Susijusios kategorijos
Nepraleisk! Naujas video!
2016 m. liepos 7 d.

Teksto autorius: Evelina

Ar kada nors susimąstėte, kiek mūsų namuose yra pilkos spalvos, net specialiai nesirenkant tokios spalvos baldų ar apdailos medžiagų? Praktiškai visi buities prietaisai, mobilieji telefonai, kompiuteriai, netgi peiliai dažniausiai yra pilki (ir juodi).

Pastaroji spalva turi turbūt net 10 kartų daugiau atspalvių, nei skelbiama populiariosios knygos pavadinime, todėl mūsų akis kartais šios spalvos net nepastebi - ji neutrali. Kai kurie šaltiniai teigia, jog nors pilkos atspalvių yra tikrai daug, žmogaus akis neva sugeba atskirti tik apie 30 iš jų, laimingiausiųjų akys ir šiek tiek daugiau.

Apie kiekvieno sugebėjimą skirti atspalvius nesigilinsiu, bet atsakysiu į vieną itin dažną klausimą - su kuo dera pilka spalva. Su VISOMIS spalvomis! Absoliučiai su visomis, be išimties. Balta, juoda ir pilka yra tos spalvos, prie kurių dera viskas ir nereikia sukti galvos, derinant jas tarpusavyje. Išmokite šitą sakinį ir spalvų derinimas kaip mat palengvės. Jeigu nežinote, ką priderinti prie raudonos, žalios, rudos, mėlynos spalvos - rinkitės pilką, baltą arba juodą - tai saugiausias variantas :)

Sunkiausia yra išsirinkti atspalvį, bet tai jau kitas darbas. Kad ir kokį jį bepasirinktumėte, jis kuo puikiausiai derės su bet kokios kitos spalvos atspalviu. Viskas priklausys nuo to, kokį efektą norite išgauti - slogų, niūrų, ramų, galbūt kontrastingą, dinamišką ar ryškų, ar naudosite kitų spalvų, kokios bus proporcijos ir pan.

myleitmotiv.compilkos sienos miegamajame

delikatissen.compilki virtuves baldai

roomed.nlpilkos sienos interjeras

Esu pastebėjusi, jog žmonės bijo dažyti sienas pilkai. Netgi labiau negu baltai. Turbūt frazė "pilka kasdienybė" jiems nesąmoningai reiškia, kad interjeras taps nuobodus. Netiesa. Net jeigu visas kambarys bus vien tik iš pilkų daiktų, jis neatrodys nuobodus, jeigu skirsis kiekvieno jų atspalviai. Jeigu atsiras medžio plotų - dar geriau. Ir net nesvarbu, kad medis bus balintas ir atrodys tarsi pilkas.

Medis, tekstilė, apšvietimas - tai trys dalykai, kurie sušildys ir pagyvins pilką interjerą. Svarbiausia, neapsistoti ties vienu atspalviu, o naudoti jų daug. Taip pat nepamiršti baltos spalvos - ji labai padeda išlipti iš "pilkos kasdienybės" liūno. Ir visai nebūtina įnešti kitokios, ryškesnės spalvos (pvz. geltonos, mėlynos ar kt.) - achromatinių spalvų interjeras irgi gali būti jaukus. Pavyzdžiai žemiau tai tik iliustruoja. Be to, nepamirškite, jog pilka - tai nebūtinai grynos juodos ir baltos mišinys. Pilka gali turėti žalsvą, melsvą, rusvą atspalvį, todėl galimas itin įvairus spalvos spektras.

blogviacondotti.com.brpilkas interjeras

styleguide.nl50 pilku atspalviu

styleguide.nlskandinavisko stiliaus svetaine

Gaila žmonių, kurie bijodami baltos ar pilkos spalvos, išdažo sienas kremine, dramblio kaulo ar gelsva spalva ir po to nesugeba suderinti baldų. Kai teikiu konsultacijas, praktiškai visada sulaukiu klausimų dėl spalvų derinimo. Dažnam tai tokia sudėtinga užduotis - bet tam aš ir esu :)

Vėlgi, bijodami baltos spalvos, žmonės užsisako gelsvos ar dramblio kaulo spalvos virtuvines spinteles, po to pasirodo, jog jų atspalviai skiriasi nuo sienų spalvos, visa tai ima rėžti akį ir žmonės pasimeta. Duris užsako wenge spalvos, stalą - natūralaus ąžuolo, kėdes - dar kitokio atspalvio medienos, vakare įsijungia šviestuvus, spalvos dar suintensyvėja ir gauname tikrą kakofoniją.

Kita vertus, jeigu interjere vyrauja betonas, metalas, industrinio stiliaus detalės, ryškios spalvos intarpas būtinas, nes kasdienybė ten tikrai gali papilkėti (bet tai ne taisyklė - viskas priklauso nuo savijautos). Skandinaviško stiliaus interjeruose žymiai lengviau suminkštinti vaizdą - tam skirti įvairūs tekstilės gaminiai - pagalvėlės, užklotai, kilimai bei įvairūs interjero aksesuarai bei paveikslai. Mėgstantys klasiką taip pat nenusivils, pasirinkę pilką spalvą - pilka suteiks prabangos, solidumo įspūdį.

stylemepretty.comsviesiai pilkos virtuves spinteles

delikatissen.comskandinaviskas interjeras pilka siena

alvhem.compilkos virtuves spinteles

hth-keittio.fil formos virtuve

Vienintelis kambarys, kuriame labai atsargiai naudočiau pilką spalvą - vonios kambarys. Jeigu jis mažas, be langų, o pilkos spalvos plytelės išklijuotos ant visų sienų - kyla pavojus stipriai vizualiai suspausti ir sumažinti patalpą. Ten stenkitės naudoti šviesesnes spalvas, paįvairinti plytelių pasirinkimą, derinti jas su dažymu, bet vėlgi - viskas priklauso nuo norimo suteikti įspūdžio. Pilkos plytelės, ypač turinčios reljefą ar tiesiog šiek tiek margos, atrodančios tarsi natūralus akmuo ( o dar geriau, jeigu tai ir yra natūralus akmuo), atrodo labai prabangiai.

Įdomi detalė - pilka spalva vėsina patalpą. Lygiai taip, kaip raudona šiek tiek kelia temperatūrą, taip pilka ją mažina. Ne tiesiogiai, žinoma, todėl kambariuose, kurie gauna mažai saulės šviesos, geriau nenaudoti pilkų atspalvių, ar bent jau rinktis juos šviesesnius. Taip pat išdažę vieną sieną tamsiai pilkai, vizualiai ją nutolinsite, todėl erdvė šiek tiek optiškai padidės, atsiras gylio efektas.

Vienas iš įdomiausių dalykų, kalbant apie spalvos tamsumą yra tas, jog tamsus daiktas atrodo mažesnis ir sunkesnis, negu šviesus. Ypatingai atkreipkite į tai dėmesį projektuodami virtuvės spinteles. Mano spalvotyros dėstytoja pasakojo labai įdomų eksperimentą, kuomet darbininkams davė nešti visiškai vienodas juodas ir baltas dėžes. Baltoji jiems pasirodė lengvesnė - štai kaip žaidžia mūsų pasąmonė :)

Šiame įraše surinkau įvairių pavyzdžių, kuriuose dominuoja įvairių atspalvių pilka spalva. Sąmoningai rinkau tokius interjerus, kad būtų aišku, jog ir pilki interjerai gali būti jaukūs. Patarimas. Kad interjeras atrodytų šviesesnis ir lengvesnis, geriau rinktis pilkus baldus ir baltas sienas. Be to, prie baltų sienų bus žymiai paprasčiau priderinti kitas spalvas, vizualiai neapsunkinant erdvės.

kitchenrepublic.co.ukpilka virtuve

kitchenrepublic.co.ukmodernus virtuves baldai

rollerduo.blogspot.ltdidele virtuve

handgdesigns.compilki lovos patalai

7gz.compilka svetaine

decouvrirdesign.compilki baldai

roomly.sepilkos virtuvines spinteles

kuchniaremonty.plskandinaviska virtuve

inredningshjalpen.comskandinaviskas virtuves interjeras (2)

devote.setamsi siena miegamajame

houseadvice.ruvirtuves spinteles pilkos

blogg.skonahem.comskandinaviskas virtuves interjeras

homeducates.clubfilingines dureles

Komentarai

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Susiję įrašai

Prekių krepšelis

Krepšelis tuščias

Konsultacija internetu

NET 84

BALDŲ IŠDĖSTYMO PLANAI!

Tik tiems, kurie prenumeruos naujienlaiškį. Visi planai atlikti interjero dizainerės Evelinos Aleliūnienės.

Jeigu naujienlaiškį jau prenumeruojate, tiesiog įveskite savo duomenis dar kartą. Jeigu esate naujas prenumeratorius, turėsite patvirtinti prenumeratą.