Nepraleisk! Naujas video!
2018 m. birželio 19 d.

Teksto autorius: Evelina

Interjerų analizė - vienas man labiausiai patinkančių dalykų, ypač, kai jie yra Lietuvoje, o matomus baldus ir aksesuarus galite įsigyti ir kiekvienas iš jūsų. Kai gavau šių dviejų, praktiškai identiškų savo baldų išdėstymu, bet skirtingų interjero sprendimais, butų nuotraukas, žinojau, jog bus įdomu!

Abu butai pardavinėjami MG Valdos, o prie jų interjero sūkurimo prisidėjo Berry baldai. Po nuotraukomis sudėsiu kai kurių naudojamų baldų ir aksesuarų nuorodas, kad ieškoti patikusių daiktų būtų paprasčiau. Visų nuotraukų autorius: Leonas Garbačiauskas.

 

Pirmiausia, panagrinėsiu jų baldų išdėstymo planus. Kaip minėjau, jie praktiškai identiški, tik skiriasi gyvatuko vieta vonios kambaryje. Prieškambaryje numatyta vieta drabužinei arba spintai (funkcionaliau ten būtų daryti drabužinę, kas yra buvo padaryta).

Kadangi erdvė labai nedidelė, miegamasis atskirtas tik dalinai, išnaudojant atsiradusią pertvarą TV spintelei ir bent jau kažkiek paslepiant lovą, o taip pat neprarandama šviesa, sklindanti pro langus. Tiesa, bute nr.122 lovos funkciją atlieka sofa-lova, kuri neužima tiek vietos, kiek įprasta lova, bet įpareigoja daugiau pajudėti :)

Sveikintina ir tai, jog miegamuosiuose suprojektuotos talpios spintos. Lyginant abu butus, nr.122 langų padėtis yra geresnė, nes svetainė su virtuve gauna daugiau apšvietimo, tuo tarpu nr.130 bute atsiranda tamsesnis kampas svetainėje.

Valgomojo erdvė gal ir ne pati patogiausia, bet labai proporcinga esamai erdvei. Atminkite, jog nuotraukose yra kitokia perspektyva nei realybėje, todėl įvertinti visus atstumus reiktų vietoje, o ne remiantis vien tik nuotraukomis. Na, o vonios kambariai suplanuoti tikrai funkcionaliai, pagal esamas galimybes. Tik pastebėjau, jog abiejuose butuose vietoje vonios padaryta dušo kabina, kas nėra blogai  - priklauso nuo to, kas jame gyvens.

WC šepetys   |   Vonios aksesuarai

Na, o dabar pereikime prie gražiosios dalies - baldų ir aksesuarų. Pirmasis, pasiruošęs analizei bus butas nr.122.

Bute vyrauja neutralūs, pilkšvi tonai su juodais akcentais baltame fone, miegamajį pralinksminant melsvomis pagalvėlėmis (kiek nedaug reikia akcentui sukurti). Naudojami baldai bei šviestuvai mums praneša, jog interjeras yra šiuolaikiškas ir gana solidus, su industriniu prieskoniu, tačiau juoda spalva erdvės nemažina, nes naudojama labai saikingai ir tik nedideliems paviršiams.

Valgomojo stalas   |   Kėdės

Atkreipkite dėmesį, jog naudojami lengvos konstrukcijos baldai. Mažuose butuose būtina apgalvoti, kokius baldus renkatės, nes kuo masyvesnis baldas, tuo fiziškai ir optiškai sumažės ir taip maža erdvė.

Ko neįmanoma palengvinti, tai virtuvės baldų (ir gerai, nes ten patarčiau maksimaliai išnaudoti tiek ilgį, tiek aukštį), o valgomasis stalas, kėdės, kavos ir TV staliukai, lentynos ir net sofa turėtų būti kuo lengvesni. Jokių kampinių sofų tokioje erdvėje!

Stalo padėkliukas   |   Augalas vazonėlyje   |  Dubenėliai

Stalelis

Dvivietė sofa  |   Kavos staliukas   |   Dekoratyvinis kaktusas   |   Dekoratyvinė pagalvėlė    |   Puodelis

Mane maloniai nustebino tai, jog nors virtuvės baldai ir miegamojo spinta yra ne balti (kas dažnai daroma mažose erdvėse) ir puikiai dera tarpusavyje bei su grindimis, na, o vonios kambaryje rudomis plytelėmis išklijuota dušo kabina kuria optinę apgaulę, tarytum ji būtų atitraukta toliau ir kambarys atrodo šiek tiek ilgesnis.

Trivietė sofa-lova   |   Pledas

Staliukas

Vaisių krepšelis   |   Indas biriems produktams

Kilimėlis

Butas nr. 130

Pastarasis atrodo šiek tiek tamsesnis ir sunkesnis, nors ir nenaudojama juoda spalva. Kodėl? Nes valgomojo kėdės, kavos staliukas ir TV spintelė yra masyvesni. Taip pat įtakos turi tamsiai pilkos spalvos virtuvės stalviršis ir sienelė. Nepaisant to, šis interjeras taip pat labai neutralus savo spalvų gama, kurią galima pagyvinti ryškesnės spalvos pagalvėlėmis, kilimu, paveikslais bei augalais.

Valgomojo stalas   |   Kėdės   |   Duoninė   | Prieskonių malūnėlis

Dvivietė sofa   |   Kavos staliukas   |   Paveikslai

Man patinka sieninė lentyna, kuri tarnauja ir kaip papildoma vieta smulkiems daiktams, ir kaip dekoratyvinis elementas.

Pastatoma lentyna   |   Vaza   |   Interjero detalė/artišokas   | Dėžė

Taip pat pakeisčiau šviestuvus ( į ne tokius kaprizingus) ir atsisakyčiau kilimo, nes bet koks kilimas vizualiai mažina grindų plotą, ko mažoje erdvėje geriau nedaryti. Na, o miegamasis - bene jaukiausia zona, kur gausu tekstilės ir dekoratyvinių elementų ant sienos. Paminkštinta sienos dalis už galvūgalio su nuotraukomis  - puiki idėja, kurią galite nusikopijuoti ir jūs. Šalia lovos esantį pufą naudočiau rūbų padėjimui, prieš einant miegoti, kas yra labai patogu, arba kaip naktinį staliuką.

Stalelis   |   Stalinis šviestuvas

Rėmeliai nuotraukoms   | Pagalvėlės (pilkos)   | Banketė   | Pagalvėlė (balta)   |   Pagalvėlė pilka

Lova "New design" 160x200cm - užsakoma iš Berry baldai

Man patinka abiejuose butuose esantis vientisumas tiek spalviškai, tiek baldų stiliaus prasme. Jeigu turite mažą erdvę, šio principo laikykitės ir jūs, nes kievieną erdvę projektuojant vis kitaip, dings vientisumas, kuris labai svarbus mažame bute. Kartais mažiau yra daugiau ir nereikia prie kiekvienos laisvos sienos statyti uždaros spintos ar kabinti lentynų. Dažniausiai pakanka vienos didesnės drabužinės ar spintos koridoriuje ir miegamajame rūbams laikyti, na ir auksinė taisyklė - virtuvės spintelės iki lubų (nebent beveik negaminate).

Dekoratyvinė šakelė   | Taurės

TV spintelė

Kilimėlis   |   Rankšluosčių stovas   |   Rankšluostis

Straipsnis parašytas bendradarbiaujant su Berry baldai.

7
Komentarai

Marija

Jeigu ne paslaptis, kiek metrų paliktas tarpas praėjimui tarp pertvaros ir sienos?

(0) · (0) · Atsakyti · 2018 m. rugpjūčio 4 d.

Evelina Aleliūnienė

Ne paslaptis, bet aš nežinau - neturiu šio buto plano su matmenimis. Iš akies spėju, kad tikrai yra apie 1m.

(0) · (0) · Atsakyti · 2018 m. rugpjūčio 6 d.

O jeigu vietoje gkp pertvaros būtų stiklinė pertvara juodais rėmais, mmm... :]

(0) · (0) · Atsakyti · 2018 m. rugsėjo 1 d.

Evelina Aleliūnienė

Tikrai čia puikiai tiktų :)

(0) · (0) · Atsakyti · 2018 m. rugsėjo 10 d.

Greta

kur saldytuvo vieta? skalbimo masinos??

(0) · (0) · Atsakyti · 2018 m. rugsėjo 28 d.

Evelina Aleliūnienė

Šaldytuvai abiejuose butuose virtuvės krašte (maži) - brėžiniuose pažymėti žvaigždute, o skalbimo mašinų nėra, bet joms matosi padaryti prijungimai šalia praustuvų :)

(0) · (0) · Atsakyti · 2018 m. rugsėjo 29 d.

TT

O kas čia su lubomis? Mesutvarkytos dar?

(0) · (0) · Atsakyti · 2021 m. spalio 8 d.

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Susiję įrašai

Prekių krepšelis

Krepšelis tuščias

Konsultacija internetu

NET 84

BALDŲ IŠDĖSTYMO PLANAI!

Tik tiems, kurie prenumeruos naujienlaiškį. Visi planai atlikti interjero dizainerės Evelinos Aleliūnienės.

Jeigu naujienlaiškį jau prenumeruojate, tiesiog įveskite savo duomenis dar kartą. Jeigu esate naujas prenumeratorius, turėsite patvirtinti prenumeratą.