Susijusios kategorijos
Nepraleisk! Naujas video!
2021 m. birželio 14 d.

Teksto autorius: Evelina

Su Dextera bendradarbiauju jau ne vienerius metus, tad noriu priminti, jog su plisuotomis žaliuzėmis supažindinau šiame straipsnyje, apie medines žaliuzes pasakojau čia, o ekologiškių roletų informaciją galite rasti čia. Šį kartą noriu trumpai ir glaustai aptarti roletų savybes, pritaikymo būdus bei parodyti, kokiais audiniais pasipildė Dextera asortimentas.

KLASIKINIAI ROLETAI

Nesusimaišykite. Tai ne klasikinio stiliaus roletai, o įprasti, visiems puikiai žinomi universalūs roletai, kurių naudojimas ko gero niekada nesibaigs, todėl ir vadinami klasikiniais. Jie puikūs tuo, jog gali būti tvirtinami tiek ant sienos, tiek į lubas, tiek prie lango rėmo ar nišoje, o jų kaina tikrai draugiška daugelio piniginei.

Dažniausiai roletai naudojami ten, kur reikalingas pigesnis, tačiau ne mažiau efektyvus langų dengimo būdas. Svetainė, valgomasis, dažnai ir miegamasis, būna puošiamas užuolaidomis, tačiau jas puikiai galima derinti ir su roletais. Pastarieji, mano subjektyvia nuomone, geriausiai atrodo ant mažesnių langų, tačiau tinka ir vitrininiams langams.

dextera.lt

dextera.lt

Tam, kad galutinis gaminys atitiktų kiekvieno kliento lūkesčius DEXTERA siūlo kelias skirtingas mechanizmų spalvas, pavyzdžiui: juodą, baltą, pilką, metalo, antracito. Taip pat galite pasirinkti audinio pralaidumą šviesai: pralaidus, mažai pralaidus, visiškai nepralaidus arba atspindintis šilumą (metalizuotas).

DIENA - NAKTIS ROLETAI

Tai funkcionali dieninių bei naktinių užuolaidų atmaina. Iš šviesesnių ir tamsesnių juostų sudarytas audinys leidžia reguliuoti šviesos intensyvumo lygį patalpoje. Šio tipo roletai yra sudaryti iš specialaus dvigubo audinio: du ZEBRA audinio sluoksniai leidžia kurti pritemdymo efektą, patalpą pilnai užtemdyti arba roletą pakelti ir pilnai įsileisti šviesą. Jie gali būti tvirtinami ten pat, kur ir klasikiniai roletai.

Diena - naktis roletai ypač tinkami virtuvėje, kai norisi iš dalies prisidengti, bet ir matyti, kas vyksta lauke. Taip pat kituose kambariuose, kur reikalingas dalinis šviesos pritemdymas dienos metu (darbo kambarys, vaikų kambarys). Mechanizmas gali būti ne tik tradicinės baltos spalvos, bet ir rudas, pilkas, antracito spalvos ar net medžio imitacija.

dextera.lt

dextera.lt

AUDINIAI

Norėčiau parodyti naujausių diena-naktis roletų audinių nuotraukas. Primenu, jog tai tik audinių papildymas, o ne visi turimi audiniai. Pasižiūrėti visus diena-naktis roletų audinius galite dextera.lt svetainėje. Tarp naujų audinių vyrauja neutralios spalvos, rudi atspalviai, juoda, pilka. Išties tai yra pats universaliausias ir tinkamiausias pasirinkimas, mat diena-naktis roletai patys iš savęs jau yra gana aktyvūs ir su ryškesnėmis, akcentinėmis spalvomis būtų pernelyg marga.

Vienos taisyklės, prie ko derinti audinio spalvą, nėra. Vienas variantas būtų derinti prie sienų spalvos ir rinktis pačią šviesiausią spalvą. Tuomet roletai mažiausiai kris akis ir labiau matysis permatomi tarpeliai ir vaizdas į lauką. Galbūt diena-naktis roletus norite išskirti, tuomet rekomenduočiau naudoti tokią spalvą, kuri jau yra interjere arba kuri dar bus (kad būtų spalvų atsikartojimas). Tiesa, būtų harmoningiau, jeigu virš ar šalia pilkos sofos nebūtų lygiai tokio paties atspalvio pilkų diena-naktis roletų. Tuomet paieškokite kitos spalvos (gal erdvėje yra rudas kilimas arba rudi virtuvės baldai) ir prie jos derinkite diena-naktis roletų audinį.

Ypač malonus akiai ir lietimui apatiniame dešiniame kampe esantis audinys - tarsi sofos gobelenas. Labai gražus audinys, kurį galima puikiai priderinti prie minkštųjų baldų.

Iš arčiau noriu parodyti lengvai blizgantį audinį. Pastarasis atrodo tikrai prabangiai, nuostabi žemiškų atspalvių paletė. Tokį audinį įsivaizduoju modernios klasikos ar klasikiniame interjere. Su juo į savo namus įneštumėte išskirtinumo ir jis ypač derėtų su blizgiais audiniais, pavyzdžiui aksomu bei auksinėmis/žalvarinėmis detalėmis. Džiaugiuosi, jog atsiranda platesnės galimybės prie bendros interjero stilistikos priderinti langų uždengimus ir audinių pasiūla tik didėja.

Na, o šis audinys labai patiks šešiakampio formos mėgėjams. Turbūt jums jau girdėta taisyklė/patarimas interjere įvesti kažkokį atsikartojantį elementą (tai gali būti spalva arba raštas). Tam ypač tinkamas šešiakampis, ypatingai jeigu vonios kambaryje ar virtuvėje naudojate šios formos plyteles. Ant sofos galite padėti šešiakampio raštų pagalvėlių, o ant langų sumontuoti šio audinio diena-naktis roletus. Raštas labai subtilus ir neįkyrus, tad iš toli ypatingai į akis nekris, tačiau priėjus iš arčiau, džiugins elementų atsikartojimas. Galimos dvi spalvos - juoda ir sidabrinė ( ši šiek tiek blizga).

Klasikinių roletų audinius internete galite pasižiūrėti šiame puslapyje. Pliusiuku nuotraukose pažymėjau naujus audinius. Visi jie neutralių spalvų, tinkantys daugumai interjerų. Šiuo metu į interjero tendencijas grįžta ruda spalva ir jos atspalviai. Pilka ir šalta balta po truputį išstumiamos, todėl ir audinių naujienos pritaikytos dabartinėms tendencijoms.

Pirmiausiai rodau man asmeniškai labiausiai patikusius - žėrinčio audinio (gyvai atrodo nuostabiai) ir merino vilnos imitacijos audinius. Šie beveik nepraleidžia šviesos, tad tiks norintiems didesnės, bet ne aklinos tamsos. Kaip ir rašiau anksčiau, žėrintys audiniai idealiai tiks modernios klasikos ar klasikiniam interjerui. Kadangi klasikiniai roletai turi daugiau audinio, užtraukus roletus, prie dirbtinio apšvietimo, žėrėjimas atrodys prabangiai, bet subtiliai. Tuo tarpu merino vilnos imitacijos audinys suteiks jaukumo, o jeigu ant sofos ar lovos bus patiestas panašaus audinio pledukas, galėsite džiaugtis tobulu suderinamumu.

Na, o jeigu norisi visiškai temdančio audinio, Carina Blackout Alu audiniai - kaip tik jums! Dažniausiai tokio tipo audiniai reikalingi jautriems šviesai žmonėms, tad idealiai tinka miegamajame arba vaikų kambaryje. Kituose kambariuose galima naudoti ir dalinai prašviečiamus audinius. Man patinka Powder spalva - labai subtili, šviesi, šilto atspalvio, tad puikiai atrodys kambariuose, kurių sienos dažytos šilta balta ar vos vos rusvo atspalvio turinčia spalva.

Lima kolekcijos audiniai šiek tiek primena liną, tad tiks vertinantiems natūralią išvaizdą ir interjere naudojantiems lininius ar kitus natūralius audinius. Klasikinius roletus galite drąsiai derinti ir su užuolaidomis. Derinyje su lininėmis užuolaidos, šis roletų audinys atrodo tobulai. O gal turite lininiu audiniu aptrauktą sofą ar lininę staltiesę? Tokio audinio roletus įsivaizduoju kaimo sodyboje arba senamiesčio būste su aukštomis lubomis, lipdiniais ir mediniu parketu.

Žemiau esantis audinys yra paprastas ir puikiai tiks darbo kambariui, katilinei ir ten, kur reikia daugiau funkcijos, mažiau grožio ir investicijų.

Na, o šie patiks tiems, kurie mėgsta raštus ir išskirtinumą. Labai gražiai blizga ir norint, galima suderinti su tapetais, mat panašių raštų rinkoje tikrai yra. Tarkim, už miegamojo galvūgalio sieną ištapetuojate tokio rašto tapetais (nebūtinai tokios pačios spalvos), o ant lango (jeigu jis šalia), sumontuojate šio audinio roletus ir džiaugiatės suderintu vaizdu. Rudų atspalvių audiniai yra su lapelių motyvais (tinkami ir moderniame inerjere), o šviesus baltas - damasko rašto, tinkantis klasikai.

Straipsnis parašytas bendradarbiaujant su DEXTERA. 

Komentarai

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Susiję įrašai

Prekių krepšelis

Krepšelis tuščias

Konsultacija internetu

NET 84

BALDŲ IŠDĖSTYMO PLANAI!

Tik tiems, kurie prenumeruos naujienlaiškį. Visi planai atlikti interjero dizainerės Evelinos Aleliūnienės.

Jeigu naujienlaiškį jau prenumeruojate, tiesiog įveskite savo duomenis dar kartą. Jeigu esate naujas prenumeratorius, turėsite patvirtinti prenumeratą.