Šio straipsnio autorius - Prolita. Mano nuomonė nebūtinai sutampa su autoriaus nuomone.
Turbūt niekam nereikia pasakoti, kaip buityje ir namuose svarbu turėti gerą vandentiekį bei nuotekų sistemą. Tačiau kai tuo reikia pasirūpinti patiems ir turi būti prijungti nuotekų ar švaraus vandens siurbliai, gali kilti šiokių tokių iššūkių. Tam, kad savo objekte galėtumėte turėti gerą vandens slėgį ir maksimalų komfortą, apžvelgsime, kaip tinkamai jį pajungti. Šis gidas leis bendrai suprasti, kaip šiai užduočiai pasiruošti ir kaip ją įgyvendinti.
Pradžiai – kodėl apskritai svarbus tinkamas pajungimas?
Tinkamai prijungus vandens siurblį:
Atsiranda ir palaikomas pastovus vandens slėgis. Tiksliai prijungtas siurblys pasirūpins tuo, kad srovė iš čiaupo ar dušo būtų pakankama ir pastovi.
Siurblio ilgaamžiškumas. Geras prijungimas – jokių perteklinių ar nereikalingų apkrovų. Tai pailgina siurblio tarnavimo laiką.
Saugumas. Netinkamas sumontavimas gali privesti prie elektros gedimų, sukelti nuotėkį ar net staigų išsiveržimą. Laikantis taisyklių, tokių pavojų galima išvengti.
Gidas vandens siurblio prijungimui
1. Pasirinkite tam tinkamą vietą. Jeigu kalbame apie paviršinius siurblius, tai turėtų būti sausa vieta su lygiu paviršiumi, geriausia, ant tvirto grunto. Jeigu tai – pusiau arba pilnai panardinamas siurblys, jungti jau reikėtų prie vandens arba jį išleidus, atitinkamai.
2.Pasirūpinkite elektros sistemų saugumu. Prieš pradėdami montavimo darbus, išjunkite elektrą, kad išvengtumėte šoko.
3. Paruoškite įleidimo ir išleidimo vamzdžius. Per įleidimo angą vanduo patenka į siurblį. Įleidimo vamzdis turi būti pakankamo ilgio, kad nuo vandentiekio ateitų iki siurblio bei tinkamai prisijungtų. Čia jau gali reikėti ir specialių perėjimų, valcavimo, sandarinimo.
Vamzdžiais per išėjimo angą nukreipkite vandenį į norimą lokaciją. Įsitikinkite, kad išvedimo mazge nėra bereikalingų mazgų ar linkių, kurie galėtų trukdyti vandens tekėjimui.
4. Bandomasis ciklas. Prieš paleidžiant siurblį į darbą, jį reikėtų paruošti. Tam šiek tiek jį perpildykite vandeniu, kad būtų ramu, jog siurblyje nebeliko jokio oro. Pastarasis galėtų mažinti įrangos efektyvumą.
5. Prijunkite maitinimo šaltinį. Čia dar labai svarbu įsitikinti, kad siurblio voltažas atitinka maitinimo šaltinio įtampą. Prijunkite siurblį prie maitinimo šaltinio labai atspariomis jungtimis ir įjunkite, kad išbandytumėte.
Jeigu viskas veikia tinkamai, siurblys neturėtų skleisti keisto triukšmo, sistema turėtų būti sandari ir išlaikyti pastovų slėgį. Po to belieka tik daryti reguliarų aptarnavimą.
Ar apsimoka dėl šio darbo kreiptis į specialistus?
Būsime atviri ir pasakysime, kad geriausiai vandens siurblio prijungimą patikėti specialistams. Yra ne viena internetinė svetainė, kur pardavėjai gali pasiūlyti ir montavimo įrangą ar paslaugas. Tokiu būdu gausite garantijas ir patys jausitės užtikrinčiau dėl visos įrangos ilgaamžiškumo. Na, o savo laisvą laiką galėsite skirti norimai veiklai!
Mūsų svetainėje naudojami slapukai, siekiant užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę ir geriausius pasiūlymus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti: slapukų naudojimas. Sutinku
Tik tiems, kurie prenumeruos naujienlaiškį. Visi planai atlikti interjero dizainerės Evelinos Aleliūnienės.
Jeigu naujienlaiškį jau prenumeruojate, tiesiog įveskite savo duomenis dar kartą. Jeigu esate naujas prenumeratorius, turėsite patvirtinti prenumeratą.
Komentarai