Susijusios kategorijos
Nepraleisk! Naujas video!
2024 m. vasario 1 d.

Teksto autorius: Evelina

Mūsų namo statybų procese, tai buvo etapas, suteikęs itin daug džiaugsmo, nes pagaliau galime vaikščioti ant kieto pagrindo, kuris nedulka!

Juodgrindžių patys nebetonavome, samdėme meistrus. Mes juodgrindes darėme dėl to, kad jos padeda apsisaugoti nuo graužikų (iš dalies), yra geras pagrindas polistirolui kloti ir pertvarų pamatėliams, kuriuos darysime, o taip pat nebedulka smėlis, lengva vaikščioti, nes smėlis per 3 metus jau buvo atsibodęs. Taip, juodgrindės pilnai nuo graužikų neapsaugos, reikia apsaugoti ir pamato vidinį kraštą, tad dar galvosime, kaip tą padaryti.

Pirmiausia smėlyje prasivedžiojome gofras elektros kabeliams ir pasidarėme nulinę kanalizaciją.

Kadangi pas mus dar nėra vidinių pertvarų, visas gofras ir kabelius pritvirtinome prie lubų ir sienų taip, kad netrukdytų vaikščioti ir atlikti kitus darbus. Taip, pas mus kabelių daug, nes darome išmanių namų sistemą ir iki kiekvieno jungiklio bei kištukinio lizdo yra atvestas atskiras kabelis.

Ten, kur bus pertvaros, paklojome 15x15 cm armatūros tinklą, prieš tai gerai sulaistėme visą smėlį vandeniu ir pralyginom, kiek išėjo.

Kitą dieną meistrai dar patys pralygino smėlį. Per ~2,5 metų jis pats ganėtinai gerai susitrombavo, bet kai vedžiojome gofras ir darėme kanalizaciją, kai kurias vietas nemažai išrausėme ir smėlio tapo per daug. Papildomai smėlį dar tankino su vibro plokšte.

Vėliau meistrai po armatūros tinklais padarė duobes, įleido armatūrą ir užpylė stipresniu betonu. Ten darysime pamatėlius ir mūrysime pertvaras. Ant smėlio užklota plėvelė, kuri apsaugo nuo drėgmės kylančios iš žemės ir sulaiko plastifikatorių (kuris yra betone). Galiausiai betoną sulėkščiavo. Dėkojame meistrams, kad atsiuntė nuotraukų (tik kokybė prastesnė).

Vaizdas atvykus vidury proceso buvo toks:

 

Mūsų atveju gavosi 5-7 cm aukščio juodgrindės. Pirmiausia išsibetonavome gyvenamas patalpas, garažą ir sandėliuką naudojome, kaip daiktų sandėlius, tad šias patalpas išbetonavo vėliau. Dėkojame meistrams, kad sutiko atvykti kelis kartus be papildomo mokesčio (kiti meistrai prašė daugiau, nes garažas mažesnė patalpa).

Po darbų reiktų palaikyti drėgmę viduje, kad betonas per greit neišdžiūtų ir nepradėtų skilti. Taip pat patartume nespėjus pilnai sudžiūti betonui, iškrapštyti jį iš visokių ertmių, kur jo nereikės, nes po to tą padaryti bus žymiai sudėtingiau.

Juodgrindėms ypatingas lygumas nebūtinas, bet meistrai jas padarė taip lygiai, kad net Paulius nustebęs. Kur dėjo gulsčiuką, ten lygu. Su tokiu lygumu bus paprasčiau kloti puplastį.

4
Komentarai

Ingrida

Sveika, Evelina, esame "juodgrindžių stadijoje", gal galite pasidalinti meistrų kontaktais, ačiū:)

(0) · (0) · Atsakyti · 2024 m. kovo 4 d.

Evelina Aleliūnienė

Sveiki, palikite savo el.paštą arba parašykite man info@e-interjeras.lt

(0) · (0) · Atsakyti · 2024 m. kovo 5 d.

Mindaugas

"> iki kiekvieno jungiklio bei kištukinio lizdo yra atvestas atskiras kabelis."

koks kabelis? kokią sistemą esat numatę?

(0) · (0) · Atsakyti · 2024 m. kovo 10 d.

Evelina Aleliūnienė

Galite pasiskaityti šiuose įrašuose:

https://www.instagram.com/p/C2cE0sNqLDW/?utm_source=ig_web_copy_link&igsh=MzRlODBiNWFlZA==
https://www.instagram.com/p/CsihV99K6VL/?utm_source=ig_web_copy_link&igsh=MzRlODBiNWFlZA==
https://www.e-interjeras.lt/blogas/musu-ismaniu-namu-vizija

(0) · (0) · Atsakyti · 2024 m. kovo 15 d.

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Susiję įrašai

Prekių krepšelis

Krepšelis tuščias

Konsultacija internetu

NET 84

BALDŲ IŠDĖSTYMO PLANAI!

Tik tiems, kurie prenumeruos naujienlaiškį. Visi planai atlikti interjero dizainerės Evelinos Aleliūnienės.

Jeigu naujienlaiškį jau prenumeruojate, tiesiog įveskite savo duomenis dar kartą. Jeigu esate naujas prenumeratorius, turėsite patvirtinti prenumeratą.