Susijusios kategorijos
Nepraleisk! Naujas video!
2018 m. birželio 5 d.

Teksto autorius: Evelina

Kad ir kokioje erdvėje gyventumėte - itin mažoje ar erdvioje, visada lieka laisvos vietos virš sofos. Sofa niekada nebus aukšta, tad ši taisyklė amžina :) Dekoruoti tos erdvės tikrai nebūtina, tačiau iš patirties galiu pasakyti, kad nedidelis akcentas virš sofos visada geriau išpildo svetainę ir kambarys neatrodo toks tuščias. Ypač patarčiau dekoruoti sieną virš sofos, jeigu turite aukštas lubas.

1. Paveikslai / plakatai

Tai pats populiariausias tuščios erdvės užpildymo būdas ne tik virš sofos, bet apskritai visuose namuose. Problemų gali kilti, renkantis konkretų meno darbą, derinant paveikslų dydį ir rėmelius. Apie paveikslų kompozicijas esu rašiusi čia.

edwardpartners.se

berrybaldai.lt

gravityhome.tumblr.com

2. Veidrodžiai

Galite kabinti vieną didesnį veidrodį arba padaryti skirtingų veidrodžių kompoziciją. Tai ne tik puiki dekoro detalė, bet ir erdvę vizualiai padidinantis elementas. Apie veidrodžių kompozicijas esu rašiusi čia.

Ypač erdvę vizualiai padidina veidrodžiai, kurie atrodo lyg langai (sudalinti rėmeliais). Atrodo, lyg pro "langą" matytųsi kitas kambarys.

clairebloom.com

sqftinteriordesign.com

svoya-studio.com

3. Tapetai / fototapetai

Tai gana paprastas būdas, nesukant pernelyg sau galvos, tuščios sienos užpildymui. Jeigu paklaustumėte, kokios populiariausios vietos tapetų klijavimui namuose, atsakyčiau, jog už miegamojo galvūgalio ir ant sienos už sofos. Žinoma, tapetų ar fototapetų pasirinkimas - atsakingas darbas, bet tuomet nebereikia galvoti, ką kabinti virš sofos.

janecataniastylist.wordpress.com

Nuotrauka aukščiau yra iš mano atliktų darbų galerijos

4. Lentynos

Tikrai nepasakysiu, kokia lentyna ar kokia jų kompozicija geriausiai atrodo virš jūsų sofos, nes reikia konkretumo, tačiau galiu pasakyti viena: neapkraukite tos sienos lentynomis. Jeigu sunku su komponavimu, užteks vienos siauros pailgos lentynos, ant kurios sudėsite plakatus bei interjero aksesuarus. Beje, tai puikus būdas turėti paveikslų ir plakatų, bet negadinti sienų ir lengvai keisti jų kompozicijas.

instagram.com

thevintagerugshop.com

besideroom.co

5. Macrame pynimai ir "Juju hats"

Macrame technikos sienų dekoracijos bei "Juju hats" dekoracijos iš plunksnų - pastarųjų metų karščiausia tendencija. Jos nuostabiai tinka boho stiliaus interjeruose, bet tinkamai suderinus kitas detales, galima pritaikyti beveik visų stilių interjerams. Kadangi tai labiau Afrikos kraštams būdinga sienų dekoro detalė, interjere turėtų atsirasti daugiau rankų darbo gaminių ar tekstilės, tad klasikinio ar ypač modernaus stiliaus namuose, jų kabinti nerekomenduočiau. Šias dekoracijas galima pasidaryti ir patiems - internete yra nemažai pamokėlių.

Apie "Juju hats" esu rašiusi čia.

 instagram.com

hgtv.com

tabletonic.com.au

6. Sienų lipdiniai / moldingai

Tai itin elegantiškas ir rafinuotas sienų dekoras, puikiai tinkantis modernios klasikos interjeruose. Tokie lipdiniai dažniausiai gaminami iš poliuretano, bet galite naudoti medį ar gipsą. Tarp lipdinių galite pakabinti paveikslą ar veidrodį ar net lentynėlę.

papercitymag.com

roseandgrey.co.uk

fermliving.de

7. Laikrodžiai

Jeigu virš sofos kabinsite laikrodį, jis turėtų būti gana nemažas. Turi būti teisinga proporcija tarp sofos ir laikrodžio. Jeigu sofa yra nedidelė, o lubos žemos, 100cm skersmens laikrodis gali būti per didelis, bet reikia žiūrėti į visumą ir laikytis proporcijų. Laikrodis turėtų būti nei per didelis, nei per mažas.

instagram.com

8. Kilimas

Nepulkite teisti :) Tai populiarėjantis namų dekoro elementas. Apie tai esu rašiusi čia.

houzz.com

Paminėjau tikrai ne viską. Fantazijai ribų nėra, tad virš sofos galite kabinti ir gitarą, ir lėkštes, ir kaukes. Viskas priklauso nuo interjero stiliaus ir efekto, kurį norite pasiekti. Ar virš jūsų sofos tuščia ar dekoravote šią zoną? Kaip? Parašykite komentaruose žemiau - man labai įdomu!

Komentarai

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Susiję įrašai

Prekių krepšelis

Krepšelis tuščias

Konsultacija internetu

NET 84

BALDŲ IŠDĖSTYMO PLANAI!

Tik tiems, kurie prenumeruos naujienlaiškį. Visi planai atlikti interjero dizainerės Evelinos Aleliūnienės.

Jeigu naujienlaiškį jau prenumeruojate, tiesiog įveskite savo duomenis dar kartą. Jeigu esate naujas prenumeratorius, turėsite patvirtinti prenumeratą.