Nepraleisk! Naujas video!
2017 m. gruodžio 21 d.

Teksto autorius: Evelina

Erikos namų detales pastebėjau Instagram'e ir nesusilaikiau nepaprašiusi pasidalinti išsamiau, kaip sekėsi sukurti tokius jaukius namus. Nuolat ištariu "kaip gražu", kai pamatau dar vieną jos namų nuotrauką. Manau, patiks ir jums!

Trumpai pristatyk save tiems, kurie apie tave nieko nežino. Kuo užsiimi, kas tavo gyvenimo aistra, kokie pomėgiai?

Labas! Šiuo metu ilsiuosi ir nuolatinio darbo neturiu. Kaip aš sakau “pradėjau gyventi ir mėgautis gyvenimu”. Prieš tai kurį laiką dirbau socialinių tinklų koordinatore. Buvau taip užsisukusi darbiniuose ir kūrybiniuose reikaluose, kad tiesiog pamiršdavau daryti tai, kas mane džiugina ir priverčia šypsotis.

Dievinu kurti grožį. Kur? Namuose, stiliuje ir santykiuose. Galiu valandų valandas praleisti kambaryje, kuris yra tuščias ir paruoštas dekoravimui, daiktų išstatymui. Perstumdyti, pakeisti vietomis, rekonstruoti ir kitaip paįvairinti pabodusią erdvę - mano aistra ir atsipalaidavimo būdas. Kai kam tai laiko švaistymas ir kančia, o aš tai pavadinčiau tam tikra terapija. Taip pat turiu savo tinklaraštį “Laimingos moters paslaptys”. Kurį laiką jį buvau apleidusi dėl minėtų priežasčių. Kadangi pradėjau mėgautis gyvenimu, pažadu ir toliau dalintis idėjomis ir išgyvenimais.

Kaip radai vietą savo būstui? Ar paieškos buvo ilgos? Kokius reikalavimus kėlei erdvei?

Buto paieškos buvo ilgos, tačiau žinojom, kad reikia išlaukti TO geriausio varianto. Paieškomis rūpinausi aš, draugas dalyvaudavo kartu apžiūrose. Aš dažniausiai įėjus į butą ar kotedžą jau matydavau, ką reikėtų keisti ar kaip išstatyti. Tačiau po apžiūrų vis kildavo kokių nors niuansų ar dvejonių. Mūsų reikalavimai buvo aiškūs: šviesus butas/ kotedžas, 3 kambariai, dalinė apdaila (baltos sienos “must”), ne daugiaaukštis namas, vaizdas ne į kito namo sieną ar terasą. Žinoma, jau pasvajodavome ir apie pušyną šalia gyvenamosios vietos ar upę. O sako, kad svajoti reikia atsargiai.

Gavome viską, ko norėjome, visiškai netikėtai ir be didelių paieškų. Gyvename netoli Kauno marių, šalia pušyno, su vaizdu į Nemuną. 2017 metų vasario viduryje įsigijome būstą, kaip mes sakome “be nieko”, o balandžio gale jau gyvenome čia. Kelis mėnesius gyvenome be virtuvės ir kitų neužbaigtumų, bet juk savi namai!

Kokios pagalbos sulaukei iš interjero dizainerės, o ką darei pati?

Dizainerės ieškojau techniniams dalykams išspręsti ir kad laiku pristabdytų fantaziją, jeigu nukrypčiau nuo įrengimo bendros stilistikos. Tikrai labai padėjo išsprendžiant pagrindinių baldų teisingą išdėstymą, spalvų pasirinkimą, elektros išvedžiojimą ir kitus dalykus, kurių aš pati nesugebėčiau padaryti. Dizainere pasitikėjom ir atsižvelgėme į argumentuotą nuomonę ir tam tikrus sprendimus. Jau dabar, kai daugiau kaip pusmetį gyvename, galime įvertinti, kad sprendimai buvo priimti geri ir teisingi. Mano kai kurie sumanymai dabar atrodytų gan keistai ir nelogiškai.

Patį pirmą mėnesį gyvenau Pinterest pasaulyje. Sėmiausi įvairių stiliaus, spalvų idėjų namams. Jeigu bandyčiau palyginti Pinterest nuotraukas, kurias buvau įsimylėjusi ir mūsų namų, daugelis sutaptų ir atrodytų labai panašiai. Aš labiau mėgstu dekoruoti namus įvairiomis detalėmis, kurios tikrai suteikia ypatingo jaukumo. Tą įrodo kiekvienų apsilankiusių svečių pirmas komentaras - “Kaip pas jus jauku ir kokia gera aura! Kaip kokiam SPA centre.” Mėgstu kas kelias savaites pakeisti tam tikrų dekoracijų vietas namuose, pernešinėju iš vieno kamabrio į kitą ir panašiai. Galiu sau nenusipirkti batų, bet va žvakių ir kilimėlių naujų būtinai reikia!

Kuris namų kūrimo etapas tau patiko labiausiai? O kuris mažiausiai?

Man labai pasisekė su antrąją puse. Kodėl? Vytenis man suteikė visiškai kūrybinę laisvę, kuriant mūsų namų interjerą. Jo pasitikėjimas manimi ir dizainere palengvino ir pagreitino visa įrengimo procesą. Žinau atvejų, kuomet vyro ir moters nuomonės ir norai visiškai nesutampa, tuomet prasideda diskusijos ir kompromisų ieškojimas. O kiek porų rimtai susipyksta ir gyvena nuolatiniame strese! Labai džiaugiuosi turėdama šalia tokį suprantingą ir pasitikintį manimi vyrą.

Visi kūrimo etapai man savotiškai buvo malonūs, nes su lyg kiekvienu etapu matydavom rezultatą ir pokyčius. Kadangi įvairias spinteles ir stalus pirkome IKEA, didžiausias “malonumas” būdavo surinkinėti baldus savarankiškai. Pamenu buvo atvejis, kuomet surinkinėjimo pabaigoje ( po gerų 2h darbo) radome kelias nepanaudotas detales. Teko viską surinkti iš naujo. Bet buvo gera pamoka. Kitus kartus aš prisidėdavau mažiau ir tik padavinėdavau varžtus.

Ir žinoma gyvenimas be virtuvės tikrai sukeldavo sunkumų. Tačiau buvo jau beveik vasara, tad griliaus sezoną atidarėme ganėtinai anksti. Vietinė kavinė tapo antrais namais kurį laiką, o atsiradus virtuvei buvo sunku sugalvoti, ką gaminti, nes tiesiog po tiek laiko pamiršti įgūdžius. Labiausiai patiko važinėti po įvairius baldų salonus ir ieškoti tinkamiausių mūsų namams. O IKEA! Stengiausi joje lankytis viena, nes Vyteniui ten tikra beprotybė ir laiko švaistymas. Pasikartosiu - man tai terapija ir poilsis.

Kas tau yra namai, plačiąja prasme? Ar galėtum dabartinę gyvenamąją vietą pavadinti namais?

Dabartinė gyvenamoji vieta yra tikriausi mūsų namai, nes man namai tai vieta į kurią norisi grįžti ir iš prabangiausio viešbučio ar išsvajotų atostogų. Tai laimė, meilė, jaukumas ir šiluma viename. O dar jeigu juose yra gyvybės! Prieš kelis mėnesius atsivežiau katinėlį (Princesę) į mūsų namus, leidimo iš draugo šiam poelgiui nebuvau gavusi. Buvo pasakytas griežtas NE gyvūnui bent pirmus metus, kol gyvenam. Tačiau kas seka mane Instagram’e, beveik kasdien mato kokia didelė meilė ir laimė laksto mūsų namuose.

Ar požiūrį į interjerą formuoja modelio darbas? Turbūt tenka fotografuotis itin stilingose erdvėse, todėl ir savai erdvei kėlei didesnius reikalavimus?

Modeliu nedirbu, labai retai tenka sudalyvauti fotosesijose. Na, o stilingos erdvės visuomet gali įkvėpti. Teko pirmą kartą lankytis Londone prieš kelias savaites. “Alpau” nuo kiekvienų lauko durų grožio, pub’ai ir kavinės nuostabaus industrinio stiliaus, o jau parduotuvių vitrinos kokios!

Iš kur sėmeisi įkvėpimo?

Kaip ir minėjau, Pinterest buvo mano antras gyvenimas. Mėgstu spalvų suderinamumą ir neperkrautą interjerą. Vis baidausi ZARA HOME ir HM Home, nes ten tiek grožybių! Tik įeik ir be bent vieno pirkinio neišeisi.

Ar teiki pirmenybę naujiems/madingiems baldams ar derini seną ir naują?

Man labai patinka madingi baldai ( taip pat kaip ir drabužiai esantys on top), bet visuomet bandau atrasti tą madingą ne tokia didele kaina, kurią siūlo salonai ar parduotuvės. Ieškau, kol randu tą optimalų variantą. Aš linkusi neinvestuoti daug į baldus, žinodama, kad po 2 ar 3 metų aš norėsiu atnaujinti namus ir nupirkti naujus baldus ar tam tikras detales, kurios įneš “naujumo”.

Iš tiesų darbo stalo ir vonios spintelių rankenėles aš paprasčiausiai persukau į juodas pirktas iš IKEA, nes originalios man nepatiko ir netiko. Vizualiai tikrai bendras vaizdas įgauna kitokio prieskonio, nors tai tik pakeistos rankenėlės. Kuriant ir porjektuojant virtuvę, parodžiau nuotrauką kaip noriu, kad atrodytų. Ir žinot, pavyko beveik identiškai!

Ar tau svarbios spalvos namuose? Jos skatina veikti, suteikia energijos ar kaip tik vargina?

Spalvų gamą, vyraujančią namuose žinojau dar prieš įsigijant būstą. Šviesios, pastelinės, žemės spalvos. Juodi baldai, juodos detalės dekore. Nemėgstu ryškių spalvų namuose, tad stengiuosi išlaikyti ramių spalvų toną. Bet galbūt ateityje norėsiu raudonos sofos, negali žinoti. Taip pat man labai svarbus kvapas. Mūsų namuose jų gali rasti kiekviename kambaryje po skirtingą. Dievinu ambra, oud aromatus. Juk kvapas pasitinka tik įėjusi žmogų. Tad man išgirsti vieną iš pirmųjų komentarų “- Kaip pas Jus kvepia!” tikras malonumas.

Kuris namų kambarys ar erdvė tau yra svarbiausias?

Svetainė ir vonia. Svetainė - joje praleidžiame daugiausiai laiko. Vonios kambarys man turi būti estetiškas ir šviesus, jame turi atsipalaiduoti ir jausti vidinę ramybę.

Kas namams suteikia jaukumo?

Pradėkime nuo to, kad tuose namuose gyvenančių žmonių santykis yra labai svarbus gerai ir jaukiai namų aurai palaikyti. Įvairios dekoro detalės, jaukus apšvietimas (nemėgstu labai ryškios šviesos), žvakės, tyliai skambantis džiazas, šalia mieganti katytė, vyras gaminantis kava ryte ir didelės krentančios snaigės už lango.

Kokie būtų tavo svajonių namai?

Vienus svajonių namus jau turime ir juose gyvename šiuo metu, tačiau nesakome ne ir didesniam namui ateityje. Mano didelė svajonė turėti namuose židinį. Tad jis kituose namuose tikrai bus! Patinka studijos tipo butai/ namai su dideliais langais ir aukštomis lubomis.

neronoir.dk

boligmagasinet.dk

weheartit.com

decorare-designs.blogspot.lt

instagram.com

man-man.nl

planete-deco.fr

p.s. visos nuotraukos Erikos Valiukaitės, nebent nurodyta kitaip.

Komentarai

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Susiję įrašai

Prekių krepšelis

Krepšelis tuščias

Konsultacija internetu

NET 84

BALDŲ IŠDĖSTYMO PLANAI!

Tik tiems, kurie prenumeruos naujienlaiškį. Visi planai atlikti interjero dizainerės Evelinos Aleliūnienės.

Jeigu naujienlaiškį jau prenumeruojate, tiesiog įveskite savo duomenis dar kartą. Jeigu esate naujas prenumeratorius, turėsite patvirtinti prenumeratą.