Nepraleisk! Naujas video!
2017 m. gegužės 18 d.

Teksto autorius: Evelina

Neseniai savo Instagram paskyroje sulaukiau prašymo parašyti apie tai, kaip susikurti glamūrinį interjerą. Išties, apie tai praktiškai niekada nerašiau (na, išskyrus vieną įrašą apie Prancūzišką glamūrą Švedijoje), tad pats metas tai padaryti!

Man be galo sunku glamūrinį stilių apibūdinti trumpai ir aiškiai, nes informacijos apie jį išties mažai. Savo jėgom išanalizavau įvairius interjerus ir sakyčiau, jog tai yra prabangos sinonimas, tik gal kiek paprastesnis. Dar pridėčiau žodį "elegancija". Pamačius šį koliažą, turėtų būti aiškiau, koks tai stilius. Visus šiuos daiktus galite įsigyti po koliažu nurodytose vietose.

 

1- fotelis, 2 - tapetai, 3 - paveikslai, 4 - pastatomas šviestuvas, 5 - naktinis staliukas, 6 - kilimas, 7 - kavos staliukas, 8 - žvakidė, 9 - kėdutė, 10 - sofa, 11 - tapetai, 12 - kvadratinis veidrodis, 13 - apvalus veidrodis, 14 - pakabinamas šviestuvas, 15 - audinys

Dažnai glamūriniai interjerai būna išties eklektiški - juose susimaišo klasika, moderni klasika ir netgi modernas. Esu mačiusi, kad glamūrinis stilius skirstomas į rustic glamūrą, modernų glamūrą, Holivudo glamūrą ir tradicinį glamūrą. Nesu tikra, kuriuos konkrečiai glamūrus aš paliesiu, bet yra tam tikros tendencijos, kurios daugiau mažiau būdingos kiekvienam iš šių interjerų.

Tam tikrais atvejais, glamūrinis interjeras man atrodo be galo moteriškas, nors pasitaiko ir itin šaltų ir "vyriškų" interjerų. Viskas priklauso nuo spalvų ir pasirinktų detalių, apie kurias rašysiu žemiau, santykio. Išskyriau pagrindinius 10 požymių, pagal kuriuos galima atpažinti šį stilių. 

1. Metalas

Metaliniai paviršiai yra neatsiejama glamūrinio stiliaus dalis. Tai gali būti staliukas su metalinėmis kojomis, veidrodis su metaliniu rėmu ar metaliniai aksesuarai. Blizgūs metaliniai paviršiai atrodo prabangiai, suteikia erdvei spindesio, tad reikia mažiau veidrodinių paviršių, kurie yra antra sudedamoji glamūro dalis.

trick-ster.biz

2. Veidrodžiai

Neprašausite pro šalį, jeigu pastatysite vieną kitą veidrodinio paviršiaus baldą. Dažniausiai tai būna naktiniai staliukai miegamajame arba konsolės svetainėje. Kas be ko, būtini ir pakabinami veidrodžiai. Dažnai jie turi įmantrius rėmus (metalas čia taip pat naudojamas), arba yra facetuoti bei graviruoti.

Ypač mėgstami veidrodžiai, kurie tarsi sudalinti į mažesnius rombus. Turbūt ne kartą teko tokius matyti klasikinio stiliaus interjeruose - glamūriniame interjere jie taip pat puikiai tinka.

amazinginteriordesign.com

3. Aksomas

Aksomas atrodo tikrai prabangiai ir pats iš savęs spindi. Esu rašiusi apie aksomą interjere anksčiau. Jeigu jums nepatinka šios medžiagos savybės, bet norite įnešti spindesio, rinkitės aksominės pagalvėles ar užuolaidas.

4. Minkšti baldai

Jeigu pažvelgus į sofą, norisi ant jos prisėsti - geras ženklas. Mėgstamos Chesterfield stiliaus sofos bei lovos. Taip pat neapsieinama be minkštasuolių ir fotelių.

Miegamuosiuose netgi sienos dengiamos minkšta medžiaga! Kuo daugiau minkštumo - tuo geriau.

huffingtonpost.com

5. Pagalvėlės, kilimai ir užuolaidos

Jeigu norite bent priartėti prie glamūro, naudokite kuo daugiau pagalvėlių! Nepamirškite švelnaus ir jaukaus kilimo bei laisvai krentančių užuolaidų, užmeskite ant lovos ar sofos pleduką ir netrukus pastebėsite, jog erdvė tapo minkštesnė.

6. Šviestuvai

Neatsiejama glamūrinio interjero dalis - šviestuvai. Ypač mėgstami pastatomi šviestuvai (ant konsolių, komodų, naktinių staliukų) ir sieniniai šviestuvai. Plačiai naudojami pakabinami klasikinio stiliaus sietynai.

Apskritai, renkantis šviestuvus glamūriniam stiliui, siūlyčiau atkreipti dėmesį į klasikinius ar modernios klasikos šviestuvus. Jeigu tai pastatomas ar sieninis šviestuvas - gaubtas turėtų būti tekstilinis arba metalinis.

desiretoinspire.net

7. Spalvos

Kiek pastebėjau, glamūrinis interjeras būna arba itin šviesus, arba tamsus. Mėgstama pilka, violetinė, ruda spalvos bei aukso (nedaug) ir sidabro spindesys. Be abejo, galima rasti ir kitų spalvų, bet pasirinkę prieš tai išvardintas spalvas tikrai neapsiriksite.

8. Gyvos gėlės

Manau čia komentarų nereikia. Gyvos gėlės yra neatsiejama jaukaus interjero dalis, o didelis kiekis baltų gėlių atrodo prabangiai ir puikiai tinka glamūrinio stiliaus interjerui.

sophiepatersoninteriors.com

9. Paveikslai

Mėgstama sienas puošti meno kūriniais. Dažnai jie būna didelio dydžio, nors pasitaiko ir mažesnio formato paveikslų kompozicijų.

10. Raštai

Jeigu reiktų išskirti naudojamus raštus, atkreipčiau dėmesį į damasko raštus bei šešiakampius. Priklausomai nuo to, koks interjeras, dažniausiai naudojami arba vieni, arba kiti (tik ne abu kartu).

themostexpensivehomes.com

vogue.com

desiretoinspire.net

asereo.com

navkbrar.blogspot.lt

luxesource.com

wendylabruminteriors.com

wendylabruminteriors.com

1
Komentarai

Kristin

Sveiki!


Būtų įdomu paskaitinėti apie klasikinį interjerą. Gal dabar jis šiek tiek užmirštas, dominuoja minimalistiniai interjerai. Smalsu būtų sužinoti, kur yra riba tarp iššaukiančios klasikos, o kur yra tylus, neperkrautas dizainas. Ačiū! :)

(5) · (0) · Atsakyti · 2019 m. kovo 18 d.

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Susiję įrašai

Prekių krepšelis

Krepšelis tuščias

Konsultacija internetu

NET 84

BALDŲ IŠDĖSTYMO PLANAI!

Tik tiems, kurie prenumeruos naujienlaiškį. Visi planai atlikti interjero dizainerės Evelinos Aleliūnienės.

Jeigu naujienlaiškį jau prenumeruojate, tiesiog įveskite savo duomenis dar kartą. Jeigu esate naujas prenumeratorius, turėsite patvirtinti prenumeratą.