Susiję tag'ai
#Rožinė#Spalvos
Susijusios kategorijos
Nepraleisk! Naujas video!
2021 m. vasario 3 d.

Teksto autorius: Evelina

Turbūt jums ne naujiena, jog kiekviena spalva turi tam tikrą poveikį žmogaus savijautai. Rožinė - raminanti, taip pat kelia asociacijas su rūpesčiu, globa ir nuo senų laikų siejasi su moteriškumu. Kai kurie psichologai teigia, jog ši spalva gali turėti raminantį poveikį agresyviems žmonėms, tad buvo nuspręsta ją išbandyti įkalinimo įstaigose. Rezultatai tikrai įdomūs :)

apartmenttherapy.com

Pirmasis, išsakęs idėją panaudoti rožinę spalvą kalėjimuose, buvo tyrėjas Alexander Schauss. 1978 m. jis atliko įvairius eksperimentus su spalvomis, kad išsiaiškintų jų galią žmogaus elgesiui. Viename, prieštaringai vertinamame, tyrime virš 150 vyrų žiūrėjo tiek į rožinės spalvos, tiek į mėlynos spalvos plakatus ir buvo vertinama jų fizinė jėga. Beveik visi teigė, jog rožinė spalva jų jėgas atėmė, o mėlyna neva suteikė daugiau jėgų.

Karinio jūrų laivyno direktoriai buvo taip sužavėti šio tyrimo išvadomis, jog savo bazėse kameras nudažė tokia pačia ryškiai rožine spalva ir vėliau pranešė apie drąstiškai pasikeitusį vyrų elgesį. Jie tapo mažiau agresyvūs. Ši spalva įgavo pavadinimą Baker-Miller-Pink (pagal jų pavardes), o devintajame dešimtmetyje šią spalvą pradėjo naudoti įvairūs kalėjimai.

cabinetmagazine.org

Baker-Miller-Pink buvo vadinama antiagresine rožine iki kol tas pats A.Schauss nusprendė atlikti daugiau tyrimų ir padarė išvadą, jog ji vis dėl to neturi raminančio poveikio. Negana to, jis perspėjo, jog kaliniai gali tapti dar labiau agresyvūs. Jo įtarimai pasitvirtino po 30 metų. Kai kuriuose kalėjimuose buvo pranešta apie padidėjusį agresyvumą, bet teiginys, jog rožinė spalva ramina, jau buvo plačiai paplitęs ir vis dar yra.

medium.com

2011 m. šveicarų psichologė Daniela Späth nusprendė pati atlikti tyrimą su švelnesniu ir ramesniu rožinės atspalviu, pavadintu Cool Down Pink. Ši spalva buvo panaudota 10 kalėjimų kamerose visoje Šveicarijoje. Per 4 metus buvo pranešta, jog kalinių elgesys buvo mažiau agresyvus nei tų, kurie gyveno įprastose kamerose. Pati Daniela pastebėjo, jog kaliniai šio rožinės spalvos atspalvio apsuptyje galėjo greičiau atsipalaiduoti.

angeliquestehli.allyou.net

angeliquestehli.allyou.net

Baker-Miller-Pink buvo pamiršta, o naujoji švelnesnė Cool Down Pink išplito ir už Šveicarijos ribų. Ir nors psichologai bei kalėjimo darbuotojai yra patenkinti šios spalvos poveikiu, tikrai ne visi kaliniai tuo džiaugiasi. Vienas buvęs kalinys britų laikraščiui pasakojo, jog būdamas rožinėje kameroje jis jautėsi kaip mažos mergaitės kambaryje ir ši patirtis buvo labai žeminanti. Deja, stereotipiškumas yra vis dar platus ir net neabejoju, jog kai kuriuos vyrus ši spalva galėjo veikti ypatingai neigiamai vien dėl to, nes jis neva moteriška spalva.

designblog.rietveldacademie.nl

Dėl rožinės spalvos raminančio poveikio vis dar ginčijamasi. Kai kurie šaltiniai teigia, jog ji iš ties ramina, bet kai jos ne per daug. Tikiu, jog kambaryje, kuriame visos sienos, lubos, grindys ir dar baldai yra rožinės spalvos, ilgainiui turėtų pasidaryti sunku bet kokios lyties ir amžiau žmogui. Pamažu nyksta įsitikinimas, jog rožinė - mergaitės kambario spalva arba mergaitės/moters aprangos spalva, o tai svarbiausia. Mažiau stereotipų!

Beje, neseniai Instagramo žvaigždutė Kendall Jenner savo svetainę nudažė būtent Baker-Miller-Pink rožine spalva, sakydama, jog ji vienintelė moksliškai patvirtinta raminanti spalva. Kas čia žino, galbūt ji pradės madą ir šiuolaikinius namus dažyti rožine spalva?

theguardian.com

 

1
Komentarai

Reda

Kalėjimas panašus į barbės namus :)

(0) · (0) · Atsakyti · 2021 m. vasario 4 d.

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Susiję įrašai

Prekių krepšelis

Krepšelis tuščias

Konsultacija internetu

NET 84

BALDŲ IŠDĖSTYMO PLANAI!

Tik tiems, kurie prenumeruos naujienlaiškį. Visi planai atlikti interjero dizainerės Evelinos Aleliūnienės.

Jeigu naujienlaiškį jau prenumeruojate, tiesiog įveskite savo duomenis dar kartą. Jeigu esate naujas prenumeratorius, turėsite patvirtinti prenumeratą.