Susiję tag'ai
#Baldai#Svetainė
Susijusios kategorijos
Nepraleisk! Naujas video!
2023 m. sausio 31 d.

Teksto autorius: Magrės baldai

Šio straipsnio autorius - magresbaldai.lt. Mano nuomonė nebūtinai sutampa su autoriaus nuomone.

Tai, kas gražu, ne visada būna praktiška ir priešingai – tai, kas praktiška, ne visada būna gražu. Su šia dilema susiduria daugelis žmonių, savarankiškai kuriančių savo namų interjerą. Norint, kad jis būtų stilingas ir funkcionalus, svarbu apgalvoti daugybę dalykų: pradedant apšvietimu ir baigiant interjero detalėmis. Neturint patirties, tai gali būti išties sudėtinga, o tikimybė padaryti klaidų – gan didelė. Tačiau viskas yra įmanoma! Net ir tie, kurie savo namų interjerą kuria pirmą kartą, gali jame atskleisti funkcijų ir stiliaus darną. Kaip tai padaryti, pasakojame šiame tekste.

magresbaldai.lt

Apšvietimo sprendimai

Apšvietimas – vienas iš pagrindinių interjero dizaino aspektų. Nuo jo priklauso ne tik tai, kiek šviesios bus kambaryje, bet ir tai, koks stilius bei nuotaika jame vyraus. Apšvietimas gali sukurti arba sunaikinti bet kurios erdvės architektūrinius ir stilistinius bruožus. Gerai apšviestos patalpos užtikrina šiltą, jaukią ir funkcionalią atmosferą namuose.

Daugeliui įprasta, kad kambarį apšviečia vienas, centre esantis lubinis šviestuvas. Toks apšvietimas sukuria kampinius šešėlius ir apšviečia kambarį netolygiai, todėl jis atrodo mažesnis. Jei to nenorite, užuot naudoję vieną lubinį šviestuvą, naudokite kelis šviesos šaltinius, paskirstytus po visą kambarį. Pavyzdžiui, juostiniai šviestuvai yra puikus būdas suteikti erdvei gylio, aukščio arba pločio. O pakabinami arba pastatomi šviestuvai leidžia subtiliai atkreipti dėmesį į tam tikrus kambario akcentus, pavyzdžiui, baldus.

magresbaldai.lt

Atsižvelgiant į patalpos paskirtį, dydį ir dizainą, šviesos šaltinio vieta ir intensyvumas turėtų būti skirtingi. Tai leis sukurti norimą kambario toną ir nuotaiką. Pavyzdžiui, ryškiai apšviestas interjeras gali atrodyti pramoninis, o neryškus – intymus ir jaukus. Interjeras, kuriame gausu natūralios šviesos, atrodys erdvus ir atviras, o tas, kuriame yra daug šviesos šaltinių, bus dinamiškesnis. Taip pat kurdami apšvietimą, stenkitės išlaikyti šviesų ir šešėlių pusiausvyrą – tokiu būdu interjeras taps tarsi gyvas.

Baldų pasirinkimas ir išdėstymas

Kita be galo svarbi interjero dalis yra baldai. Todėl dar tik renkantis juos, jau būtina galvoti apie funkcijų ir stiliaus darną. Įsivaizduokime, kad ieškote baldų svetainei. Bene svarbiausią vaidmenį šiame kambaryje atlieka minkšti baldai, tokie kaip sofos, minkšti kampai, foteliai. Būtent jie dažniausiai tampa pagrindiniu svetainės tašku.

Renkantis minkštus (ir kitus) baldus rekomenduojama įvertinti šiuos aspektus: kambario matmenis ir kambario vietą, kurioje bus statomi šie baldai, kiek žmonių jais dažniausiai naudosis ir kaip. Nuo to priklausys, kokio dydžio ir tipo baldas jums tinkamiausias, kokių papildomų funkcijų (pavyzdžiui, miegamojo mechanizmo, patalynės dėžės ar pan.) reikia. Sofos lovos internetu gali būti patogus pasirinkimas norintiems pasižvalgyti po platų šių baldų asortimentą ir atrasti sau priimtiniausią variantą.

magresbaldai.lt

Kalbant apie baldų stilių, pirmiausia vertėtų nuspręsti, koks stilius vyraus kambario interjere. Tuomet, atsižvelgiant į jam būdingas formas, spalvas ir tekstūras, bus galima išsirinkti labiausiai derančius baldus. Kitas žingsnis – funkcionalus ir stilingas jų išdėstymas.

Apstatant kambarį baldais, visų pirma patartina išsirinkti pagrindinį jo tašką. Pavyzdžiui, tai gali būti akį traukiančio dizaino sofa. Tuomet aplink ją galėtų būti išdėstomi kiti baldai, tokie kaip kavos staliukas, fotelis arba pufas ir kiek toliau nutolęs televizoriaus staliukas. Siekiant sukurti kuo patogesnę erdvę, reikėtų palikti pakankamai laisvos vietos judėjimui ir daugiafunkcių baldų, tokių kaip sofos lovos ar transformuojamo stalo, naudojimui.

Interjero detalių naudojimas

Interjero detalės suteikia kambariui išbaigtumo. Todėl tinkamas jų pasirinkimas taip pat labai svarbus. Nors interjero detalės dažniausiai naudojamos dėl estetikos, tai gali būti puikus būdas suteikti kambariui daugiau funkcionalumo.

Pavyzdžiui, dideli veidrodžiai ne tik puošia interjerą, bet ir vizualiai jį praplečia, ypač jei yra naudojami priešais langus. Minkštas kilimas suteikia jaukumo, o ant jo padėti baldai nebraižo grindų. Pastatomi šviestuvai leidžia sukurti papildomą apšvietimą, o dekoratyvinės pagalvėlės užtikrina didesnį komfortą sėdint. Ir tai tik keletas iš pavyzdžių, kaip naudojant interjero detales galima atskleisti stiliaus ir funkcionalumo darną.

Interjero kūrimas – tai tęstinis procesas. Natūralu, kad laikui bėgant jūsų skonis ir poreikiai keičiasi. Todėl tikrai nereikėtų stengtis savęs įstatyti į tam tikrus rėmus. Kur kas svarbiau atsižvelgti į funkcijų ir stiliaus darną, kuri padės sukurti patrauklų, patogų ir laikui mažiau pavaldų interjerą. Taigi, linkime, kad šis procesas jums būtų lengvas ir malonus.

magresbaldai.lt

Komentarai

Teksto autorius

Magrės baldai
Magrės baldai

„Magrės baldų“ komanda, kurią sudaro daugiau kaip 200 darbuotojų, užtikrina kokybišką „Premium“ klasės baldų gamybos procesą, modernios klasikos dizaino sprendimus ir ekspertinę pagalbą. Dirbame šeimoms, kurios renkasi mūsų gaminius daugelyje šalies miestų veikiančiuose salonuose arba internetu. Mūsų kuriami lietuviški baldai skirti ieškantiems nepriekaištingos kokybės.

magresbaldai.lt

Teksto autorius

Magrės baldai
Magrės baldai

„Magrės baldų“ komanda, kurią sudaro daugiau kaip 200 darbuotojų, užtikrina kokybišką „Premium“ klasės baldų gamybos procesą, modernios klasikos dizaino sprendimus ir ekspertinę pagalbą. Dirbame šeimoms, kurios renkasi mūsų gaminius daugelyje šalies miestų veikiančiuose salonuose arba internetu. Mūsų kuriami lietuviški baldai skirti ieškantiems nepriekaištingos kokybės.

magresbaldai.lt

Susiję įrašai

Prekių krepšelis

Krepšelis tuščias

Konsultacija internetu

NET 84

BALDŲ IŠDĖSTYMO PLANAI!

Tik tiems, kurie prenumeruos naujienlaiškį. Visi planai atlikti interjero dizainerės Evelinos Aleliūnienės.

Jeigu naujienlaiškį jau prenumeruojate, tiesiog įveskite savo duomenis dar kartą. Jeigu esate naujas prenumeratorius, turėsite patvirtinti prenumeratą.