Nepraleisk! Naujas video!
2019 m. spalio 29 d.

Teksto autorius: Evelina

Kadangi loftai pagal savo pirminę paskirtį kadaise buvo arba gamybinės/pramoninės patalpos, arba dirbtuvės, jie su savimi „neša“ tam tikrus pliusus, minusus ir niuansus, į kuriuos reiktų atkreipti dėmesį ir įvertinti, prieš perkant ar įrengiant tokį būstą. Pirmiausia pakalbėsiu apie akivaizdžius privalumus.

Langai

Nuo įprastų butų, loftai išsiskiria aukštais, dažnai per visą sieną besitęsiančiais langais, kurie patalpas aprūpina natūralia dienos šviesa. Langai dažniausiai nėra vientisi – jie suskaidyti į smulkesnius stačiakampius,  o rėmai beveik visada būna juodos spalvos. Žinoma, pasitaiko ir kitoks skaidymas ar forma, bet langų dydis – akivaizdus skiriamasi loftų bruožas.

Lubos

Dar vienas būtinas lofto atributas – aukštos lubos, kurios leidžia įrengti antrą aukštą / antresolę, skirtą miegamosioms patalpoms ar darbo erdvei. Tiesa, aukštos lubos kelia papildomų iššūkių apšvietimo įrengimui.

Erdvė nestandartiniams sprendimams

Lofte galima įgyvendinti pačias netikėčiausias idėjas, čia galima laisviau žaisti spalvomis, ryškiais plakatais, derinti skirtingas medžiagas, baldus. Dažniausiai loftui įrengti naudojamas industrinis stilius su atvirai matomais ventiliacijos vamzdžiais, betono lubomis ir/ar kolonomis, sijomis bei visomis kitomis patalpose esančiomis konstrukcijomis.

Kadangi patalpos aukštos, o jose daug natūralios dienos šviesos, drąsiai galima naudoti juodą spalvą.

Verta paminėti, jog tokio tipo būstus dažniau renkasi jaunesnė auditorija, mat loftas kelias asociacijas su laisve ir bohema, o be to, vyresniems žmonėms sunkiau naudotis laiptais arba miegoti miegamajame, kuriame negalima atsistoti pilnu ūgiu (jeigu lofto lubos žemesnės).

Loftus pamėgo ir įmonės – čia geros sąlygos įrengti atviro tipo darbo vietas ir klientus atsivesti į šiuolaikišką vietą.

Minusai, kurių neturi kito tipo būstai

Jeigu anksčiau tai buvo gamybinės, pramoninės patalpos, o ne tiesiog menininko dirbtuvės, viskas gali būti prisigėrę pavojingų cheminių medžiagų dalelių, todėl būtina pasidomėti, kokia konkrečiai veikla buvo vykdoma prieš tai ir atlikti tyrimus dėl pavojingų cheminių medžiagų. Joks vaizdas nevertas sugadintos sveikatos!

Taip pat gali būti sudėtingesnė situacija su komunikacijomis (jų trūkumas, nepatogumas), silpnesnėmis konstrukcijomis, automobilių stovėjimo vietomis. Tiesa, gali būti, jog prieš parduodant loftus, vystytojas bus tuo pasirūpinęs. Pasidomėkite patys, kokia pastato kokybė ir ar buvo atlikta, o gal dar tik bus atliekama, renovacija.

Nepamirškite ir apie žymiai didesnes šildymo išlaidas – juk kuo didesnės patalpos, tuo brangiau jas apšildyti. Be to, buvusios pramoninės patalpos gali apskritai būti nepritaikytos komfortiškai temperatūrai viduje, todėl verta apsvarstyti papildomas priemones tam pasiekti.

Loftuose dažnai galima matyti palubėse įrengtas ir išvedžiotas vėdinimo sistemų komunikacijas (t.y. ortakius), todėl reiktų nepamiršti juos izoliuoti - tai leis sumažinti šilumos nuostolius sistemoje bei triukšmą jų viduje.

Esant aukštoms ar didelėms patalpoms reiktų atkreipti dėmesį į akustiką. Paviršius dengiant garsą sugeriančiomis medžiagomis (pvz. užuolaidos, kilimai ir kita tekstilė) bei planuojant atitinkamą patalpų zonavimą (skaidant patalpas į mažesnes ar atskiriant pertvaromis/širmomis), galima pasiekti geresnių rezultatų.

Šis straipsnis parašytas bendradarbiaujant su gerasbustas.lt

1
Komentarai

Laura

https://www.e-interjeras.lt/blogas/i-ka-atkreipti-demesi-renkantis-lofta

(0) · (0) · Atsakyti · 2019 m. spalio 31 d.

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Susiję įrašai

Prekių krepšelis

Krepšelis tuščias

Konsultacija internetu

NET 84

BALDŲ IŠDĖSTYMO PLANAI!

Tik tiems, kurie prenumeruos naujienlaiškį. Visi planai atlikti interjero dizainerės Evelinos Aleliūnienės.

Jeigu naujienlaiškį jau prenumeruojate, tiesiog įveskite savo duomenis dar kartą. Jeigu esate naujas prenumeratorius, turėsite patvirtinti prenumeratą.