Nepraleisk! Naujas video!
2018 m. kovo 8 d.

Teksto autorius: Evelina

Skirtingų kėdžių derinimas prie stalo - sudėtinga, tačiau gerą rezultatą garantuojanti, užduotis, todėl pasistengsiu ją padaryti lengvesne. Mix&match kėdžių derinimo principas interjerui suteikia šarmo ir dinamikos ir neretai tampa valgomojo ar virtuvės akcentu.

Kad skirtingos kėdės atrodytų gerai ir harmoningai, patartina jas dėlioti paprastoje spalvine prasme aplinkoje. Priešingu atveju, erdvė atrodys "triukšminga" ir netvarkinga, o to turbūt nenorėtumėte? Taip pat skirkite dėmesio stalo dizainui. Kuo stalas paprastesnis, tuo platesnės kėdžių dizaino pasirinkimo galimybės. Viskas turi atrodyti lengvai, tarytum taip gavosi netyčia, bet nesipykti su likusiu interjeru.

Kaip minėjau, jeigu jau planuojate kažką išskirtinio (t.y. skirtingas kėdes prie vieno stalo), tai šį norą įgyvendinkite tik ten, kur nėra daugiau išskirtinių detalių ir sprendimų. Stiliaus prasme, mix&match kėdės itin tinka skandinaviško, industrinio, eklektiško, rustic, mid-century ir bohemiškuose interjeruose, o taip pat sodybose.

 Na, o dabar pereiname prie sudėtingiausios dalies. Kaip viską suderinti?

#1 Skirtingas dizainas, vienodos spalvos

Mano nuomone, tai vienas paprasčiausių būdų neapsirikti (dar paprastesnis - #2). Skirtingo dizaino ir net laikmačio kėdės atrodys haromingai, jeigu jas visas vienys ta pati ar panaši spalva. Nebūtinai visos kėdės nuo galvos iki kojų turi būti tos pačios spalvos. Jeigu kojos yra medinės, o sėdimoji dalis - balta, prie jų drąsiai derinkite atvirkštinį variantą - baltas kojas ir medinę sėdimąją dalį arba tik medinę/tik baltą kėdę. Spalvos išliks tos pačios, tik jų pasiskirstymas bus kitoks.

 berrybaldai.lt

Šias kėdes ir stalą rasite berrybaldai.lt

scandinavia-design.fr

#2 vienodas dizainas, skirtingos spalvos

Tai neabejotinai pats lengviausias būdas suderinti skirtingas kėdes. Tiksliau būtų sakyti - spalvas, nes kėdės tai tos pačios. Toks sprendimas geriausias tuomet, kai nenorite rizikuoti, bet akys trokšta spalvų.

Žinoma, tuomet jūsų užduotis bus suderinti spalvas, tad jeigu renkatės ryškias akcentines spalvas, stenkitės, jog likęs interjeras būtų neutralus (geriausiai baltas). Dar vienas būdas parinkti spalvas - vieną spalvą derinti prie sienų, kitą - prie grindų, trečiai rinktis bet kokią akcentinę spalvą, kuri atsikartos tam tikrose detalėse, pvz. ant pagalvėlių, kitos tekstilės ar interjero aksesuarų. Spalvinių variacijų yra daugybė, tad stipriai savęs neapribokite.

 berrybaldai.lt

Šias kėdes ir stalą rasite berrybaldai.lt

muratordom.pl

berrybaldai.lt

#3 Derinimas pagal interjero stilių

Tarkim, jūsų interjeras bus skandinaviško stiliaus. Galite rinktis skirtingas spalvomis ir dizainu kėdes, bet jos visos turėtų būti tos paties - skandinaviško stiliaus. Be abejo, nepamirškite suderinti spalvų tarpusavyje, na, o renkantis to paties stiliaus kėdes nereikės ilgai sukti galvos, ar jos derės viena su kita.

Kitas variantas - derinti skirtingų stilių ir (nebūtinai) spalvų kėdes. Pvz. prie vieno stalo sustatyti skandinaviško ir industrinio stiliaus kėdes. Taip pat nuostabiai atrodo vintažinės, ale močiučių laikų kėdės. Kas be ko, tai reikalauja gero pajautimo, kas su kuo dera, nes nepamirškite - jūsų stalas su kėdėmis stovi ne tuščiame lauke, o apstatytoje patalpoje. Jeigu norite eklektikos namuose, skirtingi stiliai puikiai tam tiks!

berrybaldai.lt

Šias kėdes ir stalą rasite berrybaldai.lt

studiogriffiths.com.au

home-designing.com

 #4 medžiagų derinimas

Tai visai nesudėtingas derinimo būdas. Visos kėdės - tik iš medžio, arba visos kėdės medis + minkštas atlošas ir pan. Beje, viena ar kelios metalinės kėdės visada pagyvina medinių paviršių kompoziciją (kaip pavyzdyje aukščiau). Tokiu atveju galite žaisti pačių kėdžių spalvomis ir/ar stiliais. Žemiau įkeliu pavyzdį, kuriame visos medinės kėdės nudažytos pastelinėmis spalvomis, juk dabar yra baldams skirtų dažų, tad spalvas keisti ypač lengva.

 berrybaldai.lt

Šias kėdes ir stalą rasite berrybaldai.lt

 papernstitchblog.com

#5 derinimas pagal aukštį

Galiausiai, kėdės gali būti derinamos pagal jų aukštį, o gal tiksliau būtų pasakyti, pagal jų tipą. Prie vieno stalo statykite standartinio aukščio kėdę bei taburetę be atlošo. Taip pat tam tikrais atvejais tinka ir suoliukai. Šis variantas - rečiausiai naudojamas, bet sodyboje ar ten, kur nėra pakankamai kėdžių, taburetė ar suoliukas gali puikiai papildyti valgomąjį.

 berrybaldai.lt

Šias kėdes ir stalą rasite berrybaldai.lt

Patarimas.

Plačias, daug vietos užimančias kėdes (fotelio tipo arba su porankiais), statykite prie stalo galų. Kitu atveju, rizikuojate nesutalpinti visų kėdžių. Būtinai prieš perkant kėdes išsimatuokite, ar užteks turimo stalo.

Šis straipsnis parašytas bendradarbiaujant su Berry baldai.

 

1
Komentarai

Daiva

Labai ačiū.

(0) · (0) · Atsakyti · 2023 m. vasario 11 d.

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Susiję įrašai

Prekių krepšelis

Krepšelis tuščias

Konsultacija internetu

NET 84

BALDŲ IŠDĖSTYMO PLANAI!

Tik tiems, kurie prenumeruos naujienlaiškį. Visi planai atlikti interjero dizainerės Evelinos Aleliūnienės.

Jeigu naujienlaiškį jau prenumeruojate, tiesiog įveskite savo duomenis dar kartą. Jeigu esate naujas prenumeratorius, turėsite patvirtinti prenumeratą.