Susiję tag'ai
#Medis
Nepraleisk! Naujas video!
2023 m. kovo 16 d.

Teksto autorius: Pigu.lt

Šio straipsnio autorius - pigu.lt. Mano nuomonė nebūtinai sutampa su autoriaus nuomone.

Mediniai paviršiai ilgą laikotarpį nepraranda savo populiarumo – priešingai, galima teigti, kad dabar ši medžiaga ir vėl išgyvena pakilimo laikotarpį. Visgi, ne paslaptis, jog medžio priežiūrai tenka paskirti nemažai dėmesio, o kartais paviršių reikia atnaujinti ar perdažyti. Jei ruošiatės pastarajam darbui, tinkamai pasiruošti ir nudažyti medieną Jums padės žemiau pateikti patarimai.

Medinio paviršiaus būklės įvertinimas

Pirmiausiai medieną reikėtų paruošti dažymui – tik taip pavyks pasiekti puikių rezultatų. Jei paviršius nebus deramai apdorotas, tolimesnių darbų kokybės neišgelbės net ir patys kokybiškiausi dažai. Dažniausiai pasiruošimo darbai priklauso nuo medienos būklės. Jei ji nauja, tokį paviršių užtenka pašlifuoti ir pavalyti drėgnu skudurėliu. Tais atvejais, kai paviršius yra šiek tiek apgadintas, įdubas ir skylutes rekomenduojama užtepti glaistu ir tuomet šiek tiek pašlifuoti. O jeigu mediena jau ne kartą buvo dažyta, gali prireikti panaudoti cheminius dažų valiklius, kurie padės pašalinti visus likučius. Tiesa, šias priemones reikėtų naudoti atsargiai: darbus atlikite gerai vėdinamose patalpose ir laikykitės visų saugumo reikalavimų. Užtepus tokią priemonę ant paviršiaus, dažai neilgai trukus pradeda luptis, tad belieka juos pašalinti gremžtuku ir kuo greičiau išmesti. Darbo metu patariama naudoti apsauginius akinius ir pirštines.

Kiti pasiruošimo darbai

Bet kuriuo atveju prieš pat pradedant dažymą medieną reikia nušlifuoti ir nuvalyti visas ant paviršiaus esančias dulkes, kad būtų užtikrinamas lygumas. Pirmajam sluoksniui visuomet naudojami gruntai – jie tampa pagrindu tolimesniems dažų sluoksniams. Rinkdamiesi turėtumėte įsitikinti, ar atitinkamas produktas yra suderinamas su mediena ir yra tinkamas vidaus ar lauko naudojimui – šis aspektas priklauso nuo to, koks paviršius bus dažomas. Dažnai gruntas yra impregnuojantis: tuomet jis saugo šią medžiagą nuo puvimo, kenkėjų ir įvairių kitų nemalonių padarinių. Tačiau impregnuoti medieną galima ir atskiromis priemonėmis – tuomet ji bus dar mažiau paveiki įvairiems išorės veiksniams.

Dažų pasirinkimas

Ypač svarbu pasirinkti medienai tinkamus dažus – šiuo atveju reikės apgalvoti keletą pagrindinių kriterijų. Pradėkite nuo to, kad jie gali būti skirti lauko arba vidaus darbams – nuo to priklausys tokių produktų sudėtis. Lauko medienai skirti dažai bus nepaveikūs drėgmei, krituliams ir kitiems išorės veiksniams, tad tikėtina, kad kokybiškais rezultatais galėsite džiaugtis kur kas ilgiau. Taip pat skiriasi dažų atspalviai, tipai ir kiti panašūs aspektai, tad turėtumėte iš arčiau su visais jais susipažinti ir įsivertinti savo poreikius – vieno universalaus, visiems atvejams tinkančio produkto šiuo atveju nebūtų įmanoma išskirti. Dažai medienai plačiu asortimentu nustebins Pigu.lt el. parduotuvėje – čia tikrai rasite, ką pasirinkti.

Medienos dažymas

Tuomet beliks atlikti pačius dažymo darbus, kurie tikrai nebus sudėtingi. Darbai bus efektyvesni, jeigu naudosite kokybiškas priemones ir įsigysite patogų teptuką. Geriausia, jeigu jis galėtų apimti visą ar bent jau kuo didesnį paviršiaus plotą – taip dažyti galėsite sklandžiau. Jų šereliai turėtų būti natūralūs, o jeigu naudosite priemones vandens pagrindu, geriau rinktis veliūrinius volelius arba teptukus su sintetiniais šereliais. Jei tokius įrankius naudojate ne pirmą kartą, įsitikinkite, kad jie yra tinkamai išvalyti ir neturi jokių atšokusių dalelių. Tam tikros taisyklės galioja dirbant lauke: tuomet svarbios bus ir oro sąlygos. Turėtumėte vengti tiesioginių saulės spindulių ir žemų temperatūrų, kadangi tuomet prailgėja dažų džiūvimo laikotarpis. Idealiausia šiuos darbus yra atlikti rudenį arba pavasarį.

Vadovaudamiesi šiais patarimais, turėtumėte pakankamai lengvai atlikti medienos dažymo darbus. Jie nereikalauja specifinių žinių – svarbiausia tinkamai atsirinkti priemones ir laikytis nurodytų instrukcijų.

 
Komentarai

Teksto autorius

Pigu.lt
Pigu.lt

Pigu.lt – viena didžiausių elektroninių parduotuvių Baltijos šalyse, šiuo metu galinti pasiūlyti daugiau kaip 350 000 prekių asortimentą. Čia rasite prekių visai šeimai – namams,
vaikams ir netgi augintiniams. Visus pirkinius gera kaina galite užsisakyti internetu – taupykite savo laiką ir pinigus!

Teksto autorius

Pigu.lt
Pigu.lt

Pigu.lt – viena didžiausių elektroninių parduotuvių Baltijos šalyse, šiuo metu galinti pasiūlyti daugiau kaip 350 000 prekių asortimentą. Čia rasite prekių visai šeimai – namams,
vaikams ir netgi augintiniams. Visus pirkinius gera kaina galite užsisakyti internetu – taupykite savo laiką ir pinigus!

Susiję įrašai

Prekių krepšelis

Krepšelis tuščias

Konsultacija internetu

NET 84

BALDŲ IŠDĖSTYMO PLANAI!

Tik tiems, kurie prenumeruos naujienlaiškį. Visi planai atlikti interjero dizainerės Evelinos Aleliūnienės.

Jeigu naujienlaiškį jau prenumeruojate, tiesiog įveskite savo duomenis dar kartą. Jeigu esate naujas prenumeratorius, turėsite patvirtinti prenumeratą.