Susiję tag'ai
#Langai
Susijusios kategorijos
Nepraleisk! Naujas video!
2023 m. birželio 29 d.

Teksto autorius: Evelina

Šiame straipsnyje parodysiu naujausius Dextera roletų bei plisuotų žaliuzių audinius ir daugiausiai dėmesio skirsiu tokiems, kurie atspindi saulę, sulaiko karštį ir/ar visiškai užtamsina patalpą. Tai ypač aktualu būsto pietinei/vakarinei pusei, mat pro langus patenkantys saulės spinduliai neretai trukdo miegoti, dirbti ar tiesiog pernelyg prišildo patalpas.

Pradėsiu nuo plisuotų žaliuzių. Kuo jos pasižymi, nesiplėsiu, nes esu rašiusi apie tai itin išsamų straipsnį čia. Gal tik pridėsiu, jog jas galima derinti ir su užuolaidomis, jeigu kambariui reikia suteikti daugiau jaukumo ir "minkštumo".

Didžiausias plisuotų žaliuzių privalumas - jog jos valdomos iš viršaus į apačią, iš apačios į viršų, tad galima uždengti tik centrinę lango dalį ir tuo pačiu neprarasti natūralios dienos šviesos. Jos ypač tinkamos pirmų aukštų gyventojams, nes galima langą uždengti iki norimo aukščio taip sukuriant privatumą nuo pašalinių akių ir neprarasti natūralios dienos šviesos. 

Žemiau matysite audinius, kurie yra su folija. Jie visiškai atspindi šviesą, sulaikydami karščio patekimą į patalpą. Tokiu būdu ilgiau išlaikoma vėsuma, mažinami vėsinimo, oro kondicionavimo kaštai. Svarbiausia – tai aukštas UV spindulių sulaikymo procentas. Tai itin aktualu tiems, kas nuo neigiamo UV spindulių poveikio (audinių blukimo, medienos skilinėjimo) nori apsaugoti patalpų viduje esančius daiktus.  

„Honeycomb“ arba korio formos plisuotas žaliuzes sudaro du audinio sluoksniai, tarpusavyje sujungti tik armonikėlės lenkimo vietose. Tose vietose, kur audiniai nesusijungia, atsiranda korio pavidalo oro tarpas, o valdymo virvelės yra įmontuotos jo viduje – taigi nebelieka išorėje matomų skylučių. Todėl korio formos žaliuzės atlieka ir visiško užtemdymo (black out) funkciją.

Vasarą užtrauktos plisuotos korio tipo žaliuzės apsaugo kambarius nuo karštos saulės spinduliuotės. Žiemą kambarius dienos metu šildo saulės spinduliai. Vakare sistema uždaroma, todėl patalpai neleidžiama per greitai atvėsti. Šiltas oras ilgiau išlaikomas kambariuose, todėl sumažėja šildymo išlaidos. Langai yra didžiausias šilumos nuostolių šaltinis namuose, o kuo langai senesni, tuo daugiau šilumos pro juos prarandate.

Taigi, šie audiniai ypatingai patiks tiems, kurie nori pilnai užtemdyti patalpą ir kuriems reikalingas ypatingai aukštas šviesos atspindėjimas. Folija yra viduje, lauko pusėje folijos nesimato. Universalūs balti, rusvi, pilki, juodi atspalviai leis priderinti plisuotas žaliuzes prie bet kurio interjero.

Šis audinys be folijos, todėl jis neatspindi saulės spindulių, bet būtent dėl koriuko struktūros į patalpą nepatenka tiesioginiai saulės spinduliai, nes nėra skylučių, į kurias įprastai montuojama virvelės. Pats audinys turiu šiek tiek blizgesio.

Šioje vizualizacijoje matome kaip skiriasi įprastos (su virvelėmis) ir koriuko tipo plisuotos žaliuzės.

O šiose - honeycomb (koriukas). Kaip matote, plisuotos žaliuzės puikai tinkamos ir vitrininiams langams, tik prieš užsakant reiktų pasidomėti, koks maksimalus jų aukštis ir plotis.

Žemiau esantys audiniai iš lauko pusės turi blizgesio, t.y. “perlex” padengimą. Tai reiškia, jog jie atspindi daugiau saulės (mažiau prikaista patalpos) nei įprastiniai audiniai, tačiau ne tiek daug kaip honeycomb (su koriuku) audiniai.

Šie blizga ir vidinėje pusėje. Kaip matote, audinių atspalvių pasirinkimas tikrai pakankamai platus ir universalus, bet visuomet, derinant žaliuzių ar roletų spalvas prie interjere esančių elementų, patariu spalvas derinti realybėje. Kiekvieno kompiuterio ar telefono ekranas skirtingai atvaizduoja spalvas, o salone esančios spalvos atrodys ne taip, kaip namuose, nes yra skirtingas apšvietimas.

Dar keli nauji plisuotų žaliuzių audinukai, kad pamatytumėte, kokios galimos audinių faktūros bei atspalviai. Primenu, jog tai nėra visi audiniai ir visos jų spalvos. Tai audinių papildymas.

 

Jūsų dėmesiui - klasikinių roletų audinių naujienos. Žemiau esantis audinys lauko pusėje yra padengtas folija, tad atlieka tokias pačias funkcijas, kaip ir šio tipo plisuotų žaliuzių audiniai - atspindi šviesą ir visiškai nepraleidžia jos į vidų (black out). Šiuolaikiniuose būstuose, kuriuose praktiškai visi langai yra vitrininiai, žmonės nuolat susiduria su namų perkaitimo vasarą problema, tad toks audinys bus gera investicija, mat mažiau išleisite patalpų vėsinimui.

Šio klasikinių roletų audinio antroji pusė yra gumuota (balta spalva). Tai reiškia, kad jie yra black out tipo ir visiškai nepraleidžia šviesos į vidų. Tai aktualu kambariuose, kuriuose miegama, ypatingai jeigu žmogus/žmonės jautrūs bet kokiai šviesai ir dar aktualesni kambariuose, pro kurių langus vasarą patenka didelis kiekis spindulių. Labai graži spalvų paletė - tiek šilti, tiek šalti atspalviai.

Taip pat black out tipo roletai tinkami ten, kur reikalingas itin didelis privatumas, pavyzdžiui kaip šioje nuotraukoje - vonios kambaryje su vitrininiais langais. Galėsite būti ramūs, jog jūsų niekas nematys, bet tuo pačiu galėsite įsileisti šiek tiek dienos šviesos ir neprikaitinti kambario.

Klasikinių roletų audinys MALACHITE - įprastas. Ant šviesiausios spalvos matosi, jog jis šiek tiek permatomas. Dalinuosi šiuo audiniu, nes jo gera kaina ir plati spalvų paletė.

Pavyzdžiai interjeruose puikiai atspindi jų privalumą - neprarasti dienos šviesos, nors ir neryškiai, bet matyti, kas yra už lango ir tarsi sujungti interjerą su lauku. Ypač toks sprendimas pasiteisina su vitrininiais langais, už kurių atsiveria graži panorama.

Straipsnis parašytas bendradarbiaujant su DEXTERA. 

 
Komentarai

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Susiję įrašai

Prekių krepšelis

Krepšelis tuščias

Konsultacija internetu

NET 84

BALDŲ IŠDĖSTYMO PLANAI!

Tik tiems, kurie prenumeruos naujienlaiškį. Visi planai atlikti interjero dizainerės Evelinos Aleliūnienės.

Jeigu naujienlaiškį jau prenumeruojate, tiesiog įveskite savo duomenis dar kartą. Jeigu esate naujas prenumeratorius, turėsite patvirtinti prenumeratą.