Susiję tag'ai
#Terasa
Susijusios kategorijos
Nepraleisk! Naujas video!
2018 m. gegužės 3 d.

Teksto autorius: Evelina

Parašyti šia tema mane įkvėpė neseniai turėtas užsakymas. Klientė pageidavo vieną dalį šiltnamio skirti lysvėms, o kitą - poilsio zonai. Šiltnamis gana didelis - 309x530 cm, naujas ir tuo metu dar buvo galima rinktis ir jo spalvą, ir grindis. Turiu kelis patarimus, kurie pravers, norintiems panašios zonos, o Lina iš geltonaskarutis.lt papasakos, kokie augalai geriausiai jaučiasi šiltnamyje.

Visų pirma, išsirinkite gerą vietą šiltnamiui. Būtų maloniau prieš akis matyti ne namo fasadą ar pomidorus, bet vaizdingiausią jūsų kiemo dalį. Pateikiu du to paties šiltnamio variantus. Pirmame variante baldų padėtis yra blogesnė, nes daugiausiai žiūrima į lysves, o antroje atsiveria vaizdas į kiemą.

Kiek lysvėms skirsite vietos - jūsų reikalas. Bet poilsio zonai pasilikite vietos mažiausiai 4 žmonėms sutalpinti. Manau, dvivietės sofos, fotelio ir dviejų kėdžių sočiai užteks nedideliam draugų susibūrimui, o prireikus visada galima pristatyti dar kelias kėdes. Nepamirškite staliuko, kokios nors dėžės ar vežimėlio, kur galėsite laikyti gėrimus, indus, pagalvėles ar kitas smulkmenas, puošiančias poilsio zoną.

Kalbant apie pačius baldus, galite derinti tiek vidaus, tiek lauko baldus (panašiai, kaip buvau rašiusi apie baldus terasoms), nes, nors ir baldai negaus drėgmės, juos nuolat kepins saulė. Jeigu randate gražių lauko baldų - puiku, tačiau galite išsiversti ir su vidaus baldais (tik turėkite omeny, kad jie nubluks). Mano siūlomi baldai yra iš skirtingų gamintojų ir kolekcijų, netgi skirtingų rudų atspalvių, bet visi jie - lauko baldai, o skoninga eklektika, kuriant tokį neįpareigojantį, šiek tiek rustic stilių, manau, yra pats tas.

Nepamirškite apšvietimo. Nors šioje vietoje ant šviestuvų nelis, bet vis tik, atsargumo dėlei, patarčiau naudoti laukui skirtus šviestuvus, kurie turi didesnį atsparumą drėgmei. Norimai stilistikai papildyti puikiai tiks industrinio stiliaus pakabinami šviestuvai, tačiau galite naudoti sieninius (tvirtinamus prie šiltnamio rėmų) ar netgi pastatomus lauko šviestuvus.

Mano pirminė mintis buvo vidury šiltnamio sodinti aukštą, didesnį augalą, kuris turėtų apšvietimą nuo žemės. Tai atrodytų išties gražiai, o elektros lempučių girlianda - bene būtinas atributas, kuris neabejotinai sukurs jaukią atmosferą.

Renkantis grindų dangą, atkreipkitė dėmesį į jos patvarumą ir į sklypo kontekstą. Kito varianto, negu trinkelės, su kliente net nesvarstėme, tad liko tik išsirinkti jų spalvą, dydį ir klojimo kryptį. Galiausiai, pasirinkome tokias pačias trinkeles, kokios naudojamos kieme, kad viskas būtų vientisa. Beje, prie namo fasado, buvo derinta šiltnamio rėmų spalva. Kadangi ten gausu tamsiai rudos spalvos, šiltnamis pasirinktas tokios pačios spalvos. Papildant viską augalais ir žaluma, vaizdas turėtų būti puikus!

Beje, kuriant jaukumą šiltnamio poilsio zonai, galioja panašūs principai, kaip terasai. Apie tai rašiau čia.

Klientė pageidavo zonos palei kraštus sodinamoms gėlėms, tad tam skirtoje vietoje bus galima sodinti tiek žemaūges (arčiau įėjimo), tiek aukštaūges gėles ar augalus, kad jie dalinai pridengtų poilsio zoną. Taip pat už sofos numačiau vietą aukštiems augalams. Tad pats metas išsiaiškinti, kokios gėlės ir augalai nebijo karščio?

Tolimesnius patarimus davė Lina (geltonaskarutis.lt). Ačiū jai!

Susikurkite pavėsį virš galvos. Juk jūs ne pomidoras ar agurkas, kad pakaušį nuolat kaitintų saulė. Pavasarį, rudenį, rytais ir vakarais  buvimas šiltnamyje bus malonus, tačiau vasarą, ypač karštomis dienomis, saulė prikaitins tiek, kad sunku bus išbūti viduje. Todėl šiltnamio palubėse besiraizgantis augalas, suteikiantis neįkyraus pavėsio karščiausiomis valandomis, galėtų būti puikus sprendimas. Nežinau gražesnio ir įdomesnio varianto negu vynuogė.

Lietuvoje įmanoma užsiauginti vynuogių ir atvirame lauke, tačiau veislių, kurios pukiai augtų šiltnamyje, pasirinkimas dar didesnis. Tereikia skirti nedidelį plotą pasodinimui, o toliau leisti jai kabintis iki pat viršaus, pratęsiant palube. Kol gausite pirmųjų uogų, teks palaukti kelis metus, tačiau vėliau galėsite didžiuotis savo vakarėliais šiltnamyje, kuriame čia pat sirpsta vynuogių kekės. Pavasarį vynuogės yra dar be lapų, tad šiltnamis greitai įkais, kad rytinę kavą gurkšnotumėt šiltai ir maloniai. O vasarą ir antroje metų pusėje vynuogės suteiks malonų pavėsį.

Iškraustykite kambarinius augalus į šiltnamį. Labiausiai jiems patiktų, žinoma, lauke, kur lapus kartais pataršo gaivus vasaros vėjas. Tačiau šiltnamis gali būti puiki vasaros rezidencija jiems – ypač tiems augalams, kurie sausamėgiai: zamiokulkams, jukoms, nolinoms, įvairiems augalams iš kaktusų giminės. Jeigu juos auginate viduje, tai jau esate susipažinę, matote, jeigu augalui ko trūksta. Todėl didelė tikimybė, kad juos toliau gražiai prižiūrėsite ir šiltnamyje. Svarbiausia - užtikrinkite laisvą oro judėjimą ir pakankamai drėgmės. Dėl oro judėjimo, vasaros metu būtinai vėdinkite, o dėl drėgmės – ne tik paliekite, bet ir padarykite maudynes dušu.

Aukštus augalus sodinkite pietinėje šiltnamio pusėje. Agurkai, kurie susivynios iki pat lubų, pomidorai kurie savo kekėmis papuoš šiltnamį per visą jo aukštį – tai tie augalai, kuriems saulė reikalinga. Įprastai stengiamasi, kad šiltnamiuose lysvės būtų suformuotos iš pietų į šiaurę (arba atvirkščiai), kad visi augalai gautų panašų spindulių kiekį. Jeigu augalai pasodinti palei pietinę pusę, jie užstotų saulę tiems augalams, kurie auga šiaurinėje. Tačiau tokiam dekoratyviam šiltnamiui, kuris turi ne tik auginimo, bet ir poilsio zonos funkciją, siūlyčiau tokius aukštus augalus susodinti kaip tik palei pietinę pusę. Ir augalams gerai, ir jums, nes jie užstos saulę, kai sėdėsite šiltnamio viduje.

Dekoratyviniai augalai šiltnamyje ir prie jo. Augalai visada laimingesni augdami ne vazonuose, o tiesiog žemėje. Todėl kur tik turite lysvę, auginkite juos drąsiai. Kai kurie netgi atneš jums nematomos naudos – padės nubaidyti kenkėjus nuo valgomų augalų. Pavyzdžiui, serenčiai, nasturtės, medetkos – nuostabūs augalai, kurie ne tik gražūs, bet ir padeda kovoje su kenkėjais.

Nepamirškite ir šiltnamio vaizdo iš lauko. Labai gražu, kai šiltnamio pamatą dengia žydinčių gėlių bangos. Sodinkite čia tokius augalus, kurių kupstai sušvelnintų šiltnamio kontūrus. Labai tiktų daugiamečiai augalai, kurie išdygtų kasmet be jūsų pagalbos, pavyzdžiui, katžolės, snapučiai, žemaūgiai astrai.

Komentarai

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Susiję įrašai

Prekių krepšelis

Krepšelis tuščias

Konsultacija internetu

NET 84

BALDŲ IŠDĖSTYMO PLANAI!

Tik tiems, kurie prenumeruos naujienlaiškį. Visi planai atlikti interjero dizainerės Evelinos Aleliūnienės.

Jeigu naujienlaiškį jau prenumeruojate, tiesiog įveskite savo duomenis dar kartą. Jeigu esate naujas prenumeratorius, turėsite patvirtinti prenumeratą.