Susijusios kategorijos
Nepraleisk! Naujas video!
2017 m. spalio 3 d.

Teksto autorius: Evelina

Turbūt ne man vienai, vienas pagrindinių svetainės elementų yra sofa. Dažniausiai aplink ją dėliojasi kiti elementai ir vyksta filmų vakarai bei svečių priėmimai. 

Geros, patogios sofos neišsirinksite tik iš paveikslėlių ar išvaizdos. Yra keli pagrindiniai elementai, į kuriuos verta atkreipti dėmesį renkantis sofą.

berrybaldai.lt

berrybaldai.lt

1. Matmenys, matmenys, matmenys!

Įsitikinkite, kad nauja sofa tilps pro svetainės (ar kito kambario, kuriame ji stovės) ir lauko duris. Turbūt nėra nieko absurdiškiau nei įsigijus sofą neįtalpinti jos į namus. 

berrybaldai.lt

Taip pat pasimuliuokite sofos dydį pačiame kambaryje. Galite ant grindų užklijuoti sofos dydžio lipnią juostą ar išdėlioti lapus. Taip bus lengviau įsivaizduoti, kiek fiziškai vietos užims sofa ar kitas baldas. 

2. Įvertinkite savo gyvenimo būdą

Sofą dažniausiai įsimylime pagal jos išvaizdą, bet ar verta pirkti baltą sofą, jeigu turite mažų vaikų ir keturkojų? Tokiu atveju gerai valoma medžiaga suvaidins didžiausią vaidmenį, o geriausia bus, jeigu audinį galėsite nuimti ir atskirai išskalbti. 

berrybaldai.lt

Arba kita situacija. Gyvenate mažame bute ir neturite vietos, kur sumigdyti svečių (jeigu jų dažnai būna). Turbūt būtų logiška pirkti sofą su patalynės dėže, o ne itin gražių formų ir elegantišką sofkutę ant lengvų metalinių kojyčių?

Na, o jeigu mėgstate patogiai drybsoti priešais televizorių, kampinė sofa bus puikus pasirinkimas ne tik kino vakarams, bet ir draugų priėmimams.

berrybaldai.lt

3. Patogumas

Būtų idealu, jeigu išbandytumėte perkamą sofą realiai ir skirtumėte laiko apžiūroms fizinėse parduotuvėse. Juk nesinori po filmo daryti mankštą skaudančiai nugarai nuraminti? 

berrybaldai.lt

Taip pat įvertinkite sofos gylį. Jeigu mėgstate sukelti kojas ir sėdėti lotoso poza, reikės gilesnės sofos. Jeigu ant sofos sėdėsite kaip mandagūs svečiai - didelis gylis tikrai nereikalingas.

4.  Velnias slypi detalėse

Turbūt supratote, ką norėjau pasakyti. Sofos kojų medžiagiškumas ir forma gali gana stipriai pakeisti vaizdą. Plono metalo kojos labiau tiks moderniuose namuose, o įmantrios medinės - klasikiniuose. 

berrybaldai.lt

Na, o daugiausiai charakterio bet kuriai sofa suteiks dekoratyvinės pagalvėlės. Turbūt net nereikia įrodinėti, jog pastarosios yra lengviausias būdas atnaujinti interjerą ar suteikti jam tam tikrų spalvų. 

 5. Spalvos

Tęsiant ketvirtą punktą, verta paminėti, jog geriausia neeksperimentuoti su sofos spalvomis. Įsigijus ryškios spalvos baldą, bus sudėtingiau suderinti interjero detales. Kas be ko, kartais ryški spalva pasiteisina, bet tai priklauso nuo bendro konteksto ir norimo išgauti efekto. 

berrybaldai.lt

Nesirinkite sofos spalvos vien tik parduotuvėje. Prie dirbtinio apšvietimo ta pati spalva gali atrodyti visiškai kitaip nei natūralioje dienos šviesoje. Jeigu įmanoma, išsineškite medžiagų pavyzdžius bent jau į lauką, o geriausia parsivežkite į namus.

berrybaldai.lt

berrybaldai.lt

Šis straipsnis parašytas bendradarbiaujant su Berry baldai.

Komentarai

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Susiję įrašai

Prekių krepšelis

Krepšelis tuščias

Konsultacija internetu

NET 84

BALDŲ IŠDĖSTYMO PLANAI!

Tik tiems, kurie prenumeruos naujienlaiškį. Visi planai atlikti interjero dizainerės Evelinos Aleliūnienės.

Jeigu naujienlaiškį jau prenumeruojate, tiesiog įveskite savo duomenis dar kartą. Jeigu esate naujas prenumeratorius, turėsite patvirtinti prenumeratą.