Susijusios kategorijos
Nepraleisk! Naujas video!
2024 m. birželio 26 d.

Teksto autorius: Evelina

Dažniausiai pamatėliai pertvaroms daromi su gręžtiniais poliais, bet mums to padaryti nepavyko. Projekte buvo nurodyta pertvaras mūryti tiesiai ant šildomų grindų, bet Paulius mano, kad tai nėra geras sprendimas, nes jos vaikšto ir turėtume prastesnę garso izoliaciją. Pavyzdžiui, traukiant kėdę garsas nueitų per visą grindų plokštumą ir į kitus kambarius.

Kadangi jau buvome prasivedę laidus po juodgrindėmis, gręžtinių pamatų daryti negalėjome. Mūryti tiesiai ant juodgrindžių nenorėjome, norėjosi atskirti pamatėlius nuo didelių vientisų paviršių ir pritvirtinti juos prie esamo pamatų rostverko.

Prieš pradedant visus darbus, susibraižėme ant juodgrindžių, kur eis pertvaros ir pamatėlio atramos. Vėliau išpjovėme pamatų geoporą tose vietose, kur bus daromas ankeriavimas, užtepliojome garo izoliacine mastika, išgręžėme 15 cm gylio skyles ir jas kruopščiai išpūtėme nuo dulkių. Ankeriavimui naudojome POINT 430 cheminius inkarus. Su tokiu tvirtinimu nesvarbu, kaip sujudės juodgrindės, pamatėlis išliks stabilus.

Pamatėlio konstrukcija:

  • Apačia - 3 cm XPS, šonai - 5 cm XPS. Atramoms naudojome 10x10 cm XPS ir geoporo likučius.
  • Visas XPS suklijuotas su Fome Flex 60seconds klijuojančiomis putomis ir jis pasiliks šildomų grindų sluoksnyje, tad nieko nuimti nereikės.
  • Viduje sudėti 4vnt. 10mm storio armatūros strypai ir lankstiniai (užsakinėjome, patys nelankstėme).
  • Viskas užpilta Weber S100 betono mišiniu (tereikia įpilti vandens) ir labai gerai suvibruota.
  • Pamatėlio plotis 20 cm, aukštis irgi ~20 cm.

Šiame etape pasidarėme kanalus centrinės dulkių siurbimo sistemos ir šalto vandens vamzdžiams. Po to nereikės gręžioti pamatėlio.

Buvo reikalų išpjauti XPS aplink kanalizacijos vamzdžius ir gofras su kabeliais, bet viskas įveikiama. Susidariusius tarpus apsandarinome putomis, kad viskas būtų kuo sandariau.

Ant pamatėlių mūrysis dujų silikato pertvaros, grindų nulis bus ~13cm nuo pamato viršaus. Turėsime atskirą šildomų grindų plokštumą, kuri nedarys jokios įtakos pertvarų stabilumui ir garso perdavimui iš vienos patalpos į kitą.

Komentarai

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Susiję įrašai

Prekių krepšelis

Krepšelis tuščias

Konsultacija internetu

NET 84

BALDŲ IŠDĖSTYMO PLANAI!

Tik tiems, kurie prenumeruos naujienlaiškį. Visi planai atlikti interjero dizainerės Evelinos Aleliūnienės.

Jeigu naujienlaiškį jau prenumeruojate, tiesiog įveskite savo duomenis dar kartą. Jeigu esate naujas prenumeratorius, turėsite patvirtinti prenumeratą.