Susiję tag'ai
#Langai
Susijusios kategorijos
Nepraleisk! Naujas video!
2023 m. liepos 17 d.

Teksto autorius: Pigu.lt

Šio straipsnio autorius - pigu.lt. Mano nuomonė nebūtinai sutampa su autoriaus nuomone.

Tikriausiai net nekyla klausimų, kodėl svarbu daug dėmesio paskirti langų ir stogo montavimo darbams – būtent nuo jų priklauso, ar pastatas bus sandarus ir nepaveikus įvairioms oro sąlygoms. Visgi, net ir tvirtinant šiuos itin svarbius gaminius, kartais neišvengiama klaidų. Tačiau tikrai įmanoma užbėgti įvykiams už akių ir jų nepakartoti: šį kartą atkreipsime dėmesį į kelis pagrindinius aspektus, kuriuos turėtumėte žinoti.

Tinkamų medžiagų pasirinkimas

Net ir patys kruopščiausi langų ir stogo montavimo darbai neužtikrins maksimalios kokybės, jei jos negalės pasiūlyti Jūsų pasirinktos medžiagos. Kalbant apie stogą, daugiausiai dėmesio reikėtų skirti dangos tipui. Kone dažniausiai pasirenkama skardinė danga, kuri vertinama dėl palankaus kainos ir kokybės santykio bei lengvo tvirtinimo. Tačiau jei stogas plokščias, labiau tiks bituminė danga, kuri gali pasiūlyti gerą hidroizoliaciją ir solidžią tarnavimo trukmę. Be to, ji yra ekologiška. Tuo tarpu prabangiems, unikaliems projektams pasirenkamos čerpės ar akmens skalūnas – tokios dangos reikalauja profesionalaus montavimo.

Kalbant apie langus, viskas yra paprasčiau – tarp jų dominuoja plastikiniai modeliai. Jie giriami dėl geros kainos, dailios išvaizdos, ilgo tarnavimo ir lengvos priežiūros. Tiesa, reikės pasigilinti į charakteristikas, tokias kaip šiluminė varža, profiliai ar stiklo paketai. El. parduotuvėje Pigu.lt plastikiniai langai nustebins plačiu pasirinkimu – čia tikrai atrasite pačius tinkamiausius. Taip pat atsakingai turėtumėte rinktis ir kitas montavimo metu naudojamas medžiagas bei įrankius – darbų kokybę ir sklandumą užtikrins kiekviena, net ir smulkiausia detalė.

Kruopštus skaičiavimas ir planavimas

Tik tiksliai žinodami visų darbų eigą, laukiančias užduotis ir naudojamų gaminių kiekius, galėsite montavimo darbus atlikti kokybiškai. Tvirtinant langus, labai svarbu bus pasirinkti tinkamą jų dydį – dar pasirengimo procese turėtumėte žinoti, koks langų aukštis, plotis ir ilgis bus tinkamas atitinkam pastatui. Montavimo metu teks teisingai sureguliuoti rėmą – tam naudojamos kaladėlės ir gulsčiukas. Be to, langus pritvirtinti galima keliais skirtingais būdais, tad iš anksto turėtumėte pagalvoti, kaip tai darysite Jūs.

Nors pasitaiko įvairiausių stogo montavimo klaidų, neretai išskiriamos tos, kurios susijusios su difuzine plėvele. Viena iš jų būtų nuspręsti jos atsisakyti – ši plėvelė konstrukcijas ir šiluminį sluoksnį apsaugos nuo vandens, tačiau tuo pačiu leis garams išgaruoti į išorę. Reikėtų įsitikinti, kad plėvelę montuojate teisinga puse: nelaidi jos pusė turėtų likti viršuje. Taip pat svarbu pasirūpinti pakankamu jos kiekiu: jei neįleisite plėvelės į lietlovį, drėgmė neišbėgs lauk, o vėl sugrįš į šiltinimo medžiagą. Daugiau apie šias difuzines plėveles sužinoti ir jas įsigyti galėsite paspaudę ant šios nuorodos: https://pigu.lt/lt/santechnika-remontas-sildymas/durys-stoglangiai-ju-priedai/stogines-pleveles.

Lygios plokštumos užtikrinimas

Prieš montuojant langus ar stogą, labai svarbu tinkamai paruošti paviršių. Dirbant su langais, reikėtų paskirti dėmesio angokraščiams. Turėtumėte pašalinti atskilusius elementus, nuvalyti dulkes ir juos nugruntuoti. Tuo tarpu ruošiantis tvirtinti stogo dangą, reikėtų pasirūpinti, jog konstrukcinė plokštuma būtų kuo lygesnė. Tiesa, jeigu naudosite banguotus pluoštinio cemento lakštus, šis aspektas nebus pats aktualiausias, tačiau jeigu naudosite čerpes ar metalinę stogo dangą apie tai reikėtų pagalvoti iš anksto. Taip pat svarbu numatyti, kur bus stogo angos – žinant, kur bus kaminas, saulės elementai, žaibolaidis, televizijos antena ar kiti panašūs elementai, bus galima lengviau pakloti kitus stogo sluoksnius.

Įsidėmėję visą šią informaciją, turėtumėte pakankamai lengvai ir kokybiškai sumontuoti langus bei stogą. Nors kiekvienas darbas turi savų niuansų, tikrai įmanoma pasiruošti jiems visiems – tereikia įdėti šiek tiek pastangų.

 
Komentarai

Teksto autorius

Pigu.lt
Pigu.lt

Pigu.lt – viena didžiausių elektroninių parduotuvių Baltijos šalyse, šiuo metu galinti pasiūlyti daugiau kaip 350 000 prekių asortimentą. Čia rasite prekių visai šeimai – namams,
vaikams ir netgi augintiniams. Visus pirkinius gera kaina galite užsisakyti internetu – taupykite savo laiką ir pinigus!

Teksto autorius

Pigu.lt
Pigu.lt

Pigu.lt – viena didžiausių elektroninių parduotuvių Baltijos šalyse, šiuo metu galinti pasiūlyti daugiau kaip 350 000 prekių asortimentą. Čia rasite prekių visai šeimai – namams,
vaikams ir netgi augintiniams. Visus pirkinius gera kaina galite užsisakyti internetu – taupykite savo laiką ir pinigus!

Susiję įrašai

Prekių krepšelis

Krepšelis tuščias

Konsultacija internetu

NET 84

BALDŲ IŠDĖSTYMO PLANAI!

Tik tiems, kurie prenumeruos naujienlaiškį. Visi planai atlikti interjero dizainerės Evelinos Aleliūnienės.

Jeigu naujienlaiškį jau prenumeruojate, tiesiog įveskite savo duomenis dar kartą. Jeigu esate naujas prenumeratorius, turėsite patvirtinti prenumeratą.