Nepraleisk! Naujas video!
2018 m. sausio 11 d.

Teksto autorius: Evelina

Koks minkštų baldų išdėstymas labiausiai pasiteisina mažoje svetainėje? Labiausiai tai priklauso nuo pačių baldų matmenų bei poreikių. Taip pat įtakos turi pačio kambario charakteristika: ar yra langas, kur atsidaro balkono langas ir pan.

Panagrinėsiu 13 kv.m uždarą kambarį, kuris turi langą su balkonu ir yra bute. Dažniausiai būna taip, kad ten, kur atsidaro balkono durys, projektuojamos TV spintelės ir TV zona, o priešais - sėdėjimo zona. Visada yra specifinių situacijų, mažesnių/didesnių kambarių, kitokių norų, tad nepriimkite šių variantų, kaip taisyklės. Noriu parodyti galimų minkštųjų baldų išdėstymo variantų minusus ir pliusus gana standartiškame kambaryje.

Pastaba. Kadangi kambarys mažas, rinkau mažesnių dydžių sofas ir fotelius. Visada įvertinkite savo kambario dydį, nes pvz. kampinės sofos ilgis gali būti ir 300cm, tačiau tokiu atveju jis užimtų beveik viso kambario plotį, o aš siekiau sutalpinti kuo įmanoma daugiau atskirų baldų.

Baldų nuorodos (geltona spalva) ir matmenys:

berrybaldai.lt

1. Kampinė sofa + fotelis

Baldai nesugrūsti, netrukdo praėjimams. Laisvame kampe galima pastatyti staliuką, nedidelę lentyną ar kambarinę gėlę. Jeigu fotelis nereikalingas, galima rinktis kur kas didesnę sofą, nes vietos jai pakankamai. Tačiau, jeigu kampinė sofa užimtų visą sienos plotį, t.y. pusę kambario, kambarys vizualiai atrodytų kur kas mažesnis negu su mažesnė sofa su foteliu.

Dažnas daro tokią klaidą, kad renkasi neproporcingai didelius ar mažus baldus lyginant su erdve. Jeigu turite nedaug vietos, geriau atrodys keli, bet mažesni baldai nei vienas didelis.

2. Trivietė sofa + fotelis +/- banketė

Šis variantas kažkiek panašus į pirmąjį, tik čia galima sustatyti daugiau atskirų baldų. Jeigu neturite poreikio gulėti ištiesus kojas, žiūrint TV, apsvarstykite variantą su bankete. Minusas tame, jog ant banketės gali atsisėsti tik vienas žmogus, o ant kampinės sofos kampo - mažiausiai du.

 

Jeigu banketės būtų dar mažesnės (tokių tikrai yra) ir reiktų susodinti daugiau svečių, galima būtų dvi banketes pastatyti prieš sofą. Žinoma, jas reiktų laikyti kažkur kitur, nes kasdienai trukdytų praėjimui į balkoną bei TV spintelių atidarymui. Banketės gali visai nebūti - ne visiems jos reikalingos.

3. Trivietė sofa + dvivietė sofa

Šis variantas pats blogiausias iš visų, nes viena dvivietės sofos dalis yra uždengta trivietės sofos. Tai visiškai neracionalu ir nepatogu. Didesnėje erdvėje toks sprendimas būtų geras - tereiktų dvivietę sofą pastumti dešiniau, kad ji nebūtų uždengta ir būtų galima laisvai prieiti prie jos, tačiau čia tam vietos nepakanka.

4. Dvivietė sofa + dvivietė sofa

Galimi du variantai. Arba dėliojate viską analogiškai, kaip 3 variante su triviete sofa, arba abi sofas statote vieną prieš kitą.

Pirmas variantas man nepatinka, nors erdvės čia viskam užtenka. Tiesiog baldų proporcijos atrodo ne taip ir svečiams, sėdintiems prie sofos, esančios šalia durų, nepatogu naudoti kavos staliuku. Tarp abiejų sofų tarytum per didelis tarpas, o jį mažinant, gautume tą patį, kaip 3 variante - viena sofa uždengtų kitą.

Kitas variantas - patogus ir erdvus, tačiau vieni svečiai sėdės nugara į langą. Gal ir nieko blogo, bet jeigu pro langą gražus vaizdas, norisi jo neblokuoti nei baldais, nei svečiais :) Taip pat žiūrėti TV reiktų nei tiesiai, o šonu. Ar tai patogu, spręsti asmeniškai jums.

5. Dvivietė sofa + du foteliai

Gana erdvus, neapkrautas išdėstymas. Laisvuose kampuose galima pastatyti gėles, staliukus ar lentynas. Jeigu pasirinktumėte dvivietę sofą su miegamojimo mechanizmu, galėtumėte nakvynei priimti ir svečius. Žinoma, vietoje fotelio gali būti ir banketė - pasirinkimo laisvė didelė.

Kuris variantas jums pasirodė patogiausias? O kaip baldus išdėstėte jūs? Ar liko pakankamai vietos praėjimams ir svečių priėmimui? Na, o jeigu turite klausimų ar norite konsultacijos jūsų erdvei, susisiekite su manimi!

p.s. kaip išsirinkti sofą, rašiau čia.

Didesnis kampinių sofų pasirinkimas: kampinės sofos;
Didesnis triviečių sofų pasirinkimas: trivietės sofos;
Didesnis dviviečių sofų pasirinkimas: dvivietės sofos;
Didesnis fotelių pasirinkimas: foteliai;
Didesnis bankečių pasirinkimas:  banketės.

Šis straipsnis parašytas bendradarbiaujant su Berry baldai.

2
Komentarai

Di

Labai gaila, kad nera išvados, pačios straipsnio autorės patarimo, suprantama, kad norisi sutalpinti kuo daugiau baldù, bet norėčiau ir profesionalios rekomendacijos, kaip, aš rekomenduočiau variantà...., nes....

(0) · (0) · Atsakyti · 2018 m. sausio 25 d.

Evelina Aleliūnienė

Išvada tokia, kad reikia taikytis pagal situaciją ir pagal kiekvieno poreikius. Negaliu rekomenduoti kažkurio vieno varianto, nes visi jie yra geri, priklausomai nuo daugelio aplinkybių :)

(6) · (0) · Atsakyti · 2018 m. vasario 22 d.

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Susiję įrašai

Prekių krepšelis

Krepšelis tuščias

Konsultacija internetu

NET 84

BALDŲ IŠDĖSTYMO PLANAI!

Tik tiems, kurie prenumeruos naujienlaiškį. Visi planai atlikti interjero dizainerės Evelinos Aleliūnienės.

Jeigu naujienlaiškį jau prenumeruojate, tiesiog įveskite savo duomenis dar kartą. Jeigu esate naujas prenumeratorius, turėsite patvirtinti prenumeratą.