Susiję tag'ai
#Miegamasis#Tekstilė
Susijusios kategorijos
Nepraleisk! Naujas video!
2018 m. rugpjūčio 7 d.

Teksto autorius: Evelina

Kiek iš jūsų patalynę renkatės pagal tik pagal grožį ir/arba kainą? Įtariu, jog nemaža dalis. Ir aš taip dariau ir neturėjau žalio supratimo apie medžiagas, bet kai pati asmeniškai išbandžiau tiek satiną, tiek perkalį, jaučiu pareigą pasidalinti šių medžiagų savybėmis, kad patalynę išsirinktumėte būtent pagal savo poreikius.

Klasikinis perkalis

Dar vadinamas perkeliu. Esminis jų išskirtinumas tas, jog ši medžiaga gana lengva ir kvėpuojanti, todėl puikiai tinka vasarai. Mėgstantys matiškumą ir natūralesnę išvaizdą, turėtų rinktis būtent šį audinį. Taip pat didžiulis pliusas tas, jog perkalio patalynės nereikia lyginti. Užtenka ją išplauti 30-40 laipsnių temperatūros vandenyje (galima skalbimo mašinoje) ir išdžiovinti. Tai yra tankus, tvirtas audinys, kuriuo džiaugsitės daugybę metų.

bedroommood.com

Kokių minusų pastebėjau? Vieną nedidelį, kurio kiti net nepavadintų minusu :) Ši patalynė turi savotišką garsą, t.y. ją liečiant ir vartantis, girdimas garsesnis garsas nei įprastai, prie kurio pripratau ir kuris maišo, tik jeigu pasitaiko nerami ir labai jautri naktis.

Prabangus satinas

Kodėl prabangus? Nes jis turi lengvą blizgesį, kuris visada atrodo prabangiau nei matinis audinys. Satinas puikiai tinka vėsesniems orams, nes yra šiltesnis - pati puikiai tą pastebėjau, nes atėjus karščiams jau darėsi nebepakeliama po ja miegoti. Ši medžiaga yra švelnesnė liesti, taip pat austa tvirčiau nei perkalis, todėl yra šiek tiek sunkesnė.

Priežiūra iš esmės tokia pati, kaip perkalio, tik man satino patalynę norėtųsi išlyginti, nes raušklės atrodo ryškesnės nei ant perkalio.

bedroommood.com

bedroommood.com

Kadangi šis straipsnis parašytas, bendradarbiaujant su Bedroommood (neapsigaukit, tai lietuviškas prekės ženklas), papasakosiu apie tai, kokią medvilnę satino ir perkalio patalynei naudoja būtent jie.

bedroommood.com

bedroommood.com

Tiek perkalis, tiek satinas gaminamas iš grynos Egipto medvilnės, skirtumas yra audimo būde. Renkantis patalynę, atkreipkite dėmesį į tankį. Įprastose patalynėse jo skaičius yra apie 150 (siūlų skaičius kvadratiniame colyje), o Bedroommood patalynėse jis siekia 300. Kuo didesnis tankis, tuo audinys yra ilgaamžiškesnis ir tvirtesnis, taigi - kokybiškesnis. Taip pat, jų medvilnė turi Oeko-Tex® sertifikatą, kuris garantuoja aukštą tekstilės lygį.

bedroommood.com

bedroommood.com

Taigi, pasirinkimą tarp perkalio ir satino gali nulemti metų laikas (geriausia būtų turėti abu, kad vasarą būtų ne per karšta, o žiemą ne per vėsu) bei išvaizdos niuansai - labiau patinka blizgus ar matinis audinys. Skirtumas akivaizdžiai matosi žemesnėse nuotraukose, kur rodoma tos pačios pilkos spalvos, tik skirtingo audinio patalynė.

 bedroommood.com

3
Komentarai

Virginija Paul

sveiki,patinka visos jusu idejos,noreciau daugiau suzinot,kaip sutvarkyt buta 45 kvadratu,be dideliu islaidu,kaip suremontuot?aciu

(0) · (0) · Atsakyti · 2018 m. rugpjūčio 7 d.

Evelina Aleliūnienė

Manau jums reiktų asmeninės konsultacijos ar papildomų paslaugų konkrečiai jūsų butui, nes visi turi savų niuansų, o žmonės turi skirtingų poreikių.


(0) · (1) · Atsakyti · 2018 m. rugpjūčio 7 d.

Samanta

O ką manote apie vilnonius lovos apklotus kaip čia: https://www.lietuviskigaminiai.lt/c98-lovu-uztiesalai ? Ar "neapsunkina" interjero? Ar labiau tinka žiemos metu, o vasarą geriau juos padėti į spintą?

(0) · (0) · Atsakyti · 2019 m. spalio 21 d.

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Susiję įrašai

Prekių krepšelis

Krepšelis tuščias

Konsultacija internetu

NET 84

BALDŲ IŠDĖSTYMO PLANAI!

Tik tiems, kurie prenumeruos naujienlaiškį. Visi planai atlikti interjero dizainerės Evelinos Aleliūnienės.

Jeigu naujienlaiškį jau prenumeruojate, tiesiog įveskite savo duomenis dar kartą. Jeigu esate naujas prenumeratorius, turėsite patvirtinti prenumeratą.