Susijusios kategorijos
Nepraleisk! Naujas video!
2022 m. vasario 11 d.

Teksto autorius: Evelina

Paskutinius kelis metus Lietuvoje vonios kambarių apdailoje karaliauja marmuras. Tie, kas gali sau leisti, perka kokybiškas marmuro plyteles ir dažniausiai tokie vonios kambariai atrodo nuostabiai. Kurie negali, renkasi ekonomiško lygio marmuro imitaciją ir deja, labai dažnai matosi, jog tai tik imitacija. Nors iš esmės pats marmuras yra amžina klasika, bet kai jis naudojamas bet kokios kokybės interjeruose ir jis pats yra įvairios kokybės, tampa atgrasus ir atsibodęs. Bent jau man. 

Žinoma, kaip visada, dėl skonio nesiginčijama. Jeigu nori ir jeigu gražu - valio. Šiame straipsnyje norėčiau pasidalinti keliomis idėjomis, kaip neapklijuoti vonios kambario nuo galvos iki kojų marmuro plytelėmis. Taip galėsite ir toliau naudoti jums gražias marmurines plyteles, bet jas rinktis kokybiškesnes, nes reikalingas mažesnis kiekis. Derinant jas su kitokiomis plytelėmis/apdaila, atsikratysite "kaip visur vienoda" jausmo ir sutaupysite. Sąmoningai parinkau balto marmuro pavyzdžius. Tokie Lietuvoje dažniausi. Ir sąmoningai visada stengiuosi rasti realius pavyzdžius, o ne vizualizacijas.

Man asmeniškai bene gražiausias derinys - baltos marmurinės plytelės ir viena akcentinė kitos spalvos siena, dengta smulkiomis plytelėmis. Dažniausiai naudojama žalia spalva - itin universali ir daugelio mėgstama. Jeigu plytelės yra viena šalia kitos, būtų idealu, kad marmurinių plytelių ir smulkių plytelių siūlės sutaptų arba kad gana stipriai prasilenktų (jog neatrodytų, kaip klaida).

Beje, šį vonios kambario interjerą kūrė lietuvė interjero dizainerė Ingrida Bieliauskė. Nors interjeras kurtas 2016-2017 m., atrodo nuostabiai ir 2022 metais :)

october.lt

 

Šiame interjere nepabijota didelio kontrasto ir juoda-balta derinys čia atrodo NUOSTABIAI, ypač, jeigu vonios kambarys turi natūralios dienos šviesos. Čia grindims panaudotos taip pat marmurinės, bet mozaikinės plytelės. Išlaikyta ta pati spalvinė gama, bet skirtingi raštai.

O kodėl nepasirinkus eglutės rašto marmurinių plytelių? Tokia siena atrodo be galo jaukiai, ypač jeigu kituose kambariuose naudotumėte tokio paties rašto parketą. Likusi kambario apdaila labai paprasta ir neutrali - tiesiog kvadratinės pilkos spalvos akmens/betono imitacijos plytelės. Apskritai šis vonios kambario dizainas labai paprastas, spalvos irgi neutralios, bet skirtinga apdaila interjerą padarė žymiai įdomesnį.

studioblack.com.au

Šis variantas patiks klasikos/modernios klasikos mėgėjams. Marmurinės plytelės panaudotos duše, praustuvo sienai ir grindims, o ten, kur tiesioginio vandens nebus, siena nudažyta ir dar papildomai uždėta klasikinio rašto plokštė/panelė. Dar šis kambarys išskirtinis tuo, jog jame stovi radiatorius! Bet, turiu pripažinti, labai gražus ir čia puikiai tinkantis.

instagram.com

Čia, ko gero, panaudota natūralaus marmuro plokštė, iš kurios suformuotas ir stalviršis, bet galima bandyti tokį variantą daryti su didelio formato plytelėmis. Už jos padarytas paslėptas apšvietimas, kuris vakare ar nakties metu atrodys labai jaukiai. Marmuras atsikartoja dušo nišoje, o visur kitur - paprastos pilkos vienspalvės plytelės.

 ckarchitects.com.au

Rožinė ir baltas marmuras - dar vienas nuostabus ir švelnus derinys. Čia marmuras panaudotas grindims bei sienoms iki praustuvo stalviršio. Aukščiau panaudotos vertikaliai klijuotos smulkesnio formato plytelės, kurios dar turi skirtingus atspalvius, tad atrodo itin gyvai.

Tikiuosi, jog pateiktos idėjos davė įkvėpimo!
Komentarai

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Susiję įrašai

Prekių krepšelis

Krepšelis tuščias

Konsultacija internetu

NET 84

BALDŲ IŠDĖSTYMO PLANAI!

Tik tiems, kurie prenumeruos naujienlaiškį. Visi planai atlikti interjero dizainerės Evelinos Aleliūnienės.

Jeigu naujienlaiškį jau prenumeruojate, tiesiog įveskite savo duomenis dar kartą. Jeigu esate naujas prenumeratorius, turėsite patvirtinti prenumeratą.