Nepraleisk! Naujas video!
2020 m. gruodžio 2 d.

Teksto autorius: Evelina

Retai kalbu apie interjero tendencijas, nes nepalaikau jų besaikio naudojimo ir neskatinu namų įsirenginėti tik pagal jas. Bet naujakuriai dažnai nori įsikurti kuo greičiau, tad laiko autentiškesniems sprendimams tiesiog neskiria. Savo nuomonę apie interjero tendencijas esu rašiusi čia , bet man įdomu stebėti, kokie sprendimai atsikartojo dažname 2020 metų interjere (kalbu apie Lietuvą). Taip pat pabandysiu nuspėti, ar jie išliks kitais metais, o gal interjero srityje pamatysime naujų vėjų?

 

Dar šiek tiek priešistorės. Mano nuomone, tie interjerai, kuriuose naudojami šiuo metu populiarūs, beveik kiekvienoje parduotuvėje randami daiktai, yra vadinami šiuolaikiškais interjerais. Būtent tą ir reiškia žodis "šiuolaikiškas" - atitinkantis dabartines madas ir tai yra populiariausias interjero stilius, bent jau iš to, ką matome internete.

Jeigu yra laikui nepavaldūs interjerai, tai šie atvirkščiai - labai pavaldūs ir į vienus namus sudėjus visas tendencijas po kurio laiko apima "kažkur tai mačiau" jausmas, o pamačius kitas tendencijas kyla noras atsinaujinti. Nesakau, kad tai blogai, bet šiuolaikiški interjerai turi potencialo greičiau atsibosti ir išeiti iš mados, na nes taip yra - mados labai kintantis dalykas.

Na, o dabar įdomesnė dalis - populiariausi 2020 metų interjero sprendimai (beje, specialiai internete neieškojau jokių straipsnių apie tendencijas, tad tai pastebėjimai tik iš to, ką pati matau internete).

1. Marmuras

Turbūt nebuvo populiaresnių vonios plytelių nei marmuro imitacijos, kaip ir stalviršio ar sienelės virš stalviršio virtuvėje. Marmuras 2020 metų karalius ir kadangi buvo naudojamas beveik visur įvairiais kokybės lygiais ir įvairios kokybės būstuose, tiesiog atsibodo. Bent jau man, nes gal aš daugiau mačiau? :) Šiaip marmuras yra viena iš tų medžiagų, kuri yra laikui nepavaldi, tačiau labai svarbu, kokioje aplinkoje jis naudojamas. 2021 m. marmuras tikrai nesitrauks, tačiau drįsčiau spėti, jog jo naudojimas sumažės, ypač pas tuos, kurie nori kažko išskirtinesnio, o ne kaip pas visus.

homify.co.uk

kreon.com

2. Apvalūs veidrodžiai

Dažname vonios kambaryje galėjote pastebėti apvalius, ypač šviečiančius aplink visą perimetrą, veidrodžius. Atrodo, jog nei vienas vonios kambarys be tokio neapsieina! Taip pat apvalūs veidrodžiai populiarūs miegamuosiuose ar kitose erdvėse, kaip interjero dekoracija.

thearchitect.pro

Šių metų pabaigoje ėmė populiarėti netaisyklingos formos veidrodžiai. Manau, kad jų populiarumo pikas bus 2021m.

fermliving.com

3. Eglutės rašto grindys

Bene pati populiariausia pastarųjų metų grindų danga. Nesvarbu, ar tai būtų natūralus parketas, ar tik raštą imituojanti vilinė grindų danga - eglutė užvaldė interjerus. Aš turiu gana griežtą nuomonę šiuo klausimu ir esu ją rašiusi savo Instagram paskyroje. Paspauskite ant nuotraukos žemiau ir pateksite į jį.

Jeigu reiktų išrinkti 2020 metų apdailos karalių ir karalienę, tai neabejotinai būtų marmuras ir eglutė. Ko gero, 2021 metais ji savo lyderiaujančios pozicijos neapleis.

maekmeubels.nl

tolkointeriors.ru

4. Juodi maišytuvai

Vonios kambario ir virtuvės erdvėse juodi maišytuvai - ryškūs lyderiai. Dabar tai atrodo itin šiuolaikiškai, suteikia interjerui charakterio. Prisiminkite, koks populiarus neseniai buvo auksas! Juoda spalva, žinoma, praktiškesnė tuo, jog taip greit neatsibos. Amžinai kylantis klausimas - ar juodi maišytuvai praktiški vonios kambaryje, ar nesimato kalkių? Nuomonių, kaip visada, yra įvairių ir tai priklauso nuo jūsų pedantiškumo ir nuo maišytuvo kokybės.

drench.co.uk

2021 metais juodi maišytuvai vis dar bus madingi. Įdomu ar ateis baltų maišytuvų mada?

5. Antracito spalvos jungikliai, kištukiniai lizdai

Turbūt daugelis besirinkdami jungiklių ir kištukinių lizdų spalvą šiais metais pagalvojo apie antracitą. Ir nemaža dalis ją pasirinko. Ant šviesių sienų ši spalva labai išryškėja, tad labiausiai verta savęs paklausti - ar šias smulkias detales norite išryškinti ir kad akys nuolat jas pastebėtų, ar norite jų kuo labiau nematomų? 2021m. ši mada tikrai nepraeis.

estliving.com

6. Juodos spalvos detalės

O dabar apskirtai apie juodą spalvą. Juodos spalvos detalių šiuolaikiškuose interjeruose labai daug! Pradedant nuo tų pačių maišytuvų ir jungiklių, baigiant šviestuvais, kietųjų baldų kojomis ir apskritai metalą turinčiais daiktais. Ši mada vyrauja jau keletą metų ir panašu, kad dar niekur nesitrauks, bet pastebiu, jog po truputį juodų detalių skaičius interjeruose yra mažinamas.

behance.net

7. Medinių bruselių/tašelių sienos

O kaip gi be jų? Tai šių metų TOP'as! Dažna TV ar miegamojo šių metų siena turi tokią apdailą. Ji atrodo išties jaukiai ir plačiau apie šios mados amžinumą/laikinumą rašiau savo Instagram paskyroje. Na, o logiška, jog 2021 metais ji niekur nedings. Juk suinvestavus pinigus ir laiką tokiai sienai padaryti, tikrai nesinorės jos po metų keisti :)

Panašios išvaizdos baldai (spintų durys bei kiti paviršiai) šiais metais atrodė lyg prabangos ženklas. Ko gero, taip bus ir toliau.

behance.net

thelocalproject.com.au 

8. Sienų dekoras

Šiais metais ypač atsigavo sienų dekoro sritis. Jeigu dar visai neseniai tai atrodė, kaip atgyvenęs reikalas, dabar vėl šovė į viršų. Populiarūs molio tinko, betono imitacijos ir kitos švelnios sienų dekoro technikos. Kitais metais tai tik populiarės.

remodelista.com

estliving.com

9. Žalia, mėlyna spalvos

Žalia - dažniausiai naudojama akcentinė spalva absoliučiai viskam. Tiek sienoms, tiek kietiems ir minkštiems baldams. Pastarųjų kelių metų spalva karalienė neabejotinai žalia. Mėlyna taip pat niekur nedingo ir nors būtent mėlyna buvo paskelbta šių metų spalva, dažniau naudojama buvo žalia. Sunku prognozuoti, bet jaučiu, jog 2021 metais atsiras dar kokia nors dažnai naudojama akcentinė spalva, mėlynos stipriai sumažės, žalia bus naudojama vis dar labai dažnai.

americheerinc.com

behance.net

10. Apvalūs, lenkti baldai

Apvalūs tapo ne tik veidrodžiai, bet ir minkštieji (ir net korpusiniai) baldai. Masyvūs apvalaini foteliai, sofos, lovų galvūgaliai, durų angos, baldai - prabangos ženklas šių metų interjeruose. Sekančiais metais ši tendencija turėtų įsitvirtinti dar labiau. Apie ją rašiau čia.

breeleech.com

11. Apvalūs pakabinami šviestuvai

Tokio tipo šviestuvų (lyg žiedų) dažną naudojimą pastebėjau metų pabaigoje, tad jei ieškote madingų šviestuvų kitiems metams, šie turėtų būti jūsų sąraše.

sviesoscentras.lt

elledecoration.ru

12. Pampas grass, smilgos

Tai pats populiariausias dekorui naudojamas augalas šiais metais ir kitais metais šių pozicijų neapleis.

myparadissi.com

13. Terrazzo

Nors terrazo plytelės pasaulyje išpopuliarėjo prieš kelis metus, Lietuvoje jos neužėmė labai svarbios vietos. Manyčiau, jog sekančiais metais, pabodus nuo marmuro vaizdų, vonios kambariai bei kiti paviršiai pasipuoš terrazzo raštu.

behance.net

behance.net

Kitos tendencijos, kurios itin populiarios pasaulyje, tačiau rečiau naudojamos Lietuvoje.

Dažniausiai jos matomos prabangiuose interjeruose. Netaisyklingų formų baldai, vazos, retro, art deco stiliaus baldai, šviestuvai, kėdės ir kiti baldai su ratanu. 

estliving.com

estliving.com

estliving.com

Komentarai

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Susiję įrašai

Prekių krepšelis

Krepšelis tuščias

Konsultacija internetu

NET 84

BALDŲ IŠDĖSTYMO PLANAI!

Tik tiems, kurie prenumeruos naujienlaiškį. Visi planai atlikti interjero dizainerės Evelinos Aleliūnienės.

Jeigu naujienlaiškį jau prenumeruojate, tiesiog įveskite savo duomenis dar kartą. Jeigu esate naujas prenumeratorius, turėsite patvirtinti prenumeratą.