Tačiau labai svarbu suprasti, kad nei vienas gamintojas dar nesukūrė stebuklingo sprendimo, ant kurio pirštų antspaudų neliktų iš viso.

finumedis.lt

Taigi, dažniausiai baldininkams ir medžiagų tiekėjams užduodamas klausimas, ar paviršius nusičiupinės, turi tik vieną atsakymą – jeigu ant paviršiaus atsiras nešvarumai, juos visada reikės nuvalyti nuo bet kokios medžiagos. Tad svarbiausia realistiškai vertinti situaciją. Rinkdamiesi itin aukšto matiškumo paviršius, gausite išskirtinę velveto švelnumo tekstūrą, ant jos mažiau matysis pirštų antpaudai, tačiau paviršių teks valyti, kaip ir bet kokį kitą.

PATARIMAI, KAIP PRIŽIŪRĖTI IR NAUDOTI MATINIUS PAVIRŠIUS:

Matiniai paviršiai pasižymi panašiomis svybėmis kaip ir medžio masyvas. Svarbu! Paviršiai turi būti valomi tik minkšta, drėgna šluoste. Negalima naudoti abrazyvinių medžiagų arba miltelių, metalinių kempinėlių, poliruoklio, miltelių, baldų valiklių, baliklių, rūgštinių valiklių ar garų valymo įrangos. Šių atsargumo priemonių reikia paisyti, kadangi nuo abrazyvinių valiklių, aštrių kempinių ar indų plovimo šluosčių, jei valoma per stipriai, ant paviršiaus lieka ryškios dėmės, kurios sugadina paviršių ir jų nebegalima pašalinti. Riebalų likučiai taip pat turėtų būti pašalinti kuo greičiau (per 48 valandas), nes paviršius gali būti pažeistas, jei per ilgai juos paliksite.

PATARIMAI KAIP IŠVENGTI ANT PAVIRŠIAUS „DRYŽIŲ”:

Valant paviršių organiniais tirpikliais, šaltu vandeniu ir senomis šluostėmis, dažnai susidaro dryžiai. Kad valant nesusidarytų dryžių, rekomenduojama paviršių nuvalyti šiltu vandeniu ir nusausinti popieriniais rankšluosčiais.

egger.com

Na ir galiausiai tiems vartotojams, kuriems reikalingi padidinto atsparumo sprendimai bei plačios gamybinės galimybės, Antanas Pranckūnas (UAB "Finų Medis") atstovas siūlo pagalvoti apie aukšto slėgio laminatus.

4. Aukšto slėgio laminatas (HPL/CPL)

Daugiasluoksnė, kieta medžiaga, kurios viršutinis dekoratyvinis sluoksnis padengtas permatoma melamino plėvele, suteikiančia paviršiui stiprumo.

finumedis.lt

 Medžiaga pasižymi:

 • Atsparumu trinčiai;
 • Karščiui;
 • Tinkama intensyvaus naudojimo paviršių apdailai;
 • Tinkama kreivalinijiniams paviršiams išgauti;
 • Tinkama tiek vertikaliems, tiek ir horizontaliems paviršiams.

unilinpanels.com

finumedis.lt

 

NATŪRALUS MEDŽIO LUKŠTAS

Lietuviams gamta yra itin svarbi gyvenimo dalis, todėl vis dažniau norime įsileisti ir į savo erdves natūralių medžiagų ir turėti galimybę mėgautis dalele gamtos. Vienas iš natūralių medžiagų sprendimų gamtos mėgėjams interjero detalių ir kietųjų baldų gamybai rinktis medžio lukštą. Ilgametę patirtį šioje srityje sukaupęs įmonės UAB Vegtomas vadovas ir šios srities specialistas Darius Sinkevičius pasidalino savo įžvalgomis, padėsiančiomis išvengti nemalonių staigmenų, renkantis šią medžiagą.

Natūralus medžio lukštas pagal gamybos metodus skirstomas į:

 • Drožtinį;
 • Lukštentą;
 • Lakštinį.

Vienas kertinių parametrų, renkantis medžio lukštą yra raštas. Raštai gali būti trijų pagrindinių tipų ir priklauso nuo pasirinkto gamybos metodo:

 1. Tangentinis;
 2. Pusiau tangentinis;
 3. Radialinis.

vegtomas.lt

Tiems, kurie apsisprendžia, kad savo namų erdvėje norės rinktis būtent natūralų lukštą, labai svarbu įsivertinti, kokie pagrindiniai lūkesčiai ir atsakyti sau į svarbius klausimus:

 • Ar renkantės natūralų lukštą dėl natūralumo, dėl to, kad mėgstat nenuspėjamus ir įvairius medžio raštus, spalvų derinius ir būtent ta vizualinė įvairovė žavi savo organiškumu, o viena kita šaka ar balana baldo fasade Jums atrodo itin žavu?
 • Norite savo erdvėje matyti medžio paviršius, mėgstate natūralumą, bet norite būti tikri, kad vizualinė išraiška atitiks Jūsų norimus reikalavimus, kad spalvos bus tolygios ir paviršiai neturės šakų ir kitų aktyvių elementų?

Nuo šių lūkesčių išgryninimo turėtų prasidėti kelionė link Jūsų pasirinkimo.

facebook.com

Pirmajam, natūralaus vaizdo mylėtojui, greičiausiai labiausiai tiks drožtinis lukštas. Jam būdingos savybės:

 • Spalviniai pakitimai ir spalvos skirtumai;
 • Raštų įvairovė ir netolygumas ilgio ir pločio atžvilgiu;
 • Balana;
 • Šakos.

SVARBU! Labai svarbu suprasti, kad renkantis natūraliausiai atrodantį, drožtinį lukštą didžiausia klaida -  rinktis iš mažo pavyzdžio, kuris niekaip negali atspindėti pilno realaus vaizdo, kadangi pavyzdžiai esantys kataloguose yra nedideli. Pavyzdžių ilgis nesiekia 15 cm ar geriausiu atveju 30 cm, o plotis dar mažesnis, o tai yra tik maža medžio dalis. Tuo tarpu, baldai ar interjero detalių ilgis siekia 3 m ir daugiau, o ir plotis taip pat gerokai didesnis, todėl natūralu, kad vaizdas gali gerokai skirtis.

vegtomas.lt

Siekiant nusimatyti galutinį rezultatą, saugiausia tai padaryti atvykstant apžiūrėti realaus dydžio lukšto pavyzdžių pas tiekėjus ar baldų gamintojus, kur būtų galima iš lukšto susidėti didesnį paviršių. Padėti įsivaizduoti gali ir specialios programos, kurias siūlo skirtingi lukšto gamintojai. Svarbiausia neužsakinėti aklai, pasitikint mažu medžiagos pavyzdėliu, nes galutinis rezultats gali nustebinti ir ne visada maloniai.

Lukšto raštai ir spalvos

Skirtingos medžių rūšys pasižymi ne tik savitais raštais, bet ir skirtingomis spalvomis. Taigi renkantis turite įsivertinti, ar Jums svarbi konkreti spalva, ar galite lanksčiai į tai žiūrėti. Jeigu interjero išpildymui reikalingas labai tikslus spalvos tonas, kurio neįmanoma išgauti beicuojant, arba siekiama jog spalva būtų itin tolygi, be medžiui būdingų spalvinių pakitimų, tuomet tikslinga būtų rinktis dažytą - mirkytą drožtinį lukštą.

rubelli.com

tabu.it

Lakštinis lukštas. Gaminamas išlukštenant mežio rąstus ir vėliau sukertant į lakštus, kurie yra dažomi-mirkomi, tuomet suklijuojami ir supjaustomi lakštais. Ši lukšto rūšis greičiausiai tiktų antrajam vartotojų tipui, kurie nori kuo vientisesnio, tolygesnio vaizdo balduose. 

Norintiems tokio rezultato, specialistas gali pasiūlyti ALPI (Italija) gamintojo lukštų kolekciją. Ji pasižymi spalvos vienodumu, prognozuojamu raštu (vadinasi galutinį rezultatą daug lengviau numatyti, įsivaizduoti) dažnai kitaip nei renkantis natūralų drožtinį lukštą. Tai palengvina tiek pasirinkimą, tiek ir gamybos procesus, nes sumažėja klaidos tikimybė, lengviau suderinti raštus tiek ilgio, tiek pločio atžvilgiu. Pastarųjų įvairovė labai didelė, todėl pasirinkti galės ir įmantrių, ir ramių raštų mėgėjai. Taip pat ši lukšto rūšis draugiškesnė gamtai - sunaudojama mažiau medžių, nes susidaro mažiau atliekų dėl tekstūros atkartojamumo ir defektų nebuvimo. Šio tipo lukšto gamyboje naudojamos greitai augančios medžių rūšys.

alpi.it

Darius Sinkevičius (UAB Vegtomas) vadovas pristatė ir naujas inovatyvias galimybes. Medžio lukštas jau nėra tik kietųjų baldų medžiaga. Vokietijos gamintojas NUO GmbH sukūrė inovatyvią, naujomis savybėmis pasižyminčią medžiagą, todėl medžio lukštas gali būti panaudojamas vietoj tekstilės ar odos minkštų baldų gamyboje, automobilių interjere, aksesuarams ne tik interjere, bet ir madoje.

 nuo-design.com

Specialistas dalinasi keliais patarimais, kurie naudingi jau turintiems baldus iš medžio lukšto arba dar tik svajojantiems apie baldus iš šios medžiagos.

Kaip prižiūrėti baldus pagamintus iš medžio lukšto?

Baldai pagalminti iš medžio lukštu padengtų plokščių visi be išimties yra padengiami apdailinėmis medžiagomis, kurios ir apsaugo paviršių, t.y suteikia apsaugą nuo įbrėžmų ir kitokio išorinio poveikio. Dažniausiai paviršius reikia valyti su minkštomis šluostėmis ir naudojant valiklius, kurių aprašyme parašyta, kad jie tinka lakuotiems paviršiams.

Patarimas. Prieš valant paviršius, nematomoje baldo pusėje rekomenduojame pabandyti pavalyti nedidelį plotą ir taip pasitikrinti, ar nepažeidžiame valomo paviršiaus.

facebook.com

Medžio lukštu dengtų paviršių nepatartina naudoti virtuvės stalviršiams ir tiems paviršiams, kur gali būti didelis kontaktas su vandeniu, kaip pavyzdys vonios spintelės stalviršiui, kuris atsiranda po kriaukle.

Baldus, pagamintus iš medžio lukšto, reikia apsaugoti nuo UV spindulių. Šiai dienai dar nėra išrasta apdailinė medžiaga, kuri dėl UV poveikio pati iš savęs 100% nekeistų spalvos ir apsaugotų lukštą, tačiau lakų, alyvų gamintojai pasiekę gerų rezultatų ir turi ką pasiūlyti, kad spalvos pokytis dėl UV būtų kuo mažesnis. Baldų gamintojai žino, kokią apdailinę medžiagą parinkti kiekvienam paviršiui, baldinei detalei. Kaip pavyzdys, stalvišiams naudojami poliuretaniniai laikai, kurie yra atsparesni mechaniniams įbrėžimams ir geriau apsaugo lukštą. Sienų skydams ar durelėms reiktų rinktis kitokius lakus. Baldų gamintojai tampriai bendradarbiaudami su apdailos medžiagų tiekėjais parinks tokias medžiagas, kurios užtikrinks ilgalaikę apsaugą. Tad visada aptarkite šį klausimą su baldų gamintoju, kuris atliks baldų gamybos darbus.

prusta.lt

 

BALDO PROJEKTAVIMAS IR GAMYBA

Seminaro ekspertai - įmonės Virūna komanda, pasidalino nestandartinių korpusinių baldų kūrybos ir gamybos procesų užkulisiais.  Kūrybos procesas yra tarsi ledkalnis. Matome tik viršūnę - pagamintą baldą, o didžiausia dalis – kelias iki to, yra nematomas. Dažnai besiruošiantiems projektuotis baldus iškyla klausimų, kodėl baldo kaina yra, kokia yra, kaip pasirinkti optimaliai ir nepermokėti, atsižvelgiant į savo poreikius. Ekspertai pasidalino savo įžvalgomis apie tai, kokią dalį baldo vertės sudaro medžiagos ir kokie aspektai svarbiausi projektuojantis baldus, kokie turėtų būti pagrindiniai žingsniai, vedantys prie norimo rezultato – Jūsų poreikius atitinkančių baldų.

viruna.lt

Įmonės Virūna ekspertai dalinasi žingsniais, kaip vyksta visas kelias nuo idėjos iki baldo.

1. Idėjos ir projekto parengimo dalis

Pirmiausia turite aiškiai žinoti, kokia Jūsų vizija. Tai padaryti yra ne vienas kelias, tačiau svarbu suprasti, jog nesvarbu, ar tai darysite patys, ar su interjero dizainerio pagalba, būtina aiškiai žinoti, koko rezultato yra siekiama. Susiformuokite tikslias gaires stiliaus, formų, medžiagų prasme, kad procese neišklystumėt iš kelio. Vizija yra tai, nuo ko atsispiria baldų gamintojai.

2. Konsultavimo, projekto koregavimo ir pasiūlymo rengimo dalis

Kuo ankstesniame etape prie Jūsų prisijungia profesionali baldų gamintojų komanda, tuo daugiau sutaupote laiko. Kai kuriais atvejais gamybos kompanija jau pradiniame etape įsitraukia į diskusiją. Tai gali būti ypatingai naudinga, nes specialistas iš karto gali vertinti, ar įmanoma viziją įgyvendinti ir kaip tai padaryti efektyviausiai. Tai didelės specialisto resursų sąnaudos, kuriančios ypatingą vertę Jums.

3. Projekto derinimo, detalizavimo, priežiūros dalis

Kas yra atsakingas už tai, kad į Jūsų drabužinę tilptų 50 batų porų, kurias reikia ten sutalpinti? Interjero dizaineris? O jeigu jo nėra? Tokias detales būtina numatyti pradiniuose projektavimo etapuose. Be jų įvertinimo, individualaus baldo projektavimas netenka prasmės. Taigi baldų gamintojas turi įvertinti visus Jūsų unikalius poreikius. Save ir klientą gerbiančioms baldų gamybos kompanijoms rūpi galutinis rezultatas, tad kartais projekto derinimas vyksta derinant ne tik baldo detales, bet vertinant elektros, santechnikos, apdailos dalis. Pavyzdžiui, jeigu planuojate diegti išmanaus interjero sprendimus, tai baldinės dalies sprendimus gamintojas derina pradiniuose erdvės įrengimo etapuose.

4. Konstravimas

Paprastą baldą galima sukonstruoti tiesiog surašant detalių matmenis. Jeigu baldas susideda iš skirtingų  sudėtinių medžagų, turi unikalių elementų, reikalingi suderinamumai su būsto inžineriniais tinklais, yra neįprastos formos ar gabaritų, tuomet pats konstravimo procesas sudaro svarią baldo vertės dalį. Gerai suprojektuota konstrukcinė dalis, kaip namo pamatas. Jeigu jis stiprus, visi kiti elementai irgi veiks tiksliai ir turėsite ilgaamžį rezultatą.

5. Gamybos procesai ir sąnaudos

Medžiagų ir furnitūros vertę labai lengva suvokti, nes tai galutiniam naudotojui matoma dalis. Tačiau dažnai pamirštama įvertinti, jog iki rezultato vedė gamybos procesai ir atitinkamos technologijos bei kompetencijos. Labai skirsis kaina baldo, kuriam naudojamos standartinės jau paruoštos medžiagos, kurių apdirbimas lengvas ir greitas, nuo baldo, kuris gaminamas iš ruošiamų medžiagų arba netgi specialiai projektui kuriamų medžiagų. Pastaruoju atveju gamintojas privalo įsivertinti rizikas, nusimatyti tam papildomus resursus.

viruna.lt

6. Logistika ir montavimas

Supjautos ir paruoštos baldo detalės vis dar yra tik detalės. Tam, kad taptų baldu, reikia jas sumontuoti. O kaip atrodys galutinis rezultatas priklauso nuo to, į kieno rankas paklius detalės, kiek kompetencijų turės meistrai. Jūsų patirtis šiame procese bus neatsiejama nuo jų kultūros, tvarkos supratimo.

7. Papildomi ir užbaigimo darbai

Patikimam baldų gamintojui visuomet rūpi, kaip atrodys galutinis rezultatas. Juk baldas jo vizitinė kortelė. Tokie gamintojai skiria resursus atlikti papildomus darbus ir bet kokiu atveju užbaigti projektą iki idealaus siekiamo rezultato.

PATARIMAS. Nepapulkite į spąstus. Jeigu gamintojas prašo brėžinius patvirtinti parašu ir tai reiškia, kad užfiksuojami ten esantys matmenys, galite pasirašyti sau nuosprendį. Individualius baldus ir gaminatės tam, kad jie būtų pritaikyti Jūsų unikaliai situacijai. Baldų pritaikymas pagal situaciją turėtų likti gamintojo atsakomybe.

8. Garantinis ir pogarantinis aptarnavimas

Gaminio kainą sudaro ir gamintojo prisiimama atsakomybė įsipareigoti ilgalaikiam bendradarbiavimui, ir, pirmiausia, gaminio privedimui prie idealaus norimo rezultato, o vėliau garantiniam bei pogarantiniam aptarnavimui. Tai ypač svarbu, jeigu į savo baldų sprendimus žiūrite tvariai ir siekiate ilgalaikio rezultato.

viruna.lt

Taigi, kad būtų lengviau pereiti visą procesą iki namuose stovinčių Jūsų baldų, turite atsakyti sau į kelis klausimus:

Ar Jums reikalingas interjero dizaineris/architektas?

Ar projektuojatės vieną baldą, kur aiškiai suprantat savo poreikius, žinot, iš kokių medžiagų norėsite gaminti ir matot tikslią viziją, kaip jis turės atrodyti? Tuomet tikriausiai galite keliauti tiesiai pas baldų gamintoją ir derinti projektą su juo. Tačiau, jeigu reikalingas didelis projektas, kur nėra visiškai aiški vizija, reikalingi kompleksiniai estetikos ir technologiniai sprendimai, paklauskite savęs, ar patys savarankiškai gvildendami tokį projektą, ne per daug rizikuojate galutiniu rezultatu? Ar turite tam pakankamai kompetencijos,  o svarbiausia laiko? Galbūt tokiu atveju visgi būtų tikslinga šią užduotį deleguoti interjero dizianeriui?

Koks baldas ar sprendimas reikalingas?

Reikalinga tik funkcija, ar ir dizaino sprendimas, galbūt akcentinis baldas? Šie variantai pareikalaus skirtingo Jūsų laiko ir piniginių resursų.

Kiek galite skirti savo laiko projekto įgyvendinimui?

Derinant projektą su gamintoju naudojamas ne tik gamintojo, bet ir Jūsų laikas, procesai užtrunka. Todėl turite nuspręsti, ar pats norėsite sėsti prie stalo ilgiems aptarimams su gamintojais.

Kiek planuojate naudotis perkamais, ar užsakomais baldais?

Nuo to priklausys, kiek verta į juos investuoti. Svarbu gerai tai įsivertinti ir sprendimus optimizuoti.

Kokio dydžio biudžetą galite skirti?

Iš karto nusistatykite savo biudžeto ribas. Tai leis kryptingai rinktis sprendimus nepervertinant savo galimybių ir sutaupant daug laiko. Pradiniame etape įsivardijus biudžetą, specialistai gali Jums siūlyti būtent geriausius sprendimus, atliepiančius Jūsų galimybes.

viruna.lt

PATARIMAS. Rinkdamiesi gamintoją, jokių būdu nelyginkite skirtingų pasiūlymų tik pagal galutinę kainos eilutę.  Toks pasirinkimas galimas tik tuomet, jeigu gamintojus konkursuojate turėdami tikslią užduotį - išdetalizuotą projektą, kur aiškiai nustatyta baldo sandara, parinktos konkrečios medžiagos, furntūra ir turėdami tokią užduotį visi gamintojai skaičiuoja pagal vieną receptą, o ne siūlo skirtingus sprendimus. Lyginti galite tik lygiaverčius pasiūlymus.

Dar norėtųsi pastebėti, kad yra ne tik skirtingi medžiagų, baldo sudėtingumo, bet ir skirtingi gamintojų tipai - skiriasi jų sąnaudos: baldų projektavimo, gamybos, priežiūros procesams, kitos išlaidos. Todėl nenustebkite, jei ir detalizuotų brėžinių pasiūlymai gali skirtis dešimtimis procentų.

Natūralu, kad sprendimus besirenkantis žmogus neprivalo idealiai suprasti visų procesų ir juose nepasiklysti. Kad to išvengtumėte, visada ypatingai naudinga kreiptis pirminei konsultacijai į specialistus – architektą, interjero dizainerį ar baldų gamintoją. Lygiai taip pat drąsiai su gamintojais turėtų konsultuotis ir interjero dizaineriai – bendradarbiavimas visada padeda sutaupyti laiko, energijos, o tam tikrose situacijose ir pinigų. Nebijokim komunikuoti, kad rezultatas pranoktų lūkesčius.

Komentarai

Teksto autorius

Blank Page
Blank Page

Blank Page - specialistai namų įrengimo srityje. Mūsų tikslas objektyviai, paprastai ir suprantamai pasidalinti svarbiausiomis žiniomis apie skirtingus namų įrengimo procesus - žinojimas Jūsų namų įsirenginėjimą pavers lengvu ir maloniu.

blankpage svetainė

Teksto autorius

Blank Page
Blank Page

Blank Page - specialistai namų įrengimo srityje. Mūsų tikslas objektyviai, paprastai ir suprantamai pasidalinti svarbiausiomis žiniomis apie skirtingus namų įrengimo procesus - žinojimas Jūsų namų įsirenginėjimą pavers lengvu ir maloniu.

blankpage svetainė

Susiję įrašai

Prekių krepšelis

Krepšelis tuščias

Konsultacija internetu

NET 84

BALDŲ IŠDĖSTYMO PLANAI!

Tik tiems, kurie prenumeruos naujienlaiškį. Visi planai atlikti interjero dizainerės Evelinos Aleliūnienės.

Jeigu naujienlaiškį jau prenumeruojate, tiesiog įveskite savo duomenis dar kartą. Jeigu esate naujas prenumeratorius, turėsite patvirtinti prenumeratą.