Nepraleisk! Naujas video!
2020 m. vasario 18 d.

Teksto autorius: Evelina

Rankų darbo natūralaus pluošto kilimai - tai net tik prabangiai atrodantis itin kokybiškas, lyg meno kūrinys, interjero elementas, bet ir investicija ateičiai. Nors daugelį gąsdina jų aukštesnė kaina (lyginant su sintetiniais kilimais), šiame straipsnyje noriu panagrinėti tokių kilimų savybes, priežiūros ypatumus ir galimybes. Konkrečiai kalbėsiu apie Art Rugs Gallery salone parduodamus kilimus.

 artrugsgallery.com

Jeigu kyla klausimų, kam apskritai reikalingas kilimas, tai yra keli esminiai punktai:

1. Jaukumas ir dizainas⠀
Tai turbūt lengviausiai pastebima kilimo paskirtis. Visa tekstilė, kilimai ne išimtis, erdvei suteikia jaukumo ir minkštumo įspūdį. Dizaino prasme kilimas gali būti bet kokios erdvės akcentu, objektu, traukiančiu akį arba atvirkščiai - harmoningai susilieti su aplinka. ⠀

2. Šiluma kojoms⠀
Jeigu erdvėje išklotos plytelės arba grindys nėra šildomos (visada atsiranda tokių, kurių kojos šąla net ir su šildomomis grindimis), kilimas leidžia maloniau jaustis, padėjus pėdas ant žemės, pavyzdžiui išlipus iš lovos ar svetainėje susirinkus svečiams. Ant minkšto kilimo netgi galima žiūrėti filmus ar žaisti stalo žaidimus, jeigu svečių turite daugiau nei talpina jūsų baldai.⠀

3. Zonavimas
Kilimais galima sukurti atskiras erdves be jokių pertvarų. Jeigu po sofa, kavos staliuku ir foteliu patiesite kilimą, sukursite vizualiai atskirą zoną nestatant jokių sienų, pertvarų ar lentynų. Šiek tiek tolėliau, po valgomojo stalu patiesus kilimą, sukursite atskirą valgomojo zoną. Tai ypač aktualu, kai erdvės yra itin didelės arba ypatingai mažos ir norisi bent jau vizualiai atskirti skirtingas zonas.⠀

artrugsgallery.com


4. Akustinės savybės⠀
Kilimas sugeria garsus. Didelėse patalpose, kuriose daug langų, aukštos lubos, mažai baldų ar kitų minkštų paviršių, kilimai padeda maloniau jaustis, nes girdite mažiau triukšmo ir aido. Ne veltui oro uostuose naudojami kilimai - jie padeda keleiviams jaustis maloniau.⠀

Pradėkime nuo to, jog šie kilimai gaminami rankiniu būdu. Jūs gaunate vienetinį gaminį, kuris nėra chemiškai apdorojamas, tad vertinantys natūralumą ir nemėgstantys masinės gamybos, turėtų atkreipti į tai dėmesį. Kruopščiai atrinkus vilną, ji karšiama: išvaloma, išpainiojama, sumaišoma, siekiant gauti tolygų, natūralaus atspalvio vilnonį siūlą. Dėl to, jog rankomis verptų siūlų storis natūraliai nevienodas, juos dažant, laisviau suverptose vietose dažų sugeriama daugiau: taip išaustas kilimas niekada neįgauna vienodos spalvos net ir būdamas vienspalvis.

artrugsgallery.com

Taip pat rankiniu būdu gaminami kilimai yra itin patvarūs - rišėjos daro begalę mazgų, kurių kiekvienas užtvirtinamas  skirtingai įtempiant, todėl jie tvirtesni nei išausti mašinomis. Teigiama, kad šilko gija yra stipresnė už to paties storio plieno giją. Kaip gaminami kilimai galite pasižiūrėti žemiau esančiame video:

Kalbant apie medžiagiškumą, kilimams naudojama aukščiausios kokybės vilna bei šilkas. Kai kurie kilimai yra maišyti su vilna bei šilku. Naujosios Zelandijos avių vilna yra laikoma kokybiškiausia vilna - būtent iš tokios gaminami Art Rugs Gallery kilimai. Šios vilnos didžiulis pliusas - ji "turi atmintį", t.y. yra elastinga ir jeigu ant jos stovės staliukas, patraukus jį, neliks išgulėta, suplota vieta.

Taip pat dar vienas itin didelis vilnos ir šilko pliusas - jie nealergizuoja. Vilna yra atspari bakterijoms ir pelėsiui, tad tai puikus pasirinkimas alergiškiems žmonėms. Tikra vilna nesugeria drėgmės, tad dulkių erkutės negali daugintis. Pati namuose turiu natūralios vilnos kilimą ir turiu alergiją dulkių erkutėms - alergijos tikrai nėra. Šiais laikais, kai vis daugiau vaikų nuo mažens turi alergijas, nealergizuojantys gaminiai yra didžiulis atradimas ir pliusas.

artrugsgallery.com

Kilimai iš vilnos ir šilko yra itin ilgaamžiški. Jais galėsite naudotis ne tik jūs patys, bet ir jūsų vaikai bei anūkai. Kaip dabar vertinami tikro medžio senolių palikti baldai, taip visada vertinami kokybiški, natūralūs kilimai. Su metais jų grožis tik didėja. Tai yra savotiška investicija, šeimos "palikimas", tad vertinantys ne trumpalaikius pirkinius, turėtų apsvarstyti būtent šių medžiagų kilimus. Kalbant apie sintetinius kilimus, ilgaamžiškumu gali pasižymėti nebent nailonas, bet esminis dalykas čia yra ar renkatės sintetiką, ar natūralią medžiagą.

artrugsgallery.com

artrugsgallery.com

Šilko pluošto kilimai - brangiausi natūralaus pluošti kilimai. Jie itin išvaizdūs, žvilgantys, suteikiantys prabangos jausmą, tačiau neatsparūs drėgmei, tad nusipirkus tokį ar bet kokį kitą kilimą iš Art Rugs Gallery salono, nemokamai gausite kilimo priežiūros rinkinį, o atėjus rimtesnio valymo laikui, salonas pasirūpins kilimo valymu. Jis bus siunčiamas į Austriją ir valomas rankiniu būdu, kad paprastos valyklos nesugadintų kilimo.

artrugsgallery.com

Dar vienas pliusas - galima užsisakyti kokio tik norite dydžio kilimą, pakoreguoti kilimo spalvas, atsinešti savo sukurtą dizainą, taip maksimaliai pritaikant kilimą prie būsimo ar esamo interjero. Tuo tarpu perkant jau pagamintą parduotuvinį kilimą, neturėsite tokios plačios dydžių, spalvų ar raštų pasirinkimo galimybės. Šios korekcijos kilimo kainos nedidina, o prieš užsakant normalaus dydžio kilimą, salonas pagamins mini kilimuką - pavyzdį, kuriame matysite ar jūsų sugalvotas dizainas pasiteisino.

artrugsgallery.com

artrugsgallery.com

Kviečiu apžiūrėti kilimus gyvai Gedimino pr. 47, nes tai tikrai ne ta prekė, kurią verta pirkti internetu. Pati buvau, mačiau ir liečiau - nuostabaus grožio kilimai tiesiog į akis rėkiantys žodį KOKYBĖ. Jeigu kilimo kaina pasirodys per didelė, kiekvienam klientui bus pasiūlytas individualus kilimas pagal jo kišenę.

artrugsgallery.com

artrugsgallery.com

artrugsgallery.com

Mane ypač žavi tarsi nublukinti, senovinius piešinius primenantys raštai, kurie neužgoš interjero, greit neatsibos ir bus lengvai suderinami su kitomis detalėmis. Sendinimo efektas išgaunamas kilimą apdorojant smėlio srove, kai kurie kilimai iškarpomi rankomis, norint gaminiui suteikti optinį trimatį efektą, o treti slepia oksidacijos procesą, kurio metu išdeginama vilna ir paliekami tik unikalūs reljefiški šilko elementai, taip pat sukuriantys trimačio kilimo efektą. Šio tipo kilimus atstovauja THIBAULT VAN RENNE (Belgija). Visus juos galite pasižiūrėti čia.

artrugsgallery.com

Tuo tarpu akivaizdų klasikinį ar kitokį raštą turintys kilimai bus ryškesni, labiau atliekantys akcento interjere vaidmenį. Ryškesnius kilimus siūlo HOSSEIN REZVANI (Iranas - Vokietija). Visus juos galite pasižiūrėti čia. Rinkitės pagal savo skonį ir poreikius - manau kiekvienas suras, ko ieško!

artrugsgallery.com

Šis straipsnis parašytas bendradarbiaujant su Art Rugs Gallery. Sekite jų Instagram paskyrą čia.

Komentarai

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Susiję įrašai

Prekių krepšelis

Krepšelis tuščias

Konsultacija internetu

NET 84

BALDŲ IŠDĖSTYMO PLANAI!

Tik tiems, kurie prenumeruos naujienlaiškį. Visi planai atlikti interjero dizainerės Evelinos Aleliūnienės.

Jeigu naujienlaiškį jau prenumeruojate, tiesiog įveskite savo duomenis dar kartą. Jeigu esate naujas prenumeratorius, turėsite patvirtinti prenumeratą.