Nepraleisk! Naujas video!
2019 m. gruodžio 11 d.

Teksto autorius: Evelina

Visai neseniai savo Facebook ir Instagram platformose įdėjau pranešimus apie Pantone paskelbtą 2020 m. spalvą - tradicinę mėlyną ir tuo pačiu paklausiau, ar norėtumėte atskiro straipsnio apie šios spalvos derinimo principus. Kadangi išreiškėte tam norą, parašiau šį straipsnį!

entrancemakleri.se

Nors metų spalvas skelbia daugelis dažų gamintojų ir dažnai jos skiriasi, Pantone išlieka svarbiausiu autoritetu. Bet kad ir koks autoritetas tai būtų, mėlyna spalva interjeruose atsiras tikrai ne nuo kitų metų. Ji kartu su žalia karaliauja jau kelis metus, tad metų spalvos paskelbimas tėra tik sutapimas. Apie tai, kodėl neverta aklai tikėti tendencijomis, pasakojau video, kurį įkeliu žemiau.

Visų pirma, privalau paminėti, jog mėlyna spalva gražiausiai žiūrisi didesniuose plotuose, ne akcentams (kaip būna su dauguma kitų spalvų). Dažniausiai ji naudojama minkštiems baldams - sofai, kėdėms, taip pat neretai užuolaidoms, kilimams. Taip pat šios spalvos nevengiama sienų dažymui (ypatingai miegamajame), nebijoma mėlynos spalvos tapetų. Kitas jos panaudojimas - korpusiniams baldams virtuvei, svetainei, vonios kambariui ir galiausiai, retkarčiais mėlyna spalva atsiranda vonios k. plytelėse.

alexanderwhite.se

Kaip matote, mėlynos spalvos naudojimas tikrai platus ir taip yra dėl to, nes ji gana universali (patinka tiek vyrams, tiek moterims), saugi, lengvai derinama. Savyje ji neša pasitikėjimo ir stabilumo žinutę, todėl tokios spalvos apsuptyje daugelis jaučiasi gerai. Tiesa, didesniems plotams naudojama tamsi mėlyna, o šviesesnė ir ryškesnė nugula ant sofos ar kėdžių, mat ilgainiui ji gali pradėti erzinti. Šiame straipsnyje rodysiu tikrai ne vien tradicinės mėlynos atspalvius, jų bus visokių.

ipozdnyakov.com

Su kokiomis spalvomis dera mėlyna?

Geriausiai mėlyna spalva žiūrisi baltos, juodos, pilkos, įvairių rudų atspalvių apsuptyje. Kaip akcentai, prie mėlynos tinka atskirai žalia, geltona, oranžinė (ne visos kartu). Prie tamsiai mėlynos nuostabiai atrodo auksinės, varinės detalės, bet lygiai taip pat puikiai tinka ir paprastas chromas.

Kokios turėtų būti mėlynos spalvos proporcijos, lyginant su kitomis?

Nežinau, ar išeis aiškiai paaiškinti, bet mėlyna spalva turėtų būti išskirta iš kitų, t.y. aplink save neturėti kitų mėlynų daiktų/baldų. Jeigu tai mėlyna sofa, už jos neturėtų būti mėlynos spalvos sienos. Jeigu renkatės mėlynas kėdes, stalas ar virtuvės sala neturėtų būti mėlynos spalvos. Jeigu mėlynai dažote miegamojo sieną, lovatiesė neturėtų būti mėlyna (nebent tarp jų atsirastų kitos spalvos).

houzz.fr

Jeigu tai yra bendra virtuvės, svetainės ir valgomojo erdvė, pageidautina, kad mėlyna spalva atsikartotų keliose vietose. Tokiu atveju bus išlaikomas vientisumas ir harmonija. Taip pat gražu, jeigu mėlynos spalvos atsiranda ir kituose kambariuose (nors po truputį).

Beje, esu rašiusi straipsnį išskirtinai vien apie mėlynus virtuvės baldus. Jį rasite čia.

thedesignfiles.net

behance.net

behance.net

petitesideofstyle.com

studio-mcgee.com

3ddd.ru

studio-in.se

miriambarrio.com

hqroom.ru

barlowandbarlow.com

11magnolialane.com

pufikhomes.com

1
Komentarai

Neringa

Sveiki, o gal galima gauti spalvu HEX kodus ?

(0) · (0) · Atsakyti · 2019 m. gruodžio 18 d.

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Susiję įrašai

Prekių krepšelis

Krepšelis tuščias

Konsultacija internetu

NET 84

BALDŲ IŠDĖSTYMO PLANAI!

Tik tiems, kurie prenumeruos naujienlaiškį. Visi planai atlikti interjero dizainerės Evelinos Aleliūnienės.

Jeigu naujienlaiškį jau prenumeruojate, tiesiog įveskite savo duomenis dar kartą. Jeigu esate naujas prenumeratorius, turėsite patvirtinti prenumeratą.